Jump to content

E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι κοσμοτε μενου , λογισμικο COS ειχε στην 2.3.4

το τηλεφωνο το ανοιξα εγω,ηταν σφραγισμενο. πως γινεται να ειχε ανοικτει πριν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι να αγοράσω το παρακάτω πολυμηχάνημα canon. Θα εκτιμούσα πολύ τη γνώμη σας από ποιό κατάστημα amazon uk από αυτά που είναι στη λίστα να το αγοράσω.

 

Λέω να το αγοράσω από AVIDES στα 129 ευρώ έχει 110000 αξιολογήσεις 95% θετικές.

 

Βέβαια υπάρχει και αρκετά πιο φθηνό στα saverstore πχ στα 113 ευρώ, σε κάτι τέτοια καινούρια μαγαζάκια πιστεύω ρισκάρεις πολύ με την παραγγελία σου καθώς δεν ξέρεις αν υπάρχουνε σε stock αυτά που πουλάνε ή κατά πόσο αξιόπιστα είναι.

 

Τι ανταπτοράκι πρέπει να πάρω για την πρίζα ρεύματος, ξέρει κανείς? 2 πιν ή 3 πιν που να καταλήγει σε ευρωπαικό πιν?

Γιατί το πιο πιθανόν είναι να χρειαστώ αυτόν τον αντάπτορα.

Θα μπορούσα να περιμένω να έρθει πρώτα και μετά να δω τι θέλει αλλά θέλω να έχω ένα εύκαιρο ανταπτοράκι για να δοκιμάσω τον εκτυπωτή μόλις θα έρθει.

Δηλαδή αν δουλεύει σωστά είναι όλες οι λειτουργίες εντάξει και δεν υπάρχει πρόβλημα, διαφορετικά να προλάβω να το επιστρέψω να πάρω τα λεφτά πίσω.

 

Να προσθέσω ότι τον ίδιο εκτυπωτή τον βρήκα και εδώ ελληνικό κατάστημα και μου είπανε ότι κοστίζει 130 ευρώ.

Είναι αξιόπιστο μαγαζί το web supplies? http://www.websupplies.gr/el/product/39363130383535/ProductDetails.aspx

Edited by mcde

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πιο γρήγορα στέλνουν οι συνεργαζόμενοι με το Αμαζον πωλητές, παρά το Αμαζον! :-P

Παρήγγειλα Πέμπτη και χτες Τρίτη τις παρέλαβα! Από Αγγλία.

 

Θέμα τύχης είναι. Το amazon είναι γενικά γρήγορο 5 με 6 εργάσιμες κάνει.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Σκεφτομαι να αγορασω το lg optimus 2x από το birdphone.gr. Με εντυπωσίασαν οι αξιολογήσεις στο skroutz.gr και φυσικα οι χαμηλες τιμές. Εχετε αναλογη εμπειρία? Επισης το οτι ειναι παραεισαγωγής τι σημαινειι?Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Μαρία

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Σκεφτομαι να αγορασω το lg optimus 2x από το birdphone.gr. Με εντυπωσίασαν οι αξιολογήσεις στο skroutz.gr και φυσικα οι χαμηλες τιμές. Εχετε αναλογη εμπειρία? Επισης το οτι ειναι παραεισαγωγής τι σημαινειι?Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Μαρία

 

Εμπειρία αγοράς δεν εχω από το συγκεκριμένο μαγαζί αλλά βλέπω πολλές θετικές αξιολογήσεις.

Όσο αναφορά την παρεισαγωγή, θα πρέπει να περάσεις την Ελληνική γλώσσα, πράγμα εύκολο, καθώς επίσης εάν χρειαστεί κάποιο ανταλλακτικό θα πρέπει να έρθει από την χώρα προέλευσης της συσκευής σου.

Link to comment
Share on other sites

simplyelectronics.net

εχω δει διαφορες προσφορες στο εν λογω site.ομως στελνει ελλαδα?και αν ναι περναει τελωνειο?

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρία αγοράς δεν εχω από το συγκεκριμένο μαγαζί αλλά βλέπω πολλές θετικές αξιολογήσεις.

Όσο αναφορά την παρεισαγωγή, θα πρέπει να περάσεις την Ελληνική γλώσσα, πράγμα εύκολο, καθώς επίσης εάν χρειαστεί κάποιο ανταλλακτικό θα πρέπει να έρθει από την χώρα προέλευσης της συσκευής σου.

 

Συγνώμη αυτό δεν είναι επιπλέον ταλαιπωρία; Ποιος μου λέει οτι θα βρω ανταλλακτικά και ποιος θα το αναλάβει; Αξίζει το άγχος για κάτι τέτοιο;

 

Και εγώ έχω καλες εντυπωσεις από το κατάστημα, αλλά δεν θα επρεπε αυτά να τονίζονται; Ο κόσμος ίσως πέσει σε λάθος επιλογές έτσι

You're a Time Lord, let's call me the Dream Lord.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αυτό δεν είναι επιπλέον ταλαιπωρία; Ποιος μου λέει οτι θα βρω ανταλλακτικά και ποιος θα το αναλάβει; Αξίζει το άγχος για κάτι τέτοιο;

 

Και εγώ έχω καλες εντυπωσεις από το κατάστημα, αλλά δεν θα επρεπε αυτά να τονίζονται; Ο κόσμος ίσως πέσει σε λάθος επιλογές έτσι

 

Δεν πρέπει τα ανταλλακτικά του να είναι από την χώρα εισαγωγής του κινητού ποιος τα λέει αυτά; Αλλά ακόμη και έτσι να ήταν αποζημιώνεσαι με την πολύ χαμηλότερη τιμή του κινητού. Αν θες να αποφύγεις την "ταλαιπωρία" τότε μπορείς να πας και να πληρώσεις την τιμή του "Πλαίσιο", και να μην έχεις κάνενα άγχος.:p

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους , ήθελα κι εγώ να ρωτήσω για το simplyelectronics.net αν γνωρίζει κάτι κανείς γιατί μου φάνηκε λίγο περίεργο , έχει τηλέφωνο Αθηνών αλλά βγάζει τον αυτόματο στα Αγγλικά λες και σε συνδέει με Παραγουάη λ.χ. αν γνωρίζετε κάτι παρακαλώ πείτε μου , με εκτίμηση ακόμα ένας καχύποπτος αγοραστής :) .

Λοιπόν παιδιά το έψαξα λίγο το θέμα και το μόνο που έχω να πω μακριά!!!!

Edited by jimval86
Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν ειναι σιγουρο το μακρια.εννοω οτι οι μισοι λενε καλα λογια και οι αλλοι μισοι το θαβουν.Βασικα αν πληρωσεις απο paypal ομως τι προβλημα να εχεις.αφου το paypal ΠΑΝΤΑ σε στηριζει και δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα
Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν ειναι σιγουρο το μακρια.εννοω οτι οι μισοι λενε καλα λογια και οι αλλοι μισοι το θαβουν.Βασικα αν πληρωσεις απο paypal ομως τι προβλημα να εχεις.αφου το paypal ΠΑΝΤΑ σε στηριζει και δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα

 

Σίγουρα κι εγώ το paypal το εμπιστεύομαι , αλλά διάβασα για προβλήματα υποστήριξης μέσω μαιλ κλπ. και οι αποστολές μπορεί να μην φτάσουν ποτέ κοντά σου , κι αν δεν φτάσουν ένας θεός ξέρει πότε θα πάρεις πίσω τα λεφτά αν τα πάρεις δλδ.

Ένα είναι το σίγουρο όταν διαβάζεις τέτοια πράγματα , από αρκετούς θα έλεγα δυσκολεύεσαι να παραγγείλεις από αυτούς , γνώμη μου αλλά καλύτερα να είμαστε 100% σίγουροι νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

οντως εχεις δικιο.απλα απο μερια χρηματων μιλησα οτι δεν νομιζω να τα χασεις.ισως αργησεις να τα παρεις.(δεν εχω παρει ποτε χρηματα πισω μεσω paypal) αλλα ξερω σιγουρα οτι σε προστατευουν.παντω αν κοιταξετε ebay.co.uk σιγουρα θα βρειτε οτι βρηκατε και στο simply απλα 5-10 ευρω ακριβοτερα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε , και αυτό που δεν καταλαβαίνω περισσότερο είναι πως στο ebay είναι top seller , ενώ σαν eshop website διάβασα τα χειρότερα .
Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ιδιο.παντως το σκεφτομαι να αγορασω απο την στιγμη που θα ειμαι καλυμενος σε περιπτωση που γινει καμια στραβη.εκτος και αν βρω αυτο που θελω πες 5-10 € περισσοτερα και το παρω απο καπου αλλου.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σκέφτομαι να αγοράσω το sony Xperia S. Έχω βρει καταστήματα από το skroutz που το έχουν ακόμα και 200 ευρώ φθηνότερα από ότι σε μεγάλα καταστήματα. Στα σχόλια που κάνουν στο skroutz για αυτά τα καταστήματα το 90% είναι θετικά όμως στο ψάχνοντας στο google είδα ότι οι γνώμες είναι ανάμικτες και υπάρχουν πολλά αρνητικά σχόλια.

Η ποιότητα είναι ίδια με τα "μεγάλα" καταστήματα και οι εγγυήσεις ισχύουν όπως αυτές των μεγάλων καταστημάτων ή υπάρχουν "κομπίνες" πίσω από τις χαμηλές τιμές? Υπάρχει περίπτωση να υπάρχουν διαφορετικές ρυθμίσεις στο κινητό? Τι πρέπει να προσέξω και να ρωτήσω πριν κάνω αγορά από ένα τέτοιο κατάστημα?

Αν κάποιος έχει εμπειρία με αγορές από online καταστήματα με χαμηλές τιμές και είναι ευχαριστημένος και από ποιότητα και εγγύηση ας μου προτείνει κάποιο κατάστημα έμπιστο.

Edited by mpasketbolistas
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το sony Xperia S. Έχω βρει καταστήματα από το skroutz που το έχουν ακόμα και 200 ευρώ φθηνότερα από ότι σε μεγάλα καταστήματα. Στα σχόλια που κάνουν στο skroutz για αυτά τα καταστήματα το 90% είναι θετικά όμως στο ψάχνοντας στο google είδα ότι οι γνώμες είναι ανάμικτες και υπάρχουν πολλά αρνητικά σχόλια.

Η ποιότητα είναι ίδια με τα "μεγάλα" καταστήματα και οι εγγυήσεις ισχύουν όπως αυτές των μεγάλων καταστημάτων ή υπάρχουν "κομπίνες" πίσω από τις χαμηλές τιμές? Υπάρχει περίπτωση να υπάρχουν διαφορετικές ρυθμίσεις στο κινητό? Τι πρέπει να προσέξω και να ρωτήσω πριν κάνω αγορά από ένα τέτοιο κατάστημα?

Αν κάποιος έχει εμπειρία με αγορές από online καταστήματα με χαμηλές τιμές και είναι ευχαριστημένος και από ποιότητα και εγγύηση ας μου προτείνει κάποιο κατάστημα έμπιστο.

 

αν ειναι απο ΕΕ τοτε δεν εχεις προβλημα. ισχυει η εγγυηση κανονικα. αν ειναι απο Ασια αστα να πανε.

δες το ιμει και ελεγξε το.

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι απο ΕΕ τοτε δεν εχεις προβλημα. ισχυει η εγγυηση κανονικα. αν ειναι απο Ασια αστα να πανε.

δες το ιμει και ελεγξε το.

 

Ευχαριστώ.

Δηλαδή αν αγοράσω από ένα κατάστημα από το skroutz που έχει τα κινητά αρκετά φθηνότερα το μόνο που πρέπει να προσέξω είναι το ιμέι? Αν το ιμέι είναι από ΕΕ άσχετα με το αν το κινητό είναι εισαγωγής - παραγωγής Ελλάδας ή άλλης Ευρωπαικής χώρας δεν παίζει κανένα ρόλο και θα έχω και την εγγύηση κανονικά σαν να το αγόραζα από κάποιο "μεγάλο" κατάστημα και δεν θα έχω προβλήματα με εφαρμογές, γλώσσα, αναβαθμήσεις λειτουργικού, όριο χαρακτήρων ανά sms κλπ?

Αν κάποιος έχει αγοράσει από τέτοια καταστήματα ας μου πει λεπτομέρειες για το τι πρέπει να προσέξω γιατί είμαι αρχάριος και φοβάμαι μην με πιάσουν κορόιδο.

Edited by mpasketbolistas
Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδια

 

Θελω να παρω κατι απο το νετ και συγκεκριμενα ebay απλα ειναι το πρωτο "ακριβο" πραγμα που παιρνω μεσω ebay και δε θελω να τη πατησω.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι τι ακριβως πρακτικα σημαινει το "επιδιορθωμενο απο τον κατασκευαστη".Ας με διαφωτισει καποιος παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites

Προκειται για μηχανη DSLR.Τι ακριβως εννοει παλι ανακατασκευη?

Εγω νομιζα οτι ειχε προβλημα η μηχανη και απλα βαλαν ανταλλακτικο.Οχι?

 

 

edit

Αν γνωριζει κανεις ας με πει τι παιζει με το ηλεκτρονικο καταστημα simplyelectronics.net

Εχει αρκετα καλες τιμες αλλα αλλου διαβασα οτι ειναι απατεωνες και αλλου επαγγελματιες.Ξερει κανεις τι παιζει;

Edited by zafos90
Link to comment
Share on other sites

Προκειται για μηχανη DSLR.Τι ακριβως εννοει παλι ανακατασκευη?

Εγω νομιζα οτι ειχε προβλημα η μηχανη και απλα βαλαν ανταλλακτικο.Οχι?

 

 

edit

Αν γνωριζει κανεις ας με πει τι παιζει με το ηλεκτρονικο καταστημα simplyelectronics.net

Εχει αρκετα καλες τιμες αλλα αλλου διαβασα οτι ειναι απατεωνες και αλλου επαγγελματιες.Ξερει κανεις τι παιζει;

Η ανακατασκευή είναι αυτό που λες. Έχει επιστραφει για κάποιο πρόβλημα και έχει επισκευαστεί για να είναι ξανα λειτουργική. Εγώ πάντως για φωτογραφική και τόσο ακριβή, δεν θα το ρίσκαρα.

 

Για το μαγαζί που ρωτάς, όντως οι απόψεις είναι αντικρουόμενες. Αν ψάξεις και εδώ θα βρεις πολλά σχετικά posts.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα refurbished (ανακατασκευασμένα) έχουν κι αυτά τις κατηγορίες τους. Η πλέον ασφαλής και αξιόλογη είναι τα factory refurbished - ανακατασκευασμένα από το εργοστάσιο, τα οποία συνοδεύονται και από επίσημη εγγύηση. Τέτοιες περιπτώσεις βρίσκεις π.χ. στο Olympus.de (ebay) από όπου ψωνίζω εδώ και χρόνια σώματα, φακούς κ.λ.π. σε άψογη κατάσταση (με ένα χρόνο εγγύηση) και πολύ καλές τιμές. Άλλες είναι ανακατασκευασμένες από authorized services, με επίσημη (γραπτή) εγγύηση. Εδώ θέλει λίγο προσοχή να δούμε την χώρα προέλευσης (Ευρώπη, Αμερική, Ιαπωνία είναι ο.κ.), σε ποιές περιοχές και με τι όρους μας καλύπτει η εγγύηση. Αν π.χ. πρέπει να πάει στο L.Angeles για επισκευή με δικά σου έξοδα, άστο καλύτερα...
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει να μου κανένας επειδή θέλω να αγοράσω ενα tablet για το simply electronics?

έχω βρει το asus tf300 32gb se 370€ και acer a700 32gb με 420€.

επειδή θέλω να προβώ άμεσα πες τε μου και αν υπάρχει κάποιος και στην ελλάδα με παραπλήσιες τιμές το παίρνω και από εδώ.

το κόστος είναι το θέμα.

ευχαριστώ

αν δεν μπορείτε να πείτε τιμές στείλτε μου π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...