Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα διαθεσιμα πακετα χωρου και εκτος απο αυτο η μεγαλυτερη αλλαγη ειναι οτι γινεται περισσοτερο cloud και οχι share. Πριν απο δυο μηνες αλλαξε την πολιτικη της τωρα κανει ξανα τα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να υπερθυμηθω οτι υπαρχει ελληνικος τρακερ ανοιχτος και ακουει το ονομα http://kapaki.info/ με πλουσιο υλικο και με ανοιχτες εγγραφες για ολους-ες σας φτανει να seedάρετε συνεχως οτι κατεβαζετε γιατι πολλα αρχεια κυριος ελληνικες ταινιες ελληνικες τηλεοπτικες σειρες πακετα ειναι χωρις seed. Ο τρακερ αυτος ειναι δυο χρονων.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
στο επισημο σαιτ της εφαρμογης δεν βλεπω πουθενα να υπαρχει ξεχωριστη εκδοση για 64bit.

 

Aν δεν υπάρχει, δεν υπάρχει απλά , γιατί το θες όμως; Προσωπικά έχω το Bitcomet (σε 64bit έκδοση) και είμαι ευχαριστημένος.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν υπάρχει, δεν υπάρχει απλά , γιατί το θες όμως; Προσωπικά έχω το Bitcomet (σε 64bit έκδοση) και είμαι ευχαριστημένος.

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με utorrent απλά κάπου πηρε το μάτι μου για 64bit έκδοση για αυτό ρώτησα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με utorrent απλά κάπου πηρε το μάτι μου για 64bit έκδοση για αυτό ρώτησα!

 

To utorrent 64bit υπάρχει μόνο για linux.

http://www.utorrent.com/downloads/linux

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ!

 

ΘΑ ΣΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ greek team cc!

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

 

ΝΙΚΗΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, MD

ΙΑΤΡΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, να ρωτησω αν υπαρχουν πλεον Ελληνικη κατα προτιμηση ή και ξενοι τορρεντ τρακερς; ειμαι γραμμενος στον grtorrent αλλα δεν εχει πολλη κινηση. Ο piratebay.org δεν παλευεται, θες να κατεβασεις κατι και κατεβαινουν και ενα σωρο μ@κιες και σου ανοιγει και εξτρα παραθυρα με διαφημησεις και αλλες βλακειες και το πιο πιθανον ειναι οτι θα κολλησεις καποιον ιο....
Link to comment
Share on other sites

Όχι αν ξέρεις να το χρησιμοποιήσεις :)

 

Αρχίζουμε βάζοντας ένα adblock στον browser μας :) Τέρμα παράθυρα κτλ

 

Επίσης, κάνουμε πάντα ταξινόμηση κατά seeders, αν έχει πάρα πολλούς θεωρώ απίθανο να κολλήσεις το οτιδήποτε

 

Και για έξτρα ασφάλεια, κατεβάζεις μόνο από άτομα με νεκροκεφαλη δίπλα στο όνομα τους, ανεξαρτήτου χρώματος (ροζ, μπλε και πράσινη νομίζω). Αυτά είναι 100% ασφαλή :)

 

Χρήστης του εδώ και μια δεκαετία σχεδόν, χωρίς antivirus, κανένα πρόβλημα :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ερωτηση για αρχεια που κατεβαζω απο τορεντ.

οταν τα κατεβαζω σε ενα συγκεκριμενο φακελο μετα τα αφηνω εκει για να βλετιωσω το ratio μου και μετα τα μεταφερω και μετονομαζω αλλου.αλλα μετα απο μηνες καποιος μου το ζηταει αλλα δεν θυμαμαι τον ακριβη τιτλο γιατι τον εχω αλλαξει οποτε ακομα και εαν εχω κρατησει το .torrent αρχειακι δεν βοηθαει.καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση για αρχεια που κατεβαζω απο τορεντ.

οταν τα κατεβαζω σε ενα συγκεκριμενο φακελο μετα τα αφηνω εκει για να βλετιωσω το ratio μου και μετα τα μεταφερω και μετονομαζω αλλου.αλλα μετα απο μηνες καποιος μου το ζηταει αλλα δεν θυμαμαι τον ακριβη τιτλο γιατι τον εχω αλλαξει οποτε ακομα και εαν εχω κρατησει το .torrent αρχειακι δεν βοηθαει.καμια ιδεα?

Πέρα από το προφανές, να μην αλλάζεις δηλαδή ονόματα στα αρχεία και τους φακέλους που κατεβάζεις αν έχεις σκοπό να τα ξανακάνεις seed δεν έχω κάποια άλλη πρόταση. Ίσως θα μπορούσες να κατεβάσεις το torrent ξανά, να πατήσεις stop, να δεις το directory/file structure και να ξαναφτιάξεις το φάκελο όπως ήταν πριν μεταφέροντάς το στο σωστό σημείο. Αλλά είναι μεγάλη ταλαιπωρία. Απλά μην αλλάζεις όνομα στα αρχεία που κατεβάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το προφανές, να μην αλλάζεις δηλαδή ονόματα στα αρχεία και τους φακέλους που κατεβάζεις αν έχεις σκοπό να τα ξανακάνεις seed δεν έχω κάποια άλλη πρόταση. Ίσως θα μπορούσες να κατεβάσεις το torrent ξανά, να πατήσεις stop, να δεις το directory/file structure και να ξαναφτιάξεις το φάκελο όπως ήταν πριν μεταφέροντάς το στο σωστό σημείο. Αλλά είναι μεγάλη ταλαιπωρία. Απλά μην αλλάζεις όνομα στα αρχεία που κατεβάζεις.
καταλαβα.πρεπει περαν του ονοματος ,να μεταφερω τα αρχεια και στον default folder που κατεβαινουν αρχικα τα τορεντ,ε?
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα.πρεπει περαν του ονοματος ,να μεταφερω τα αρχεια και στον default folder που κατεβαινουν αρχικα τα τορεντ,ε?

Ή αυτό ή το ανάποδο, να επιλέγεις δηλαδή να κατεβαίνει το αρχείο στο φάκελο στον οποίο τα έχεις τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας ,δωστε λιγο τα φωτα σας..εχω συνδεση στο internet 11mbps και windows 8,1,τα παντα τρεχουν ρολόι...

εχω ομως ενα πρόβλημα με το μ torrent οταν κατεβαζω ταινιες...

την ωρα που κατεβαζω ταινια σερνετε ο browser,οταν παω να ανοιξω βιντεο και βαζω ταχυτητα στα 720p η στα 1080p σερνοντε και δεν μπορω να δω με τιποτα,η ταχυτητα ληψης μου γραφει απο 213,7 εως 243,7 kB/s.χρειάζετε να αλλάξω κατι στις ρυθμισεις του μ torrent ουτως ωστε να μπορω παράλληλα να βλεπω βιντεακια ,να σερφαρω και να κατεβενει η ταινια και να μην σερνετε το pc;

Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

Σέρνεται η ταχύτητα του internet ή το pc?

Μάλλον το πρώτο. Αυτό που υποψιάζομαι μάλλον φταίει το upload. Μπες στις ρυθμίσεις του μτορρεντ και βάλε περιορισμό στο upload. Δυστυχώς όταν το upload είναι στο τέρμα ρίχνει σε μεγάλο βαθμό την ταχύτητα του ιντερνετ.. κυρίως όσον αφορά το ping είναι υπερβολικά αργό.

Link to comment
Share on other sites

Σέρνεται η ταχύτητα του internet ή το pc?

Μάλλον το πρώτο. Αυτό που υποψιάζομαι μάλλον φταίει το upload. Μπες στις ρυθμίσεις του μτορρεντ και βάλε περιορισμό στο upload. Δυστυχώς όταν το upload είναι στο τέρμα ρίχνει σε μεγάλο βαθμό την ταχύτητα του ιντερνετ.. κυρίως όσον αφορά το ping είναι υπερβολικά αργό.

 

Καλησπέρα επιτέλους απάντησε καποιος μπας και βγάλω άκρη...σέρνετε το ανοιγμα των σελιδων αργει δηλ πολυ,επισης την ωρα που κατεβαζω με το torrent αν παω να ανοιξω στο you tube βιντεο και το βαλω σε αναλυση απο 720 p και πανω σερνετε και το βιντεο...

επισης δεν ξερω πως να κανω την ρυθμηση που αναφερεις ...

Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

Είναι εντελώς φυσιολογικό αυτό που παθαίνεις!!!! Μπορείς να μειώσεις το upload se 5 kbit/sec αλλά πάλι από 720 p και πάνω δεν πρόκειται ποτέ να δεις βίντεο και το άνοιγμα οποιαδήποτε σελίδας θα καθυστερεί, ανάλογα με τα άτομα που παίρνουν από εσένα. Δεν θέλω να επεκταθώ στο τρόπο λειτουργίας του torrent εδώ, υπάρχει section. Κάνε ένα τεστ. Ανοιξε τον client, μην μοιράζεις τίποτα και δες την διαφορά Edited by George_Kont

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επιτέλους απάντησε καποιος μπας και βγάλω άκρη...σέρνετε το ανοιγμα των σελιδων αργει δηλ πολυ,επισης την ωρα που κατεβαζω με το torrent αν παω να ανοιξω στο you tube βιντεο και το βαλω σε αναλυση απο 720 p και πανω σερνετε και το βιντεο...

επισης δεν ξερω πως να κανω την ρυθμηση που αναφερεις ...

 

Εντάξει δεν περίμενες και πολύ για να πάρεις απάντηση. ;)

Ανοίγεις το μtorrent πατάς Options -> Preferences -> Bandwidth και εκεί που λέει Maximum upload rate (kB/s).. η τιμή αρχικά είναι στο 0 που είναι το απεριόριστο. Βάλε μία χαμηλή τιμή και πάτα οκ.

Επίσης δες τι αρχεία έχεις για διαμοιρασμό ώστε ότι δεν θέλεις να το βγάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να μειώσεις τον μέγιστο αριθμό συνδέσεων που ανοίγει το utorrent.
Link to comment
Share on other sites

ποια τιμη ειναι οκ για τις συνδεσεις που λες;

Αυτό εξαρτάται από το πόσο ικανό είναι το modem/router σου να τις διαχειριστεί. Ξεκίνα με 200 και δοκίμαζε με +-50 μέχρι να βρεις τη βέλτιστη τιμή για σένα.

Link to comment
Share on other sites

θα το κανω και γω ετσι και αναλογως θα αυξομειωσω τις τιμες

 

εκει που εχεις 400 και 90 ειχα 1000 και 1000 :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...