Jump to content

[Επίσημο] Nokia X2-02


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην πρώτη σελίδα του θέματος της κάθε συσκευής,εφόσον φυσικά έχει ανακοινωθεί επίσημα,αναφέρεται το sar.

 

Θεωρείς πως είναι μεγάλο αυτό το sar?

Επίσης γνωρίζεις τα υπερ και τα κατά αυτού του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλό μήνα. Χτες παρέλαβα το X2-02. Αγορά από Πλαίσιο που το είχε σε προσφορά για μέλη στα 69 ευρώ (+3€ μεταφορικά για Μυτιλήνη, σύνολο 72€). Όπως καταλαβαίνετε το έχω πολύ λίγο για να βγάλω ολοκληρωμένη άποψη (και κριτική). Το πήρα για τη μητέρα μου, με 2 cosmoκάρτες θα μιλάει με 4 αριθμούς 1 λεπτό το λεπτό. Μέχρι στιγμής, με βάση την εμπειρία μου και την τιμή του κινητού, μπορώ να σας πω τα εξής:

ΘΕΤΙΚΑ: μου έκανε ΦΟΒΕΡΗ εντύπωση το ηχείο του... πολύ δυνατό και ποιοτικό! Το δοκίμασα μέσα στο σπίτι και μετά έξω για σιγουριά και έμεινα έκπληκτος. Παίζει με δύναμη τόσο μουσική όσο και ραδιόφωνο. Στη συσκευασία περιλαμβάνονται ακουστικά. Η μπαταρία φαίνεται να έχει πολύ καλή αυτονομία. Η οθόνη είναι αρκετά φωτεινή. Είναι αρκετά ελαφρύ. Αν και κάπως χοντρούτσικο, κάθεται όμορφα στο χέρι μου. Η κάμερα των 2 MP βγάζει καλές φωτογραφίες. Τα κουμπιά του είναι αρκετά αραιά για να μην πατιούνται 2 από χοντρά δάχτυλα και είναι αρκετά ποιοτικά στο πάτημα (δεν έκανα λάθος σε ότι έγραψα ή αναζήτησα).

ΑΡΝΗΤΙΚΑ (ή ίσως ΜΗ ΘΕΤΙΚΑ για να είμαι πιο σωστός): δεν περιλαμβάνεται στη συσκευασία καλώδιο σύνδεσης με H/Y ούτε microSD. Δεν υπάρχει αρκετός αποθηκευτικός χώρος στη μνήμη του κινητού μέχρι 4 τραγούδια χωράει. Μέχρι 20 σταθμούς ραδιοφώνου μπορεί να αποθηκεύσει (αν και βρήκε 30 απ' ότι μου έγραψε). Δύσκολο άνοιγμα του πίσω καπακιού. Φτηνά πλαστικά μέρη. Έχει δίκιο ο zapper, δεν κατάφερα να ηχογραφήσω το ραδιόφωνο (εμένα καθόλου δεν με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη λειτουργία). Έχοντας στο παρασκήνιο το ραδιόφωνο να παίζει, πας στην ηχογράφηση και ενώ παίζει ο επιλεγμένος σταθμός, με το που πατήσεις εγγραφή, διακόπτεται και ηχογραφεί ότι ακούγεται. Με το που πατήσεις τη διακοπή, το ραδιόφωνο ξαναπαίζει.

Απο ταχύτητα μενού, εφαρμογών, ούτε γρήγορο, ούτε αργό. Ικανοποιητικό θα έλεγα. Για το SAR που ρωτάει ο djan από πάνω, προσωπικά πιστεύω πως νούμερα κάτω από 1,00 είναι OK.

Με βάση όλα τα παραπάνω, κατά τη γνώμη μου αξίζει πολύ η αγορά του συγκεκριμένου κινητού είτε σαν πρώτο είτε σαν δεύτερο για όποιον θέλει ένα καλό τηλέφωνο.

Αν θέλετε κάτι άλλο, γράψτε μου συγκεκριμένες ερωτήσεις και θα κάνω ότι μπορώ να σας δώσω σαφείς απαντήσεις.

Edited by jkamb

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα. Χτες παρέλαβα το X2-02. Αγορά από Πλαίσιο που το είχε σε προσφορά για μέλη στα 69 ευρώ (+3€ μεταφορικά για Μυτιλήνη, σύνολο 72€). Όπως καταλαβαίνετε το έχω πολύ λίγο για να βγάλω ολοκληρωμένη άποψη (και κριτική). Το πήρα για τη μητέρα μου, με 2 cosmoκάρτες θα μιλάει με 4 αριθμούς 1 λεπτό το λεπτό. Μέχρι στιγμής, με βάση την εμπειρία μου και την τιμή του κινητού, μπορώ να σας πω τα εξής:

ΘΕΤΙΚΑ: μου έκανε ΦΟΒΕΡΗ εντύπωση το ηχείο του... πολύ δυνατό και ποιοτικό! Το δοκίμασα μέσα στο σπίτι και μετά έξω για σιγουριά και έμεινα έκπληκτος. Παίζει με δύναμη τόσο μουσική όσο και ραδιόφωνο. Στη συσκευασία περιλαμβάνονται ακουστικά. Η μπαταρία φαίνεται να έχει πολύ καλή αυτονομία. Η οθόνη είναι αρκετά φωτεινή. Είναι αρκετά ελαφρύ. Αν και κάπως χοντρούτσικο, κάθεται όμορφα στο χέρι μου. Η κάμερα των 2 MP βγάζει καλές φωτογραφίες. Τα κουμπιά του είναι αρκετά αραιά για να μην πατιούνται 2 από χοντρά δάχτυλα και είναι αρκετά ποιοτικά στο πάτημα (δεν έκανα λάθος σε ότι έγραψα ή αναζήτησα).

ΑΡΝΗΤΙΚΑ (ή ίσως ΜΗ ΘΕΤΙΚΑ για να είμαι πιο σωστός): δεν περιλαμβάνεται στη συσκευασία καλώδιο σύνδεσης με H/Y ούτε microSD. Δεν υπάρχει αρκετός αποθηκευτικός χώρος στη μνήμη του κινητού μέχρι 4 τραγούδια χωράει. Μέχρι 20 σταθμούς ραδιοφώνου μπορεί να αποθηκεύσει (αν και βρήκε 30 απ' ότι μου έγραψε). Δύσκολο άνοιγμα του πίσω καπακιού. Φτηνά πλαστικά μέρη. Έχει δίκιο ο zapper, δεν κατάφερα να ηχογραφήσω το ραδιόφωνο (εμένα καθόλου δεν με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη λειτουργία). Έχοντας στο παρασκήνιο το ραδιόφωνο να παίζει, πας στην ηχογράφηση και ενώ παίζει ο επιλεγμένος σταθμός, με το που πατήσεις εγγραφή, διακόπτεται και ηχογραφεί ότι ακούγεται. Με το που πατήσεις τη διακοπή, το ραδιόφωνο ξαναπαίζει.

Απο ταχύτητα μενού, εφαρμογών, ούτε γρήγορο, ούτε αργό. Ικανοποιητικό θα έλεγα. Για το SAR που ρωτάει ο djan από πάνω, προσωπικά πιστεύω πως νούμερα κάτω από 1,00 είναι OK.

Με βάση όλα τα παραπάνω, κατά τη γνώμη μου αξίζει πολύ η αγορά του συγκεκριμένου κινητού είτε σαν πρώτο είτε σαν δεύτερο για όποιον θέλει ένα καλό τηλέφωνο.

Αν θέλετε κάτι άλλο, γράψτε μου συγκεκριμένες ερωτήσεις και θα κάνω ότι μπορώ να σας δώσω σαφείς απαντήσεις.

 

ειναι τοσο δυνατο το ηχειο?ρωταω γιατι οταν πηρα το Χ1-01 που υποτιθεται ηταν και αυτο ετσι δεν ειχε τοσο δυνατο ηχο οσο το lg gm205 που ειχα τοτε και τωρα εχω παλι μιας και το ξαναπηρα!βεβαια εσυ δεν μπορεις να εχεις κριτηριο αφου λογικα δεν εχεις δει καν το lg!αλλα λες ακουγεται οπως ενα ραδιο για αυτο ρωταω.και eπισης αν η ληψη του σε σταθμους ειναι καλη?αυτα τα λιγα...ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ειναι τοσο δυνατο το ηχειο?ρωταω γιατι οταν πηρα το Χ1-01 που υποτιθεται ηταν και αυτο ετσι δεν ειχε τοσο δυνατο ηχο οσο το lg gm205 που ειχα τοτε και τωρα εχω παλι μιας και το ξαναπηρα!βεβαια εσυ δεν μπορεις να εχεις κριτηριο αφου λογικα δεν εχεις δει καν το lg!αλλα λες ακουγεται οπως ενα ραδιο για αυτο ρωταω.και eπισης αν η ληψη του σε σταθμους ειναι καλη?αυτα τα λιγα...ευχαριστω!

 

Το ηχείο είναι σίγουρα πιο δυνατό από οποιοδήποτε κινητό βλέπεις στην υπογραφή μου. Δεν έχω δει / ακούσει ούτε X1-01 ούτε LG για να σου τα συγκρίνω. Δεν είπα πουθενά πως ακούγεται όπως ένα ράδιο. Έγραψα "...Παίζει με δύναμη τόσο μουσική όσο και ραδιόφωνο..." και εννοώ πως παίζει σε δυνατή ένταση (για τα δικά μου δεδομένα, εννοείται) τόσο τη μουσική που έβαλα στο κινητό όσο και τους ραδιοφωνικούς σταθμούς που βρήκε. Δεν ξέρω πως να σε βοηθήσω άλλο σε αυτό το κομμάτι. Αν βρεις φίλου C7 ή 5800XM τότε βάλε 30-40% πάνω (ένταση) στο 1ο και 20-30% στο 2ο (περίπου). Αλλιώς, σε κατάστημα να το δεις / ακούσεις από κοντά.

Η λήψη και ακρόαση σταθμών για μισή ώρα περίπου που το χρησιμοποίησα χτες (συγκεκριμένα ΕΡΑ Βορείου Αιγαίου) μου φάνηκε πολύ καλή (ικανοποιητική το λιγότερο). Και πάλι δεν μπορώ να σε βοηθήσω, ούτε σε αυτό, γιατί από περιοχή σε περιοχή έχει πολύ μεγάλες διαφορές / διακυμάνσεις.

Edited by jkamb

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο είναι σίγουρα πιο δυνατό από οποιοδήποτε κινητό βλέπεις στην υπογραφή μου. Δεν έχω δει / ακούσει ούτε X1-01 ούτε LG για να σου τα συγκρίνω. Δεν είπα πουθενά πως ακούγεται όπως ένα ράδιο. Έγραψα "...Παίζει με δύναμη τόσο μουσική όσο και ραδιόφωνο..." και εννοώ πως παίζει σε δυνατή ένταση (για τα δικά μου δεδομένα, εννοείται) τόσο τη μουσική που έβαλα στο κινητό όσο και τους ραδιοφωνικούς σταθμούς που βρήκε. Δεν ξέρω πως να σε βοηθήσω άλλο σε αυτό το κομμάτι. Αν βρεις φίλου C7 ή 5800XM τότε βάλε 30-40% πάνω (ένταση) στο 1ο και 20-30% στο 2ο (περίπου). Αλλιώς, σε κατάστημα να το δεις / ακούσεις από κοντά.

Η λήψη και ακρόαση σταθμών για μισή ώρα περίπου που το χρησιμοποίησα χτες (συγκεκριμένα ΕΡΑ Βορείου Αιγαίου) μου φάνηκε πολύ καλή (ικανοποιητική το λιγότερο). Και πάλι δεν μπορώ να σε βοηθήσω, ούτε σε αυτό, γιατί από περιοχή σε περιοχή έχει πολύ μεγάλες διαφορές / διακυμάνσεις.

 

χμ βοηθησες αρκετα δεν λεω!αν δεν πεσει κανενα στα χερια μου να το δω μονος μου ομως συμπερασμα δεν βγαζω!ευχαριστω παντως,πιστευω οτι για τα χρηματα του ειναι σουπερ το κινητακι!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω και εγώ για τη δουλειά και μπορώ να πω πολύ καλά για μια συσκευή επώνυμη dual sim και κόστος 80euro.

 

Όλα είναι όπως τα γράφει και ο φίλος jkamb πολύ δυνατό ηχείο (και της ομιλίας και το εξωτερικό) η ένταση του εξωτερικού ηχειου κατά την ακρόαση ραδιοφώνου, χωρίς να έχεις συνδεδεμένο το hands free για χρήση κεραίας, είναι super (πολύ πιο δυνατή και από το Samsung C3300k) φυσικά "μπλε δόντι" και κάρτα sd (του εχω μια 8άρα), η μπαταρία του με τη χρήση που το κάνω προσωπικα κρατάει 2 μέρες αλλά με 16ώρες ράδιο μέσω hands free (2 μέρες στη δουλειά δηλαδή ;) ). Το μόνο αρνητικό, αν και το ηξερα, δεν είναι dual active και ΔΕ φορτίζει μέσω usb :mad:

 

Επειδή εχω δοκιμάσει 2-3 dual sim το θεωρώ τίμια αγορά και τηλέφωνο!! :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

κανε προωθηση αριθμου οταν δεν ειναι προσβασιμος απο την μια σιμ στην αλλη , ετσι ποτε μηλας στην μια σιμ, και σε περνουν στην αλλη δεν θα δειχνει μη προσβασιμη ή οτι ειναι κλειστο , αυτος που σε καλει δεν θα καταλαβινει διαφορα και απλα θα σου ερχετε η κληση σαν αναμονη ή θα δειχνει κατειλημμενη (αναλογα εαν εχεις ενεργοποιησει την αναμονη κλησεων) στην σιμ που μηλας
Link to comment
Share on other sites

κανε προωθηση αριθμου οταν δεν ειναι προσβασιμος απο την μια σιμ στην αλλη , ετσι ποτε μηλας στην μια σιμ, και σε περνουν στην αλλη δεν θα δειχνει μη προσβασιμη ή οτι ειναι κλειστο , αυτος που σε καλει δεν θα καταλαβινει διαφορα και απλα θα σου ερχετε η κληση σαν αναμονη ή θα δειχνει κατειλημμενη (αναλογα εαν εχεις ενεργοποιησει την αναμονη κλησεων) στην σιμ που μηλας

 

Το γνωρίζω αυτό και δεν είναι εφικτό στη περίπτωση μου γιατί το ένα νούμερο είναι εταιρικό με περιορισμό κλήσεων ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,ειμαι κατοχος ενος samsung B5722 και εδω και αρκετο καιρο διαβασα για το X2-02 απο οσους το εχουν αγορασει αξιζει;;;

Ή εχετε να προτεινετε καποιο αλλο της Nokia(duall sim παντα);

:O

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,ειμαι κατοχος ενος samsung B5722 και εδω και αρκετο καιρο διαβασα για το X2-02 απο οσους το εχουν αγορασει αξιζει;;;

Ή εχετε να προτεινετε καποιο αλλο της Nokia(duall sim παντα);

:O

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο άλλο dual sim της Nokia όμως αν δε σε πειράζει που δεν είναι dual active είναι πάρα πολύ καλή επιλογή, πολύ καλή μπαταρία, τελείως ήχος και από το ακουστικό και από το ηχείο, παίζει ράδιο ΧΩΡΊΣ συνδεδεμένο hands free, κολλήματα στο menu δεν έχει, Bluetooth φυσικά και κάρτα sd, ο browser είναι ο κλασσικός των s40 και μια ικανοποιητική φωτογραφική κάμερα για μια ώρα ανάγκης ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο άλλο dual sim της Nokia όμως αν δε σε πειράζει που δεν είναι dual active είναι πάρα πολύ καλή επιλογή, πολύ καλή μπαταρία, τελείως ήχος και από το ακουστικό και από το ηχείο, παίζει ράδιο ΧΩΡΊΣ συνδεδεμένο hands free, κολλήματα στο menu δεν έχει, Bluetooth φυσικά και κάρτα sd, ο browser είναι ο κλασσικός των s40 και μια ικανοποιητική φωτογραφική κάμερα για μια ώρα ανάγκης ;)

:D Σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου,ηδη το σκεφτομαι να το παρω γιατι το samsung εχει πολλα ψεγαδια!

Εμπιστευομαι την Nokia σαν εταιρια και το σημαντικοτερο το X2-02εχει πληκτρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά βγάζουν μεγάλη ένταση ?? τόσο μεγάλη ώστε να σε αφήσει κουφό :lol:

και αν μπορεί κάποιος να μου πει αν έχει resistor app

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το παραγγειλα και το περιμενω,οσον αφορα τις πρωτες φορτισεις τι με συμβουλευεται να κανω;;

Προκειμενου να εχω τα μεγιστα της μπαταριας;;;

:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω αμα εχει το συγκεκριμενο κινητο για επιλογη ρωσικης γλωσσαςκαι αν δεν εχει πως γινετε να του βαλω ρωσσικης γλωσσας????
Link to comment
Share on other sites

Το μενού εμφανίζει του εμφανίζει τις παρακάτω επιλογές,

Αυτόματη

English

Ελληνικά

Francais

Deutsch

 

Η συσκευή μου είναι ελληνική! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω.....μιπως ξερεις πως μπορω να βαλω να εχει ρωσικη γλωσσα???

 

Δε γνωρίζω. . .

Μπορείς όμως αν δε πάρεις απάντηση από κάποιο φίλο να ρωτήσεις έγκαιρα σε κάποιο Nokia care ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να κάνω μια ερώτηση;

Έχουμε βρει πως γίνεται ηχογράφηση από το ράδιο;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή με ενδιαφέρει να το αγοράσω, αν μπορεί κάποιος να μου πει

1) πώς γίνεται η εναλλαγή από την 1 σιμ στην άλλη?

2) είναι και οι 2 σιμ active δηλ ενώ μιλάς στην 1 και σε πάρει κάποιος στην άλλη μπορείς να απαντήσεις? Και αν όχι, μπορείς να κάνεις εκτροπή κλήσης και να σου έρθει στην 1 σιμ οπότε θα έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

1.Η εναλλαγή γίνεται κατά την επιλογή της κλήσης, πολύ εύκολο και πρακτικό!

2.Όχι δεν είναι dual active :(

Για τη προώθηση των κλήσεων νομίζω ότι γίνεται ακλα δε το εχω τσεκάρει. . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το κινητό είναι απλά εξαιρετικό,ότι καλύτερό σε dual sim αυτή την στιγμή.

Λίγο σκληρό το κεντρικό πλήκτρο βεβαία και δεν ξέρω αν θα χει θέμα μακροπρόθεσμα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χθες μου ζητήθηκε αναβάθμιση (μέσω δικτύου) και την πραγματοποίησα.

Δεν παρατήρησα κάποια διαφορά και παρόλο που μου ζητήθηκε να κάνω back up δε χάθηκε τίποτα από τη συσκευή παρά μόνο που μου "χάλασε" τη σειρά από τα εικονίδια στην αρχική οθόνη! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πήρα σήμερα το Χ2-02. Το κινητό είναι απρόσμενα όμορφο, λιτό και με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής! :) Τώρα, απομένει να δω τα του software.
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω απο τις πρωτες μερες που κυκλοφορησε....ειναι λιγο αργο και δεν του λειπουν τα bug....αλλα πρακτικο και απλο οπως το ηθελα...:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ αναβάθμιση μέσω Nokia Suite.

Δεν χάθηκε τίποτα (είχα κάνει backup καλού-κακού...), μέχρι και το ίδιο θέμα και wallpaper είχε μετά το restart της αναβάθμισης.

Διαφορές δεν πρόλαβα να τσεκάρω ακόμα (2ο τηλέφωνο γαρ...).

 

Σε ποιά έκδοση αναβαθμίστηκε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...