Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ε όχι και zone alarm, το outpost είναι κορυφαίο.

Alfisti πήγαινε στο forum του outpost:

http://www.outpostfirewall.com/forum/

 

και θα βρεις οδηγίες για το Kazaa.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά παρατηρώ ότι το sharezaa έχει μια τάση πιο πολύ να κάνει upload παρά download! Γνωρίζει κανείς τι παίζει με αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί η διαφορά των δύο εκδόσεων. Έχω μία απορία με τον file organizer του Kazaa. Για παράδειγμα θέλω να αποθηκεύονται οι φώτο στο φάκελο Pics. Για filter έβαλα το .jpg, .bmp, .jpeg , για action επέλεξα move και όρισα τον destination folder. Δε γίνεται τίποτα. Στο run this command πρέπει να βάλω τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα πρόβλημα με το dc++ ?

Γιατι τις τελευταίες 2 ημέρες συνδέομαι με αρκετούς διαφορετικούς σέρβερ ΗΥΒ αλλά όταν πάω να κάνω resume ενός αρχείου από κάποιον χρήστη που το έχει και έχει ελεύθερα σλοτ γραφει connecting, download starting και μετά από μερικά δευτερόλεπτα και αφού έχω λάβει ελάχιστα byte κόβεται η σύνδεση με τον συγκεκριμένο χρήστη και εξαφανίζεται ταυτόχρονα και η γραμμή που αναφέρει τί γίνεται (user, file, dowload speed,remaining time klp).

Γιατί το κάνει αυτό ?

Επίσης έχω στο shareazaa μία ταινία που είναι στο 99,91% και μου λέει Tracker down(!) πως μπορώ να ανανήψω τον tracker ?

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια........πολλα προβληματα βλεπω....... ;) .......μηπως μας την επεσε η RIAA :whistle: :whistle: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον SpecFor21

 

Υπάρχει κανένα πρόβλημα με το dc++ ?

Γιατι τις τελευταίες 2 ημέρες συνδέομαι με αρκετούς διαφορετικούς σέρβερ ΗΥΒ αλλά όταν πάω να κάνω resume ενός αρχείου από κάποιον χρήστη που το έχει και έχει ελεύθερα σλοτ γραφει connecting, download starting και μετά από μερικά δευτερόλεπτα και αφού έχω λάβει ελάχιστα byte κόβεται η σύνδεση με τον συγκεκριμένο χρήστη και εξαφανίζεται ταυτόχρονα και η γραμμή που αναφέρει τί γίνεται (user, file, dowload speed,remaining time klp).

Γιατί το κάνει αυτό ?

Επίσης έχω στο shareazaa μία ταινία που είναι στο 99,91% και μου λέει Tracker down(!) πως μπορώ να ανανήψω τον tracker ?

 

 

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Επίσης τι χάλι είναι αυτό με το sharezaa! Πιο πολύ ανεβάζεις παρά κατεβάζεις! Όσο για το DC++ δοκίμασε κάποιο άλλο client. Λέγεται ΟDc

http://gempond.com/odc

Είναι πολύ καλύτερο. Διάβασε τις οδηγίες που έχει εκεί για το πως εγκαθίσταται

P.s. Πρέπει να 'χαμε μιλήσει μαζί στο Dc++ για divx ripping! Remember me? :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xpuser

 

Επίσης τι χάλι είναι αυτό με το sharezaa! Πιο πολύ ανεβάζεις παρά κατεβάζεις!

 

 

Πιο συγκεκριμένα με το shareaza δεν μπορείς να κατεβάσεις απολύτως τίποτα ενώ αντίθετα τα uploads πάνε σύννεφο. Για κορόιδα μας περνάνε;..

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Ρε παιδια........πολλα προβληματα βλεπω....... ;) .......μηπως μας την επεσε η RIAA :whistle: :whistle: :lol:

 

μπα... φάε την γλώσσα σου... Εγώ κάποια προβλ΄΄ηματα που είχα έχουν πλέον λυθεί κ κατεβάζω χαλλλλαρά...
Link to comment
Share on other sites

Damnit, ακόμα στη 2.0.3 είμαι από τον Απρίλιο.. Τρέχω για update μη μας τσακώσει και καμια παπαRIAA. :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xpuser

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Επίσης τι χάλι είναι αυτό με το sharezaa! Πιο πολύ ανεβάζεις παρά κατεβάζεις! Όσο για το DC++ δοκίμασε κάποιο άλλο client. Λέγεται ΟDc

http://gempond.com/odc

Είναι πολύ καλύτερο. Διάβασε τις οδηγίες που έχει εκεί για το πως εγκαθίσταται

P.s. Πρέπει να 'χαμε μιλήσει μαζί στο Dc++ για divx ripping! Remember me? :)

 

Φυσικά σε θυμάμαι XP. Έβγαλες άκρη με τους υπότιτλους ;

Τώρα κατεβάζω αυτό τον client και αμα δουλεύει καλά θα σας το πώ :)

 

Αρχικό Μήνυμα από τον ng78 Πιο συγκεκριμένα με το shareaza δεν μπορείς να κατεβάσεις απολύτως τίποτα ενώ αντίθετα τα uploads πάνε σύννεφο. Για κορόιδα μας περνάνε;..

 

Αυτό είναι πολύ εκνευριστικό, εγώ έχω το πρόγραμμα στην advanced επιλογή που δείχνει τα uploads και κάνω ban σε όποιον πάει να κατεβάσει αν δεν έχω ταχύτητα στο download.Αν δεν κατεβάζω εγώ δεν κατεβάζουν και οι άλλοι από εμένα :mad: και η μλκία είναι ότι έχω μία ταινία που είναι 2060 MB και είμαι στα 1860ΜΒ και με 400 sources δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα εδώ και αρκετές ημέρες !

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Τις λίγες μέρες που το δουλεύω αυτό που παρατήρησα με το Shareaza είναι ότι κάποιες φορές είναι καλύτερο από το eDonkey και κάποιες όχι.

Πάντως χθες έγινε το απίστευτο. Είχα ανοίξει και τα δύο για να δω ποιο θα κατεβάσει πιο γρήγορα και σε κάποια φάση βλέπω στο eDonkey να κατεβάζει από το username μου! Πολύ απλά κατέβαζε ένα κομμάτι του αρχείου μέσα από το Shareaza που είχα ανοιχτό! Το δεύτερο κουφό ήταν ότι με αυτό το κομμάτι το eDonkey ολοκλήρωσε το αρχείο πριν από το Shareaza.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gbil

 

Τις λίγες μέρες που το δουλεύω αυτό που παρατήρησα με το Shareaza είναι ότι κάποιες φορές είναι καλύτερο από το eDonkey και κάποιες όχι.

Πάντως χθες έγινε το απίστευτο. Είχα ανοίξει και τα δύο για να δω ποιο θα κατεβάσει πιο γρήγορα και σε κάποια φάση βλέπω στο eDonkey να κατεβάζει από το username μου! Πολύ απλά κατέβαζε ένα κομμάτι του αρχείου μέσα από το Shareaza που είχα ανοιχτό! Το δεύτερο κουφό ήταν ότι με αυτό το κομμάτι το eDonkey ολοκλήρωσε το αρχείο πριν από το Shareaza.

 

παιδια δεν ξερω για σας εγω παντος εχω το kazaa ειναι το καλητερο. Και ακουσα κατι το napster επιστρεφει πολυ συντομα χριστουγεννα τωρα αν πρεπει να πληρονουμε για να κατεβασουμε αυτο δεν το ξερω. :rolleyes: :lol: :alien: :) :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mzizt

 

παιδια δεν ξερω για σας εγω παντος εχω το kazaa ειναι το καλητερο. Και ακουσα κατι το napster επιστρεφει πολυ συντομα χριστουγεννα τωρα αν πρεπει να πληρονουμε για να κατεβασουμε αυτο δεν το ξερω. :rolleyes: :lol: :alien: :) :D

 

 

To kazaa δεν είναι το καλύτερο. Το καλύτερο είναι το k-lite. Το kazaa έχει spyware και αν τρέξεις πρόγραμμα για εξαφάνιση των spywares (σαν το ad-aware) μετά δεν τρέχει το kazaa. Επί πλέον το kazaa έχει αυτό το πρόγραμμα με το ranking των χρηστών που άμα δεν έχεις την δυνατότητα να κάνεις uploads είσαι συνέχεια σε σειρά προτεραιότητας

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και το καλύτερο. Δεν ξέρω τι ακριβώς κατεβάζεις αλλά για προγράμματα και ταινίες το eDonkey είναι κορυφαίο. Βρίσκεις πράγματα που δεν υπάρχουν πουθενά. Για παράδειγμα βρίσκεις cracks που δεν υπάρχουν στο astalavista ή ακόμα και στο IRC.
Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gbil

 

Ε όχι και το καλύτερο. Δεν ξέρω τι ακριβώς κατεβάζεις αλλά για προγράμματα και ταινίες το eDonkey είναι κορυφαίο. Βρίσκεις πράγματα που δεν υπάρχουν πουθενά. Για παράδειγμα βρίσκεις cracks που δεν υπάρχουν στο astalavista ή ακόμα και στο IRC.

 

 

Προγράμματα και ταινίες με 56Κ μόντεμ; Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις; :p Η αλήθεια είναι ότι κατεβάζω σχεδόν μόνο τραγούδια. Ούτως ή άλλως τα cracks τα φοβάμαι μήπως είναι ιοί και προτιμάω το astalavista. Πάντως θα δοκιμάσω το eDonkey μήπως είναι όντως καλύτερο. Ξέρεις αν έχει spyware;

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Χα, μιλάς με κάποιον που έχει κατεβάσει πάνω από 300MB πρόγραμμα με dial-up :)

Από ιούς δεν έχεις πρόβλημα αλλά έτσι και αλλιώς δεν πιστεύω να κυκλοφορείς στο Internet χωρίς antivirus? Το eDonkey δεν έχει κανένα spyware γιατί είναι open source πρόγραμμα.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xpuser

 

Σου ρίχνω! Έχω κατεβάσει cd περίπου 690 ΜΒ με 56Κ! :P

 

 

!!!!!! Εγώ ο κακομοίρης, το CM4 προσπαθούσα να κατεβάσω τόσο καιρό στα 180ΜΒ και βαρέθηκα τη ζωή μου!!! Τελικά τα παράτησα. Όσο για antivirus φυσικά έχω, αλλά δεν νομίζω ότι κάνει integration με το kazza. Εκτός κι αν κάνω λάθος.

BTW προσοχή. Προσπαθώντας να βρω το eDonkey έβαλα http://www.edonkey.com και μου κατέβασε ένα πρόγραμμα που έπρεπε να πάρει τηλέφωνο για να συνδεθεί. Το βρήκα το σωστό τώρα, απλώς το αναφέρω γιατί συνήθως αυτά τα προγραμματάκια χρεώνουν τρελλά χωρίς να το ξέρεις

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...