Jump to content

E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Erevodifwntas ( 9 Ιούν. 2004 , 10:38)

 

Και εγώ για μικρές αγορές ήμουν ευχαριστημένος (αν και καθυστερεί 1-2 μέρες). Κατα τα άλλα είναι μια χαρά.

 

 

Pote theleis na sta feroun??

Afthimeron?? :blink:

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...
Δεν θέλεις να δώσεις τα στοιχεία σου? Πληρώνεις με αντικαταβολή και τέλος! Μην το κάνουμε θέμα. Εγώ πάντως έχω αγοράσει από το e-shop και είμαι ικανοποιημένη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλή σας ημέρα.

Θα ήθελα να μάθω τη γνώμη αλλά και τις εμπειρίες σας σχετικά με το online shopping.

Ποιο ή ποία πιστεύετε ότι είναι τα πιο καλά, αξιόπιστα και φθηνά μαγαζιά στο Internet για κινητά τηλέφωνα, ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές, άλλα gadgets κλπ.

Φυσικά, εννοείται, ότι θα πρέπει να κάνουν αποστολές στην Ελλάδα.

 

Φιλικά :D

Γιώργος

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Για υπολογιστες εμπιστευομαι απολυτα το eshop οι τιμες του σαν αυτες των υπολοιπων μαγαζιων χωρις το ΦΠΑ.

Αρκετα προιοντα και οι καλυτερες τιμες που εχω δει.

 

Τωρα λεω να αγορασω γυαλια ηλιου Online αλλα δεν μπορω να τα δοκιμασω!! :D

Link to comment
Share on other sites

Τωρα λεω να αγορασω γυαλια ηλιου Online αλλα δεν μπορω να τα δοκιμασω!! :)

 

Κοίτα αν τα βρίσκεις σε πάρα πολύ καλές τιμές πάρε καμιά κατοστάρα διαφορετικά γυαλία και τρέχα πούλα τα στο μοναστηράκι. Δεν κακό. Α, κι όσα σου αρέσουν τα κρατάς!!! Τα άλλα τα πουλάς :p :cool:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ το σκέφτομαι να αγοράσω από το internet πράγματα τα οποία θα πρέπει να βεβαιωθώ για το πως δείχνουν πάνω μου. :worry:

Ίδωμεν...

 

Το e-shop το έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ και έχω μείνει ευχαριστημένος. Και από τιμές και από ταχύτητα παράδοσης και από τα ίδια τα προϊόντα (DVD-R, Hard disk, Flash disk κλπ).

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμουν σίγουρος αν αυτό ταιριάζει εδώ, αλλα έχει σχέση με PCs, οπότε...

 

Σήμερα το πρωί έκανα online order απο κατάστημα που έχω ξαναπαραγγήλει πολλές φορές (ThinkGeek.com) αλλα αυτή τη φορά χρησιμοποιόντας αντί για κλασσική πιστωτική μια gift card Electron Visa της Τράπεζας Αττικής. Για λόγους τελωνείου έκανα 3 διαφορετικά orders αξίας περίπου 30$ η καθεμία. Το κατάστημα αυτό απαιτει credit card verification με fax φωτοτυπίας της κάρτας με σβησμένα όλα τα ψηφία εκτός των 4ων τελευταίων. Αφού λοιπόν έστειλα και το fax για verification, μου στέλνουν email οτι τα στοιχεία της κάρτας στο fax δεν ταιριάζουν με αυτά που εισήγαγα κατα το ordering. Αφού το έψαξα κατέληξα πως είχα γίνει βλακεία εκεί που συμπληρώνεις το όνομά κατόχου της κάρτας όπως φαίνεται πάνω της (στην Τράπεζα που πήρα την κάρτα δεν είχαν καταχωρήσει σωστά το όνομά μου με λατινικούς χαρακτήρες). Οπότε έκανα cancel τα 3 orders και ξαναέκανα ένα καινούριο order αξίας 30$ με σωστά το όνομα αυτή τη φορά και ξαναέστειλα το confirmation fax. Ξαναμπαίνω internet λοιπόν μετά απο μερικές ώρες και βλέπω πως η καινούρια παραγγελία πέρασε οκ. Πάω λοιπόν χαρούμενος να κάνω και τις άλλες 2 ξανά και έντρομος βλέπω πως δεν δεχόταν το σύστημα την κάρτα! Παίρνω τηλ. στο νούμερο που σου λέει το υπόλοιπο και βλέπω πως η κάρτα είναι σχεδόν άδεια! Δηλαδή χρεώθηκα και για τα 3 cancelled orders!!! Εκνευρισμένος πήρα τηλέφωνο στο customer support, τους εξήγησα τι έγινε και μου λένε πως "δεν υπάρχει πρόβλημα, απλά παίρνει αρκετή ώρα για να γίνουν rollback τα λεφτά στην κάρτα μετα το cancel, μέχρι και 24ωρο".

 

Ισχύει αυτό?? Έχουν περάσει αρκετές ώρες και το υπόλοιπο της κάρτας δεν έχει αλλάξει. Μήπως υπάρχει πρόβλημα που η κάρτα δεν είναι κανονική πιστωτική? Πρέπει να ανησυχώ???

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα αγορασει κατι απο το Telefoncity μου ηρθε αρκετα γρηγορα..Θα το χαρακτηριζα ως αξιοπιστο...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα, δεν μπορούμε να αγοράζουμε πράγματα από το νετ, τα οποία χρειάζονται μια δοκιμή μια πρόβα πάνω μας (ρούχα, γυαλιά, παππούτσια κλπ).

 

Βιβλία, παιχνίδια κλπ σίγουρα ναι. Έχω χρησιμοποιήσει το eshop κατά καιρούς. Γρήγορα και φθηνά.

 

Κάτι ετοιμάζεται αυτόν τον καιρό. Ένα νέο Ελληνικό e shop. Και επειδή το παρακολουθώ από αρκετά κοντά (θα λεγα) το στήσιμο του, μπορώ να σας πω ότι θα βολέψει πολύ κόσμο από τον τρόπο της εξυπηρέτησης. Τπτ παραπάνω, γιατί θα θεωρηθεί διαφήμιση. :D

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Μιας και οι διαξιφισμοί είναι για συγκρίσεις κινητών μόνο και το θέμα αφορά το internet, μεταφέρεται στο computing. :)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω χρησιμοποιησει μονο το πλαισιο για αγορες cd-rw,καρτας γραφικων,ποντικη+πληκτρολογιο,ΤFT, ειμαι ευχαριστημενος οπως λενε σε 24ωρες το εχεις.
Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα αγόραζα από το πλαίσιο, αλλά επειδή τα παλικάρια εκεί είναι ότι να ναι και για να μου φέρουν την παραγγελία έπρεπε να τους το θυμίσω, τους παράτησα.

Τώρα αγοράζω από infoshop.gr με αντικαταβολή πάντα. Την επομένη μέρα ότι παραγγέλνω το έχω και ας λέει μερικές φορές στο site ότι το προιόν δεν έιναι άμεσα διαθέσιμο. :)

Link to comment
Share on other sites

εγω οτι πηρα το πηρα τους τελεταιους 3 μηνες.Και πληρωσα με αντικαταβολη.Την επομενη φορα παντως θα δοκιμασο απο εξωτερικο αν βρω καμια καλη τιμη.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω προτεινω το infoshop

Πολυ φιλικοι και με αρκετα ανταγωνιστικες τιμες :)

Επισης αν μενεις Θεσσαλονικη μπορεις να παραλαβεις την παραγγελια απο το καταστημα τους, γλιτονοντας τα μεταφορικα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος silencer51 (22 Ιούλ. 2004 , 02:33)

 

Ισχύει αυτό?? Έχουν περάσει αρκετές ώρες και το υπόλοιπο της κάρτας δεν έχει αλλάξει. Μήπως υπάρχει πρόβλημα που η κάρτα δεν είναι κανονική πιστωτική? Πρέπει να ανησυχώ???

 

Iσχύει δυστυχώς. Αρχές του μήνα, έκανα μια προσπάθεια να αγοράσω κάτι μέσω νετ. Το script της σελίδας που θα έκανα την αγορά, κόλλησε παρ'όλα αυτά χρεώθηκα. Μικρό το ποσό βέβαια (6.50 Ευρω).

 

Ξανα προσπάθησα, με επιτυχία. Χρεώθηκα όμως x2 :mad: Επειδή ομως την πιστωτική μου την παρακολουθώ μέσω νετ, έβλεπα ότι ένα ποσό των 6.50 είχε χρεωθεί, και άλλο ένα ίδιο ποσό, παρέμενε ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ .

 

Πήρα τηλέφωνο την τράπεζα (Alpha) και μου είπαν, ότι θα μου επιστραφεί 30 ημέρες μετά.

 

AYTAAAAAAAAA :cool:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

To fleamarket; Είναι αξιόπιστο;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα του fleamarket αλλά με ποιούς χρήστες συναλλάσεσαι...

 

Χρυσοί κανόνες -> Απέφευγε χρήστες με αρνητικές αξιολογήσεις ή νέους χρήστες και κάνε τις αγοραπωλησίες σου με συνάντηση εάν είναι δυνατόν.

 

Αντικαταβολή κ τέτοια μακρυά...μια φορά την πατάς..

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το shop21 το έχει δοκιμάσει κανείς???

Το είδα σε μια διαφήμιση σε περιοδικό και τώρα που μπήκα μου φάνηκε αρκετά καλό...

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανείς εμπειρία αγορών από το εξωτερικό;

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...