Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα ειχα την 4.1.1.custom rom και εκανα flash to kernel CM10,1Nightly CWM για να βαλω την 4.2.1.Nightly CWM και εκανα reboot system και μετα δεν ανοιγε μεχρι που μετα απο λιγο μου εβγαλε το ODIN Warning και κατι για να κατεβασω custom OS.ευχαριστω εκ των προτερω και αναμενω απαντησεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα ειχα την 4.1.1.custom rom και εκανα flash to kernel CM10,1Nightly CWM για να βαλω την 4.2.1.Nightly CWM και εκανα reboot system και μετα δεν ανοιγε μεχρι που μετα απο λιγο μου εβγαλε το ODIN Warning και κατι για να κατεβασω custom OS.ευχαριστω εκ των προτερω και αναμενω απαντησεις.

 

ειναι λογικό να γίνει αυτό έβαλες κερνελ cm 10 και έκανες reboot να τρέξει σε ρομ άλλη

 

ξανακάνετο απο την αρχή recovery φλασ κερνελ και μετά reboot recovery οχι system

μετά τα wipes κ.τ.λ

 

να φανταστω ρουτ εισαι ε?

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα ειχα την 4.1.1.custom rom και εκανα flash to kernel CM10,1Nightly CWM για να βαλω την 4.2.1.Nightly CWM και εκανα reboot system και μετα δεν ανοιγε μεχρι που μετα απο λιγο μου εβγαλε το ODIN Warning και κατι για να κατεβασω custom OS.ευχαριστω εκ των προτερω και αναμενω απαντησεις.

 

Έχεις περασμένη την ρομ που θες να βάλεις μέσα στο κινητό; Αν ναι, μπες όπως είσαι recovery, κάνε τα wipes και φλασαρε την ρομ που θες. Λογικό να μην σου ανοίγει με κερνελ για 4.2.

 

Για recovery, κουμπί αύξησης έντασης ήχου, power button and home button όλα μαζί ταυτόχρονα πατημένα μέχρι να σε βάλει.

 

Αν δεν θες να περάσεις την ρομ ακόμα, απλά γύρνα στο back up της προηγούμενης που ελπίζω να έχεις πάρει. Ότι θες εδώ είμαστε.

 

Edit: Όταν φλασαρεις κερνελ για να περάσεις ρομ, κάνεις reboot recovery από advanced menu και όχι reboot system.

 

Edit 2 : Araditsas - Nizl 1 - 0

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

Edit 2 : Araditsas - Nizl 1 - 0

 

Εμείς εδώ είμαστε μια ομάδα και παίζουμε για το άθλημα και όχι για το ΣΚΟΡ χάχαχα:lol::D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εχθεσ πειραζα το θηριακη μου και μολις σημερα διαπστωσα πως οταν βαζω τον φορτιστη μου βγαζει το εξης μνμ <η μπαταρια αποσυνδεθηκε> και φυσικα δεν φορτιζει.καμια ιδεα τι μπορει να ειναι?
Link to comment
Share on other sites

τιποτα.το καθαρισα και με αλλο φορτιστη τα ιδια.ξεχασα να πς πςσ το usb σε συνδεση με τον θπολογιστη το αναγνωριζει.
Link to comment
Share on other sites

μιας και λέτε για μπαταριά πιο πανω...εχει δοκιμάσει κανείς το fast dormancy toggle που ειναι για s3 στο note???:rolleyes:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζουν.Το έχω απενεργοποιημένο μέσω του παραπάνω προγράμματος.
Link to comment
Share on other sites

H σημερινή asylum φαίνεται πως όχι μόνο έλυσε το πρόβλημα του battery drain στην αναμονή αλλά φορτίζει και την μπαταρία :lol:

Την έβαλα στις 4 το μεσημέρι με καθαρή εγκατάσταση.Ειχε 48% μπαταρία και το άφησα μέχρι τώρα για να δω που θα πάει.Το ανοίγω πριν λίγο και μου δείχνει 49% μπαταρία :lol: Θα το αφήσω μερικές ώρες ακόμη,μήπως φορτίσει τελείως :p θέλω να ελπίζω ότι λύθηκε το battery drain γιατί πριν μου έτρωγε γύρω στο 6-7% ανά ώρα στην αναμονή

Link to comment
Share on other sites

ειναι λογικό να γίνει αυτό έβαλες κερνελ cm 10 και έκανες reboot να τρέξει σε ρομ άλλη

 

ξανακάνετο απο την αρχή recovery φλασ κερνελ και μετά reboot recovery οχι system

μετά τα wipes κ.τ.λ

 

να φανταστω ρουτ εισαι ε?

 

ναι ρουτ ειμαι...σε ευχαριστω για ολα ειναι οκ τωρα 4.2.1 και ειμαι πανετυχης!!!

 

Έχεις περασμένη την ρομ που θες να βάλεις μέσα στο κινητό; Αν ναι, μπες όπως είσαι recovery, κάνε τα wipes και φλασαρε την ρομ που θες. Λογικό να μην σου ανοίγει με κερνελ για 4.2.

 

Για recovery, κουμπί αύξησης έντασης ήχου, power button and home button όλα μαζί ταυτόχρονα πατημένα μέχρι να σε βάλει.

 

Αν δεν θες να περάσεις την ρομ ακόμα, απλά γύρνα στο back up της προηγούμενης που ελπίζω να έχεις πάρει. Ότι θες εδώ είμαστε.

 

Edit: Όταν φλασαρεις κερνελ για να περάσεις ρομ, κάνεις reboot recovery από advanced menu και όχι reboot system.

 

Edit 2 : Araditsas - Nizl 1 - 0

 

σε ευχαριστω για ολα ολα οκ και εχει αλλαξει το τηλ μου κατα πολυ!!!!να εισαι καλα!!!

 

Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

πριν απο λίγο έβαλα και εγω την slimwizz2.. μου βγάζει όμως ένα μήνυμα συνέχεια.. το πληκτρολόγιο android διακόπηκε.. το κάνει επαναλαμβανόμενα..
Link to comment
Share on other sites

Δε δουλευει το android πληκτρολόγιο. Καλυτερα να το απεγκαταστησεις και να χρησιμοποιεις μονο το samsung. Καλη φαση ειναι που μπορεις να ρυθμιζεις τις εφαρμογες σε οτι dpi θελεις. Νομιζω βεβαια οτι επιβαρυνει πολυ το συστημα αυτο το module
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω τώρα 2 μέρες το note. Πριν είχα το galaxy s. Μήπως μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να επαναφέρω τις "σημειώσεις" από το προηγούμενο τηλέφωνο;

Τον φάκελο sd card τον έχω backup. Επίσης με ποιο αντίστοιχο πρόγραμμα μπορώ να τις δω στο note?

Ακόμα πως μπορώ να επαναφέρω τα wifi spots και τους κωδικούς μου για συ αυτά;

 

Είμαι 4.0.4, N7000 XXLRK, IMM76D.XXLRT (γερμανικό μάλλον)

Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιες συγκεκριμένες ROM και kernels? Κοίταξα αλλά είναι πολλά και δεν θέλω να κάνω καμιά πατάτα

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το φακελο titanium backup στην sd card και αντικετεστησε αυτον που εχει. Μετα κανε επαναφορα εφαρμογης και δεδομενων στις εφαρμογες που θελεις. Στις εφαρμογες χρηστη δδε θα εχεις προβλημα. Εγω μετεφερα αρκετα απο το galaxy s στο note
Link to comment
Share on other sites

Έκανα titanium restore από την external sd (εκεί έχω βάλει να κάνει αποθήκευση) και μου τα έκανε λίγο μπάχαλο. Μου κράσαραν επαφές, μηνύματα, και call logs.

Το έχω φέρει τώρα πάλι, απλά δεν ξέρω που να βρω τις σημειώσεις και τα wifi spots.

 

Επίσης αυτά που σας ρώτησα για kernels και rom?

Link to comment
Share on other sites

σου κράσαραν γιατί μάλλον είχες άλλη έκδοση στο s.. τις απαφές σου τις μεταφέρεις άπου θέλεις με το google account.. για τα μηνύματα δες sms backup απο το play store..

για ρομ και κερνελ http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1349

οι πιο πολλοί απο εμάς χρησιμοποιούμε αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2051904..

Link to comment
Share on other sites

Τα επανέφερα αυτά.

Τις σημειώσεις και τα wifi spots μου λείπουν μόνο. Αυτά που τα βρίσκω στην (παλιά ) sd card?

Ευχαριστώ για τα kernels και roms. Θα τα δω μόλις μπορέσω

Link to comment
Share on other sites

Στο titanium ειναι το σημεια προσβασης wifi επαναφερονται μόνο δεδομενα. Αν οι σημειωσεις ειναι στο s memo μαλλον πρεπει να βάλεις καμια gingerbread στο note για να δουλεψει
Link to comment
Share on other sites

έχει να προτείνει κάποιος κανένα όμορφο θέμα ?

είδα αυτό αλλά δεν ξέρω αν κάνει για τη ρομ που φοράω..λέει οτι κάνει σε omega πάντως...:cool:

Ultimate_N7000_LSC_JB_4.1.2_v5.1

kernel philz 3.99

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εχω αυτην την γραμματοσειρα https://dl.dropbox.com/u/33883254/RINGM___.TTF

και θελω να την βαλω στην asylum

thν εβαλα στο φακελλο system/ fonts αλλα μετα τι κανουμε???

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Δεν περνιςται ετσι. Θελει αρχειο zip να το φλασαρεις απο cwm. Δες αν την εχει φτιαξει καποιος zip γαι jb
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το font installer με το πρόγραμμα αυτό,πέρασα την γραμματοσειρά που δίνεις στην τελευταία asylum αλλά έχει πρόβλημα με τους ελληνικούς χαρακτήρες.Το καλό ειναι ότι το πρόγραμμα έχει και λειτουργία backup-restore,οπότε επανήλθα άμεσα στην κανονική.Στη σημερινή asylum έχει με "ζόρι" :p tablet ui στις ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Πως σας φάνηκε το tablet ui στις ρυθμίσεις της asylum..;; εγώ το έχω στα 240 dpi και προσπαθώ να το συνηθίσω..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...