Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας! Λογικα θα κουρασω λιγο αλλα εχω καταμπερδευτει. Να τα παρουμε απο την αρχη τα πραγματα. Θελω να κανω στην κοπελα μου δωρο ενα tablet. Εχει γενεθλια αρχες ιουνιου. Ψαχνω κατι που να μην ξεπερναει τα 250 ευρω. Αυτα που θέλω να χει ειναι

α) καλη αναλυση οθονης ips απο 8-9,7 in

β) να ναι διπυρηνο και πανω

γ) εννοειται minimum 1gb ram

δ) hdmi

ε) 3g built in ή και external

στ) usb

ζ) wi-fi

η) καλη μπαταρια

θ) flash

ι) android 4,1και πανω (λες και υπαρχουν πολλα!! τεσπα)

ια) να δεχεται sd card

 

Δεν λεω οχι σε κινεζικα προιοντα (κατανοω βεβαια οτι αν δεν ειναι κινεζικο αυτα που ζηταω δεν τα χει κανενα tablet και αν τα ειχε θα κανε κανα 800 ευρω), απλα επειδη η κοπελα μου μενει στη γερμανια αυτη τη στιγμη και τελη μαιου θα παω κι εγω εκει, δεν ξερω αν θα εχει προλαβει να ρθει το tablet. Απο την αλλη ισως τους πω να το στειλουν γερμανια κατευθειαν. Δεν εχω παραγγειλει κατι απο εξω αλλη φορα και με φοβιζει να πω την αληθεια πιο πολυ για τα τελωνεια. Καθισα και διαβαζα ολο το βραδυ ολες τις σελιδες του thread αλλα σε καθε σελιδα, τσουπ και ενα καινουργιο tablet (χεχεχε) ειναι τοσα πολλα τα ατιμα πφφφ. Αν εχετε κατι να μου προτεινεται και αμα ξερουμε καποιο μαγαζι που να μου το στειλει και να το χω γρηγορα στα χερια μου, η να το χω στη γερμανια μεχρι τις 31 του μηνος αλλιως κατι απο ελλαδα. Συγγνωμη αν κουρασα (που σιγουρα κουρασα αλλα τι να κανω κι εγω!).

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Καταρχήν. Αν το παραγγείλεις από Ευρώπη δεν έχεις θέμα με τελωνεία και τέτοια. Δεύτερον αν τα πας καλά με τα γερμανικά παρήγγειλε το από Amazon.de μόλις πας Γερμανία και θα το έχεις σε 2-3 μέρες το πολύ και θα το βρεις και πιο φτηνά. Τώρα για ποιο tablet σε αυτές τις ίντσες, εφόσον ξέρεις τις προδιαγραφές που θες κάνε μια λίστα και ψάξε τα στο Amazon.de για να δεις τιμές.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

δες το vero 9.7. εχει τα περισσοτερα απο αυτα που θες

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

δες το vero 9.7. εχει τα περισσοτερα απο αυτα που θες

 

 

πανω που ειχα αποφασισει να παρω το vero A9724 ειδα kai 2 Archos, titanium 80 και 80 xs και ξαναμπερδευτηκα μιας και τα archos ειναι πολυ ομορφα. πφφφ δεν με βλεπω να αποφασιζω τελικα χαχαχαχαχα. Καποια συμβουλη για τα archos? Αυτο που με τραβηξε στο vero ειναι οτι φαινεται αξιολογο σε καλη τιμη, αλλα το σημαντικοτερο ειναι η υποστηριξη του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι γνωμη εχετε γι αυτο??http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=62988&selectedCategoryId=1883 Δυστυχως δεν μπορω να παω παραπανω στα χρηματα...υπαρχει κατι καλυτερο στην τιμη των 100 ευρω?? :) Υπαρχει περιπτωση να μην δεχεται usb stick για ιντερνετ? Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι γνωμη εχετε γι αυτο??http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=62988&selectedCategoryId=1883 Δυστυχως δεν μπορω να παω παραπανω στα χρηματα...υπαρχει κατι καλυτερο στην τιμη των 100 ευρω?? :) Υπαρχει περιπτωση να μην δεχεται usb stick για ιντερνετ?

ξερεις αν εχει play store?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι γνωμη εχετε γι αυτο??http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=62988&selectedCategoryId=1883 Δυστυχως δεν μπορω να παω παραπανω στα χρηματα...υπαρχει κατι καλυτερο στην τιμη των 100 ευρω?? :) Υπαρχει περιπτωση να μην δεχεται usb stick για ιντερνετ?

Χάλια οθόνη, άγνωστη υποστήριξη σε roms και root. Πάντως πρέπει να χει Amlogic chipset, ένα θετικό

Link to comment
Share on other sites

Αρα ψάχνω κάτι άλλο..σ ευχαριστώ φίλε!!

 

@Fuorigioco...φίλε δεν ξέρω καθόλου!

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

πανω που ειχα αποφασισει να παρω το vero A9724 ειδα kai 2 Archos, titanium 80 και 80 xs και ξαναμπερδευτηκα μιας και τα archos ειναι πολυ ομορφα. πφφφ δεν με βλεπω να αποφασιζω τελικα χαχαχαχαχα. Καποια συμβουλη για τα archos? Αυτο που με τραβηξε στο vero ειναι οτι φαινεται αξιολογο σε καλη τιμη, αλλα το σημαντικοτερο ειναι η υποστηριξη του.

 

πολύ ωραία είναι και τα ipad mini clones [link] αν κοιτάς και κινέζικα

Link to comment
Share on other sites

To έχει πάρει άλλος αυτό CHUWI V88 το tablet;

 

Μου αρέσει αρκετά και τα χαρακτηριστικά του και η τιμή του. Ψάχνω μέρες τώρα να βρω κάποιο. Τα 7'' μου φαίνονται μικρά και τα 10'' μεγάλα.:p

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για tablet με οθονη 7-10 ιντσων, οσο το δυνατον φθηνοτερο. Δεν με ενδιαφερουν καμερες, καρτες γραφικων κλπ. Μονο να παιρνει καρτα sim για να συνδεομαι και με 2G/3G περα απο το wifi. Το θελω κυριως για emails και χαλαρο browsing και καμια φορα συνδεση σε vpn δικτυο λογω δουλειας. Ποιο προτεινετε; Edited by antwnhs1
Link to comment
Share on other sites

To έχει πάρει άλλος αυτό CHUWI V88 το tablet;

 

Μου αρέσει αρκετά και τα χαρακτηριστικά του και η τιμή του. Ψάχνω μέρες τώρα να βρω κάποιο. Τα 7'' μου φαίνονται μικρά και τα 10'' μεγάλα.:p

δεν το χω παρει αλλά ειναι πολύ καλό απ όσο έχω δει κ διαβάσει

Ενδιαφερομαι για tablet με οθονη 7-10 ιντσων, οσο το δυνατον φθηνοτερο. Δεν με ενδιαφερουν καμερες, καρτες γραφικων κλπ. Μονο να παιρνει καρτα sim για να συνδεομαι και με 2G/3G περα απο το wifi. Το θελω κυριως για emails και χαλαρο browsing και καμια φορα συνδεση σε vpn δικτυο λογω δουλειας. Ποιο προτεινετε;
OUMEI X5, HZ-MD168, JXD P300, Domi X7, MagicTab M7
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Σταύρο. Το pandawill πιστεύεις ότι είναι αξιόπιστο για να το πάρω; Βγαίνει στα 150€ περίπου.
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Σταύρο. Το pandawill πιστεύεις ότι είναι αξιόπιστο για να το πάρω; Βγαίνει στα 150€ περίπου.
http://www.geekbuying.com/Search/?keyword=CHUWI+V88
Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε Σταύρο καλησπέρα αλλά έκανα παραγγελία ενός tablet από geekbuying.com αλλά ενώ το έχω πληρώσει συνεχίζουν να μου το αναφέρουν ως unpaid έτσι πάω να ξαναπροσπαθήσω να κάνω την πληρωμή (μέσω του paypal μου πάντα ) τότε μου αναφέρουν ότι <<This invoice has already been paid. For more information, please contact the merchant>>. Τους έχω στείλει μύνημα αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα τι να κάνω . . . :/ τι έχει συμβεί σας παρακαλώ διαφωτίστε τον άσχετο . . .

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Σταύρο καλησπέρα αλλά έκανα παραγγελία ενός tablet από geekbuying.com αλλά ενώ το έχω πληρώσει συνεχίζουν να μου το αναφέρουν ως unpaid έτσι πάω να ξαναπροσπαθήσω να κάνω την πληρωμή (μέσω του paypal μου πάντα ) τότε μου αναφέρουν ότι <<This invoice has already been paid. For more information, please contact the merchant>>. Τους έχω στείλει μύνημα αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα τι να κάνω . . . :/ τι έχει συμβεί σας παρακαλώ διαφωτίστε τον άσχετο . . .

 

αργούν ν απαντήσουν στα email αυτοί. Λογικά θα στο διορθώσουν το πρόβλημα, αλλιώς, αν βιάζεσαι κι ολας, άνοιξε dispute ώστε να ακυρωθεί η παραγγελία, να παρεις τα χρήματα πίσω και να ξανακάνεις την αγορά.

Μου χει συμβεί τέτοιο πρόβλημα σ άλλο μαγαζί, δεν ειναι ανησυχητικό

Link to comment
Share on other sites

αργούν ν απαντήσουν στα email αυτοί. Λογικά θα στο διορθώσουν το πρόβλημα, αλλιώς, αν βιάζεσαι κι ολας, άνοιξε dispute ώστε να ακυρωθεί η παραγγελία, να παρεις τα χρήματα πίσω και να ξανακάνεις την αγορά.

Μου χει συμβεί τέτοιο πρόβλημα σ άλλο μαγαζί, δεν ειναι ανησυχητικό

Τι εννοείς dispute . . . υπάρχει περίπτωση να μου φάγανε τα λεφτά ;; :worry: :wacko:

Edited by navi55
διόρθωση quote
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς dispute . . . υπάρχει περίπτωση να μου φάγανε τα λεφτά ;; :worry: :wacko:
Αγοράζεις από το ιντερνετ, και μάλιστα από το εξωτερικο, και δεν ξέρεις να χρησιμοποιείς το paypal???

Όχι δεν θα χάσεις τα λεφτά σου, αλλά πήγαινε στο θέμα του paypal να μαθεις τα βασικα, που θα πρεπε να ξερεις για το πώς θα προστατευτείς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα παιδια ! Αφου διαβασα αρκετες σελιδες αποφασισα να προβω στην αγορα του Ainol Novo Fire I , απο minideals γιατι καταλαβα οτι ειναι αξιοπιστο . Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι σε ποσο καιρο θα το εχω στα χερια μου και αν θα πληρωσω κατι παραπανω στο τελωνειο. Ακομη εχει μια επιλογη OTG : with / without. Αν επιλεξω with ειναι +0,50 δολλαρια. Τι σημαινει αυτο ;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα παιδια ! Αφου διαβασα αρκετες σελιδες αποφασισα να προβω στην αγορα του Ainol Novo Fire I , απο minideals γιατι καταλαβα οτι ειναι αξιοπιστο . Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι σε ποσο καιρο θα το εχω στα χερια μου και αν θα πληρωσω κατι παραπανω στο τελωνειο. Ακομη εχει μια επιλογη OTG : with / without. Αν επιλεξω with ειναι +0,50 δολλαρια. Τι σημαινει αυτο ;

To fire δεν υπάρχει και δε θα το βρεις πουθενά. Μήπως εννοείς το ainol 10 hero 1? To OTG καλώδιο ειν αυτό που συνδέεις στη usb φλασάκια, ποντίκια πληκτρολόγια κλπ

Link to comment
Share on other sites

To fire δεν υπάρχει και δε θα το βρεις πουθενά. Μήπως εννοείς το ainol 10 hero 1? To OTG καλώδιο ειν αυτό που συνδέεις στη usb φλασάκια, ποντίκια πληκτρολόγια κλπ

 

Σωστα φιλε το hero 1 εννοω , λαθος δικο μου. Ναι θελω τετοιο καλωδιο γιατι θεωρω απαραιτητο να συνδεω φλασακι usb.

Aν μπορεις απαντησε μου και στα υπολοιπα ερωτηματα.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Το ipad μου προσφάτως είχε ένα ατύχημα :( και τωρα δυστυχώς ψάχνω αντικαταστάτη... Επειδή τον τελευταίο καιρό είχα επίσης και άλλα ατυχήματα (πόσο γκαντέμης αλήθεια? :p ) δεν θέλω να δώσω πολλά λεφτά για tablet. Oπότε με βλέπω για κανένα κινέζικο. Με ενδιαφέρει 1)αξιοπιστια-ποιοτητα 2)ποιοτητα οθονης 3) ταχύτητα. Το μέγεθος μου είναι αδιάφορο. Ως τώρα έχω δει το pipo M8 pro και μου αρεσε πολύ. Πως σας φαίνετε? Καμιά άλλη πρόταση?
Link to comment
Share on other sites

Αγοράζεις από το ιντερνετ, και μάλιστα από το εξωτερικο, και δεν ξέρεις να χρησιμοποιείς το paypal???

Όχι δεν θα χάσεις τα λεφτά σου, αλλά πήγαινε στο θέμα του paypal να μαθεις τα βασικα, που θα πρεπε να ξερεις για το πώς θα προστατευτείς

 

Τι dispute μου λές τωρα !!! τα λεφτά έχουν φύγει από τον λογαριασμό !! τι κανω τώρα ;;; θα πάρω τα λεφτά μου ή το tablet ή μου κάτσανε τάπα ;; :mad: :(

Link to comment
Share on other sites

Τι dispute μου λές τωρα !!! τα λεφτά έχουν φύγει από τον λογαριασμό !! τι κανω τώρα ;;; θα πάρω τα λεφτά μου ή το tablet ή μου κάτσανε τάπα ;; :mad: :(

Στο transaction στο paypal δες κάτω κάτω. Ανοίγεις dispute λέγοντας οτι δεν έχεις εγκυρο tracking number

Παιδιά ψάχνω για ένα φίλο ταμπλετ 10 ιντσών γύρω στα 180€ έχετε να προτείνετε κάτι;

CUBE U30GT Quad Core (RK3188)

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Στο transaction στο paypal δες κάτω κάτω. Ανοίγεις dispute λέγοντας οτι δεν έχεις εγκυρο tracking number

Οκ τ εκανα και μου απάντησαν αμέσως :

Hello there,

good afternoon,

pls do not worry, we have confirmed it, and then we will ship to you asap.

We extend our sincere apologies to you for this inconvenience.

Thank you for your understanding :

up: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...