Jump to content

[Επίσημο] Nokia X2-02


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
ενεργη αναμονη ναι! τωρα να μηλας στην μια σιμ και οταν σε περνουν στην αλλη να εχεις αναμονη κλησης....δεν νομιζω

πιστευω οτι θα λειτουργει κλασικα οπως ολα τα οικονομικα dual sim κινητα, δλδ οταν μηλας στην μια γραμμη και καποιος σε παρει στην αλλη θα δειχνει οτι δεν εχει "σημα" οποτε ρυθμιζεις και τις 2 σιμ, ετσι ωστε οταν μηλας στην σιμ 1 πχ, και σε παρουν τελ στην σιμ 2 (οποτε θα δειχνει οτι δεν εχεις σημα ή οτι ειναι κλειστο το κινητο) οταν το κλεισεις να σου ερχετε sms οτι καποιος σε επερνε τελ στην σιμ 2

 

αυτό γίνεται όντως? ειδοποίηση με sms από την κάρτα που ήταν ανενεργή για το ποιος σε έπαιρνε όσο μίλαγες στην άλλη γραμμή?

Link to comment
Share on other sites

αυτό γίνεται όντως? ειδοποίηση με sms από την κάρτα που ήταν ανενεργή για το ποιος σε έπαιρνε όσο μίλαγες στην άλλη γραμμή?

 

Ναι, όπως όταν το έχεις κλειστό, σου έρχεται μήνυμα ποιός σε κάλεσε.

Link to comment
Share on other sites

δεν πρέπει να ρυθμίσω κανένα setting για να μου έρχονται με sms έτσι?απλά έρχεται η ειδοποίηση by default. ok ευχαριστώ.

 

τώρα στο handsfree:επειδή δεν με βολεύει το διπλό ψάχνω μονο handsfree αλλα καλής ποιότητας.έχει κανεις να προτείνει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μετά από κάποιες δοκιμες όταν είμαι στην μια γραμμή και με πάρουν στην άλλη δεν μου έρχεται κανένα sms ειδοποίησης.

 

μου είπαν να ενεργοποιήσω το call waiting και για τις 2 κάρτες κάτι που έχω κάνει αλλα και πάλι καμια διαφορα.

 

τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

ο μονος τρόπος να δεις ποιος σε παίρνει στην άλλη γραμμή τελικά είναι να ενεργοποίησης το call forwarding.

 

αποστολή sms από το εκάστοτε δίκτυο για την κλήση που έχασες ενώ μιλούσες στην άλλη sim δεν έχω δει να γίνεται ως τώρα.

 

για να το ξεκαθαρίσουμε το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ το nokia suite 3.5.34 (τελευταία έκδοση) και η εφαρμογή διαχειρίζεται μονο την sim που έχει βάλει κανεις στο εσωτερικό του τηλεφώνου την sim1 δηλαδή.

 

έτσι μπορείς να στείλεις sms μονο από την μια κάρτα και όχι από την άλλη όταν το κινητό είναι συνδεδεμένο με το pc, πράγμα δεσμευτικό.

 

Γνωρίζει κανεις αν υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογη που να εκμεταλλεύεται και τις 2 sim που έχει το κινητό?

Edited by kelkoo
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται!

Έχουμε βρει με ποιο τρόπο κάνει ηχογράφηση από το ραδιόφωνο? :confused:

Είναι "ελληνικό" το τηλέφωνο...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται!

Έχουμε βρει με ποιο τρόπο κάνει ηχογράφηση από το ραδιόφωνο? :confused:

Είναι "ελληνικό" το τηλέφωνο...

 

Δεν πρέπει να γίνεται. Μόλις το προσπάθησα.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι. Προσέξτε όσοι έχετε παραεισαγωγής, μη χάσετε τα ελληνικά.

 

http://imageshack.us/a/img853/9975/95033092.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
ο μονος τρόπος να δεις ποιος σε παίρνει στην άλλη γραμμή τελικά είναι να ενεργοποίησης το call forwarding.

 

 

'' ενεργοποίηση call forwarding ''... τι ειναι αυτο..?.. :):confused:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως μπορούμε να ορίσουμε άλλο ήχο κλήσης για την sim1 και άλλον για τη sim2..;

 

Όσο κι αν έψαξα δε βρήκα κάτι για αυτό....

 

 

 

 

 

'' ενεργοποίηση call forwarding ''... τι ειναι αυτο..?.. :):confused:

 

Πράγματι τί είναι αυτό; :confused:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Όσο κι αν έψαξα δε βρήκα κάτι για αυτό....

 

 

 

Πράγματι τί είναι αυτό; :confused:

 

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει δυνατότηρα διαφορετικού ringtone για κάθε γραμμή.

 

Call forwarding είναι η προώθηση κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει δυνατότηρα διαφορετικού ringtone για κάθε γραμμή.

 

όντως δεν εχει τελικά, κρίμα..επισης ενα αλλο αρνητικό για μενα ειναι οτι ο ήχος κλήσης ξεκινάει πρωτα σε σιγανή ένταση και μετά απο λιγα δευτερόλεπτα δυναμώνει ξαφνικά..δεν δικαιολογείται αυτο σε ενα μουσικό κινητό. ειχα και το Χ2-00 παλαιότερα και ο ηχος κλήσης βαρούσε κατευθειαν δυνατά απο την αρχή.τελος παντων..

 

κατα τα άλλα ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος μετα απο 3 εβδομάδες της συσκευής στην κατοχή μου

μπαταρία πολυ καλή, βγαζει περίπου 3,5-4 μέρες με κανονική χρήση. κλήσεις 30-40 λεπτά την ημέρα και 1 ωρα ραδιόφωνο. μηνύματα ελάχιστα, browsing ουτε λόγος σε κινητό τετοιας κατηγορίας.

είναι λιγο χοντροκομμένο το κινητό,όμως κάθεται πολυ καλά στο χέρι..μου αρέσουν και τα υλικά του, μαύρο γυαλιστερό μπροστά και πισω γκρι ματ καπάκι με ωραίες καμπύλες. τα κουμπιά δείχνουν ανθεκτικά και ειναι πολυ άνετα στη χρήση τους.

τελος, η λειτουργία dual sim (μιας και αυτός ειναι ο κυριότερος λόγος να το αγοράσει καποιος) ειναι απροβλημάτιστη. εγω το εχω ρυθμίσει να με ρωταει πάντα καθε φορά απο που θα φυγει η επόμενη κλήση η το μήνυμα, ακομα και ποιας κάρτας τα δεδομένα θα χρησιμοποιήσει για σύνδεση στο διαδίκτυο.

συνοψιζοντας, ειναι μια πολυ καλή και οικονομική πρόταση για κάποιον μουσικόφιλο που δεν θέλει να κουβαλάει δυο κινητά μαζι του

Link to comment
Share on other sites

όντως δεν εχει τελικά, κρίμα..επισης ενα αλλο αρνητικό για μενα ειναι οτι ο ήχος κλήσης ξεκινάει πρωτα σε σιγανή ένταση και μετά απο λιγα δευτερόλεπτα δυναμώνει ξαφνικά..δεν δικαιολογείται αυτο σε ενα μουσικό κινητό. ειχα και το Χ2-00 παλαιότερα και ο ηχος κλήσης βαρούσε κατευθειαν δυνατά απο την αρχή.τελος παντων..

 

κατα τα άλλα ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος μετα απο 3 εβδομάδες της συσκευής στην κατοχή μου

μπαταρία πολυ καλή, βγαζει περίπου 3,5-4 μέρες με κανονική χρήση. κλήσεις 30-40 λεπτά την ημέρα και 1 ωρα ραδιόφωνο. μηνύματα ελάχιστα, browsing ουτε λόγος σε κινητό τετοιας κατηγορίας.

είναι λιγο χοντροκομμένο το κινητό,όμως κάθεται πολυ καλά στο χέρι..μου αρέσουν και τα υλικά του, μαύρο γυαλιστερό μπροστά και πισω γκρι ματ καπάκι με ωραίες καμπύλες. τα κουμπιά δείχνουν ανθεκτικά και ειναι πολυ άνετα στη χρήση τους.

τελος, η λειτουργία dual sim (μιας και αυτός ειναι ο κυριότερος λόγος να το αγοράσει καποιος) ειναι απροβλημάτιστη. εγω το εχω ρυθμίσει να με ρωταει πάντα καθε φορά απο που θα φυγει η επόμενη κλήση η το μήνυμα, ακομα και ποιας κάρτας τα δεδομένα θα χρησιμοποιήσει για σύνδεση στο διαδίκτυο.

συνοψιζοντας, ειναι μια πολυ καλή και οικονομική πρόταση για κάποιον μουσικόφιλο που δεν θέλει να κουβαλάει δυο κινητά μαζι του

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Με έχει βολέψει και εμένα πάρα πολύ το κινητό. Δε βρίσκω κάποιο bug που να με "χαλάει" στην καθημερινότητα μου. Κάνω αυτά που θέλω γρήγορα, όμορφα και απλά. Είμαι πολύ ικανοποιημένος από την αγορά αυτή (το πήρα και 50 ευρώ αχρησιμοποίητο), οπότε μιλάμε για την ιδανική αγορά.

 

Επίσης, θεωρώ το σύστημα dual sim της Nokia ανώτερο αυτού της Samsung. Στη Samsung πρέπει κάθε φορά να πατάς το αστεράκι και να αλλάξεις κάρτα με αποτέλεσμα να το ξεχνάω και να κάνω κλήσεις από τη λάθος κάρτα, ενώ στα Νόκια σε ρωτά κάθε φορά και δε μπερδεύεσαι ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή η παρατήρηση για την επιλογή της κάρτας!! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ''δωσεις ονομα'' σε καθε καρτα?

Σε περιπτωση που καποιος εχει ας πουμε 2 καρτες Wind, να ξερει ποια ειναι ποια... Π.χ., wind A. και wind B.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ''δωσεις ονομα'' σε καθε καρτα?

Σε περιπτωση που καποιος εχει ας πουμε 2 καρτες Wind, να ξερει ποια ειναι ποια... Π.χ., wind A. και wind B.

 

Ναι μπορείς από τις ρυθμίσεις να κάνεις οποιαδήποτε μετονομασία ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς από τις ρυθμίσεις να κάνεις οποιαδήποτε μετονομασία ;)

πες μου λιγο που ακριβώς ειναι για να το αλλάξω..

Link to comment
Share on other sites

Μενου

Διαχείριση Sim

Πηγαίνεις είτε Sim 1 είτε Sim 2 και πετώντας (αριστερα) "Επιλογές" σου βγάζει 2 επιλογές, Μετονομασία & Βοήθεια. ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μενου

Διαχείριση Sim

Πηγαίνεις είτε Sim 1 είτε Sim 2 και πετώντας (αριστερα) "Επιλογές" σου βγάζει 2 επιλογές, Μετονομασία & Βοήθεια. ;)

ευχαριστώ πολυ!:)

ειναι πολυ βολικό για όσους έχουν κάρτες που ανήκουν στο ιδιο δίκτυο και θέλουν να διαχωρίσουν το συμβόλαιο απ το καρτοκινητο ας πούμε..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα :)

Οι κατοχοι, ειστε ευχαριστημενοι σε δυο σημεια ?

 

Α. ακουστικο, ο συνομιλητης ακουγεται καθαρα και δυνατα? ( εχοντας το 6700 classic που ειναι υποδειγμα στο ακουστικο, κρυσταλινος, δυνατος, καθαρος και διαυγης ηχος, δεν εχω ξαναβρει σαν κι αυτο..)

 

Β. Ο πομποδεκτης, δινει καλο σημα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...