Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αλλο επιπεδο η Rocket V3 :w00t::dance:

 

Καλημερα με ποιον kernel την φλασαρες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

3.0.31 - 422420 se.infra@SEP-112#3 SMP PREEMPT Mon Oct 29 KST 2012

 

Δεν ξερω γιατι το Kernel μου το περασες ενας φιλος... παντως αυτο γραφει στις πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

Έχω γεμίσει την εσωτερική μνήμη με όλα τα μπακαπ και τα φλασαρισματα. Την έχω φτάσει στα 600 μεγα. Τι μπορώ να καθαρίσω;
Link to comment
Share on other sites

Έχω γεμίσει την εσωτερική μνήμη με όλα τα μπακαπ και τα φλασαρισματα. Την έχω φτάσει στα 600 μεγα. Τι μπορώ να καθαρίσω;

 

Δηλαδη πως την γέμισες ? εμένα άδεια ειναι! έβαλα εφαρμογές, παιχνιδια και λοιπα και εχω 6.0gb ram ελευθερα στην εσωτερικη μνημη!

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

Ο,τι δε χρειάζεσαι... Παλιά backups, kernels που δε θες...

Κράτα έναν ICS Safe kernel και ένα JB.

Και κράτα και καμια ROM. Όλα τα υπόλοιπα, είτε τα σβήνεις, είτε τα μεταφέρεις σε external SD Card (πάνω από 8GB)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Σε αλλο επιπεδο η Rocket V3 :w00t::dance:

 

καλημερα...

 

ο eyebee λεει να κανουμε format system...

 

αυτο γινεται απο το recovery?? φανταζομαι δεν χανουμε φωτος κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, photos δε χάνεις... Δε χάνεις data γενικά. Απλά καθαρίζει τη συσεκυή από υπολείμματα της ICS

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Όχι, photos δε χάνεις... Δε χάνεις data γενικά. Απλά καθαρίζει τη συσεκυή από υπολείμματα της ICS

 

υπάρχει κάποιος οδηγός για να του αλλάξω τα φώτα και να κάνω όλα τα παραπάνω παιδιά με μιας?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι η τελευταία επίσημε STOCK JB leak (LS7)

 

eybee1970:

This ROM is complete Stock XXLS7 Samsung JellyBean from reqdi dump, Modem is XXLS1, kernel is rooted stock. It is CWMflashable and rooted and it is smooth and stable! Kernel is probably brickfree

 

Έχω stock ics(lrt) με ρουτ και hydrakernel 5.4. Μπορώ να περάσω κατευθείαν με pc odin την παραπάνω ρομ( STOCK JB leak (LS7)?

N7000 SlimWizz
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το SYGIC δεν δουλεύει στις 4.1.2?
Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά που ήμουν στην Stock 4.1.2 με την Rocket v.3 που έβαλα χτες βράδυ δεν είδα καμιά μα καμιά διαφορά και απορώ που είδαν κάποιοι το smooth τα ψηλοκολληματάκια του τα είχε και η stock και η rocket, απ' ότι συζήτησα που έκανα με φίλο στο Viper μου είπε για ελάχιστες αλλαγές.

 

Ανυπομονώ να βγάλει ο sweet καμιά έκδοση για JB και εάν βγάλει τόσο επιτυχημένη όπως στην ICS θα πάω σε αυτόν με κλειστά μάτια.

 

Τελικά το SYGIC δεν δουλεύει στις 4.1.2?

 

Φυσικά και δουλεύει μια χαρούλα, εγώ το έχω αγορασμένο χτες βράδυ πολύ αργά την δοκίμασα και μου δούλεψε μια χαρά είναι το πρώτο μου και το καλυτερο εργαλείο για εμένα, αν δεν δούλευε σε δευτερόλεπτα θα πήγαινα σε άλλη ROM

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Rocket v3, Alliance v1 ή Stock 4.1.2;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

rocket απο που την προμηθευομαστε?ειμαι με ΧΧLS7 ωραιες λειτουργεις αλλα πιο σμουθ βρισκω την ISC.
Link to comment
Share on other sites

Ο,τι δε χρειάζεσαι... Παλιά backups, kernels που δε θες...

Κράτα έναν ICS Safe kernel και ένα JB.

Και κράτα και καμια ROM. Όλα τα υπόλοιπα, είτε τα σβήνεις, είτε τα μεταφέρεις σε external SD Card (πάνω από 8GB)

 

. Έτσι ακριβώς το έχω στημένο. Έχω 2.5 gb σε games 1.5 σε gps, και 1 σε μουσική και ταινίες. Τώρα μετα απο την εγκατάσταση του νέου ροκετ περισευουν 700 μεγα.. Νομιζω οτι κστι δε παει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το SYGIC δεν δουλεύει στις 4.1.2?

Δουλευει τέλεια

rocket mε κλειστα ματια , η αλλες μετα την μερα κανουν νερα , κολλανε κλπ

Συμφωνω και επαυξανω

rocket απο που την προμηθευομαστε?ειμαι με ΧΧLS7 ωραιες λειτουργεις αλλα πιο σμουθ βρισκω την ISC.

Εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1953847

Link to comment
Share on other sites

Rocket v3, Alliance v1 ή Stock 4.1.2;

Τις έχω φορέσει και τις τρεις. Με κλειστά ματιά Rocket. Δεν υπάρχουν τα bugs που έχουν όλες οι άλλες ρομ jb και δουλεύει άψογα το MultiWindow με όλες τις εφαρμογες όπως και το airview στην gallery.

Link to comment
Share on other sites

Τις έχω φορέσει και τις τρεις. Με κλειστά ματιά Rocket. Δεν υπάρχουν τα bugs που έχουν όλες οι άλλες ρομ jb και δουλεύει άψογα το MultiWindow με όλες τις εφαρμογες όπως και το airview στην gallery.

 

να με διορθοσετε αν κανω λαθος αλλα σε κλειστο χωρο η καμερα τουλαχιστον της ALLIANCE χανει σε σχεση με την ISC KATA ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ταχυτατη δεν λεω απο αναλυση ομως μαπα!!

θα δοκιμασω ποιο αργα την ροκετ!

Link to comment
Share on other sites

να με διορθοσετε αν κανω λαθος αλλα σε κλειστο χωρο η καμερα τουλαχιστον της ALLIANCE χανει σε σχεση με την ISC KATA ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ταχυτατη δεν λεω απο αναλυση ομως μαπα!!

θα δοκιμασω ποιο αργα την ροκετ!

 

Ναι έχεις δίκιο σ΄αυτό. Εδικά με την alliance ήταν χάλια και το focus. Με την στοκ του eybee ήταν λιγο καλύτερα τα πράγματα όχι όμως σαν την ics. Τώρα με την ροκετ είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα και το focus δουλεύει μια χαρά. Πιστεύω είναι σαν την ics.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω παρατηρησει σε ολες τις jb ειναι οταν μιλας στο τηλ ακους τον αλλον ποιο σιγα...απο οτι στην ice
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.... Απο chrack jb μπορω να κανω update και να παω στην rocket με φουλ wipe?? Πιστευετε ειναι καλυτερη?? Εχει αυτο με την προεπισκοπιση των video??
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.... Απο chrack jb μπορω να κανω update και να παω στην rocket με φουλ wipe?? Πιστευετε ειναι καλυτερη?? Εχει αυτο με την προεπισκοπιση των video??

 

Ναι αξιζει τα βιντεο οχι δεν παιζουν με το πενακι αλλα σου ανοιγει τις φωτιο με ωραιο εφε

Η ρομ ειναι ολοκληρομενη ολα δουλεβουν ρολοι και η μπαταρια καλη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...