Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως να δοκιμάσεις και άλλες rom? Ίσως και κάποια custom ICS.

 

Μολις εβαλα αλλη και βλεπουμε.Το κουφο ειναι οτι ο φιλος μου σπιτι του το εχει κανει μεσο odin και ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις εβαλα αλλη και βλεπουμε.Το κουφο ειναι οτι ο φιλος μου σπιτι του το εχει κανει μεσο odin και ολα καλα

 

Έκανες full wipe τη ρομ πριν φλασαρεις;.Αν η νέα ρομ που βάζεις με οντιν δεν είναι full wipe τότε πρέπει νάτο κανεις πριν φλασαρεις

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έκανες full wipe τη ρομ πριν φλασαρεις;.Αν η νέα ρομ που βάζεις με οντιν δεν είναι full wipe τότε πρέπει νάτο κανεις πριν φλασαρεις

 

Πως θα κανω foul wipe τη rom αφου θα την περασω μεσω odin και οχι recovery;

Link to comment
Share on other sites

Πως θα κανω foul wipe τη rom αφου θα την περασω μεσω odin και οχι recovery;

 

Πριν την περάσεις το κάνεις.Θα σου έλεγα να φλασαρεις ένα κερνελ με οντιν να κάνεις wipe και μετά να φλασαρεις τη νέα τον. Ή ΝΑ διαλέξεις Μια full wipe Rom να φλασαρεις.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πριν την περάσεις το κάνεις.Θα σου έλεγα να φλασαρεις ένα κερνελ με οντιν να κάνεις wipe και μετά να φλασαρεις τη νέα τον. Ή ΝΑ διαλέξεις Μια full wipe Rom να φλασαρεις.

 

Οταν λες να φλασαρω εννοεις με το odin και να το κανω root και μετα να μπω μεσω recovery και να κανω wipe και μετα να φλασαρω παλι μεσω recovery την καινουργια rom;

Link to comment
Share on other sites

Στην team union έχετε δοκιμάσει σε multiview να μετακινήσετε την διαχωριστική μπάρα; Κολλάει και μου βγάζει μήνυμα com.sec.android.app.flashbarservice διακόπηκε. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Στην team union έχετε δοκιμάσει σε multiview να μετακινήσετε την διαχωριστική μπάρα; Κολλάει και μου βγάζει μήνυμα com.sec.android.app.flashbarservice διακόπηκε. :confused:

 

Όχι εμένα δεν κόλαει ειναι οκ. Δοκίμασε με τιτανιουμ να βρεις αυτο το αρχειο και να κανεις εκαθαριση το ειχα κανει σε μια παλαιότερη ρομ.εκκαθάριση και μετα ρεισταρτ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε εσείς την team union και αφήστε εμάς που έχουμε μετακόμιση και δεν παίζει wifi στον πόνο μας. Να πω ότι δεν ζηλεύω;;

Από ics οι κρακ είχαν το κάτι παραπάνω οπότε καιγομαιιιιι να τη βάλω.

 

Τέλος πάντων όλο και κάπου θα βρω κάνα ξεκλείδωτο η ελεύθερο wifi. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα !

To δικο μου τηλεφωνο μαλλον με του freddaras ταιριαζει απο οτι φαινεται.

Αρκετα καλη η ultimate αλλα απο καποια στιγμη μεσα στη μερα αρχισε να πεφτει η αποδοση.την αφησα 2 μερες και την εβγαλα σημερα για την Team Uniοn Chrack.

Η ρομ πεταει μεχρι στιγμης και ειναι οτι καλυτερο εχω δει.εγω χρησιμοποιω Go backup Pro για restore-backup και ολα λειτουργουν αψογα.

Τα καλυτερα ερχονται πιστευω βεβαια...:cool:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την καινουργια του ***** εκανα full wipe format system/preload αλλα μου μενει στην μσυρη οθονη .δεν μπαινει καθολου

 

αν εννοεις του chrack team union βγαλε μπαταρια και ξανα ανοιξε το.θα δουλεψει. :p

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Στην κρακ πριν λίγο ανέβηκε χακ για καλύτερη διαχείριση ραμ και smoothness..!!!

Από τον δημιουργό της αλιανσε ρομ..

Το δοκιμάζω και επανέρχομαι

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

όταν σετάρεις την team union για να μην βγάζεις μπαταρία κάνεις το εξής:

με το που σου ζητά να κάνεις reboot μετα την εγκατασταση και πατησεις το νεξτ,μόλις δεις στιγμιαια του philz το ιντερφεις πατάς γρήγορα το εντερ.Σου βγάζει μια κατασταση λαθους αλλα μην μασας κανεις επανεκινηση και εισαι ενταξει.

Με αυτο τον τροπο γλυτωνεις να βγαλεις την μπαταρια και μπουταρει η ρομ μια χαρα.

Αν βρηκατε καποια παντως που να κρατα ,πραγματικα ομως, το restore του titanium ριξτε συρμα.

Link to comment
Share on other sites

όταν σετάρεις την team union για να μην βγάζεις μπαταρία κάνεις το εξής:

με το που σου ζητά να κάνεις reboot μετα την εγκατασταση και πατησεις το νεξτ,μόλις δεις στιγμιαια του philz το ιντερφεις πατάς γρήγορα το εντερ.Σου βγάζει μια κατασταση λαθους αλλα μην μασας κανεις επανεκινηση και εισαι ενταξει.

Με αυτο τον τροπο γλυτωνεις να βγαλεις την μπαταρια και μπουταρει η ρομ μια χαρα.

Αν βρηκατε καποια παντως που να κρατα ,πραγματικα ομως, το restore του titanium ριξτε συρμα.

 

Τι εννοείς εδώ κανονικά επανέφερε 104 εφαρμογές με τα δεδομένα τους.

Φανταστικη ρομ τρομερή σε όλα και με ελληνα δημιουργό τον εντι. Το ξέρατε??

Για κάποιον λόγο η ρομ γραφει στο σαιτ οφλαιν κατι δεν παει καλα? Θα δειξει με τα κολογερμανικα τους....

Ακομα και το απντειτ για διαχειριση ραμ ενο το κατέθεσε πριν 15 λεπτά και το έβαλα τώρα δεν υπάρχει στα απντειτ???? Ξέρει κανεις. .

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο χθες βραδυ ειμαι με Team Union (πριν ειχα Ultimate) και αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η χρηση Ram! Καταναλωνει αρκετα λιγοτερο σε σχεση με τις αλλες JB!

Κατι ακομα, ξερει κανεις πως να βαλω μεσα στις επαφες στη δεξια μπαρα που εχει τα γραμματα για γρηγορη ευρεση και Ελληνικα; Με την stock τα ειχε..με custom δεν υπαρχουν..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο χθες βραδυ ειμαι με Team Union (πριν ειχα Ultimate) και αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η χρηση Ram! Καταναλωνει αρκετα λιγοτερο σε σχεση με τις αλλες JB!

Κατι ακομα, ξερει κανεις πως να βαλω μεσα στις επαφες στη δεξια μπαρα που εχει τα γραμματα για γρηγορη ευρεση και Ελληνικα; Με την stock τα ειχε..με custom δεν υπαρχουν..

 

Εμένα παντος τα εχει σε ελληνικά κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Εχετε στα Ελληνικα το κινητο; εγω το εχω στα αγγλικα αλλα και με στοκ με αγγλικα μου εβγαζε και τα δυο αλφαβητα στη δεξια μπαρα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Εχετε στα Ελληνικα το κινητο; εγω το εχω στα αγγλικα αλλα και με στοκ με αγγλικα μου εβγαζε και τα δυο αλφαβητα στη δεξια μπαρα..

 

Εγώ ελληνικά έχω.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο χθες βραδυ ειμαι με Team Union (πριν ειχα Ultimate) και αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η χρηση Ram! Καταναλωνει αρκετα λιγοτερο σε σχεση με τις αλλες JB!

Κατι ακομα, ξερει κανις πως να βαλω μεσα στις επαφες στη δεξια μπαρα που εχει τα γραμματα για γρηγορη ευρεση και Ελληνικα; Με την stock τα ειχε..με custom δεν υπαρχουν..

 

Φίλε μου θα πας στις επαφες και θα συρεις το δακτυλο σου στα γραμματα απο πανω μεχρι κατω. Θα επιμεινεις στα τερμα πανω γραμματα ή στα τερμα κατω. Με αυτον τον τροπο θα αλλαξουν τα γραμματα από λατινικα σε ελληνικα ή το αντίστροφο.

spada
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα πας στις επαφες και θα συρεις το δακτυλο σου στα γραμματα απο πανω μεχρι κατω. Θα επιμεινεις στα τερμα πανω γραμματα ή στα τερμα κατω. Με αυτον τον τροπο θα αλλαξουν τα γραμματα από λατινικα σε ελληνικα ή το αντίστροφο.

 

Σωστά δουλεύει σε εμένα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζουν.. Αν πατήσω κάτω από το "Z" τότε μου δείχνει τις ελληνικές επαφές αλλά η μπάρα εξακολουθεί να είναι στα Αγγλικά. Εγώ θα ήθελα να γίνει όπως σε stock ICS που ήταν μοιρασμένη στη μέση και πάνω είχε αγγλικά και κάτω ελληνικά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Με την Team Union, στο Titanium, όταν προσπαθήσω να κάνω restore το previous device key, στο reboot κολλάει στη μαύρη οθόνη...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Με την Team Union, στο Titanium, όταν προσπαθήσω να κάνω restore το previous device key, στο reboot κολλάει στη μαύρη οθόνη...

 

Τι είναι αυτό το previous device key. Μπας και μπορέσω να βοηθησω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...