Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Αυτά για τώρα. Freddy περνά τις εφαρμογές από την αρχή μια μια και κάνε μετά back up γιατί πραγματικά μετράει συγκριτικά με την προηγούμενη κρακ.

 

ΥΓ. Το πιο βασικό για μένα είναι ότι δεν έχω δει redraw του launcher ακόμα.

 

αστο φιλε μου τελειωσε!

ΚΡΑΚ και ξερο ψωμι!

σας τα ελεγα και πιο πανω!

ο άνθρωπος αυτος δεν βγαζει απλα μια custom τσεκαρει τα παντα αν λειτουργουν σωστα(και λειτουργουν παντα δεν ξερω πως τα καταφερνει) και μετα βγαζει την ρομ του!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ σωστη επαναφορα απο το τιτανιουμ τα google maps με την φωνητικη καθοδηγηση παιζουν και παλι σωστα γενικα ολα δουλευουν ρολοι!ουτε ενα restart ετσι για πλακα!

αψογος για αλλη μια φορα! κακως ταλαιπωρήθηκα σημερα!

να συμπληρωσω πλεον οτι το κινητο ειναι σε τρελο level τωρα!

η νεα βαση το κανει ενα κλικ πιο κατω απο το note2 κτλ!

τι broswer τι επαφες να ανοιγουν με την μια γενικα δεν εχω λογια!:)

το θηριο μας πλεον κοιταει στα ισια μοντελα που βγηκαν τωρα...και ας εχει ενα χρονο στην αγορα!

μενω εδω για την ωρα...και ξανα μονο κρακ εγω..:)

 

ps ο νοβα παει βουτυρο!! τρεχει λουκουμι στην jelly...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξενέρωσε μας τώρα που έστησα την ultimate και δεν έχω pc κι εγώ λόγω μετακόμισης :). Δεν πειράζει μιας και μου έκατσε πολύ καλά θα μείνω εδώ και βλέπουμε μετά την μετακόμιση.
Link to comment
Share on other sites

Ξενέρωσε μας τώρα που έστησα την ultimate και δεν έχω pc κι εγώ λόγω μετακόμισης :). Δεν πειράζει μιας και μου έκατσε πολύ καλά θα μείνω εδώ και βλέπουμε μετά την μετακόμιση.

 

και εσυ φιλε στο δρομο?:lol::lol:

αστα πικρα!

τρεχω και δεν φτανω για αυτο ηθελα μια σταθερη ρομ τις επομενες 2 βδομαδες γιατι pc γιοκ!:)

αφου σου εκατσε σωστα η ultimate αστην!

εγω ειχα τεραστια προβλήματα !

παντως με την κρακ(σορυ που την λεω ακομη ετσι μου εμεινε απο παλια) ειμαι οκ τωρα!

και ota updates και τα παντα!

ειδικα αυτο το aroma που εχει στην αρχη σου λύνει τα χερια!

πετας ολη την σαβουρα απο την αρχη και ξεμπερδεύεις!

επισης εχει το gmail που εχει το note2!(νομιζω δηλαδη)

κανεις text wrapping και ζουμ στο κειμενο κανονικα! απλα τελειο εδω!

επισης να ξαναπω οτι σε σχεση με το NOTE2 ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ SGIII ειμαστε οι μοναδικοί με ΤΕΧΤ WRAPPING ΣΤΟ ΣΤΟΚ BROWSER!!!!

εδω πραγματικα respect!:)

τι να πω...θα δουμε πολλα ακομη!

κοιταω ξανακοιταω το κινητο και χαζευω δεν το πιστευω!:)

Link to comment
Share on other sites

:whistle::whistle::whistle: φάτσες σας τα έλεγα. ρε συ φρεντ τι ειναι αυτο το χακ για γκουκλ. για λέγε ......

 

ειναι το google maps με φωνητικη πλοήγηση για ελλαδα...

(προσωπικά μια και εχω data στο κινητο μου ειναι πολυ χρήσιμο...)

τσεκαρε το pm σου:)

 

θελω παντως τωρα καποιο απο τα παιδια εδω που αφησε το κινητο με GB να το πιασει με jelly στα χερια του..

θα νομιζει οτι τον κανουμε πλακα...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πολυ μπαταρία καταπίνει αυτή η ultimate. Με μια ωρα συνεχόμενης χρήσης μου πήγε απο 100% στο 30%
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πολυ μπαταρία καταπίνει αυτή η ultimate. Με μια ωρα συνεχόμενης χρήσης μου πήγε απο 100% στο 30%

 

Τα ιδια και εδω με ultimate. Δεν νομιζω να βγαζει τη μερα. Μπορει η team union να εχει καλυτερη διαχειριση μπαταριας. Ισως μπορει να μας ενημερωσει καποιος γιατι ειμαι στο τσακ να αλλαξω.

spada
Link to comment
Share on other sites

αστο φιλε μου τελειωσε!

ΚΡΑΚ και ξερο ψωμι!

σας τα ελεγα και πιο πανω!

ο άνθρωπος αυτος δεν βγαζει απλα μια custom τσεκαρει τα παντα αν λειτουργουν σωστα(και λειτουργουν παντα δεν ξερω πως τα καταφερνει) και μετα βγαζει την ρομ του!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ σωστη επαναφορα απο το τιτανιουμ τα google maps με την φωνητικη καθοδηγηση παιζουν και παλι σωστα γενικα ολα δουλευουν ρολοι!ουτε ενα restart ετσι για πλακα!

αψογος για αλλη μια φορα! κακως ταλαιπωρήθηκα σημερα!

να συμπληρωσω πλεον οτι το κινητο ειναι σε τρελο level τωρα!

η νεα βαση το κανει ενα κλικ πιο κατω απο το note2 κτλ!

τι broswer τι επαφες να ανοιγουν με την μια γενικα δεν εχω λογια!:)

το θηριο μας πλεον κοιταει στα ισια μοντελα που βγηκαν τωρα...και ας εχει ενα χρονο στην αγορα!

μενω εδω για την ωρα...και ξανα μονο κρακ εγω..:)

 

ps ο νοβα παει βουτυρο!! τρεχει λουκουμι στην jelly...[/QUOT

 

 

Καλημερα παιδια..

Πατριδα δψσε ενα λινκ για κατεβασμα.. με επεισες..:)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

αστο φιλε μου τελειωσε!

ΚΡΑΚ και ξερο ψωμι!

σας τα ελεγα και πιο πανω!

ο άνθρωπος αυτος δεν βγαζει απλα μια custom τσεκαρει τα παντα αν λειτουργουν σωστα(και λειτουργουν παντα δεν ξερω πως τα καταφερνει) και μετα βγαζει την ρομ του!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ σωστη επαναφορα απο το τιτανιουμ τα google maps με την φωνητικη καθοδηγηση παιζουν και παλι σωστα γενικα ολα δουλευουν ρολοι!ουτε ενα restart ετσι για πλακα!

αψογος για αλλη μια φορα! κακως ταλαιπωρήθηκα σημερα!

να συμπληρωσω πλεον οτι το κινητο ειναι σε τρελο level τωρα!

η νεα βαση το κανει ενα κλικ πιο κατω απο το note2 κτλ!

τι broswer τι επαφες να ανοιγουν με την μια γενικα δεν εχω λογια!:)

το θηριο μας πλεον κοιταει στα ισια μοντελα που βγηκαν τωρα...και ας εχει ενα χρονο στην αγορα!

μενω εδω για την ωρα...και ξανα μονο κρακ εγω..:)

 

ps ο νοβα παει βουτυρο!! τρεχει λουκουμι στην jelly...[/QUOT

 

 

Καλημερα παιδια..

Πατριδα δψσε ενα λινκ για κατεβασμα.. με επεισες..:)

 

Και το link αλλα και pm για το google;)αν μπορεις

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και εδω με ultimate. Δεν νομιζω να βγαζει τη μερα. Μπορει η team union να εχει καλυτερη διαχειριση μπαταριας. Ισως μπορει να μας ενημερωσει καποιος γιατι ειμαι στο τσακ να αλλαξω.

 

Ναι εχει καλητερη μπαταριςα δεν ειναι τελεια αλα συγουρα καλητερη της ουλτιματε.

Ειναι πολυ σπεσιαλ ρομ δοκιναστετην

Για τον φιλο που θελει λινκ ...

http://www.android-hilfe.de/custom-roms-fuer-samsung-galaxy-note/326995-rom-team-union-rom-jelly-bean-rom-24-11-12-xxlsa-v1.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει καλητερη μπαταριςα δεν ειναι τελεια αλα συγουρα καλητερη της ουλτιματε.

Ειναι πολυ σπεσιαλ ρομ δοκιναστετην

Για τον φιλο που θελει λινκ ...

http://www.android-hilfe.de/custom-roms-fuer-samsung-galaxy-note/326995-rom-team-union-rom-jelly-bean-rom-24-11-12-xxlsa-v1.html

Εχω σοβαρό πρόβλημα με την εγκατάσταση της team union. Moυ κολλάει στο samsung galaxy note και μένει εκεί.

Αυτό το επισημαίνουν και οι team union ότι μπορει να συμβει και λένε να το κλεισουμε και να το ξαναανοίξουμε για να συνεχιστει η εγκατάσταση. Το κάνω αλλά μόλις πάει να ξεκινήσει με ξαναγυρνάει στο logo και μένει εκεί. Ειχε κανεις τέτοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω σοβαρό πρόβλημα με την εγκατάσταση της team union. Moυ κολλάει στο samsung galaxy note και μένει εκεί.

Αυτό το επισημαίνουν και οι team union ότι μπορει να συμβει και λένε να το κλεισουμε και να το ξαναανοίξουμε για να συνεχιστει η εγκατάσταση. Το κάνω αλλά μόλις πάει να ξεκινήσει με ξαναγυρνάει στο logo και μένει εκεί. Ειχε κανεις τέτοιο πρόβλημα?

 

Δοκίμασε να βγάλεις μπαταρία και μετά ανοίξετο πάλι και δειξε υπομονή κανά 20λεπτο. Εμένα δεν το έκανε μου εχει τυχει με αλιανς ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βγάλεις μπαταρία και μετά ανοίξετο πάλι και δειξε υπομονή κανά 20λεπτο. Εμένα δεν το έκανε μου εχει τυχει με αλιανς ρομ.

Tα έκανα και τα δύο. Τίποτα. Ξανα περασα την ultimate μέχρι να σκεφτώ κανένα άλλο τρόπο. Θα τους γράψω και στο φορουμ τους να δούμε τι θα μου απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Το Air View δουλεύει στη νέα Team Union?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Tα έκανα και τα δύο. Τίποτα. Ξανα περασα την ultimate μέχρι να σκεφτώ κανένα άλλο τρόπο. Θα τους γράψω και στο φορουμ τους να δούμε τι θα μου απαντήσουν.

 

Ελα φίλε μου και σε μένα το έκανε αλλά μετά από επανεκκίνηση άνοιξε.

Προφανώς σε σένα δεν καθησε καλά η ρομ όπως και σε μένα δεν καθησε σωστά η Ultimate. (είχα συνεχώς αυτό που λες κολλούσε στο αρχικό logo)

Από ότι κατάλαβα η νέα βάση δεν είναι σταθερή 100%.

Έχει τα θεματακια της.. Αλλά είμαστε σε σωστό δρόμο.

Η μπαταρία είναι καλύτερη σε κρακ πάντως. Όχι θεαματική διαφορά αλλά καλύτερη.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Ελα φίλε μου και σε μένα το έκανε αλλά μετά από επανεκκίνηση άνοιξε.

Προφανώς σε σένα δεν καθησε καλά η ρομ όπως και σε μένα δεν καθησε σωστά η Ultimate. (είχα συνεχώς αυτό που λες κολλούσε στο αρχικό logo)

Από ότι κατάλαβα η νέα βάση δεν είναι σταθερή 100%.

Έχει τα θεματακια της.. Αλλά είμαστε σε σωστό δρόμο.

Η μπαταρία είναι καλύτερη σε κρακ πάντως. Όχι θεαματική διαφορά αλλά καλύτερη.

Sent from my note

Ειναι η εκτη φορά τωρα που προσπαθώ να κάνω εκγατάσταση και συνεχεια τα ίδια. Μετα από επανεκίνηση ξεκινάει αλλά μετα από 10 δευτερα ξαναβγαίνει το logo και κολλάει εκεί. Γκαντεμιά.:X

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω root ενα note ενος φιλου το εκανα αλλα μετα δεν ανοιγε.Του ξαναπερναω την stock rom μεσο odin αλλα και παλι κολλαει στο λογοτυπο και μου λεει MTP USB DEVICE FAILED.Τι να κανουμε για να το επαναφερουμε;Download mode μπανει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου έκανε και εμένα. Αλλα στη δευτερη φορα που την ξαναέκανα εγκατάσταση, ήταν τελείως καθαρή, δηλαδη δεν επέλεξα ουτε το 240dpi ούτε τα προεραιτικα προγράμματα, δεν ξέρω αν βοηθάει πως έκανα φορματ και την εσωτερικη κάρτα(emmc).
N7000 SlimWizz
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι όποια rom μας κάτσει στο κινητό μας καλύτερα να μένουμε σε αυτή, όπως λέει η παροιμία κάτσε στ' αυγά σου και μην κουνάς. Εμένα μου έχει κάτσει πάρα πολύ καλά η ultimate και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα και απορώ μερικά άτομα που γράφουν τόσα και τόσα στο xda για θέματα που αντιμετωπίζουν, εγώ τέσταρα όλα αυτά που έχουν αυτοί πρόβλημα και σ' εμένα δεν υπάρχει το παραμικρό.

 

Την Team Union δεν θα την βάλω καν γιατί δεν υπάρχει στο XDA και εάν αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα δεν θα μπορέσω να ρωτήσω μιας και είναι μόνο στο Γερμανικό. Οπότε δεν θα βγάζω άκρη.

 

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η εκτη φορά τωρα που προσπαθώ να κάνω εκγατάσταση και συνεχεια τα ίδια. Μετα από επανεκίνηση ξεκινάει αλλά μετα από 10 δευτερα ξαναβγαίνει το logo και κολλάει εκεί. Γκαντεμιά.:X

 

Τα ίδια φίλε μου είχα με ultimate..Αλλά και με την στοκ.

Τα ίδια ..αν δεις αυτό έγραφα χθες.

Δεν φταίει η custom η βάση της ρομ δημιουργεί προβλήματα.

Δεν είναι σταθερή..

Για αυτό και παιδιά που με ρωτάνε τους λέω να κάνουν υπομονή και να μη την βάλουν..

 

Εγώ παιδιά αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι όποια rom μας κάτσει στο κινητό μας καλύτερα να μένουμε σε αυτή, όπως λέει η παροιμία κάτσε στ' αυγά σου και μην κουνάς. Εμένα μου έχει κάτσει πάρα πολύ καλά η ultimate και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα και απορώ μερικά άτομα που γράφουν τόσα και τόσα στο xda για θέματα που αντιμετωπίζουν, εγώ τέσταρα όλα αυτά που έχουν αυτοί πρόβλημα και σ' εμένα δεν υπάρχει το παραμικρό.

 

Την Team Union δεν θα την βάλω καν γιατί δεν υπάρχει στο XDA και εάν αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα δεν θα μπορέσω να ρωτήσω μιας και είναι μόνο στο Γερμανικό. Οπότε δεν θα βγάζω άκρη.

 

Αυτά

 

Παίζει θέμα και τι εφαρμογές έχει ο καθένας στο κινητό του.

Προφανώς με το συνδυασμό των εφαρμογών που έχω εγώ στην συσκευή μου να είχες και συ παρόμοια θέματα στην δικιά σου.

Παιδιά υπομονή..οι μπετα εκδόσεις αυτά έχουν...

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω root ενα note ενος φιλου το εκανα αλλα μετα δεν ανοιγε.Του ξαναπερναω την stock rom μεσο odin αλλα και παλι κολλαει στο λογοτυπο και μου λεει MTP USB DEVICE FAILED.Τι να κανουμε για να το επαναφερουμε;Download mode μπανει κανονικα

 

Κατάφερες να περάσεις την στοκ ή οχι? Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει αυτό που θα σου πω αλλά πρέπει να είσαι σίγουρος πως ο υπολογιστής έχει τους drivers για να δεί το κινητό. Δηλαδή μπορεί να χρειάζεται να περάσεις το Samsung Kies στο pc σου πρίν την εγκατάσταση. Μετά μπαίνεις download mode και θα πρέπει να ακολουθήσεις τα βήματα του Dr.Ketan http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997

spada
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερες να περάσεις την στοκ ή οχι? Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει αυτό που θα σου πω αλλά πρέπει να είσαι σίγουρος πως ο υπολογιστής έχει τους drivers για να δεί το κινητό. Δηλαδή μπορεί να χρειάζεται να περάσεις το Samsung Kies στο pc σου πρίν την εγκατάσταση. Μετά μπαίνεις download mode και θα πρέπει να ακολουθήσεις τα βήματα του Dr.Ketan http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997

 

Την περασα κανονικα αλλα δεν ανοιγει κολλαει στο SAMSUNG.Τα εκανα ολα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Την περασα κανονικα αλλα δεν ανοιγει κολλαει στο SAMSUNG.Τα εκανα ολα κανονικα

 

Μήπως να δοκιμάσεις και άλλες rom? Ίσως και κάποια custom ICS.

spada
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...