Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχεις ρυθμίσει τις πόρτες του modem σου. Δες εδώ:http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

 

Γιατί δεν δουλεύει η εγγραφή στο blue-whitegt?

Μα οταν πηγα να κατεβασω ενα αρχειο 6mb κατεβαζε με ταχυτητα 60 kb και οταν εβαλα να κατεβασω ενα αρχειο 3gb κατεβαζε με 5-6kb.

Κατι ειχα ακουσει οτι πρεπει να ανεβασω ενα αρχειο και μετα να κατεβασω , αληθευει ?Μου το εξηγειτε γιατι ειμαι λιγο ασχετος ?

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν δουλεύει η εγγραφή στο blue-whitegt?
Γιατί δεν δέχονται άλλα μέλη.

Παιδια κατεβασα το azureus και εβαλα να κατεβασω ενα παιχνιδι αλλα η ταχυτητα με την οποια κατεβαζω ειναι πολυ μικρη (5-6 kb) ενω εχω adsl 768.Γιατι κατεβαζω με τοσο μικρη ταχυτητα ????
Πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο, δες αυτά τα δύο posts:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1261439#post1261439

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1280007#post1280007

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τα νευρα μου! ειναι η δευτερη φορα που γινεται αυτο. κατεβαζω ενα αρχειο περιπου 3,5 Gb με το utorrent και οταν παω να το ανοιξω δεν παιζει. την προηγουμενη φορα επειδη ηταν σε παρτς μου εγραψε damaged file αλλα δεν μου ελεγε ποιο παρτ για να το ξανακατεβασω. τι να φταει? μηπως το ρουτερ μου? επειδη συχνα μπουκωνει σε τορεντς (το USR9107) μηπως εχει σχεση?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τα νευρα μου! ειναι η δευτερη φορα που γινεται αυτο. κατεβαζω ενα αρχειο περιπου 3,5 Gb με το utorrent και οταν παω να το ανοιξω δεν παιζει. την προηγουμενη φορα επειδη ηταν σε παρτς μου εγραψε damaged file αλλα δεν μου ελεγε ποιο παρτ για να το ξανακατεβασω. τι να φταει? μηπως το ρουτερ μου? επειδη συχνα μπουκωνει σε τορεντς (το USR9107) μηπως εχει σχεση?

Aπο public tracker ειναι το torrent?

Link to comment
Share on other sites

Αν στο utorrent λέει οτι κατέβηκε 100% (δηλαδή και το hash είναι σωστό) τότε το αρχείο το ίδιο έχει πρόβλημα. Ούτε ο client σου ούτε το router σου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ξαφνικά στο revconnect (DC++)μου εμφανίζεται ένα μήνυμα failed to create port mappings. Please setup your NAT yourself. Οι πόρτες είναι ανοιχτές και τσεκαρισμένες, καθώς και το forwarding. Τι φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δέχονται άλλα μέλη.

 

Και τι κάνουμε τώρα? Δεν υπάρχει περίπτωση να κατεβάσω?:(

Link to comment
Share on other sites

Ε αφού δεν δέχονται άλλα μέλη; Πως θα γραφτείς; Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο παρά να περιμένεις μήπως κάποια στιγμή ανοίξουν και πάλι οι εγγραφές.
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ξαφνικά στο revconnect (DC++)μου εμφανίζεται ένα μήνυμα failed to create port mappings. Please setup your NAT yourself. Οι πόρτες είναι ανοιχτές και τσεκαρισμένες, καθώς και το forwarding. Τι φταίει?

Η τελευταία έκδοση προσπαθεί μόνη της να φτιάξει την ρύθμιση για active.

Όταν δεν το καταφέρνει (ή έτσι νομίζει :lol: ) βγάζει αυτό το μήνυμα.

Το μόνο που έχεις να κάνεις, είναι να πας file->settings->connection settings και να επιλέξεις από passive σε active (λογικά τα ports και το ip είναι ήδη περασμένα σωστά).

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ίδιο πρόβλημα παρουσιάστηκε και σε άλλες εφαρμογές, έσβησα και άνοιξα ξανά τις πόρτες στον router και τώρα είναι ok.
Link to comment
Share on other sites

Aπο public tracker ειναι το torrent?

 

Δεν εχω πειραξει κατι στον tracker ουτε ειμαι μελος καπου αρα υποθετω απο public.

Στο utorrent μου εμφανιζε στην καρτελα logger για καποια hash errors. ΠΟΥ οφειλονται αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θα ηθελα να μου πειτε επειδη ειμαι ψηλοασχετος με το θεμα τι πρεπει να κανω αφου εγκαταστησω το dc++ ποιες οι διαδικασιες και που παω μετα για να βρω χρηστες και αρχεια. Πως κατεβαζω κ.λ.π. (Γενικα επειδη δεν το ξερω καλα το θεμα p2p θα ηθελα καποιες οδηγιες)

 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε το faq στο site του αγγελου και ότι δεν καταλάβεις ρώτα το.

Εχει αναλυτικα τη διαδικασία. βήμα προς βήμα

http://www.angelos0.com

Link to comment
Share on other sites

Kalispera..

paleuw edw k kamposes writses n kanw t μtorrent m n katevasei pio grigora..

alla dn katafernw tpt..

mipws 3erei kaneis ena site antistoixo t aggelos0? dld me ellinikes odigies giarxarious k gia μtorrent?

Euxaristw polu..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

αν βρεις προσκληση για το http://www.greek-tracker.com (γιατι αλλιως δεν μπορεις να γραφτεις μελος) εχει αναλυτικες οδηγιες για να κατεβαζεις απο τα μελη του. δεν ξερω αν θα σε βοηθησει, αλλα αυτομπορω να σου προτεινω τωρα..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Γιατι εδώ και δύο εβδομάδες δεν μπορώ με τίποτα να κατεβάσω τη λιστα των hubs στο Revconnect(DC++);Μου γράφει συνέχεια "Download failed:Connection reset by server". Καμιά ιδέα κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω προβλημα με τους public trackers στο utorret... Ενω τα απο το blue-whitegt κατεβαζω με 80αρια απο τους public κατεβαζω με 3-4!!

Τι μπορει να συμβαινει?? Μου δειχνει οτι δεν μπορει να συνδεθει με τους public trackers...

Ολα αυτα με το utorrent 1.6! Πριν κανω το format (1-2 μερες!) ολα ηταν μια χαρα!! Οι πορτες ειναι ανοιχτες παντως...

Link to comment
Share on other sites

ενα προβλημα και απο εμενα.παταω να κατεβασει τις public hubs στο dc++ και μου βγαζει μονο 5.εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να φταει?
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

http://www.bit-hdtv.com/

 

This weekend we are going to have Free Leech Weekend!! ... it starts this Friday at 00:00 GMT and ends Sunday at 00:00 GMT.

 

Ξεκινήσε! :up:

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε περι αυτου του τορενταδικου..προσφερει καλες ταχυτητες?

εκανα εγγραφη !

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε περι αυτου του τορενταδικου..προσφερει καλες ταχυτητες?

εκανα εγγραφη !

δεν ειναι και ΤL...

εχει διαφορα που δεν τα βρισκεις αλλου αφου ασχολειται μονο με ταινιες, εκπομπες, βιντεο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...