Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

problima:

exo to dc++ 0.674 kano downloads sfaira ola kala.....

alla molis to kliso ti firewall xtipai san trelo einai sna na min katalabainei to dc++ oti ekleise kai oi xristes prospa8oun na sinde8oun gia na kanoun d/ls h na diabasoun ti lista mou.

kano restart to pc restart to router gia na allaxo ip alla tipota einai san na eimai sinexos sindemenos sto dc++ akoma kai otan to klino.molis to kano unistall ola ok tote "kleinei" pragmatika exei kaneis allos to idio problima??

einai problima giati oi alloi xristes mou kanoun ping gia na doun ti lista mou kai etsi to bandwidth elatonete kai den mporo na pexe ka8olou on-line games.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

problima:

exo to dc++ 0.674 kano downloads sfaira ola kala.....

alla molis to kliso ti firewall xtipai san trelo einai sna na min katalabainei to dc++ oti ekleise kai oi xristes prospa8oun na sinde8oun gia na kanoun d/ls h na diabasoun ti lista mou.

kano restart to pc restart to router gia na allaxo ip alla tipota einai san na eimai sinexos sindemenos sto dc++ akoma kai otan to klino.molis to kano unistall ola ok tote "kleinei" pragmatika exei kaneis allos to idio problima??

einai problima giati oi alloi xristes mou kanoun ping gia na doun ti lista mou kai etsi to bandwidth elatonete kai den mporo na pexe ka8olou on-line games.

 

Gia na kleiseis to dc++ merikes fores prepei na pas apo to

task manager-> processes -> deksi klik sto dc++ kai end process.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

to exo kanei kai ayto to exo kleisei kai pao task manager kai omos ta idia...

san na aeinai anoikto sxedon ka8e 2 deuterolepta perno minima apo firewall gia ton tade user oti prosap8ei na sinde8ei me to dc++ kai sini8os sto udp 6272 nomizo ayto pou exei kai to emule

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια απορία σχετικά με το DC++...

 

Αρκετές φορές παρατηρείται το εξής γεγονός. Πάω να κατεβάσω μια ταινία η οποί λογικά είναι περί τα 700 ΜΒ αλλά την κατεβάζει με εξωφρενικές ταχύτητες (κάπου 200Κ :w00t: ενώ έχω 256 dsl). Συγκεκριμένα χθες κατέβασα την "Διερμηνέα" με την Νικόλ Κίντμαν. Το είχαν καμιά 10αριά άτομα. Είναι fake file αυτό; :confused: :worry:

 

Και μετά ξέρετε ποιο είναι το κακό; Ότι δεν μπορώ να το σβήσω το αρχείο και μου κολλάει όλο το pc... :mad:

 

Με safe mode και με διαδικασίες όχι σταθερές, μετά από κόπο καταφέρνω και το σβήνω το αρχείο αφού όμως έχω διαολοστείλει από μόνος μου τους τύπους στο DC από τους οποίους πήρα το αρχείο.

 

Σας έχει συμβεί αυτό; Τι κάνουμε σε τέτοια περίπτωση; Γιατί δεν σβήνει αμέσως το αρχείο και λέει ότι χρησιμοποιείται από άλλα προγράμματα ενώ έχω κλείσει το DC και εννοείται πως δεν το έχω για μοίρασμα για να το τραβάει άλλος. Από το task manager βλέπω ότι ο explorer το χρησιμοποιεί με 97-99% CPU. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σίγουρα είναι fake αρχείο και γι' αυτό έχεις τα παραπάνω προβλήματα. Αν δε σβήνει με τίποτα, δοκίμασε να το κάνεις μέσα από το Nero.
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις command promt, και μετά task manager. Απο τον task manager κλείνεις τον explorer.exe, και μεσω command prompt σβήνεις το αρχείο. Mετά απο τον task manager ξαναανοίγεις τον explorer. Έτσι έχω σβήσει άπειρα αρχεία :P
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις command promt, και μετά task manager. Απο τον task manager κλείνεις τον explorer.exe, και μεσω command prompt σβήνεις το αρχείο. Mετά απο τον task manager ξαναανοίγεις τον explorer. Έτσι έχω σβήσει άπειρα αρχεία :P

Μηπως μπορεις να μου πεις τις εντολες που δινεις; Ευχαριστω :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις command promt, και μετά task manager. Απο τον task manager κλείνεις τον explorer.exe, και μεσω command prompt σβήνεις το αρχείο. Mετά απο τον task manager ξαναανοίγεις τον explorer. Έτσι έχω σβήσει άπειρα αρχεία :P

Θα συμφωνήσω με τον Ηλία. Ενδιαφέροντα αυτά που λες, αλλά... μια μικρή μεταφρασούλα με περισσότερες λεπτομέρειες; :O Ποιες είναι οι εντολές; :confused:

 

EDIT: OK το βρήκα. :) Φοβερή λύση! Όντως χωρίς κανένα πρόβλημα σβήστηκε επιτέλους το αρχείο. :yahoo:

 

Ηλία del και το όνομα του αρχείου πατάς. Αφού βέβαια πρώτα πας στον φάκελο που βρίσκονται τα αρχεία. Με cd ΟΝΟΜΑ ΦΑΚΕΛΟΥ μπαίνεις στον φάκελο που θέλεις και με cd.. βγαίνεις από αυτόν που είσαι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σίγουρα είναι fake αρχείο και γι' αυτό έχεις τα παραπάνω προβλήματα. Αν δε σβήνει με τίποτα, δοκίμασε να το κάνεις μέσα από το Nero.

Από το Nero πώς σβήνεις αρχεία; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Στο δεξιά παράθυρο που φαίνονται τα αρχεία που έχεις στον υπολογιστή σου, μπορείς να κάνεις rename/delete κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Shmera kataibasa to Azureus kai apo enan filo mou phra 2 site (alla to ena exei problhma) gia na kanw downloading. ta site pou exw einai ta:

http://www.btefnet.net kai http://www.mininova.org (auto exei to problhma).

kserei kapoios na mou proteinei kapoio allo site? kai genika apo pou mporw na kataibasw?

 

thnx in advance

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που πολλά αρχεία που μου κατεβάζει το μουλάρι ειναι ΟΚ, όσα αρχεία είναι 600-700ΜΒ (.iso, .rar, .zip από cd με φωτογραφίες υψηλής ανάλυσης από Photodisc, Eyewire, Comstock κλπ) είναι χαλασμένα.

 

Αρχεία με παρόμοιο περιεχόμενο αλλά μικρότερα μεγέθη (100-300ΜΒ) ήταν ΟΚ.

 

Ξέρει κανείς κάτι που δεν ξέρω;

 

Έχω κατεβάσει κοντά στα 2GB με άχρηστα τέτοια αρχεία. Το emule είναι ο μοναδικός μου τρόπος να κατεβάσω τετοιο περιεχόμενο μιας και δεν έχω βρει τέτοιο υλικό ούτε στο DC ούτε στο Βitorrent.

 

Plz help!

Όποιος γελάει όταν όλα πάνε στραβά, έχει βρει κάποιον να "του τα φορτώσει". :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που πολλά αρχεία που μου κατεβάζει το μουλάρι ειναι ΟΚ, όσα αρχεία είναι 600-700ΜΒ (.iso, .rar, .zip από cd με φωτογραφίες υψηλής ανάλυσης από Photodisc, Eyewire, Comstock κλπ) είναι χαλασμένα.

 

Αρχεία με παρόμοιο περιεχόμενο αλλά μικρότερα μεγέθη (100-300ΜΒ) ήταν ΟΚ.

 

Ξέρει κανείς κάτι που δεν ξέρω;

 

Έχω κατεβάσει κοντά στα 2GB με άχρηστα τέτοια αρχεία. Το emule είναι ο μοναδικός μου τρόπος να κατεβάσω τετοιο περιεχόμενο μιας και δεν έχω βρει τέτοιο υλικό ούτε στο DC ούτε στο Βitorrent.

 

Plz help!

Καλύτερα να κατεβάζεις μόνο verified links, που θα βρίσκεις από ξένα forums.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το search στο dc++.

Μπαίνω σε διάφορα hubs, αλλά ο,τι και να γράψω στο search δεν έχω ποτέ αποτελέσματα. :(

Κοιταξα ρυθμίσεις μήπως φταίει κάτι, αλλά δεν βρήκα τίποτα. :O

 

Εdit: Aπο active, έγινα passive και το search δούλεψε, δεν καταλαβαίνω τι prob υπάρχει στο active. Πάντα τις ρυθμίσεις έτσι τις είχα και δεν υπήρχε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το search στο dc++.

Μπαίνω σε διάφορα hubs, αλλά ο,τι και να γράψω στο search δεν έχω ποτέ αποτελέσματα. :(

Κοιταξα ρυθμίσεις μήπως φταίει κάτι, αλλά δεν βρήκα τίποτα. :O

 

Εdit: Aπο active, έγινα passive και το search δούλεψε, δεν καταλαβαίνω τι prob υπάρχει στο active. Πάντα τις ρυθμίσεις έτσι τις είχα και δεν υπήρχε πρόβλημα.

 

Τσεκαρε την ip σου να ειναι η σωστη και λογικα δεν θα πρεπει να εχεις καποιο προβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

epishs vale kai sta 2 ports 1214

 

uparxei kapio programa pou na kanei to dc++ pio grigoro? exw cable connection kai pali mou fenete ligaki argo..8-10kib/s meso oro apo users me cable/dsl/lan einai fusiologiko?

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες !

Αφού δεν μπορούσα να βρώ σε torrents κάποια επεισόδια απο σειρές δοκίμασα το eMule που έχει τα πάντα...

 

Αλλά έχω κάνει add ένα αρχείο και συγκεκριμένα το six.feet.under.s02e01.in.the.game.ac3.5.1.dvdrip.xvid-medieval.avi

και παρόλο που έχει 73 πηγές είναι στην αναμονή και δεν κατεβαίνει...

Το έχω αφήσει ώρες και ακόμα τπτ... Ξέρει κανείς τι παίζει ?

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες !

Αφού δεν μπορούσα να βρώ σε torrents κάποια επεισόδια απο σειρές δοκίμασα το eMule που έχει τα πάντα...

 

Αλλά έχω κάνει add ένα αρχείο και συγκεκριμένα το six.feet.under.s02e01.in.the.game.ac3.5.1.dvdrip.xvid-medieval.avi

και παρόλο που έχει 73 πηγές είναι στην αναμονή και δεν κατεβαίνει...

Το έχω αφήσει ώρες και ακόμα τπτ... Ξέρει κανείς τι παίζει ?

Προφανώς υπάρχουν πολλοί χρήστες στην αναμονή για να το κατεβάσουν οπότε λογικό είναι να μην ξεκινάει αμέσως.Υπομονή θέλει και κάποια στιγμή θα αρχίσει να κατεβαίνει και σε εσένα.

Εγώ έχει χρειαστεί να περιμένω και πάνω απο 15 ώρες για να ξεκινήσει κάποιο αρχείο.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

1) Φοβερή υπογραφή :p

2) Τελικά μετά απο ώρες αναμονής ξεκίνησε να κατεβαίνει αλλα με ταχύτητα στα 2kb/s...

να υποθέσω οτι σταδιακά θ'ανέβει ή το πουλί ? :p (Έχω adsl 384)

 

thnx πάντως :)

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

1) Φοβερή υπογραφή :p

2) Τελικά μετά απο ώρες αναμονής ξεκίνησε να κατεβαίνει αλλα με ταχύτητα στα 2kb/s...

να υποθέσω οτι σταδιακά θ'ανέβει ή το πουλί ? :p (Έχω adsl 384)

 

thnx πάντως :)

thanks ;)

Οσο περνάει η ώρα θα πρέπει σταδιακά να ανεβαίνει και η ταχύτητα.Γενικά το emule θέλει να έχεις γαιδουρινή υπομονή. :p :lol:

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

thanks ;)

Οσο περνάει η ώρα θα πρέπει σταδιακά να ανεβαίνει και η ταχύτητα.Γενικά το emule θέλει να έχεις γαιδουρινή υπομονή. :p :lol:

 

Τώρα κατάλαβα απο που πήρε το όνομα :p

thnx

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

paidia exw mia aporia...otan trexei to zonealarm kai prospathw px na mpw sto dc++ mpainw(eno rwtaei prwta) kai otan mpw de mporw na katevasw ta arxeia apo to dc(leei px connecting..alla de kanei connet) eno molis vgalw to zonealarm katevazw kanonika..ti mporw na kanw yia na exw kai ta 2 kanonika?:what::baby:
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...