Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον SpecFor21

 

To exw katebasei kai ayth thn stigmh to exw leitourgw, alla den mporw na brw epilogh pou na kanei kati tetoio.Einai built on kai den xreiazetai na energopoihsw kati ?

 

 

Πήγαινε στο Tools->Kazaa Lite Options. Στο παράθυρο που σου βγάζει βρες την επιλογή "Block bad IP ranges (ie. RIAA bots)". By default είναι ανενεργή με αποτέλεσμα να σε σκανάρει η RIAA :eek: Ενεργοποίησέ τη και θα είσαι ΟΚ

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον ng78

 

Πήγαινε στο Tools->Kazaa Lite Options. Στο παράθυρο που σου βγάζει βρες την επιλογή "Block bad IP ranges (ie. RIAA bots)". By default είναι ανενεργή με αποτέλεσμα να σε σκανάρει η RIAA :eek: Ενεργοποίησέ τη και θα είσαι ΟΚ

 

 

"Port 1214 (aka Kazaa's port) is disabled so no-one can scan your computer

to see if you're using Kazaa K++."

 

Αυτό το έχω ενεργοποιήσει. Τι ενοεί "μπλοκάρει την θύρα που χρησιμοποιεί το Kazaa"? Τότε πως συνδέεται; Να το αφήσω ΟΝ ή OFF?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον paravoid

 

kai to eMule kai to DC++ einai open-source (GNU/GPL) opote ek ton pragmaton den tha mporousan na exoun spyware:)

 

 

Osi xrisimopioun to eMule na riksoun kai mia matia se afti ti selida http://mobil.emule-project.net/index.php?page=home&language=en

 

Me to MobileMule mborite na elenxete to eMule sas opote thelete apo to kinito sas.

Link to comment
Share on other sites

Prin misi ora to wrika to programma kai prospathisa sta grigora na kano connecten me ton ipologisti mou, alla den to katafera akoma. Kati me to Wap mallon den einai sosto. Tha dokimaso to wradaki pali. opios to dokimasi to programma kai kataferi kati, na to grapsi edo mesa. thx
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον `trapped

 

παιδια μπορει κανείς να μας πει τα settings για το emule? δεν κατάφερα ποτέ να κατεβάσω τίποτα!

 

Δεν υπαρχουν μαγικες ρυθμισεις για το emule. Το προγραμμα βασιζεται αποκλειστικα σε queues και σε upload gredits. Οσο περισσοτερο ανεβαζεις τοσο πιο πολυ προσπερνας κοσμο στην queue. Αν εισαι τυχερος (δηλαδη δεν εχει ο αλλος κανεναν στην queue του) μπορεις και με την πρωτη να κατεβασεις κατι, ιδιως αν ειναι δημοφιλες αρχειο. Το emule δεν θελει χρηστες που δεν θελουν να ανεβαζουν με την δικαιολογια οτι ετσι κοβει ταχυτητα. Δεν ανεβαζεις=δεν κατεβαζεις ευκολα.

Host

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fumantsu

 

Δεν υπαρχουν μαγικες ρυθμισεις για το emule. Το προγραμμα βασιζεται αποκλειστικα σε queues και σε upload gredits. Οσο περισσοτερο ανεβαζεις τοσο πιο πολυ προσπερνας κοσμο στην queue. Αν εισαι τυχερος (δηλαδη δεν εχει ο αλλος κανεναν στην queue του) μπορεις και με την πρωτη να κατεβασεις κατι, ιδιως αν ειναι δημοφιλες αρχειο. Το emule δεν θελει χρηστες που δεν θελουν να ανεβαζουν με την δικαιολογια οτι ετσι κοβει ταχυτητα. Δεν ανεβαζεις=δεν κατεβαζεις ευκολα.

 

 

Τότε δεν κάνει για εμάς τους leechers... :whistle:

Καζαα και πάλι καζαα! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Bayern7

 

Τότε δεν κάνει για εμάς τους leechers... :whistle:

Καζαα και πάλι καζαα! :cool:

 

 

Αυτά που βρίσκεις στο emule όμως δεν θα τα βρεις ούτε με σφαίρες στο Kazaa. Πάντως ακόμα και με dial up μπορείς να κατεβάζεις με 4-5 και να ανεβάζεις με 2 ταυτόχρονα οπότε ανεβαίνει και το rating σου.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

το emule εχει τρομερα πραγματα και πολυ καλες search engine (sharereactor). Ομως πρεπει να ανεβαζεις. Εγω παντως ειμαι αυτης της αποψης, δωσε και σωσε. Επειδη ασχολουμε με τα anime εχω βρει τρελα πραγματα, οπως και απο προγραμματα (κριμα που δυστυχως δεν ειναι ολοκληρα) :( Μαλιστα το emule προτεινει οχι πολλα αρχεια (μεχρι 500) αλλα μεγαλα.

Host

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω καιρό τώρα το Sex and the City όπως κ πολλές άλλες ταινίες και όλο fakes βρίσκω στο Kazaa.. ελπίζω να τα ''πάω'' καλά με το γαιδουράκο :p
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Maximvs

 

Παιδια καλησπερα..σε ποιο HUB συνδεεσται στο DC++..?

 

 

To ίδιο πράγμα θα ρωτούσα! Γίνεται ένας χαμός? Εχει χρησιμοποιήσει κανείς το DC++ να μας βοήθησει?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αυτή η !@$!$@! RIIA έχει ρίξει πολύ σκάρτο πράμα στο καζαα...

Τρεις φορές κατέβασα ένα κομμάτι και τις 3 ήταν σκάρτο! Άλλοτε είχε παράσιτα, άλλοτε έπαιζε 20 σεψ και σταματούσε..

Τελικά κατάφερα να το βρω με την τέταρτη! Το σωστό το είχαν 2 άτομα, τα σκάρτα , το ένα το είχαν 80+ το άλλο 50+ και πάει λέγοντας...

Link to comment
Share on other sites

Tελικά θα καταλήξω στο Dc++!

Ένα τραγούδι του Στόκα ψάχνω και μου έχει φάει τα νιάτα!

Όχι τώρα βέβαια γιατί είμαι με PC ανάγκης και δεν έχω τα κατάλληλα Gb για sharing... :(

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το καθε προγραμμα ικανοποιει συγκεκριμμενες αναγκες. Εγω παντως εχω το emule για καποια συγκεκριμενα anime που δεν μπορω να τα βρω στο kazaa και το kazaa για "κοινωνικοπολιτικου περιεχομενου" ;) και αλλα διαφορα για ποιο γρηγορα.

Host

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον jasonpap

 

Kαλές γραμμές να έχουμε και τα downloads τα βρίσκουμε! :) :lol:

 

 

Καλή διάθεση και μεγάλη υπομονή θα έλεγα εγώ γιατί έχω κατεβάσει και αρχεία 100+MB με dial-up. Για να μην σου πώς ότι έχω κατεβάσει μια φορά και ένα ISO 600MB αλλά αυτό τουλάχιστον με ISDN64!

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...