Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia exw mia aporia...otan trexei to zonealarm kai prospathw px na mpw sto dc++ mpainw(eno rwtaei prwta) kai otan mpw de mporw na katevasw ta arxeia apo to dc(leei px connecting..alla de kanei connet) eno molis vgalw to zonealarm katevazw kanonika..ti mporw na kanw yia na exw kai ta 2 kanonika?:what::baby:

Πρέπει να πείς στο zonealrm να αφήνει το dc++ να μπαίνει στο νετ και να λειτουργεί σαν server, επίσης να του πείς να επιτρέπει να είναι ανοιχτές οι TCP και UDP πόρτες που χρησιμοποιεί το dc++ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω και γω κάτι.. αν έχω κατεβάσει τμήμα αρχείου από ένα χρήστη στο dc++ κι αυτός βγαίνει offline πρέπει να περιμένω να ξαναμπεί για να συνεχίσω να κατεβάζω, έτσι ?? Ψάχνοντας για "alternates" κατεβαίνει το αρχείο αλλά από την αρχή... :(

Υπάρχει τρόπος να συνεχίσει να κατεβαίνει από το σημείο που είχε σταματήσει..???

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω κάτι.. αν έχω κατεβάσει τμήμα αρχείου από ένα χρήστη στο dc++ κι αυτός βγαίνει offline πρέπει να περιμένω να ξαναμπεί για να συνεχίσω να κατεβάζω, έτσι ?? Ψάχνοντας για "alternates" κατεβαίνει το αρχείο αλλά από την αρχή... :(

Υπάρχει τρόπος να συνεχίσει να κατεβαίνει από το σημείο που είχε σταματήσει..???

Βεβαια γινεται. Βρισκεις εναν αλλο χρηστη ο οποιος εχει το ιδιο ΑΚΡΙΒΩΣ αρχειο και ειναι online, πατας δεξι κλικ πανω στο αρχειο, και download to στο αρχειο που εμεινε στη μεση :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι όταν έχει συνδεμένο το emule του πέφτει μετά από λίγη ώρα η σύνδεση???Παρατήρησα ότι όταν έχω ανοιχτό το emule η σύνδεσή μου πέφτει, ενώ όταν δεν το έχω συνδεμένο μένει συνδεμένη επ αόριστον!!!Έχω ADSL 384
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πείς στο zonealrm να αφήνει το dc++ να μπαίνει στο νετ και να λειτουργεί σαν server, επίσης να του πείς να επιτρέπει να είναι ανοιχτές οι TCP και UDP πόρτες που χρησιμοποιεί το dc++ ;)

 

euxaristw :)

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπε ο HellasLover. Σε ρωτάει εάν θέλεις να αφήνει το DC++ να λειτουργεί σαν server.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

ειχα το rmdc++ και ειχα ξεκινησει να φερνω καποια αρχεια με αυτο.

εβαλα τωρα το strongdc++

και φαινεται να συνεχιζει τα παλια αρχεια.

τι λετε θα μου βγαλει καλο αρχειο η corrupted?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπε ο HellasLover. Σε ρωτάει εάν θέλεις να αφήνει το DC++ να λειτουργεί σαν server.

 

na to afhnw? na afhnw kathe programa na leitourgei san server? to msn messenger px de to afhnw kai leitourgei kanonika..

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως δουλευει το DC++??????
μποριτε να μου πειτε πως δουλευει ή να μου πειτε που μπορω να βρω πληροφοριες για το πως δουλευει

??????????

Link to comment
Share on other sites

μποριτε να μου πειτε πως δουλευει ή να μου πειτε που μπορω να βρω πληροφοριες για το πως δουλευει

??????????

Βασικα συνδεεσαι σε hubs (παρομοιασε τα σαν δωματια) στα οποια συνδεονται και αλλοι χρηστες, και το καθε hub εχει ενα minimum share limit. Αν δεν εχεις το απαραιτητο μεγεθος αρχειων προς μοιρασμα δεν μπορεις να μπεις. Στην συνεχεια κανεις αναζητηση των αρχειων που θελεις μηπως και τα μοιραζει καποιος απο τους υπολοιπους ;) . Βεβαια μπορεις να δεις τα αρχεια που μοιραζει ο καθενας χωρις να ψαχνεις κατι συγκεκριμενο. Τι αλλο θες να μαθεις; :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω μόνο για το dc++.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Βασικα συνδεεσαι σε hubs (παρομοιασε τα σαν δωματια) στα οποια συνδεονται και αλλοι χρηστες, και το καθε hub εχει ενα minimum share limit. Αν δεν εχεις το απαραιτητο μεγεθος αρχειων προς μοιρασμα δεν μπορεις να μπεις. Στην συνεχεια κανεις αναζητηση των αρχειων που θελεις μηπως και τα μοιραζει καποιος απο τους υπολοιπους ;) . Βεβαια μπορεις να δεις τα αρχεια που μοιραζει ο καθενας χωρις να ψαχνεις κατι συγκεκριμενο. Τι αλλο θες να μαθεις; :)

θα το δουλεψω σημερα και αν εχω καποιο προβλημα θα σε ρωτισω παλι!!!!!! ευχαριστω πολυ Ilias1908!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο DC++ μπορω να κανω PAUSE οποιο download θελω; :confused:

 

Επεισης

 

Τι ειναι το TTH;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο DC++ μπορω να κανω PAUSE οποιο download θελω; :confused:

 

Επεισης

 

Τι ειναι το TTH;

1) Στο dowmload queue, δεξίο κλικ στο αρχείο που θες και set priority-->paused

2) TTH είναι η "ταυτότητα" κάθε αρχείου που το κάνει μοναδικό

Link to comment
Share on other sites

1) Στο dowmload queue, δεξίο κλικ στο αρχείο που θες και set priority-->paused

2) TTH είναι η "ταυτότητα" κάθε αρχείου που το κάνει μοναδικό

Ευχαριστω :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Χθες εβαλα και εγω dsl και ειπα να κατεβασω κανα τραγουδακι.

Εβαλα το προγραμμα Soulseek. Με 384 γραμμη και usb modem επιασα ταχυτητες 23kb η μεγιστη και 8-9 η χαμηλοτερη.

Φταιει το Modem ή το soulssek δεν πιανει μεγαλες ταχυτητες?

Να σημειωσω οτι σε direct downloading επιανα 35-40 kb.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες εβαλα και εγω dsl και ειπα να κατεβασω κανα τραγουδακι.

Εβαλα το προγραμμα Soulseek. Με 384 γραμμη και usb modem επιασα ταχυτητες 23kb η μεγιστη και 8-9 η χαμηλοτερη.

Φταιει το Modem ή το soulssek δεν πιανει μεγαλες ταχυτητες?

Να σημειωσω οτι σε direct downloading επιανα 35-40 kb.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!

Το πιο βασικο στα P2P, ειναι να προσπαθεις να κατεβαζεις απο χρηστες με γρηγορες συνδεσεις ;)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Το πιο βασικο στα P2P, ειναι να προσπαθεις να κατεβαζεις απο χρηστες με γρηγορες συνδεσεις ;)

Και πώς θα τον βρίσκουμε το χρήστη με τη γρήγορη σύνδεση ??

Στο dc++, έχουν το ίδιο αρχείο 100 π.χ. χρήστες με dsl, που θα ξέρω εγώ από ποιόν θα κατεβεί πιο γρήγορα? Διαλέγω ένα στην τύχη κι ο θεός βοηθός. Υπάρχει κάτι άλλο που δεν έχω προσέξει ??

Link to comment
Share on other sites

Και πώς θα τον βρίσκουμε το χρήστη με τη γρήγορη σύνδεση ??

Στο dc++, έχουν το ίδιο αρχείο 100 π.χ. χρήστες με dsl, που θα ξέρω εγώ από ποιόν θα κατεβεί πιο γρήγορα? Διαλέγω ένα στην τύχη κι ο θεός βοηθός. Υπάρχει κάτι άλλο που δεν έχω προσέξει ??

 

Καλό Πάσχα φίλε.

Θα πρέπει να βρίσκεις και χρήστη με πολλά ελεύθερα slots.

 

Δλδ καλυτερη ταχύτητα θα πιάσεις από αυτόν που έχει9/10 πχ

σε σχέση με αυτόν 2/10

:)

 

α και ο άλλος μπορεί να έχει limit στο upload του όπου τότε πιάνεις πολύ χαμηλές ταχύτητες και το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να αλλάξεις χρήστη

Link to comment
Share on other sites

Και πώς θα τον βρίσκουμε το χρήστη με τη γρήγορη σύνδεση ??

Στο dc++, έχουν το ίδιο αρχείο 100 π.χ. χρήστες με dsl, που θα ξέρω εγώ από ποιόν θα κατεβεί πιο γρήγορα? Διαλέγω ένα στην τύχη κι ο θεός βοηθός. Υπάρχει κάτι άλλο που δεν έχω προσέξει ??

Αν δεν υπαρχει καποιος με Τ3 ή Τ1 που ειναι απο τις πιο γρηγορες συνδεσεις τοτε αναγκαστικα θα διαλεξεις καποιον ο οποιος εχει τα λιγοτερα slots πιασμενα. Πχ ενας που εχει DSL και 15/30 slots ελευθερα και ενας αλλος που χει παλι DSL και 2/3 slots ελευθερα, τοτε λογικα θα διαλεξεις τον δευτερο γιατι αυτος μοιραζει την upload ταχυτητα του σε εναν μονο. Ενω ο δευτερος σε 15! Αρα λογικα(οχι παντα) απο την δευτερη περιπτωση θα εχεις μεγαλυτερη ταχυτητα. Δεν ισχυουν ομως παντα αυτα

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα το DC++ και μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις! :up: Κάποια στιγμή θα το μάθω καλά και θα το συνηθίσω. :rolleyes:

Βλέπω να ρίχνω το e-mule στον Καιάδα! :w00t: :lol:

Καμία σχέση απολύτως! Χώρια που το e-mule μπούκωνε λίγο την σύνδεση.

Τώρα τρέχει DC και σερφάρω χωρίς πρόβλημα! :D

Όσοι έχετε DC και dynamic IP έχετε φτιάξει account στο no-ip;

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε DC και dynamic IP έχετε φτιάξει account στο no-ip;

Nop, γιατί να το κάνω; Είμαι active κανονικά, δεν έχω ρυθμίσει NAPT κι ιστορίες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...