Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να αλλάζεις τον φάκελο που αποθηκεύεται κάθε κατέβασμα αρκεί να ανοίγεις το torrent με File --> Add Torrent (Choose Save Dir). Επίσης δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις τα labels για να τα οργανώσεις καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οταν κατεβαζω τα αρχεια αποθηκευονται χυμα....Θελω να μαθω αν γινεται ή πριν ή μετα τη ληψη των αρχειων,να τα ταξινομω σε φακελους(αναλογα με το ειδος) αλλα με καποιο τροπο να συνεχιζει το seeding και να μην χανονται απτο μtorrent..

 

Πρακτικά είναι πολύ δύσκολο αυτό που ζητάς. Από την άλλη όμως σκέψου ότι δεν έχει νόημα να έχεις πάνω από 20-30 torrents ενεργά να seedaroυν. Οι περισσότεροι private tracker δε σου επιτρέπουν κιόλας πάνω από έναν αριθμό. Εκτός αν έχεις vdsl αλλά και πάλι θα μπουκώνει.

 

Οπότε ενστερνίσου τη λογική "αφήνω κάτι να ανέβει μέχρι να φτάσει σε ratio μεταξύ 1,1 και 2 και το αφήνω έως 7 με 10 μέρες ακόμη κι αν δε φτάσει τα παραπάνω". Μετά τα διαγράφεις από το μtorrent και τα ταξινομείς. Και διαγράφεις και τις φόλες. Δεν έχει νόημα δηλαδή να κρατάς αρχεία για πάντα. Έτσι τα hot αρχεία τα δίνεις στον επόμενο και φεύγεις, τα ξεχασμένα που δεν έρχεται να τα πάρει κανείς τα κρατάς ζωντανά για κάποιες μέρες ακόμη μήπως βρεθεί κανένας ξεχασμένος όπως εσύ, να το πάρει από σένα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εφαρμοσα την συμβολη σου φιλε BabylonX...Αν δεν ειχα κανει φορματ πριν 5 μηνες το πιο παλιο τορρεντ θαταν 2 χρονων ισως..:p Και ηδη αρχισα να σβηνω τη σαπιλα οπως λες και συ..Σας ευχαριστω και τους 2 σας για τις απαντησεις..
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω το συγκεκριμενο προγραμμα χρονια και πρωτη φορα μου βγαζει αυτο το σφαλμα οταν παταω οκ για να αρχισει να κατεβαζει..

 

"disk removed.please re-attach"

 

Σε ολα τα τορεντς απο ολα τα τορεντ σαιτς.

Ξερει καποιος τι ειναι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία που κατεβάζεις ή ανεβάζεις, βρίσκονται σε εξωτερικό δίσκο/usb?

Αν ναι δεν τα βλέπει για κάποιο λόγο.

Κλείνεις και ξανανοίγεις τον δίσκο/usb και αν δεν τα βλέπει πάλι σε restart του mtorrent, κάνεις force start σε καθένα από τα αρχεία αυτά που δεν βλέπει.Φυσικά είσαι σίγουρος πριν ότι ο φάκελος που ψάχνει το mtorrent για το αρχείο είναι ο σωστός.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
οταν στο emule τελειωνει ενα αρχειο να κατεβαινει και ειναι στον φακελο incoming μπορω να το παρω απο εκει και να το μεταφερω σε αλλο σκληρο πχ που εχω σχετικα αρχεια?στον αλλο σκληρο που λεω και εκει τον εχω shared ολο το σκληρο για να δινω πισω τα αρχεια. Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορείτε στείλτε κανένα PM και invites σε private ελληνικούς tracker γιατί μόνο με τον BlueWhiteGT έχω μείνει από ελληνικούς.

Και για ξένους με HD αρχεία. Μπορώ να σας στείλω screenshot με στατιστικά, seedάρουμε όσο μπορούμε τόσο χρόνια, δεν θα έχετε πρόβλημα διαγραφής. ;)

 

To DC++ δυστυχώς έχει "πέσει" και παλιότερα θυμάμαι στο Angelos υπήρχαν τα πάντα.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγω θα ηθελα να με ενημερωσει καποιος για τορρενταδικα με ξενη μουσικη..οσα ειχα κλεισανε.
Link to comment
Share on other sites

εγω θα ηθελα να με ενημερωσει καποιος για τορρενταδικα με ξενη μουσικη..οσα ειχα κλεισανε.

 

τι καλυτερο για ξενη μουσικη απο τον πειρατικο κολπο? :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ηθελα να με ενημερωσει καποιος για τορρενταδικα με ξενη μουσικη..οσα ειχα κλεισανε.

Αν ψάχνεις λιγότερα εμπορικα κομμάτια, τότε θα κοιτούσα όχι σε torrents, αλλά σε Soulseek στην θέση σου ή σε Limewire που ακόμα κρατούνε αρκετά καλό database.

Αλλιώς, σε pirate bay για τα υπόλοιπα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάχνεις λιγότερα εμπορικα κομμάτια, τότε θα κοιτούσα όχι σε torrents, αλλά σε Soulseek στην θέση σου ή σε Limewire που ακόμα κρατούνε αρκετά καλό database.

 

To limewire εχει σταματησει να λειτουργει απο το 2010

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

στο demonoid μπαινετε κανονικα? 3 μερες τωρα μου βγαζει "server too busy"

 

και μολις ειχα κανει account :(

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

στο demonoid μπαινετε κανονικα? 3 μερες τωρα μου βγαζει "server too busy"

 

και μολις ειχα κανει account :(

 

:( κ εμένα το ίδιο μου βγάζει...τι παίχτηκε?το κλείσανε κ αυτό??:mad:

Link to comment
Share on other sites

:( κ εμένα το ίδιο μου βγάζει...τι παίχτηκε?το κλείσανε κ αυτό??:mad:

 

hmmmmm.. απο wikipedia: "Current status Offline (DDoS attack)"

 

 

 

περιμενουμε λοιπον!!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπαρχει καποιος τροπος ετσι ωστε να ξεζιπαρονται τα αρχεια χωρις να χρειαζεται κωδικος εκει που υπαρχει ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω, πρεπει να τον ξερεις, συνηθως (αν το κατεβασες) το γραφει σε καποιο εγγραφο η στην περιγραφη...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

επειδη το emule αν εχω καταλαβει καλα "βλεπει" αν δινεις πισω αρχεια στο συστημα και αν δινεις αρκετα εχεις μεγαλυτερες ταχυτητες στο κατεβασμα,υπαρχει καπου στις ρυθμισεις να βλεπουμε ποσο "καλοι" ειμαστε στο να δινουμε πισω αρχεια?κατι σαν το ratio στα τορρεντ.
Link to comment
Share on other sites

επειδη το emule αν εχω καταλαβει καλα "βλεπει" αν δινεις πισω αρχεια στο συστημα και αν δινεις αρκετα εχεις μεγαλυτερες ταχυτητες στο κατεβασμα,υπαρχει καπου στις ρυθμισεις να βλεπουμε ποσο "καλοι" ειμαστε στο να δινουμε πισω αρχεια?κατι σαν το ratio στα τορρεντ.

Όχι, δεν μπορείς να το δεις γιατί είναι κάτι που αποθηκεύεται στον υπολογιστή του κάθε άλλου χρήστη του emule. Για να πιάσεις ταχύτητες δηλαδή πρέπει να ανέβεις στην ουρά των χρηστών που έχουν τα αρχεία που θες. Για να το κάνεις αυτό πρέπει είτε να τους κάνεις upload, είτε να... περιμένεις. Το emule δουλεύει καλύτερα όταν το έχεις ανοικτό 24/7.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπορείς να το δεις γιατί είναι κάτι που αποθηκεύεται στον υπολογιστή του κάθε άλλου χρήστη του emule. Για να πιάσεις ταχύτητες δηλαδή πρέπει να ανέβεις στην ουρά των χρηστών που έχουν τα αρχεία που θες. Για να το κάνεις αυτό πρέπει είτε να τους κάνεις upload, είτε να... περιμένεις. Το emule δουλεύει καλύτερα όταν το έχεις ανοικτό 24/7.

 

Έγινε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

επειδη το emule αν εχω καταλαβει καλα "βλεπει" αν δινεις πισω αρχεια στο συστημα και αν δινεις αρκετα εχεις μεγαλυτερες ταχυτητες στο κατεβασμα,υπαρχει καπου στις ρυθμισεις να βλεπουμε ποσο "καλοι" ειμαστε στο να δινουμε πισω αρχεια?κατι σαν το ratio στα τορρεντ.

 

για να κανεις δουλεια με τον γαιδαρο και να μη "μουλαρωνει" πρεπει να γινεις connectable δηλαδη να βλεπεις το κεφαλι του χωρις την μασκα κατω δεξια στην taskbar

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

για να κανεις δουλεια με τον γαιδαρο και να μη "μουλαρωνει" πρεπει να γινεις connectable δηλαδη να βλεπεις το κεφαλι του χωρις την μασκα κατω δεξια στην taskbar
τωρα ας πουμε εχει την μασκα που λες αλλα συνηθως δεν την εχει.εχω 3 TB που δινω καθε μερα ολη μερα πισω!δεν φτανουν?
Link to comment
Share on other sites

τωρα ας πουμε εχει την μασκα που λες αλλα συνηθως δεν την εχει.εχω 3 TB που δινω καθε μερα ολη μερα πισω!δεν φτανουν?

Ρύθμισε το port forward να μην έχει ποτέ τη μάσκα, συνδέσου επίσης στο Kad network, ενεργοποίησε το protocol obfuscation και... έχε υπομονή. Γι' αυτό το λένε emule (μουλάρι).

Link to comment
Share on other sites

Ρύθμισε το port forward να μην έχει ποτέ τη μάσκα, συνδέσου επίσης στο Kad network, ενεργοποίησε το protocol obfuscation και... έχε υπομονή. Γι' αυτό το λένε emule (μουλάρι).
αυτα ειναι ενταξει?

 

http://imageshack.us/a/img23/6026/incredimailscreenshot00j.jpg

 

πορτα στο ρουτερ δεν εχω ανοιξει.

στο kad ειμαι connected. αυτο το protocol obfuscation που ειναι να το ρυθμισω?νομιζω το βρηκα στις ρυθμισεις και ειναι τικαρισμενο το κουτακι.

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...