Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν θες κάτι πιο ωραίο σε εμφάνιση κατέβασε το http://azureus.sourceforge.net/

Αλλά πρέπει να έχεις εγκατεστημένη την Sun Java αλλιώς δοκίμασε το Burst! krypt.dyndns.org:81/torrent/

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία στο Kazaalite. Με isdn 64k όταν έχω 1-2 downloads παρατηρώ ότι τα uploads σέρνονται ένω όταν δεν έχω κανένα download πάνε σφαίρα τα uploads.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον verikets

 

Μια απορία στο Kazaalite. Με isdn 64k όταν έχω 1-2 downloads παρατηρώ ότι τα uploads σέρνονται ένω όταν δεν έχω κανένα download πάνε σφαίρα τα uploads.

 

Και το περίεργο που είναι;

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται περίεργο γιατί πίστευα πως με isdn 64, έχω 64 down / 64 up και δεν επηρεάζονται τα downloads από τα uploads όπως με PSTN σύνδεση.
Link to comment
Share on other sites

Mα το 64 δεν ειναι η ταχυτητα που κατεβαζεις.Απλως στην isdn υπαρχει ξεχωριστο καναλι για τα δεδομενα που ανεβαζεις/κατεβαζεις και αλλο για τις "επικοινωνιες" της συνδεσης.......
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον verikets

 

Μου φαίνεται περίεργο γιατί πίστευα πως με isdn 64, έχω 64 down / 64 up και δεν επηρεάζονται τα downloads από τα uploads όπως με PSTN σύνδεση.

 

 

Κανονικά έτσι είναι στις ISDN, από ότι ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κατεβασει καποιος με 64 με isdn?

 

Aλλο η συνδεση στα 64 και αλλο το κατεβασμα ή το ανεβασμα.

Οπως και να εχει το download/upload γινεται απο ενα καναλι...

Link to comment
Share on other sites

Από http://www.go-isdn.gr

Οι ISDN γραμμές, σε αντίθεση με τις PSTN ή τις ADSL, είναι συμμετρικές . Στις ασύμμετρες γραμμές, η μέγιστη ταχύτητα μετάδοσης δεδομένων για τη λήψη (download) και την αποστολή (upload) δεν είναι η ίδια , συνήθως η δεύτερη είναι μικρότερη όπως για παράδειγμα στα 57600bps modems που η λήψη μπορεί να φτάσει ως τα 57600bps (στα όνειρά μας) αλλά η αποστολή περιορίζεται στα 31,1Kbps.

 

το ISDN είναι σύγχρονο και full-duplex

 

αν έχεις ISDN 64 έχεις 64 up + 64 down

αν έχεις ISDN 128 έχεις 128 up + 128 down

 

http://www.multitech.com/DOCUMENTS/guides/proxy/page4.asp

http://forums.delphiforums.com/n/main.asp?webtag=isdn&msg=2728&find=Search

http://forums.delphiforums.com/isdn/messages?msg=655.1

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον astrolabos

 

Πω πω σου λέω, μπήκα μέσα και έπαθα βουή. Είναι από εκείνες τις στιγμές που θα ήθελες πραγματικα να έχεις μια Τ3 όοοοοολη δικιά σου... :blink: :wacko: :blink: :devil:

 

Too much to download, too little bandwidth... :'(

 

 

ti t3 t10 8es na peis!!! 15mb to deyterolepto!!! :D :rolleyes: :cool: ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον `trapped

 

με DSL δλδ θα είναι το ίδιο; εγώ θα κατεβάζω με 60-70 και θα κάνω upload με την ίδια ταχύτητα; :confused:

 

 

Στην ADSL έχεις περισσότερο download και λιγότερο upload... ρίξε μια ματιά στο Oteshop. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εδώ είναι το σωστό μέρος για να το γράψω αυτό αλλά το γράφω :cool:

Κάθε φορά πυ πάω να κατεσω από το kazaa το κατεβάζει τρομακτικά γρήγορα... Λέει ταχύτητες μερικές φορές κ πάνω απο 10kbps (με pstn) κ όντως κατεβάζει τα 5mb σε κανένα 10/λεπτο (κ ούτε)... Αυτό είναι πρόβλημα θα μου πείτε... Ναι είναι γιατί κανένα από αυτά τα mp3 δεν παίζουν αλλά κολάνε!!!! Παίζουν ξέρω εγώ τα πρώτα 20'' κανονικά κ ματά καπούτ.... Τι παίζει κ πως διορθώνεται? Έχω την έκδοση του kazaa για την οποία γίνεται λόγος στην πρώτη σελίδα του thread...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάθει και εγώ αυτό! Αν πας το mp3 με το που ξεκινάει στο 2ο λεπτό πχ και το αφήσεις πάλι ακούγονται 20 δευτερα και μετά σταματάει!

Απότι κατάλαβα πρέπει να είναι απο τα "χαλασμένα" κομμάτια που ρίχνουν οι δισκογραφικές στο δίκτυο για να αποτρέψουν τους users να συνεχίσουν αυτό το αλισβερίσι! Κατέβασε την last version του kazaalite checkare το τετραγωνάκι που λέει block bad ip addresses και προσπάθησε όταν ψάχνεις να μην κατεβάζεις το Mp3 που έχουν οι περισσότεροι χρήστες αλλά αυτό που είναι στα 192 kbps! Όσα χαλασμένα κομμάτια μου έχουν τύχει ειναι 128αρια! Ένα μάλιστα το κατέβασα 3 φορές και την τέταρτη το κατέβασα απο 2 άτομα σε 192 kbps και τελικά έπαιζε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Bayern7

 

Το έχω πάθει και εγώ αυτό! Αν πας το mp3 με το που ξεκινάει στο 2ο λεπτό πχ και το αφήσεις πάλι ακούγονται 20 δευτερα και μετά σταματάει!

Απότι κατάλαβα πρέπει να είναι απο τα "χαλασμένα" κομμάτια που ρίχνουν οι δισκογραφικές στο δίκτυο για να αποτρέψουν τους users να συνεχίσουν αυτό το αλισβερίσι! Κατέβασε την last version του kazaalite checkare το τετραγωνάκι που λέει block bad ip addresses και προσπάθησε όταν ψάχνεις να μην κατεβάζεις το Mp3 που έχουν οι περισσότεροι χρήστες αλλά αυτό που είναι στα 192 kbps! Όσα χαλασμένα κομμάτια μου έχουν τύχει ειναι 128αρια! Ένα μάλιστα το κατέβασα 3 φορές και την τέταρτη το κατέβασα απο 2 άτομα σε 192 kbps και τελικά έπαιζε...

 

Ρε νομίζω ότι κάτι άλλο πρέπει να φταίει... Τόσο γκαντέμης να είμαι? Από εκεί που δεν μου είχε τύχει ποτέ τις 2-3 τελευταίες μέρες να έχω 5/5 στα χαλασμένα?
Link to comment
Share on other sites

Και μένα πριν κανα μήνα μου έτυχε πρώτη φορά!

Δεν είμαι απόλυτος μπορεί να φταίει κάτι άλλο! Εγώ απλά κατέθεσα την εμπειρία μου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον alfisti147

 

To KazaaLite K++ 2.4.1 έχει ενσωματωμένο τον Cheater?

 

από που το βρήκες αυτό? Από που το κατεβάζεις?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον antonis_wrx

 

από που το βρήκες αυτό? Από που το κατεβάζεις?

 

 

Kazaa Lite 2.4.2 K++ RC19 :)

 

Με ενσωματωμένο και το αντι-RIAA εννοείται :)

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...