Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε λιγες μερες θα εχω το note στα χερια μου και θα ηθελα να ρωτησω αν χρειαζετε να παω στην vodafone να αλλαξω την καρτα sim μου την οποια χρησιμοποιω ηδη δυομιση χρονια στο i phone.

ευχαριστω.

 

Θα πας αλλά δε θα την αλλάξεις.Απλά θα σου δώσουν μια δεύτερη, όχι micro, και έτσι θα έχεις και τις 2 με τον ίδιο αριθμό...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα...

Καταρχην για να σβησεις, χειροκινητα η με εφαρμογη, το battery.stats χρειαζεται root, μιας και ειναι αρχειο συστηματος, αρα πως το εσβησες???:confused:

 

Επισης, σε προηγουμενο προσφατο post, αλλα και στη ''βιβλο'', εχω ενα μικρο προγραμμα απο το market που το κανει αυτοματα ενω ειναι 100% η μπαταρια.(ειναι αμφιλεγομενο, αλλα προσωπικα πιστευω οτι αυτη ειναι η καλυτερη λυση).

 

 

Παλι καλα ομως, και εισαι απο τους λιγους, που το google ειναι φιλος σου...

 

Το κινητό το πήρα used και ήθελα το καλιμπράρισμα γιατί δεν ήξερα την χρήση που του

είχε κάνει ο άλλος. Stock rom είχα, απλά το είχα κάνει root, είχα διακαιώματα root δλδ, και έσβησα το battery.stats manually

με root explorer.

Κοιτά πολλοί λένε ότι το delete του battery.stats δεν κάνει και πολλά πράματα, βασικά κάνει μόνο ένα : δείχνει το

ποσοστό της μπαταρίας με μεγαλύτερη ακρίβεια.. Δηλαδή όταν κατά την φόρτιση σου δείξει 100% τότε είναι σωστό

και δεν είναι πχ 90% και σταματήσει η φόρτιση νωρίτερα... Κάπου διάβασα ( xda ) ότι τάδε έφη και ένας developer της

Google..

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρα used και ήθελα το καλιμπράρισμα γιατί δεν ήξερα την χρήση που του

είχε κάνει ο άλλος. Stock rom είχα, απλά το είχα κάνει root, είχα διακαιώματα root δλδ, και έσβησα το battery.stats manually

με root explorer.

Κοιτά πολλοί λένε ότι το delete του battery.stats δεν κάνει και πολλά πράματα, βασικά κάνει μόνο ένα : δείχνει το

ποσοστό της μπαταρίας με μεγαλύτερη ακρίβεια.. Δηλαδή όταν κατά την φόρτιση σου δείξει 100% τότε είναι σωστό

και δεν είναι πχ 90% και σταματήσει η φόρτιση νωρίτερα... Κάπου διάβασα ( xda ) ότι τάδε έφη και ένας developer της

Google..

 

Και πολύ σωστά διάβασες.Δε νομίζω να λέει κανείς ότι κάνει θαύματα.Όμως σε περιπτωσεις όπως πχ του εύθυμη που η μπαταρία ενώ έδειχνε 40% και μετά από λόγω έδειχνε 41%, το calibration θα βοηθούσε..;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κανονική Sim (και όχι micro) δεν χρειάζεται.

 

Αρα η φθορα απο τον χρονο δεν παιζει καποιο ρολο ; H καρτα ηταν στο προηγουμενο κινητο μου σχεδον τρια χρονια.(οπως καταλαβατε δεν αλλαζω και πολυ συχνα κινητα):p

Link to comment
Share on other sites

Αρα η φθορα απο τον χρονο δεν παιζει καποιο ρολο ; H καρτα ηταν στο προηγουμενο κινητο μου σχεδον τρια χρονια.(οπως καταλαβατε δεν αλλαζω και πολυ συχνα κινητα):p

 

Υπάρχουν περιπτώσεις που μια sim μετά από πολλά χρόνια σε ένα κινητό έχει φαγωθεί από τις ακίδες του εν λόγω κινητού και δεν λειτουργεί εύκολα σε άλλο. 2μιση χρόνια δεν είναι και τόσα πολλά όμως. Αν δεν κάνω λάθος το κόστος αλλαγής sim είναι 5 ευρώ, οπότε αν σε βγάλει ο δρόμος δεν χάνεις τίποτα (εκτός από 5€ :p ) για να είσαι σίγουρος και να κάνεις και αυτό που λέει ο φίλος Ηλίας παραπάνω.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το Note 1 μηνα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!Δυο ερωτησουλες...

1)Θα μπορουσατε να μου προτινετε μια καλη και σταθερη custom ρομ μεχρι να βγει η ICS?

2)Θα ενδιαφεροσασταν για μια custom ελληνικη ρομ στα μετρα μας;Ειχα ασχοληθει με Rom Dev με το παλιο μου και καλο Windows Mobile LG KS20 που φορουσε τα 6.0 και σκεφτομαι να ξανα αρχισω το αθλημα εαν υπαρχει ενδιαφερον... just sayin' :p

 

--Off Topic--

Πωπω,διαβασα το thread με την παλια μου ρομ!Τοσες αναμνησεις,τοσες βρισιες,τοσα χτυπηματα,εκατονταδες φλασαρισματα με αυτο το τηλεφωνο...Συγκινηθηκα :(

Edited by ibanezman192
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το Note 1 μηνα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!Δυο ερωτησουλες...

1)Θα μπορουσατε να μου προτινετε μια καλη και σταθερη custom ρομ μεχρι να βγει η ICS?

2)Θα ενδιαφεροσασταν για μια custom ελληνικη ρομ στα μετρα μας;Ειχα ασχοληθει με Rom Dev με το παλιο μου και καλο Windows Mobile LG KS20 που φορουσε τα 6.0 και σκεφτομαι να ξανα αρχισω το αθλημα εαν υπαρχει ενδιαφερον... just sayin' :p

 

Καλησπέρα φίλε μου...:)

 

Chrack, criskelo, rocket, darky.

Διάλεξε και πάρε.Έχουν πλέον σταθεροποιηθεί σε ένα πολύ καλό σημείο.

 

Βέβαια, αφού το κατεχεις, μια LB2 δε θα είναι άσχημη ιδέα..Δεν είχα καθόλου χρόνο να φτιάξω μια stock...:(

Ότι μπορούμε να βοηθήσουμε εδώ είμαστε...

Κι ο kalagas ελπίζω να συμφωνεί...:)

 

Ξεκίνησε εσύ, και σ ακολουθώ...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το Note 1 μηνα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!Δυο ερωτησουλες...

1)Θα μπορουσατε να μου προτινετε μια καλη και σταθερη custom ρομ μεχρι να βγει η ICS?

2)Θα ενδιαφεροσασταν για μια custom ελληνικη ρομ στα μετρα μας;Ειχα ασχοληθει με Rom Dev με το παλιο μου και καλο Windows Mobile LG KS20 που φορουσε τα 6.0 και σκεφτομαι να ξανα αρχισω το αθλημα εαν υπαρχει ενδιαφερον... just sayin' :p

 

--Off Topic--

Πωπω,διαβασα το thread με την παλια μου ρομ!Τοσες αναμνησεις,τοσες βρισιες,τοσα χτυπηματα,εκατονταδες φλασαρισματα με αυτο το τηλεφωνο...Συγκινηθηκα :(

 

Ενδιαφέρων υπάρχει από τους περισσότερους εδώ αφού ήμαστε με custom rom. Αν υπάρξει και Ελληνική προσπάθεια φαντάζομαι θα στηριχθεί δεόντως...:)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις!Darky ειχα δοκιμασει πιο παλια και ηταν για πεταμα τοτε.

Οσον αφορα την Ελληνικη custom,δυστυχως μπορω να ασχοληθω απο 1η Ιουνιου και μετα(πιο λογικο ατομο δινει πανελλαδικες 3η φορα;;; )...παντως εχω αναπτυξει στο μυαλο μου ιδεες για την Ρομ.Σκεφτομουν μια ελαφρια ICS,καλοκαιρινη :rolleyes: ,με χρησιμες ελληνικες εφαρμογες για να στηριξουμε και τους ελληνες developers και φυσικα Kalagas theme :)

Edited by ibanezman192
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις!Darky ειχα δοκιμασει πιο παλια και ηταν για πεταμα τοτε.

Οσον αφορα την Ελληνικη custom,δυστυχως μπορω να ασχοληθω απο 1η Ιουνιου και μετα(πιο λογικο ατομο δινει πανελλαδικες 3η φορα;;; )...παντως εχω αναπτυξει στο μυαλο μου ιδεες για την Ρομ.Σκεφτομουν μια ελαφρια ICS,καλοκαιρινη :rolleyes: ,με χρησιμες ελληνικες εφαρμογες για να στηριξουμε και τους ελληνες developers και φυσικα Kalagas theme :)

 

Όπως ανέφεραν και παραπάνω, πιστεύω πως μια τέτοια προσπάθεια θα τη βοηθήσουμε όλοι!

Επίσης να ευχαριστήσω με τη σειρά μου τον elthis για τον χρόνο και τον κόπο που διέθεσε για να φτιάξει έναν τέτοιο αναλυτικό Guide για όλους εδώ! :shifty:

 

Μία ερώτηση τώρα (για να μπούμε ξανά στο ρυθμό)... Μήπως δοκίμασε κανείς την ICS που κυκλοφόρησε σήμερα; ICS AOKP Milestone 4; Θα με ενδιέφεραν κάποιες πληροφορίες σχετικά με τα bugs και την λειτουργικότητά της. Σκέφτομαι να την Flashάρω, αλλά οι προηγούμενες με είχαν κουράσει αρκετά, μιας και τις κράτησα ελάχιστα λόγω των πολλών προβλημάτων που είχαν.

Απ' ότι γράφουν στο XDA είναι πολύ καλή προσπάθεια, αρκετά γρήγορη, χωρίς όμως πολλές βελτιώσεις στα Bugs μιας και έχεί την ίδια (προβληματική) βάση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφεραν και παραπάνω, πιστεύω πως μια τέτοια προσπάθεια θα τη βοηθήσουμε όλοι!

Επίσης να ευχαριστήσω με τη σειρά μου τον elthis για τον χρόνο και τον κόπο που διέθεσε για να φτιάξει έναν τέτοιο αναλυτικό Guide για όλους εδώ! :shifty:

 

Μία ερώτηση τώρα (για να μπούμε ξανά στο ρυθμό)... Μήπως δοκίμασε κανείς την ICS που κυκλοφόρησε σήμερα; ICS AOKP Milestone 4; Θα με ενδιέφεραν κάποιες πληροφορίες σχετικά με τα bugs και την λειτουργικότητά της. Σκέφτομαι να την Flashάρω, αλλά οι προηγούμενες με είχαν κουράσει αρκετά, μιας και τις κράτησα ελάχιστα λόγω των πολλών προβλημάτων που είχαν.

Απ' ότι γράφουν στο XDA είναι πολύ καλή προσπάθεια, αρκετά γρήγορη, χωρίς όμως πολλές βελτιώσεις στα Bugs μιας και έχεί την ίδια (προβληματική) βάση.

 

καλησπερα...

Δε την εχω δοκιμασει, αλλα δε νομιζω να υπαρχει καποια διαφορα, μιας και οπου ο κερνελ ειναι ο ιδιος...

Ισως ο Αργυρης να την εχει δοκιμασει ηδη...:)

 

Εγω επειδη ειχα λιγο χρονο το απογευμα, ειπα να δοκιμασω την KINGDROID ELEGANCE DELUXE v5.4.0, ετσι για αλλαγη...

Ειπα να αφησω και τον stock kernel μετα απο πολυ καιρο, να δω πως παει.

Μεχρι τωρα ολα τελεια.Εχει και ομορφο θεματακι...Για τη μπαταρια μετα απο 2-3 μερες...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

Δε την εχω δοκιμασει, αλλα δε νομιζω να υπαρχει καποια διαφορα, μιας και οπου ο κερνελ ειναι ο ιδιος...

Ισως ο Αργυρης να την εχει δοκιμασει ηδη...:)

 

Εγω επειδη ειχα λιγο χρονο το απογευμα, ειπα να δοκιμασω την KINGDROID ELEGANCE DELUXE v5.4.0, ετσι για αλλαγη...

Ειπα να αφησω και τον stock kernel μετα απο πολυ καιρο, να δω πως παει.

Μεχρι τωρα ολα τελεια.Εχει και ομορφο θεματακι...Για τη μπαταρια μετα απο 2-3 μερες...:)

 

Τώρα την είδα κ γω και πρέπει να φτιάξω πάλι Theme για αυτή...

Πάντως ανέβασαν σε κάποια φάση μια v6.0.0 με LB2 και ξαφνικά ξανά γύρισαν στην LB1 με την 5.4.0... Μάλλον είχε πολλά bugs η v6.0.0...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα την είδα κ γω και πρέπει να φτιάξω πάλι Theme για αυτή...

Πάντως ανέβασαν σε κάποια φάση μια v6.0.0 με LB2 και ξαφνικά ξανά γύρισαν στην LB1 με την 5.4.0... Μάλλον είχε πολλά bugs η v6.0.0...

 

Ναι Γιαννη...Αυτο διαβασα κι εγω.

Μια χαρα τρεχει, και ειδα οτι θεμα σου δε κανει.Αλλα χαρηκα που σε εχει πρωτη μουρη ο τυπος...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

Δε την εχω δοκιμασει, αλλα δε νομιζω να υπαρχει καποια διαφορα, μιας και οπου ο κερνελ ειναι ο ιδιος...

Ισως ο Αργυρης να την εχει δοκιμασει ηδη...:)

 

Εγω επειδη ειχα λιγο χρονο το απογευμα, ειπα να δοκιμασω την KINGDROID ELEGANCE DELUXE v5.4.0, ετσι για αλλαγη...

Ειπα να αφησω και τον stock kernel μετα απο πολυ καιρο, να δω πως παει.

Μεχρι τωρα ολα τελεια.Εχει και ομορφο θεματακι...Για τη μπαταρια μετα απο 2-3 μερες...:)

 

Οχι Ηλια.Μετα τι φιασκο με τα bricks δεν εχω φλασαρει τιποτα :D

Παντως διαβαζω οτι εχει θεματακια(εκτος των bugs του imilka).

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γιαννη...Αυτο διαβασα κι εγω.

Μια χαρα τρεχει, και ειδα οτι θεμα σου δε κανει.Αλλα χαρηκα που σε εχει πρωτη μουρη ο τυπος...:)

 

Άντε επειδή φόρεσες την KingDroid, από τις 7:30 το πρωί ασχολούμε με την v5.4.0...

Τελικά τα κατάφερα να την τελειώσω και περιλαμβάνω από default το Advanced Settings Mod και το TouchWiz Launcher with 6 icon dock.....

 

Kalagas Mixed_Theme για την τελευταία KingDroid Elegance ROM v5.4.0.

 

Κατέβασμα από εδώ...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Άντε επειδή φόρεσες την KingDroid, από τις 7:30 το πρωί ασχολούμε με την v5.4.0...

Τελικά τα κατάφερα να την τελειώσω και περιλαμβάνω από default το Advanced Settings Mod και το TouchWiz Launcher with 6 icon dock.....

 

Kalagas Mixed_Theme για την τελευταία KingDroid Elegance ROM v5.4.0.

 

Κατέβασμα από εδώ...

 

Σε 3 λεπτα θα ειναι στον υπολογιστη μου και σε 5' στη συσκευη μου...:D...

Ευχαριστουμε Γιαννη!!!

Και πραγματικα πολυ καλη rom, οπως επισης πολυ καλη φαινεται και η μπαταρια αλλα και γενικα η συμπεριφορα με τον stock kernel.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε 3 λεπτα θα ειναι στον υπολογιστη μου και σε 5' στη συσκευη μου...:D...

Ευχαριστουμε Γιαννη!!!

Και πραγματικα πολυ καλη rom, οπως επισης πολυ καλη φαινεται και η μπαταρια αλλα και γενικα η συμπεριφορα με τον stock kernel.

 

Να την δοκιμάσω λες δηλαδή???

Πω ρε Ηλία καλύτερα να ΜΗΝ ποστάρεις καλές εντυπώσεις γιατί με βάζεις στο σβούρο και βαριέμαι να φλασάρω...:p:p

Μόλις βάλεις το theme πες μου αν όλα δουλέυουν καλά...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Να την δοκιμάσω λες δηλαδή???

Πω ρε Ηλία καλύτερα να ΜΗΝ ποστάρεις καλές εντυπώσεις γιατί με βάζεις στο σβούρο και βαριέμαι να φλασάρω...:p:p

Μόλις βάλεις το theme πες μου αν όλα δουλέυουν καλά...

 

Προφανως ειναι καλυτερη η base LB1 σε συνδυασμο με τον stock kernel και καποια καλα tweeks που εχει.

Δεν εχω πλεον καμια καθυστερηση στο unlock, δεν εχω το προβλημα με τα black wallpapers στην οθονη κλειδωματος, η εφαρμογες τηλεφωνου/μηνυματων κτλ ανοιγουν πλεον αμεσως και οχι με τη μικρη καθυστερηση που υπηρχε, ο adw launcher που εχω βαλει δεν εχει απολυτως κανενα lug και γενικα παρατηρω μια, λιγο βεβαια χωρις να ειμαι υπερβολικος, καλυτερη συμπεριφορα.

Βεβαια ακομα την εχω ουτε μια μερα για να κρινω, αλλα λεω να καθησω εδω για λιγο...

 

Εβαλα το θεμ σου πριν λιγο, και μεχρι στιγμης οτι εχω δοκιμασει ειναι οκ...:D

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ειναι καλυτερη η base LB1 σε συνδυασμο με τον stock kernel και καποια καλα tweeks που εχει.

Δεν εχω πλεον καμια καθυστερηση στο unlock, δεν εχω το προβλημα με τα black wallpapers στην οθονη κλειδωματος, η εφαρμογες τηλεφωνου/μηνυματων κτλ ανοιγουν πλεον αμεσως και οχι με τη μικρη καθυστερηση που υπηρχε, ο adw launcher που εχω βαλει δεν εχει απολυτως κανενα lug και γενικα παρατηρω μια, λιγο βεβαια χωρις να ειμαι υπερβολικος, καλυτερη συμπεριφορα.

Βεβαια ακομα την εχω ουτε μια μερα για να κρινω, αλλα λεω να καθησω εδω για λιγο...

 

Εβαλα το θεμ σου πριν λιγο, και μεχρι στιγμης οτι εχω δοκιμασει ειναι οκ...:D

 

Έχει το Call Record μέσα???

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει το Call Record μέσα???

 

Αν και δε το εχω χρησιμοποιησει ποτε και να σου πω την αληθεια ουτε καν δοκιμασει,αν ειναι η επιλογη οταν περνεις εναν αριθμο που σου λεει ''εγγραφη'', το εχει...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τώρα κατεβάζω και θα περάσω να δω πως θα πάει... πως περνάμε? Full wipe προφανώς, θέλει κάτι άλλο? Από recovery περνάω ε?
Link to comment
Share on other sites

Προφανως ειναι καλυτερη η base LB1 σε συνδυασμο με τον stock kernel και καποια καλα tweeks που εχει.

Δεν εχω πλεον καμια καθυστερηση στο unlock, δεν εχω το προβλημα με τα black wallpapers στην οθονη κλειδωματος, η εφαρμογες τηλεφωνου/μηνυματων κτλ ανοιγουν πλεον αμεσως και οχι με τη μικρη καθυστερηση που υπηρχε, ο adw launcher που εχω βαλει δεν εχει απολυτως κανενα lug και γενικα παρατηρω μια, λιγο βεβαια χωρις να ειμαι υπερβολικος, καλυτερη συμπεριφορα.

Βεβαια ακομα την εχω ουτε μια μερα για να κρινω, αλλα λεω να καθησω εδω για λιγο...

 

Εβαλα το θεμ σου πριν λιγο, και μεχρι στιγμης οτι εχω δοκιμασει ειναι οκ...:D

 

Εμένα γιατί πέφτει σε bootloup μόλις περνάω το θέμα;;;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τώρα κατεβάζω και θα περάσω να δω πως θα πάει... πως περνάμε? Full wipe προφανώς, θέλει κάτι άλλο? Από recovery περνάω ε?

 

Full wipe και install κλασσικα απο recovery...:)

Δε χρειαζεται τιποτα αλλο.

 

Το θεμα του Γιαννη αν θες να το περασεις, wipe cache/ dalvik και install, κλασσικα...

 

Η μπαταρια παει πολυ καλα.Εχω ''παγωσει'' βεβαια καποιες εφαρμογες που τρεχουν συνεχεια στο παρασκηνιοα και προσωπικα δε χρειαζομαι, και επισης εχω αλλαξει το destiny σε 280...:D

 

Το παραπανω βεβαια ειναι ομορφο για τα ματια μου και δε λειτουργει καλα με τον TW launcher.Δε ξερω αν αρεσει σε πολλους...;)

 

Βεβαια ειναι πολυ ευκολο να αλλαξει καποιος και να δοκιμασει.

Θα προσθεσω λεπτομερεις σε λιγο στη ''βιβλο'' για τα παιδια που δε ξερουν...:)

 

Εμένα γιατί πέφτει σε bootloup μόλις περνάω το θέμα;;;

wipe cache/dalvik και install????

Ουπς...Εγω το περασα...βεβαια εχω αλλαξει πολλα στη rom και τη περναω αλλιως...αλλα...Γιαννη!!!!

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν και δε το εχω χρησιμοποιησει ποτε και να σου πω την αληθεια ουτε καν δοκιμασει,αν ειναι η επιλογη οταν περνεις εναν αριθμο που σου λεει ''εγγραφη'', το εχει...

Ναι αυτό είναι...

 

Εγώ πλέον το χρησιμοποιώ με όλες τις εταιρείες (Πάροχοι Κινητής, Τράπεζες κλπ) που όταν παίρνεις τηλ. σου λέει η κοπέλα "για την δική σας ασφάλεια, η συνομιλία ενδέχεται να καταγραφεί"... Ε τους καταγράφω και γω γιατί σε τέτοιες μέρες δεν ξέρεις...

Πχ στον Πάροχο κινητής που μετακινήθηκα πρόσφατα (έχω εταιρικό με 5 αριθμούς) μια από την συμφωνία που κάναμε με την κοπέλα που μου έκανε την προσφορά, ήταν να είναι τα πρώτα 3 πάγια δώρο για όλους τους αριθμούς και τους 5... Ξαφνικά λοιπόν μου έρχεται κανονικός λογορασμός από τον 1ο μήνα...

Τους παίρνω τηλέφωνο να τους ξεχ@σω και η απάντηση ήταν "ναι το βλέπουμε ότι έχετε τέτοια προσφορά, αλλά συνήθως τα πάγια που είναι δώρο εφαρμόζονται από τον 3-4 μήνα και μετά.." Εγώ βέβαια όταν έκλεινα την συμφωνία κατέγραφα κανονικά, όπως και αυτοί βέβαια...

Φαντάζεσαι να μην είχα καταγράψει την συνομιλία και να μου έλεγαν ότι δεν ισχύει το "τα 3 πάγια δώρο"???

Που θα έβρισκα το δίκιο μου...

Οπότε και γω καταγράφω όσους με καταγράφουν και όσους υποπτεύομαι ότι μπορεί να μου την φέρουν σε επαγγελματικό επίπεδο πιο πολύ...

 

Για μένα το να έχει το κινητό καταγραφή του τηλεφωνήματος είναι το Νο1 feature που πρέπει να έχει μια ROM...

 

Εμένα γιατί πέφτει σε bootloup μόλις περνάω το θέμα;;;

 

Γιατί προφανώς δεν έκανες αυτά που περιγράφω στο Thread μου στο xda...

Και βέβαια αν το είδες μόνο από εδώ (εννοώ εδώ στο myphone.gr) έχεις ένα δίκιο μια και ξέχασα να αναφέρω ότι ΠΡΩΤΑ πρέπει να περάσεις τα Advanced-Stettings-Mod-.zip ΚΑΙ TouchWiz-Launcher-n7000-6iconDock.zip που περιλαμβάνονται στην KingDroid v5.4.0 και ΜΕΤΑ να περάσεις το Theme μου...

 

wipe cache/dalvik και install????

Ουπς...Εγω το περασα...βεβαια εχω αλλαξει πολλα στη rom και τη περναω αλλιως...αλλα...Γιαννη!!!!

Ηλία όταν περνάς οποιοδήποτε Theme μου, ΔΕΝ χρειάζεται να κάνεις wipe cache και wipe dalvik-cache, γιατί τα κάνει αυτόματα το zip μου με το Theme...

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί προφανώς δεν έκανες αυτά που περιγράφω στο Thread μου στο xda...

Και βέβαια αν το είδες μόνο από εδώ (εννοώ εδώ στο myphone.gr) έχεις ένα δίκιο μια και ξέχασα να αναφέρω ότι ΠΡΩΤΑ πρέπει να περάσεις τα Advanced-Stettings-Mod-.zip ΚΑΙ TouchWiz-Launcher-n7000-6iconDock.zip που περιλαμβάνοναται στην KingDroid v5.4.0 και ΜΕΤΑ να περάσεις το Theme μου...

 

Τα διάβασα πολύ προσεχτικά (στο XDA) και έκανα αυτά που περιγράφεις. Πές μου μόνο αν θέλεις, μετά την εγκατάσταση των δύο mod, θέλει restart και μετά πέρασμα το theme, ή κατευθείαν πέρασμα και μετά restart; (γιατί εγώ έκανα το πρώτο.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...