Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρα σου λείπει ο dialer; Μάλλον μόνο σε σένα έχει γίνει αυτό

 

χαχαχα και νόμιζα οτι το ειχαμε όλοι οκ την αυριανή αναβάθμιση θα την περάσω με φάουλ γουαιπ και θα στρώσει τοτε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το έβαλα και το σήμα δουλεύει κανονικά δεν σας εδώσα να κατά λάβετε όμως το πρόβλημα μου λοιπών...

έχει το εικονίδιο ατομα που έχει μέσα όλες τις επαφες μου αλά δεν υπάρχει το εικονίδιο επαφες που σου βγάζει και τα νούμερα για να καλέσεις αριθμο που δεν εχεις στις επαφες.

μονο σε μένα δλδ έχει συμβεί αυτό;;;

 

Παρε με root explorer απο καποια παλιοτερη asylum τα phone.apk και contacts.apk. αποσυμπιεσε τα και βαλτα στο system/app με permission rw-r-r αφου βαλεις σε λειτουργια πτησης. Reboot και θα ειναι οκ. Και μενα το ειχε κανει οταν ηθελα black contacts.apk και καποια δεν ηταν συμβατα στη rom. Τελικα ξερει κανεις να μου πει πως κανω αναζητηση με το IMEI για να δω αν ειναι ελληνικη η συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ρωτήσει και εγώ παλιότερα αν μπορούμε βάσει του σειριακού αριθμού ή του imei να βρούμε την "εθνικότητα" του κινητού αλλά δε πήρα απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Καποιος ειχε γραψει πριν λιγο καιρο οτι ειχε ελεγξει το imei και ηταν εληνικο. Οσο κι αν εψαξα στο google δεν βρηκα ακρη
Link to comment
Share on other sites

Παρε με root explorer απο καποια παλιοτερη asylum τα phone.apk και contacts.apk. αποσυμπιεσε τα και βαλτα στο system/app με permission rw-r-r αφου βαλεις σε λειτουργια πτησης. Reboot και θα ειναι οκ. Και μενα το ειχε κανει οταν ηθελα black contacts.apk και καποια δεν ηταν συμβατα στη rom. Τελικα ξερει κανεις να μου πει πως κανω αναζητηση με το IMEI για να δω αν ειναι ελληνικη η συσκευη?

 

καλά που το σκευτηκα μόνος μου και το έφτιαξαν χαχαχαχχα

 

Ευχαριστώ πέτυχε ..

Link to comment
Share on other sites

pooooooooooo σας διαβαζω και ζηλευω....:p

ποσο το εκτίμησα τωρα το θηριακι που δεν το εχω δεν μπορειτε να φανταστείτε...:mad:

φανταζομαι σε μια βδομαδα(αν ολα πανε καλα) που θα το εχω πισω θα εχουν γινει θαυματα και πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλα με την ultimate:)

Από χτες που την εχω πάνω είναι πολύ σταθερή μέχρι στιγμής.

κανένα πρόβλημα η κόλλημα και ας εχει να κάνει update από Δεκέμβριο..

Ένα πράγμα δεν βρήκα μόνο..με το πενάκι ενώ το έχω πάνω από την οθόνη χωρίς να το ακουμπήσω και μου βγάζει τη βούλα κανονικά δεν μπορώ να επιλέξω ..:O

Μου βγάζει τη βουλίτσα δηλαδή στην οθόνη αλλά χωρίς να μπορώ να κάνω κατι άλλο. ακόμη και πατώντας το κουμπάκι από το spen δεν μου ανοίγει κάτι ας πούμε… πως το κάνω να επιλέξει αυτό που θέλω?πρέπει να κάνω κάτι στις ρυθμίσεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πλεον στη slimwizz εχει και s note (flashable) .οποτε ηρθε η ωρα για slimwizz. Επισης με apex η nova και tw theme ειναι πολυ πιο smooth
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλα με την ultimate:)

Από χτες που την εχω πάνω είναι πολύ σταθερή μέχρι στιγμής.

κανένα πρόβλημα η κόλλημα και ας εχει να κάνει update από Δεκέμβριο..

Ένα πράγμα δεν βρήκα μόνο..με το πενάκι ενώ το έχω πάνω από την οθόνη χωρίς να το ακουμπήσω και μου βγάζει τη βούλα κανονικά δεν μπορώ να επιλέξω ..:O

Μου βγάζει τη βουλίτσα δηλαδή στην οθόνη αλλά χωρίς να μπορώ να κάνω κατι άλλο. ακόμη και πατώντας το κουμπάκι από το spen δεν μου ανοίγει κάτι ας πούμε… πως το κάνω να επιλέξει αυτό που θέλω?πρέπει να κάνω κάτι στις ρυθμίσεις?

 

Η κουκιδα ειναι για να βλεπεις που σημαδευεις..δε μπορεις να κανεις κατι αλλο..

Στην JB βοηθαει για να κανεις προεπισκοπηση σε κουμπακια airview κλπ..αλλα δε μπορεις να επιλεξεις με τη λογικη του "tap" οπως το δακτυλο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Η κουκιδα ειναι για να βλεπεις που σημαδευεις..δε μπορεις να κανεις κατι αλλο..

Στην JB βοηθαει για να κανεις προεπισκοπηση σε κουμπακια airview κλπ..αλλα δε μπορεις να επιλεξεις με τη λογικη του "tap" οπως το δακτυλο...

 

αα οκ..έτσι όπως έβλεπα το

νόμιζα οτι μπορείς να επιλέξεις κι'ολας
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλει και μεγεθυντικό φακό για να βλέπεις στα 213 dpi. Φοβερό το multiwindow με popup εφαρμογές. Εκνευριστικό και άβολο το tablet ii. Το snote δουλεύει θα χαρά αλλά δεν έχει σημαντικές λειτουργίες του S Pen όπως το να επιλέγεις ένα κομμάτι και να το κάνεις αντιγραφή σαν εικόνα. Θα δοκιμάσω να δω βάλω το κλασικό System UI της slimwizz. Στα 240dpi ψιλό παλεύεται η κατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Νέα rom από τον eybee1970 η γνωστή RocketRom. Αυτή έιναι η ν.4.

Για όποιον ενδιαφέρεται, ας διαβάσει και ας κατεβάσει στο λινκ παρακάτω:

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=37077204&postcount=2070

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

την φορεσε κανεις αυτη?? SlimWizz2:SlimWizz stretched to tabletUI with multiwindow

Τι λεει?? αξιζει να την περασει κανεις??

ευχαριστω..

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πλεον στη slimwizz εχει και s note (flashable) .οποτε ηρθε η ωρα για slimwizz. Επισης με apex η nova και tw theme ειναι πολυ πιο smooth

χωρίς αυτά xposed framework και xposed app settings module δεν υπάρχει πρόβλημα ε..? θα είναι με το στανταρ 320 dpi..

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι σε 213dpi με tablet ui To απλά αυτό το framework κάνει τις εφαρμογές να δουλεύουν σε tablet ui. Το multiwindow popup είναι όλα τα λεφτά αλλά γενικά είναι δύσχρηστη rom. I μάλλον θα πάω σε slimwizz 1 με το snote
Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι σε 213dpi με tablet ui To απλά αυτό το framework κάνει τις εφαρμογές να δουλεύουν σε tablet ui. Το multiwindow popup είναι όλα τα λεφτά αλλά γενικά είναι δύσχρηστη rom. I μάλλον θα πάω σε slimwizz 1 με το snote

 

μάλιστα ευχαριστώ.. οπότε άκυρο απο εμένα..το 233 είναι υπερβολή..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πρόκειται να αφήσω το*galaxy*s*και να πάρω το*galaxynote (n7000).

Ήθελα να ρωτήσω, αν πάρω back up με το titanium pro, στην εξωτερική κάρτα, αν την περάσω μετά στο note, και κάνω επαναφορά, μου γίνεται πάλι το ίδιο όπως το*galaxy*s?

Θα πρέπει να προσέξω τίποτε ιδιαίτερο;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεταφέρει backup με τις εφαρμογές μου από το hd2 στο note και όλα πήγαν καλά.Ομως έτρεχε και το hd2 jellybean.Αν το backup σου προέρχεται από froyo/gingerbread πιθανόν να αντιμετωπίσεις προβλήματα με κάποιες εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

Εχω μεταφέρει backup με τις εφαρμογές μου από το hd2 στο note και όλα πήγαν καλά.Ομως έτρεχε και το hd2 jellybean.Αν το backup σου προέρχεται από froyo/gingerbread πιθανόν να αντιμετωπίσεις προβλήματα με κάποιες εφαρμογές

 

Gingerbread 2.3.6 φοράει.....

Λες να έχω πρόβλημα ασυμβατότητας;

Και με επαφές, μηνύματα και ημερολόγιο που και σ αυτά έχω πάρει backup και με το titanium και με το super backup πως θα τα μεταφέρω στο note?

Edited by playloud
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν ναι.Επαφές και μηνύματα μην ανυσηχείς θα μεταφερθούν κανονικά ειτε από το tb,είτε απο το super backup.
Link to comment
Share on other sites

η σημερινή αναβάθμιση της ασυλουμ είναι ενα κλικ γρηγορότερη μην πω και δυο κλικ.

Μέχρι σήμερα δεν έβλεπα καμια διάφορα απο τα καθημερινά φλασαρισματα σήμερα ΟΥΑΟΥ...άντε να φτιάξουν και την μπαταρία να τρελαθουμε

Link to comment
Share on other sites

Οκ,

 

οπως ειπα και σε παραπανω ποστ, περασα απο το Samsung Galaxy S στο Galaxy Note (N7000).

Ειχα πρωτα παρει backup και με το Super Backup Και με το Titanium (αγοραστο)

Οταν εβαλα επανω το Titanium και πηγα να το ανοιξω μου εβγαλε αυτο το μηνυμα. "Συγνωμη δεν μπορεσα να αποκτησω προνομια χρηστη root. Αυτη η εφαρμογη δεν θα δουλεψει. Παρακαλω επαληθευστε οτι η ROM σας ειναι rooted και προσπαθηστε παλι. Αυτη η προσπαθεια εγινε χρησιμοποιωντας την εντολη "su""

Εχω περασει επανω το Superuser

 

Τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...