Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ναντροιντ ριστορ γινεται με τον τρεχοντα κερνελ που φοραω ή καποιον συγκεκριμενο (αμπυς);

ειμαι με κρακς 10 και νετκορ 9

 

Με τον abbys.Backup γίνεται με τον τρέχοντα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοείτε ότι δεν με νοιάζει απλά αναρωτιέμαι για την ύπαρξη τέτοιων εφαρμογών και όλων αυτών που ψάχνονται για τα σκορ και τους χρόνους.

 

Παντός να πούμε ότι με τις καινούργιες ρομ και κορνέλ έχουμε χάσει αρκετή μπαταρία.τουλάχιστον εγώ. ..

 

Αυτό διαπίστωσα και εγώ. Αρκετή μπαταρία θα έλεγα. Οπότε περνώντας την 7.1 King την άφησα με τον Cf kernel. Η κατανάλωση μειώθηκε εντυπωσιακά στην συσκευή μου. Οκ, η διαφορά στην ταχύτητα είναι εμφανής αλλά τουλάχιστον δεν στέλνω ένα μήνυμα μέσω tapatalk και να χάνω 2% η να σερφαρω όπως πριν και η μπαταρία να πέφτει αέρα. Οπότε cf kernel και τελειώνει εκεί το πράγμα. Διακοπές είμαστε, δεν γίνεται να ψάχνουμε φορτιστές.

 

Το smoothness για την πολη:D

Link to comment
Share on other sites

Όταν φλασάρετε τον netcore να μην χρησιμοποιείτε το jbroid cleaner η να μην κάνετε wipe cache/dalvik. Αυτό αναφέρει και o developer.

 

Έτσι την φλασάρισα και εγώ πιο νωρίς χωρίς wipe και μπήκε μια χαρά η 11.1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό διαπίστωσα και εγώ. Αρκετή μπαταρία θα έλεγα. Οπότε περνώντας την 7.1 King την άφησα με τον Cf kernel. Η κατανάλωση μειώθηκε εντυπωσιακά στην συσκευή μου. Οκ, η διαφορά στην ταχύτητα είναι εμφανής αλλά τουλάχιστον δεν στέλνω ένα μήνυμα μέσω tapatalk και να χάνω 2% η να σερφαρω όπως πριν και η μπαταρία να πέφτει αέρα. Οπότε cf kernel και τελειώνει εκεί το πράγμα. Διακοπές είμαστε, δεν γίνεται να ψάχνουμε φορτιστές.

 

Το smoothness για την πολη:D

 

Που την βρήκες την 7.1 εγώ την 7 εχω.

Link to comment
Share on other sites

Που την βρήκες την 7.1 εγώ την 7 εχω.

 

http://www.wuala.com/kingdroid/ROMs/ROMs%20ICS%20GALAXY%20NOTE/

 

Εχει βγει τρεις μερες:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει από χθες το βράδυ την γερμανική (?) v11 (από την v10 που ήμουν).

Δεν μου κλείδωσε την SIM.

Δεν είδα καμία μεγάλη διαφορά από την v10.

Είναι ήδη σε πολύ καλό επίπεδο το ICS στο note μας.

 

Έχω όμως ένα σοβαρό πρόβλημα: το πλαστικό της πίσω κάμερας έχει πλέον γδαρθεί τόσο πολύ που δεν βλέπονται οι φωτογραφίες! Απίστευτο σχεδιαστικό λάθος της samsung: ή θα έπρεπε να είναι από γυαλί ή θα έπρεπε να είναι 'βυθισμένο' λίγο σε σχέση με το πίσω κάλυμα.

 

Με μια θηκη πιστευω θα ελυνες το προβλημα της επαφης του πλαστικου με οτιδηποτε..Βυθιζεται με θηκη παντως...Εγω ετσι το χω!!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

http://www.wuala.com/kingdroid/ROMs/ROMs%20ICS%20GALAXY%20NOTE/

 

Εχει βγει τρεις μερες:)

 

Γιατί εενβτην έχει στο Xda ήδες το βρήκα εγώ;

Ποιες οι διάφορες με την 7 ;;αξίζει τον κόπο η να περιμένω κρακ μπας και μας αντέχει η μπαταρία;

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Γιατί εενβτην έχει στο Xda ήδες το βρήκα εγώ;

Ποιες οι διάφορες με την 7 ;;αξίζει τον κόπο η να περιμένω κρακ μπας και μας αντέχει η μπαταρία;

την έχω εδώ και δύο μέρες με cf root (ρεκόρ το δύο μέρες για μένα :p) και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος..

Η πιο σταθερή και απροβλημάτιστη ρομ για μένα

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Που μπορω να βρω τον κερνελ που φορουσε η chrack v10 να τον περασω με recovery;

 

Ωραιοι κ γρηγοροι ολοι οι αλλοι κερνελ αλλα απο μπαταρια. .... αστα να πανε.

Ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

την έχω εδώ και δύο μέρες με cf root (ρεκόρ το δύο μέρες για μένα :p) και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος..

Η πιο σταθερή και απροβλημάτιστη ρομ για μένα

Sent from my note

 

κατεβαζω παραυτα

Link to comment
Share on other sites

την έχω εδώ και δύο μέρες με cf root (ρεκόρ το δύο μέρες για μένα :p) και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος..

Η πιο σταθερή και απροβλημάτιστη ρομ για μένα

Sent from my note

 

Κλείνω τώρα τη πρώτη μέρα με King και cf. Επιτέλους το κινητό κρατάει από μπαταρία. Μιλάμε με τους άλλους kernel ξέφυγε το πράγμα. Μπορεί να έχουμε χάσει λίγο σε ταχύτητα αλλά έχω τουλάχιστον 1/3 παραπάνω διάρκεια. Δεν είναι και λίγο.

 

Οπότε αμετακίνητος εδώ. Λέτε η official με ξεσκαρταρισμα να βγάζει παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

την έχω εδώ και δύο μέρες με cf root (ρεκόρ το δύο μέρες για μένα :p) και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος..

Η πιο σταθερή και απροβλημάτιστη ρομ για μένα

Sent from my note

 

Ποιο μόντεμ έχεις βάλει;

Link to comment
Share on other sites

την έχω εδώ και δύο μέρες με cf root (ρεκόρ το δύο μέρες για μένα :p) και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος..

Η πιο σταθερή και απροβλημάτιστη ρομ για μένα

Sent from my note

 

Μήλας για την 7 ή την 7.1 εγώ εχω την 7 με νότες 11.1 ρωτάω για να συγκρίνω.

Link to comment
Share on other sites

Μήλας για την 7 ή την 7.1 εγώ εχω την 7 με νότες 11.1 ρωτάω για να συγκρίνω.

 

Αν θυμάμαι καλά, την 7.1 έχει με cf όπως και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Κλείνω τώρα τη πρώτη μέρα με King και cf. Επιτέλους το κινητό κρατάει από μπαταρία. Μιλάμε με τους άλλους kernel ξέφυγε το πράγμα. Μπορεί να έχουμε χάσει λίγο σε ταχύτητα αλλά έχω τουλάχιστον 1/3 παραπάνω διάρκεια. Δεν είναι και λίγο.

 

Οπότε αμετακίνητος εδώ. Λέτε η official με ξεσκαρταρισμα να βγάζει παραπάνω;

 

+1. Φιλε μου εβαλα την τελευταια official που βγηκε για γερμανια με ξεσκαρταρισμα οπως λες και με μερικα mod που εβαλα εγω και εχω τα ιδια αποτελεσματα με τις custom. Εχω την εντυπωση μετα απο τοσα φλασαρισματα με σχεδον ολες τις custom rom και διαφορα kernels οτι η official ειναι μια χαρα. Τσαμπα τα φλασαρισματα μου φαινεται. Τι να πω αποψη μου βεβαια αλλα απο δω και περα μονο official θα φλασαρω.:)

Link to comment
Share on other sites

Μήλας για την 7 ή την 7.1 εγώ εχω την 7 με νότες 11.1 ρωτάω για να συγκρίνω.

 

7.1 έχω με cf root kernel

 

Αν θυμάμαι καλά, την 7.1 έχει με cf όπως και εγώ.

 

Ποιο μόντεμ έχεις βάλει;

 

Lrb μια χαρά όλα

+1. Φιλε μου εβαλα την τελευταια official που βγηκε για γερμανια με ξεσκαρταρισμα οπως λες και με μερικα mod που εβαλα εγω και εχω τα ιδια αποτελεσματα με τις custom. Εχω την εντυπωση μετα απο τοσα φλασαρισματα με σχεδον ολες τις custom rom και διαφορα kernels οτι η official ειναι μια χαρα. Τσαμπα τα φλασαρισματα μου φαινεται. Τι να πω αποψη μου βεβαια αλλα απο δω και περα μονο official θα φλασαρω.:)

 

Εχμ γιατί να κουράζεσαι όταν μια custom στα δίνει όλα αυτά ετοιμα ;-)

Sent from my note

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Lrb μια χαρά όλα

+1. Φιλε μου εβαλα την τελευταια official που βγηκε για γερμανια με ξεσκαρταρισμα οπως λες και με μερικα mod που εβαλα εγω και εχω τα ιδια αποτελεσματα με τις custom. Εχω την εντυπωση μετα απο τοσα φλασαρισματα με σχεδον ολες τις custom rom και διαφορα kernels οτι η official ειναι μια χαρα. Τσαμπα τα φλασαρισματα μου φαινεται. Τι να πω αποψη μου βεβαια αλλα απο δω και περα μονο official θα φλασαρω.:)

 

Εχμ γιατί να κουράζεσαι όταν μια custom στα δίνει όλα αυτά ετοιμα ;-)

Sent from my note

 

Σωστος ο παιχτης αλλα σε τρωει και λιγο το χερι σου να τη σκαλισεις. χαχαχα:D

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με κινγκ 7 και θέλω να περάσω από πάνω την 7.1 ποια η διαδικασία για να μην κάνω φουλ γαιπ τι πρέπει να κάνω για να είμαι ασφαλής;

Αν πρέπει να κάνω φουλ γαιπ οκ να μου πείτε.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να κάνεις full wipe? Κανονικά από πάνω την πέρασα εγώ.

 

Ναι αλλά ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω για μην κάνω καμία πατάτα.

Πρέπει να βαλω abyss τι γαιπ να κάνω;

Ποιών κερνελ έχεις;

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να ξαναβάλω cf kernel αλλά ποιος είναι o τελευταίος; O LRG η έχει βγάλει και LRK και δεν τον βρίσκω;;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...