Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα

μια ερωτηση να κανω...

πως μπορω να παρω backup τους αγαπημενους μου σελιδοδεικτες???

χρησιμοποιω το mybookmarks και μπαινουν κανονικα οι αρχικες απο το pc ΑΛΛΑ μετα αν προσθεσω αλλες απο το note???

καθε φορα μετα απο format μου βαζει αυτες που εχω και στο pc και ετσι χανω οσες αποθηκευσα με το note

 

edit: αποθηκευονται σε καποιο αρχειακι που μπορω να παρω με αντιγραφη???

 

Εγω χρησιμοποιω το titanium backup και σε καθε φορματ μου περνει 10 λεπτα να περασω παλι ολες τις ρυθμισεις . Εφαρμογες. Σελιδοδικτες. Μεχρι και τους κωδικους απο τα wifi που χρησιμοποιω πραγματικα το τιτανιουμ ειναι φανταστικη εφαρμογη που κανει πολα ακομα οπωςτο να παγωσεις εφαρμογες του κινητου που που δεν θες να τρεχουν ή ακομα και να τις σβήσεις.

 

Freddaras ποια εχεις εσυ την ΤΜΤ πως την βλεπεις? Απο μπαταρια τι λεει?

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω χρησιμοποιω το titanium backup και σε καθε φορματ μου περνει 10 λεπτα να περασω παλι ολες τις ρυθμισεις . Εφαρμογες. Σελιδοδικτες. Μεχρι και τους κωδικους απο τα wifi που χρησιμοποιω πραγματικα το τιτανιουμ ειναι φανταστικη εφαρμογη που κανει πολα ακομα οπωςτο να παγωσεις εφαρμογες του κινητου που που δεν θες να τρεχουν ή ακομα και να τις σβήσεις.

 

Freddaras ποια εχεις εσυ την ΤΜΤ πως την βλεπεις? Απο μπαταρια τι λεει?

 

την ΤΜΤ εχω

η μπαταρια τα ιδια! πεφτει γρηγορα..!

γενικα σε ολες τις JB υπαρχει θεμα!

απο εκει και περα παει σφαιρα εκτος απο κατι θεματα που ειχα με καποιες εφαρμογες!

για οσους δεν τους δουλευει σωστα το multiwindow βρηκα την λυση επιτελους!

TITANIUM com.sec.android.app.flashbarservice εκκαθαριση δεδομενων και restart!

τωρα δουλευει jet και παιρνει ολες τις εφαρμογες που εχεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Η alliance εχει καλουτσικη μπαταρια και με απντειτ μου εβγαλε δουλευει και το εαρ βιου στο γκαλερι.Δεν βλεπω φως για κατι επισημο αργουμε και δεν εχουμε κατι να ασχοληθουμε.... ολες καλες ειναι αλλα λιγες ακομα θελω περισοτερα...
Link to comment
Share on other sites

Η alliance εχει καλουτσικη μπαταρια και με απντειτ μου εβγαλε δουλευει και το εαρ βιου στο γκαλερι.Δεν βλεπω φως για κατι επισημο αργουμε και δεν εχουμε κατι να ασχοληθουμε.... ολες καλες ειναι αλλα λιγες ακομα θελω περισοτερα...

 

δεν μου λες η alliance βγαζει ακομη updates συνεχεια ετσι?

δεν εχει αλλαξει η ρομ απλα update βγαζει ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

δεν μου λες η alliance βγαζει ακομη updates συνεχεια ετσι?

δεν εχει αλλαξει η ρομ απλα update βγαζει ετσι δεν ειναι?

 

Σωστα και το μουλτι βιου δουλεβε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως για εμας ο eybee1970 απο XDA ανακοινωσε οτι σταματαει την αναπτηξη-βελτιωση rom.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Σωστα και το μουλτι βιου δουλεβε κανονικα.

 

θα την δοκιμασω αυριο παλι!:lol::lol:

 

Δυστυχως για εμας ο eybee1970 απο XDA ανακοινωσε οτι σταματαει την αναπτηξη-βελτιωση rom.

 

αυτο γιατι συνεβει?

και τι επιπτωσεις θα εχει?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλημέρα.

Δείτε λίγο εδώ όσοι έχετε την τελευταία jb beta. (εγώ φοράω ΤΜ5)

 

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1901191

Έβαλα το τελευταίο update του philip κερνελ και έχω χαζέψει..

Π Υ Ρ Α Υ Λ Ο Σ το εργαλείο.

Για το αν υπάρχει βελτίωση στην μπαταρία θα σας πω μετά

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Προλάβετε προλάβετε. Ο eybee1970 έβγαλε την τελευταία του ρομ και πρέπει να είναι άψογη. Το κέρα@#$το μου, χάσαμε έναν από τους καλύτερους για βλακείες. Τέσπα (όπως λέει και ο fred). Το βραδάκη θα την δοκιμάσω και εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Προλάβετε προλάβετε. Ο eybee1970 έβγαλε την τελευταία του ρομ και πρέπει να είναι άψογη. Το κέρα@#$το μου, χάσαμε έναν από τους καλύτερους για βλακείες. Τέσπα (όπως λέει και ο fred). Το βραδάκη θα την δοκιμάσω και εγώ.

 

Απ' ότι λέει στον τρόπο της εγκατάστασης εάν προερχόμαστε από XXLS7 έκδοση, δεν χρειάζεται καν να κάνουμε wipe τίποτα, σωστά κατάλαβα ?

 

a) coming from any deodexed XXLS7-ROM:

 

Wipe nothing!

Flash ROM

enjoy

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι λέει στον τρόπο της εγκατάστασης εάν προερχόμαστε από XXLS7 έκδοση, δεν χρειάζεται καν να κάνουμε wipe τίποτα, σωστά κατάλαβα ?

 

a) coming from any deodexed XXLS7-ROM:

 

Wipe nothing!

Flash ROM

enjoy

Ετσι λεει αλλά θα λανω ενα φουλ γουαιπ τα παντα και θα την βαλω ειμαι στο 93% σε λιγω .....

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το Thread υπάρχουν 2 νέα download links (Mirrors) για να κατεβάσει γρήγορα τη νέα Rocket V3 όποιος ενδιαφέρεται! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Mε ενδιαφέρει να φορέσω στο Note ΕΠΙΣΗΜΗ Beta jelly bean. Γνωρίζετε απο που την κατεβάζω?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Mε ενδιαφέρει να φορέσω στο Note ΕΠΙΣΗΜΗ Beta jelly bean. Γνωρίζετε απο που την κατεβάζω?

 

Εδώ είναι η τελευταία επίσημε STOCK JB leak (LS7)

 

eybee1970:

This ROM is complete Stock XXLS7 Samsung JellyBean from reqdi dump, Modem is XXLS1, kernel is rooted stock. It is CWMflashable and rooted and it is smooth and stable! Kernel is probably brickfree

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το Thread υπάρχουν 2 νέα download links (Mirrors) για να κατεβάσει γρήγορα τη νέα Rocket V3 όποιος ενδιαφέρεται! ;)

 

Εχω παθει πλακα επανερχομαι με λεπτομερειες

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το Thread υπάρχουν 2 νέα download links (Mirrors) για να κατεβάσει γρήγορα τη νέα Rocket V3 όποιος ενδιαφέρεται! ;)

 

Με τι kernel φλασαρουμε αυτην την ROM;:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδια μόλις τωρα περασα την rocket v3 και έχω πάθει πλάκα. Τι εχει κάνει ο άνθρωπος!!!Αψογη, δουλεύουν όλα, Τα πάντα τελεια. Ειναι πιο γρήγορη και πιο σμουθ απο ότι έχω περάσει μέχρι στιγμής στο κινητό μου. Και αν νομίζατε ότι με την jb βελτιώθηκε ο browser τότε πρεπει να δείτε τι γίνεται τώρα. Στην κυριολεξία πάει σφαίρα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδια μόλις τωρα περασα την rocket v3 και έχω πάθει πλάκα. Τι εχει κάνει ο άνθρωπος!!!Αψογη, δουλεύουν όλα, Τα πάντα τελεια. Ειναι πιο γρήγορη και πιο σμουθ απο ότι έχω περάσει μέχρι στιγμής στο κινητό μου. Και αν νομίζατε ότι με την jb βελτιώθηκε ο browser τότε πρεπει να δείτε τι γίνεται τώρα. Στην κυριολεξία πάει σφαίρα.

 

Συμφωνω να την περασετε αμεσος η ρομ δεν υπαρχει τελεια σε ολλα....δουλευουν ολα τελεια και η μπαταρια 3 ωρες που τγν εχω καλη δειχνει θα δω αυριο

Link to comment
Share on other sites

Συφωνω και για την RR v3. απλα τα εχει ολα και παει σφαιρα .

Mono folder airview δεν ειδα αλλα δεν ειναι και κατι το ιδιατερο ετσι κ αλλιως προσωπικα.

"Eγραψε" ο eyebee πριν φυγει οπως φαινεται

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

μάλλον ο maxicet που εφτιαξε την ΤΜ5 κάτι του είπε και ο άλλος παρεξηγήθηκε. κρίμα γιατί εκτός από καλός "μάγειρας" πρέπει να είναι και διαμάντι άνθρωπος.τεσπα. σας το έλεγα αδέλφια, πάμε για note3 και αυτό με ερωτηματικό. να πάρει η ευχή έχω πραγματικά στεναχωρηθεί με αυτή τη βλακεία.
Link to comment
Share on other sites

μάλλον ο maxicet που εφτιαξε την ΤΜ5 κάτι του είπε και ο άλλος παρεξηγήθηκε. κρίμα γιατί εκτός από καλός "μάγειρας" πρέπει να είναι και διαμάντι άνθρωπος.τεσπα. σας το έλεγα αδέλφια, πάμε για note3 και αυτό με ερωτηματικό. να πάρει η ευχή έχω πραγματικά στεναχωρηθεί με αυτή τη βλακεία.

 

παιδια εχω χαζεψει σημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εβαλα την ροκετ 3!!!!!!

ΕΠΑΘΑ Σ Ο Κ !!!!!!!!!!!!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΛΑΜΕ! ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ!!!!!!

Π Υ Ρ Α Υ Λ Ο Σ !!!!!:):):):):)

χωρις πλακα τωρα!

και δεν προλαβα να βγαλω καν την σαβουρα απο την σαμυ!!!!!

 

το κινητο μας ζει ΜΕΓΑΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

fred μη λες τέτοια γιατί σε λίγες μέρες ο not-i παρουσιάζει sweet rom jb 4.1.2. θα γίνει σφαγή σου λέωωωωωωωωω :lol:

Του ζήτησα να βάλει και ένα mod που έτσι και το καταφέρει θα γελάνε και τα μουστάκια σου. Αν μπορέσεις ξαναπές μας πως πετάμε τη σαβούρα της σαμυ.

Edited by syncliner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...