Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ..η jig μέθοδος κάνει το ιδιο πράγμα με το triangle away?και το δικό μου brick είναι ..μπορω να το κάνω reset etc... με το triangle away κ?ι να το στείλω για Service ?γιατί οταν το ειχα πάει έτσι δεν μου το δέχθηκαν ..:confused:

πρεπει να ειναι με μηδενισμενο flash counter και stock απ'οσο ξερω

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ο Κ3-13 είναι ο τελευταίος?

θα τον δοκιμάσω τώρα!!

Βαλε τον spead mod τον τελευταίο...

Παρά πολύ Καλός φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

ο Κ3-13 είναι ο τελευταίος?

θα τον δοκιμάσω τώρα!!

 

Αφησετον μια δυο μερες να στρωσει και θα δεις ολα αυτα που θες....

Γρηγορος Σμουθ και με εξερετικη Μπαταρια

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα!!είμαι με chrack 10 και netcore10 αλλά μάλλον τρώει τη μπαταρία γρήγορα...ποιον cf να βάλω και από που?για δοκιμή τον θέλω...ευχαριστώ πολύ!!

 

Και γιατί δεν βάζεις την 11 και βαλε όλους τους τελευταίους κερνελ να έχεις άποψη ο ίδιος;

 

Τι κερνελ έχετε δοκιμάσει με κρακ 11;; να μας πείτε εντυπώσεις ιδιαίτερα από μπαταρία;;

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν βάζεις την 11 και βαλε όλους τους τελευταίους κερνελ να έχεις άποψη ο ίδιος;

 

Τι κερνελ έχετε δοκιμάσει με κρακ 11;; να μας πείτε εντυπώσεις ιδιαίτερα από μπαταρία;;

 

Με την v11 και τον τελευταιο speadmod ειμαι απο χθες...

Εξερετικος συνδυασμος σε εμενα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

η κρακ παντως εχει τρομερα προβληματα αν βαλετε jb animations Κτλ...

restarts κολληματα κτλ!

αν τα βγαλετε παει σφαιρα! οποτε Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η εδω...

 

Με την v11 και τον τελευταιο speadmod ειμαι απο χθες...

Εξερετικος συνδυασμος σε εμενα...

 

η μπαταρια της κρακ με cd ειναι απιστευτη!!!

μου λες τωρα οτι με speed θα εχω καλυτερα αποτελεσματα?

για να δουμε...αντα παλι φλασαρισματα:p

Link to comment
Share on other sites

η κρακ παντως εχει τρομερα προβληματα αν βαλετε jb animations Κτλ...

restarts κολληματα κτλ!

αν τα βγαλετε παει σφαιρα! οποτε Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η εδω...

 

 

 

η μπαταρια της κρακ με cd ειναι απιστευτη!!!

μου λες τωρα οτι με speed θα εχω καλυτερα αποτελεσματα?

για να δουμε...αντα παλι φλασαρισματα:p

 

Πάρε ένα back-up και δες τον...

Πιστεύω ότι είναι ακόμα καλύτερος ο speadmod...

Τουλάχιστον σε εμένα έχει κάτσει εξαιρετικά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα back-up και δες τον...

Πιστεύω ότι είναι ακόμα καλύτερος ο speadmod...

Τουλάχιστον σε εμένα έχει κάτσει εξαιρετικά...

 

τωρα αυτον δοκιμαζω...

ρε συ μου φαίνονται πιο ζωντανα τα χρώματα οπως και τα γραμματα στο σερφαρισμα(σαν ειναι πιο "καθαρά"...)

ειναι ετσι η τρελάθηκα?:lol:

Link to comment
Share on other sites

King 7.1 με cf κερνελ...Η μπαταρια ειναι χαλια...κατεβαινει παρα πολυ γρηγορα..χωρις να κανω χρηση....Την rom τη φοραω 5 μερες περιπου..

 

Θα φλασαρω notecore 12.5 κ βλεπουμε!!

Edited by fraris
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

King 7.1 με cf κερνελ...Η μπαταρια ειναι χαλια...κατεβαινει παρα πολυ γρηγορα..χωρις να κανω χρηση....Την rom τη φοραω 5 μερες περιπου..

 

Θα φλασαρω notecore 12.5 κ βλεπουμε!!

 

Και εγώ έτσι είμαι και η μπαταρία είναι τρομερή... κάτι δεν σου έχει κάτσει σωστά!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι είμαι και η μπαταρία είναι τρομερή... κάτι δεν σου έχει κάτσει σωστά!

 

Με cf κερνελ εισαι? Η notecore?

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

η κρακ παντως εχει τρομερα προβληματα αν βαλετε jb animations Κτλ...

restarts κολληματα κτλ!

αν τα βγαλετε παει σφαιρα! οποτε Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η εδω...

 

 

 

η μπαταρια της κρακ με cd ειναι απιστευτη!!!

μου λες τωρα οτι με speed θα εχω καλυτερα αποτελεσματα?

για να δουμε...αντα παλι φλασαρισματα:p

 

Εμενα γιατι δεν μου ειχε στο aroma installer επιλογη για το αν θελω τα jb fonts και animations; Ισως κατι που δεν ειδα;

Γιατι στη περιπτωση των fonts μου εχουν βγει τα ματια. Εχω καποια επιλογη για να τα βγαλω εστω και εκ των υστερων;

 

Edit : Ακυρο, τελικα μπηκα ξανα και εβαλα το installer μονο για διαγραφη mods και ολα καλα. Επιτελους επανηλθε η οραση μου.

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω εντυπωσιάστει και με την αυτονομία του notecore 12.5 (γιατί η ταχύτητα είναι απλά απαραμιλλη). Γύρισα στο σπίτι με70% μπαταρία. Έχω πραγματικά πολύ καιρό να δω κάτι τέτοιο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω εντυπωσιάστει και με την αυτονομία του notecore 12.5 (γιατί η ταχύτητα είναι απλά απαραμιλλη). Γύρισα στο σπίτι με70% μπαταρία. Έχω πραγματικά πολύ καιρό να δω κάτι τέτοιο...

 

70% αλλά με τι χρήση;;;

Εγώ είμαι με μέτρια έως λίγο θα έλεγα χρήση στο 83%με κρακ και cf

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει cf και καναν άλλον κερνελ ας μας πει εγώ δοκίμασα τον νοτεκορε 12.5 και μαλον ο cf έχει καλύτερη μπαταρία τώρα σκέφτομαι το σπιντ αλλά κουραστικα με τις δοκιμές ας μου πει κανείς που του έχει δοκιμάσει πάντα σε σχέσει με την μπαταρία του cf.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω εντυπωσιάστει και με την αυτονομία του notecore 12.5 (γιατί η ταχύτητα είναι απλά απαραμιλλη). Γύρισα στο σπίτι με70% μπαταρία. Έχω πραγματικά πολύ καιρό να δω κάτι τέτοιο...

 

Συμφωνώ και εγώ. Εγώ γύρισα σπίτι το μεσημέρι με 65% και όλο το πρωί fm radio + τις κλήσεις! Τουλάχιστον δεν βλέπω διαφορά από τον cf στην κατανάλωση...γιατί από ταχύτητα δεν το συζητάμε!!!:)

 

 

 

 

 

Εμενα γιατι δεν μου ειχε στο aroma installer επιλογη για το αν θελω τα jb fonts και animations; Ισως κατι που δεν ειδα;

Γιατι στη περιπτωση των fonts μου εχουν βγει τα ματια. Εχω καποια επιλογη για να τα βγαλω εστω και εκ των υστερων;

 

Edit : Ακυρο, τελικα μπηκα ξανα και εβαλα το installer μονο για διαγραφη mods και ολα καλα. Επιτελους επανηλθε η οραση μου.

 

Ποια επιλογή έβαλες για να αλλάξεις τα fonts μήπως θυμάσαι;;; Γιατί εγώ έψαχνα χθες και δεν βρήκα επιλογή στα mods, παρά μόνο στην εγκατάσταση όλης της ρομ...και δεν θέλω να την ξαναπεράσω. Έχει κάτσει τέλεια με τον notecore!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα το update αλλά έχω το εξής πρόβλημα. Έχει κατέβει το update στην συσκευή και δεν μου δίνει την επιλογή να το απορρίψω τελίως. Έχω την επιλογή είτε να κάνω εγκατάσταση είτε να μου το ξανά υπενθυμίσει μετά απο 3 ώρες πάλι. Μπορώ να κάνω κάτι να το σβύσω και να μην μου βγαίνει συνέχεια κάθε 3 ώρες υπενθύμιση.

 

Τελικά δεν υπάρχει τρόπος να σβύσω το αρχείο του update από την συσκευή; Κάθε 3 ώρες βγαίνει υπενθύμιση για εγκατάσταση, μου έχει σπάσει τα νεύρα...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ. Εγώ γύρισα σπίτι το μεσημέρι με 65% και όλο το πρωί fm radio + τις κλήσεις! Τουλάχιστον δεν βλέπω διαφορά από τον cf στην κατανάλωση...γιατί από ταχύτητα δεν το συζητάμε!!!:)

 

 

 

 

 

 

 

Ποια επιλογή έβαλες για να αλλάξεις τα fonts μήπως θυμάσαι;;; Γιατί εγώ έψαχνα χθες και δεν βρήκα επιλογή στα mods, παρά μόνο στην εγκατάσταση όλης της ρομ...και δεν θέλω να την ξαναπεράσω. Έχει κάτσει τέλεια με τον notecore!!!

 

Αφου κανεις wipe τα δυο caches, ξεκινας παλι για εγκατασταση ρομ ωστε να σου ανοιξει το aroma installer. Εκει επιλεγεις την κατηγορια Delete mods...Εκει μεσα στην πρωτη σελιδα σου εχει για τα fonts, τα επιλεγεις και τα κανεις delete.. Τα βγαζεις και ξεμπερδευεις χωρις να πειραξεις την ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Αφου κανεις wipe τα δυο caches, ξεκινας παλι για εγκατασταση ρομ ωστε να σου ανοιξει το aroma installer. Εκει επιλεγεις την κατηγορια Delete mods...Εκει μεσα στην πρωτη σελιδα σου εχει για τα fonts, τα επιλεγεις και τα κανεις delete.. Τα βγαζεις και ξεμπερδευεις χωρις να πειραξεις την ρομ.

 

Είσαι αρχηγός! Δεν είχα προσέξει το jb fonts...επιτέλους γιατί ήταν το μόνο πράγμα που με χάλαγε στη ρομ!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ακομα στην πρωτη φορτηση και με ενεργη οθονη 3:30 ωρες συνδεδεμενο μονο με wifi στο ιντερνετ(tapatalk-facebook-twiter-email youtube)και ειμαι στο 10%...

Βεβαια εχω μιληση μονο 35 λεπτα απο το τηλ

Πιστευω οτι σε δυο τρεις φορτησεις θα φτανει της επιδοσης της wanam στο s3...

Για την ιστορια φοραω chraks v11 end speadmod K3-13...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ. Εγώ γύρισα σπίτι το μεσημέρι με 65% και όλο το πρωί fm radio + τις κλήσεις! Τουλάχιστον δεν βλέπω διαφορά από τον cf στην κατανάλωση...γιατί από ταχύτητα δεν το συζητάμε!!!:)

 

 

 

 

 

 

 

 

Απαντώντας και στον φιλο, Η χρήση είναι η ίδια που κάνω καθημερινά και με έστελνε με 40% νωρίς το βραδάκι. Είμαι πεπεισμένος πλέον ότι ο notecore έπιασε τα επίπεδα αυτονομίας των CF, speedmode, αλλά όντας ξεκάθαρα πιο γρήγορος. Θα επανέλθω με ρυθμίσεις governor και στατιστικά αυτονομίας.

Link to comment
Share on other sites

Αυριο το πρωι θα εχει ανεβει και η v12 chraks...

Αντε παλι φλασαρισματα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αυριο το πρωι θα εχει ανεβει και η v12 chraks...

Αντε παλι φλασαρισματα...

 

Απο οτι είδα την έχει με τον «άπαιχτο» notecore 12.5:)

Παιδιά κακά τα ψέματα, αλλά πιστεύω αυτός o κερνελ είναι o,τι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή για το Note!:)

2,5 ώρες παιχνίδι συνεχόμενο (tip off) και η μπαταρία είναι στο 40%...

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι είδα την έχει με τον «άπαιχτο» notecore 12.5:)

Παιδιά κακά τα ψέματα, αλλά πιστεύω αυτός o κερνελ είναι o,τι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή για το Note!:)

2,5 ώρες παιχνίδι συνεχόμενο (tip off) και η μπαταρία είναι στο 40%...

 

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τη παραπανω θα τις δωσει...

Μιλαμε οτι η v11 Aπλα ειναι οτι καλυτερο εχω δει...

Αντε να δουμε

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τη παραπανω θα τις δωσει...

Μιλαμε οτι η v11 Aπλα ειναι οτι καλυτερο εχω δει...

Αντε να δουμε

 

Δεν έχει διαφορές από την 11. Έχει βγάλει τα jb animations για τα fc και βάζει OTA ενημέρωση για τις επόμενες version του Chrack. Οπότε αυτοί που έχουν τη ρομ του θα παίρνουν αυτόματα τις ενημερώσεις! Επίσης γράφει όποιοι βάλουν την 12 μην κάνουν την ενημέρωση που θα τους έρθει τις επόμενες δύο ημέρες (θα είναι δοκιμαστική.)

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...