Jump to content

[Επίσημο] Nokia X2-02


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia X2-02

(RM-694)

Crazy about music, internet and apps

 

http://www.developer.nokia.com/Devices/Device_specifications/X2-02/Nokia_X2_02_main.jpg

 

http://www.developer.nokia.com/Devices/Device_specifications/X2-02/Nokia_X2_02_detail1.jpghttp://www.developer.nokia.com/Devices/Device_specifications/X2-02/Nokia_X2_02_detail2.jpghttp://www.developer.nokia.com/Devices/Device_specifications/X2-02/Nokia_X2_02_detail3.jpg

 

-------------------------------------------------------------

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

1 Δεκεμβρίου 2011

 

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia X2-02 is a Dual-band phone for EGSM 900/1800 that includes Dual-SIM support with easy swap-slot, 2 Megapixel camera, Stereo FM radio with recording feature and internal FM antenna, FM transmitter (Play via Radio), email, IM, social networking and MIDP 2.1 APIs for application creation. The device also gives fast, easy and affordable access to the Internet through Nokia Browser and access to thousands of applications and services via Nokia Store.

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

11.57

 

Δείκτης SAR:

0,91 W/kg

 

Ελληνικό Product Code:

059J906 (BRED) / 059J946 (DSILVER) / 059J966 (OBLUE)

------------------------------------------------------

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.gsmarena.com/nokia_x202_announced_two_sims_and_a_music_soul-news-3456.php

 

...The Nokia X2-02 is expected to cost around €60 before taxes and subsides, but there's no information about its availability just yet.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο για δευτερο.ενα βελτιωμενο Χ1-02 με μεγαλο συν το ραδιο χωρις ακουστικα.εχει ομως πιο μικρη μπαταρια.παντως πολυ καλο για μουσικοφιλους
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ενεργη αναμονη ναι! τωρα να μηλας στην μια σιμ και οταν σε περνουν στην αλλη να εχεις αναμονη κλησης....δεν νομιζω

πιστευω οτι θα λειτουργει κλασικα οπως ολα τα οικονομικα dual sim κινητα, δλδ οταν μηλας στην μια γραμμη και καποιος σε παρει στην αλλη θα δειχνει οτι δεν εχει "σημα" οποτε ρυθμιζεις και τις 2 σιμ, ετσι ωστε οταν μηλας στην σιμ 1 πχ, και σε παρουν τελ στην σιμ 2 (οποτε θα δειχνει οτι δεν εχεις σημα ή οτι ειναι κλειστο το κινητο) οταν το κλεισεις να σου ερχετε sms οτι καποιος σε επερνε τελ στην σιμ 2

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το ακουστικο-ηχειο που ειναι ενα και το αυτο στα προηγουμενα 2 (c2-00 x1-01) της nokia θα ειναι ακριβως το ιδιο και εδω?Δλδ δεν υπαρχει περιπτωση να σοβαρευτηκε η nokia και να το αλλαξαν?Ειμαι πολυ περιεργος...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το ακουστικο-ηχειο που ειναι ενα και το αυτο στα προηγουμενα 2 (c2-00 x1-01) της nokia θα ειναι ακριβως το ιδιο και εδω?Δλδ δεν υπαρχει περιπτωση να σοβαρευτηκε η nokia και να το αλλαξαν?Ειμαι πολυ περιεργος...

 

 

Στο x1-01 δεν νομίζω να ειναι 2 σε ένα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξερουμε ποτε κυκλοφορει; Νομιζω πως αργουν πλεον οι παρτιδες να ερθουν στην χώρα μας ή κανω λάθος;

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Nokia-X2-02-Dual-Dark-Silver-A8V57EA-B1A.htm

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω το κινητο το πηρα καθαρα και μονο για την λειτουργια εγγραφης απο ραδιοφωνο, που παντου σε ολες τις παρουσιασεις αναφερει πως γινεται κανονικα...(μεχρι τωρα ειχα το Χ2 που ειναι παρα πολυ καλο). Μαγκες ΔΕΝ γραφει τιποτα απο το ραδιοφωνο...δεν υπαρχει τετοια λειτουργια. Τζαμπα τα γραφουν παντου. Δεν υποστηριζεται σε κανενα ΝΟΚΙΑ κινητο Ελλαδος κατι τετοιο .... ανεξαρτητα που ειναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ μοντελο που το αναφερει σαν λειτουργια. Την πατησα, τζαμπα εδωσα 80 ευρω και τους εριξα και ενα βρισιδι στη ΝΟΚΙΑ τηλεφωνικα για να μαθουν να γραφουν αληθεις πληροφοριες και να μην παραπληροφορουν τον κοσμο. Αντε να πουμε...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω το κινητο το πηρα καθαρα και μονο για την λειτουργια εγγραφης απο ραδιοφωνο, που παντου σε ολες τις παρουσιασεις αναφερει πως γινεται κανονικα...(μεχρι τωρα ειχα το Χ2 που ειναι παρα πολυ καλο). Μαγκες ΔΕΝ γραφει τιποτα απο το ραδιοφωνο...δεν υπαρχει τετοια λειτουργια. Τζαμπα τα γραφουν παντου. Δεν υποστηριζεται σε κανενα ΝΟΚΙΑ κινητο Ελλαδος κατι τετοιο .... ανεξαρτητα που ειναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ μοντελο που το αναφερει σαν λειτουργια. Την πατησα, τζαμπα εδωσα 80 ευρω και τους εριξα και ενα βρισιδι στη ΝΟΚΙΑ τηλεφωνικα για να μαθουν να γραφουν αληθεις πληροφοριες και να μην παραπληροφορουν τον κοσμο. Αντε να πουμε...

Δηλαδή έχει το hardware αλλά δεν υποστηρίζεται η λειτουργία αυτή στην Ελλάδα;

Κατά τα άλλα, τι λέει ως κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Για να το κανω λιανα για να μην την πατησει καποιος οπως εγω. Βαζουμε παιζει το ραδιοφωνο σε παρασκηνιακη λειτουργια και μεσω του μενου πηγαινουμε και αρχιζουμε να κανουμε ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ απο το μενου του κινητου. Σε κανονικες συνθηκες θα εγγραφε οτι ακουγαμε απο το ραδιοφωνο, στα δικα μας τα κινητα που φερνει η ΝΟΚΙΑ στην Ελλαδα απλα κλεινει το ραδιοφωνο και γραφει την αγριοφωναρα μας να βριζει γιατι δεν δουλευει η παραπανω λειτουργια....:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

το Samsung E2152 που εχω , γραφει απο ραδιο κανονικα και με τον νομο

οποτε δεν νομιζω να ειναι θεμα νομοθεσιας

 

συγουρα δεν υπαρχει αλλος τροπος εγγραφης?

πχ στο Samsung για να γραψεις το ραδιο, βρισκεις την "εντολη" μεσα απο το μενου του ραδιο

διαβασες τις οδηγιες χρησης του Νοκια, τις ακολουθησες πιστα και τζιφος?

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι υπαρχει στηνν ελλαδα σε καταστηματα οπως το BIRDPHONE [τυχαια το αναφερω ] που το εχουν αλλα αυτα ειναι για αλλες χωρες .. με αποτελεσμα λεω ισως ... να γινετε αυτο με την εγγραφη απο ραδιο.. αληθεια τι εξυπηρετει αυτο;;.. οπως και να εχει σιγουρα δεν θα το ειχα ποτε αυτο σαν κριτηριο αγορας... πλεον αυτο που κοιταζω σε συσκευες.. εινα να κραταει η μπαταρια.αρκετα.. .. δυνατοτητα πολυ καλης πραγματικης ληψης και κπομπης σηματος ωστε να μην μιλας και να ακους με διακοπες.. .. ευκολια μενου .κλπ

. αλλα αυτο ειναι οπως το βλεπει ο καθενας...

εχω XPERIA RAY, XPERIA X10 μινι, N79, N73, C3-01, μετα απο ολα αυτα στην δικη μου χρηση.. μου ταιριαζει πιο καλα στην καθημερινοτητα μου.. το Χ1-01.. [το εχω και αυτο] ειναι ιδανικο μιας και εχω 2 αριθμους και λεω να παρω το Χ2-02, μολις ερθει εδω ..μιας και φαινεται πιο ολοκληρωμενο..[καμερα ραδιο με κεραια εσωτερικη.. μπλεδοντι] και φτιαγμενο γιαυτο που πρεπει να ειναι ..τηλεφωνο...για την καθημερινοτητα μου.. αντε με το καλο να κυκλοφορησει επισημα.. να το δω να τα ριξω στα συρταρια ταλλα. τηλ..

Link to comment
Share on other sites

το LG gm 205 μου γραφει κανονικα απο ραδιο και οσοι το εχουν ξερουν οτι εχει φοβερη ληψη σε fm και ηχο απο τα ηχεια.απλα ειχα απορια για το X2-02 πως παει σε αυτους τους τομεις!αν μπορει ο φιλος πιο πανω η καποιος αλλος που το πηρε
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Όποιος έχει πάρει το X2-02 ας μας πει τι έχει διαπιστώσει ως τώρα. Τι του άρεσε και τι δεν του άρεσε κλπ. Επίσης όποιος γνωρίζει αν μπορεί να μας πει αν το sar που έχει είναι μεγάλο.
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα του θέματος της κάθε συσκευής,εφόσον φυσικά έχει ανακοινωθεί επίσημα,αναφέρεται το sar.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...