Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με 2 λειτουργικά τα 64 γιγα ρομ είναι οριακά ειδικά για Windows και τις αναβαθμίσεις τους εμένα μόνο με Windows με περασμένα τα προγράμματα που θέλω έχουν μείνει 26 γιγα ελεύθερα. εάν είχα και android πόσα θα έμεναν; 15;; πολύ λίγα

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με 2 λειτουργικά τα 64 γιγα ρομ είναι οριακά ειδικά για Windows και τις αναβαθμίσεις τους εμένα μόνο με Windows με περασμένα τα προγράμματα που θέλω έχουν μείνει 26 γιγα ελεύθερα. εάν είχα και android πόσα θα έμεναν; 15;; πολύ λίγα

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Χωρίς καμία λογική η απάντηση.

Από πότε θεωρούνται λίγα τα 26gb ;;

Δεν νομίζω ο μέσος χρήστης να έχει πρόβλημα. Και στην τελική, υπάρχει και sd card.

 

Επίσης, άσχετη η σύγκριση android vs windows για το μέγεθος των updates. Άλλο μέγεθος για την κάθε πλατφόρμα.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

κάνοντας μια αναζήτηση για tablet με τουλάχιστον 2GB RAM στο Gearbest έλαβα αυτά τα αποτελέσματα.

http://www.gearbest.com/tablet-pcs-c_11294/tb6_2gb/?odr=low2high&odr_value=1

 

Οι επιλογές μου είναι : http://www.gearbest.com/compare-366652_365073_598248-21_21_21

 

- Teclast X80 Power

- Cube iWork8

 

1. Ουσιαστικά από χαρακτηριστικά είναι τα ίδια με μόνη διαφορά την μπαταρία το Telcast 3.8V/3800mAh ενώ το Cube 3.7V/3500mAh

2. Και τα δύο λένε ότι έχουν Google play store ( Supported ) που δεν ξέρω αν σημαίνει ότι είναι εγκατεστημένο ή θα μπλέξω να το βάλω εγώ .

3. Επίσης βλέπω ότι έχουν Dual boot το οποίο να είμαι ειλικρινής δεν με ενδιαφέρει ...

 

Προτείνεται να προτιμήσω κάποιο από αυτά για συγκεκριμένο λόγο ή εμπειρία που έχετε ή είναι τα ίδια και απλά να επιλέξω ότι είναι διαθέσιμο από EU Warehouse ?

 

Αν υπάρχει εναλλακτική περιμένω να την ακούσω ... τιμή έως 100 euro !

Link to comment
Share on other sites

Μην παρεις Teclast. Ή chuwi hi8 pro ή το Cube

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

κάνοντας μια αναζήτηση για tablet με τουλάχιστον 2GB RAM στο Gearbest έλαβα αυτά τα αποτελέσματα.

http://www.gearbest.com/tablet-pcs-c_11294/tb6_2gb/?odr=low2high&odr_value=1

 

Οι επιλογές μου είναι : http://www.gearbest.com/compare-366652_365073_598248-21_21_21

 

- Teclast X80 Power

- Cube iWork8

 

1. Ουσιαστικά από χαρακτηριστικά είναι τα ίδια με μόνη διαφορά την μπαταρία το Telcast 3.8V/3800mAh ενώ το Cube 3.7V/3500mAh

2. Και τα δύο λένε ότι έχουν Google play store ( Supported ) που δεν ξέρω αν σημαίνει ότι είναι εγκατεστημένο ή θα μπλέξω να το βάλω εγώ .

3. Επίσης βλέπω ότι έχουν Dual boot το οποίο να είμαι ειλικρινής δεν με ενδιαφέρει ...

 

Προτείνεται να προτιμήσω κάποιο από αυτά για συγκεκριμένο λόγο ή εμπειρία που έχετε ή είναι τα ίδια και απλά να επιλέξω ότι είναι διαθέσιμο από EU Warehouse ?

 

Αν υπάρχει εναλλακτική περιμένω να την ακούσω ... τιμή έως 100 euro !

Αν σε ενδιαφέρει μόνο Android δες και το Onda v80se.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει μόνο Android δες και το Onda v80se.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Το είδα απλά φοράει CPU και GPU ένα σκαλι κάτω ... αν δεν κάνω λάθος .

Intel Baytrail Z3735F Quad Core 1.33GHz vs Cherry Trail Z8300 Quad Core 1.44GHz

Intel HD Graphic(Gen7) vs Intel HD Graphic(Gen8)

βέβαια δείχνει να έχει καλύτερη μπαταρία ...

Battery Capacity(mAh): 3.7V /4200mAh vs Battery Capacity(mAh): 3.7V/3500mAh ( υπάρχει κάποιος να μου επιβεβαιώσει αν η μπαταρία σε χρήση έχει μεγάλη διαφορά ?

Link to comment
Share on other sites

Ψεύτικες οι τιμες των mah.

Δες και το ezpad που ειναι το μοναδικό 8ιντσο με θύρα usb. Αν σε ενδιαφερει βέβαια η χρήση του με καποια συσκευή usb και να φορτίζει ταυτόχρονα.

Εγω ειχα το cube iwork ultimate οχι το full hd. Μια ζαρα ηταν μέχρι που εκανα βλακεία και έσπασα την οθόνη του (τεχνικος ήθελα να το παιξω χαχα)

 

Chuwi hi8 δεν εχω ακουσει καλα λόγια καποιο προβλημα παρουσιαζει με την nand. Γενικα αυτα απο ποιότητα

Cube

Chuwi

Teclast

Oppo

Onda

Απο techtablets

Δες και κανένα μεγαλυτερο

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Ψεύτικες οι τιμες των mah.

Δες και το ezpad που ειναι το μοναδικό 8ιντσο με θύρα usb. Αν σε ενδιαφερει βέβαια η χρήση του με καποια συσκευή usb και να φορτίζει ταυτόχρονα.

Εγω ειχα το cube iwork ultimate οχι το full hd. Μια ζαρα ηταν μέχρι που εκανα βλακεία και έσπασα την οθόνη του (τεχνικος ήθελα να το παιξω χαχα)

 

Chuwi hi8 δεν εχω ακουσει καλα λόγια καποιο προβλημα παρουσιαζει με την nand. Γενικα αυτα απο ποιότητα

Cube

Chuwi

Teclast

Oppo

Onda

Απο techtablets

Δες και κανένα μεγαλυτερο

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

Δεν έχω βρεί τιμή κάτω από 100 για μεγαλύτερο ... Ευχαριστώ για την εναλλακτική επιλογή . Χρήσιμο χαρακτηριστικό ( Φόρτιση + χρήση )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω για 10" ταμπλετ,αλλά με ενδιαφέρει να έχει usb ή να δουλεύει otg για να διαβάζει εξωτερικό σκληρό.

Δεν με ενδιαφέρει αν είναι και από Κίνα,αρκεί αποδεδειγμένα να μπορεί να πραγματοποιήσει το παρά πάνω.

Έχουμε κάτι υπόψιν;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω για 10" ταμπλετ,αλλά με ενδιαφέρει να έχει usb ή να δουλεύει otg για να διαβάζει εξωτερικό σκληρό.

Δεν με ενδιαφέρει αν είναι και από Κίνα,αρκεί αποδεδειγμένα να μπορεί να πραγματοποιήσει το παρά πάνω.

Έχουμε κάτι υπόψιν;

Σε γενικές γραμμές σε τάμπλετ δε πρόκειται να διαβάσεις σκληρό δίσκο χωρίς εξωτερική τροφοδοσία.

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές σε τάμπλετ δε πρόκειται να διαβάσεις σκληρό δίσκο χωρίς εξωτερική τροφοδοσία.

Αυτό που θέλω να κάνω είναι να συνδέω έναν passport 250αρι και να του μεταφέρω αρχεία φωτο και βίντεο από την sd.

Άρα λες να μην το ψάξω καθόλου και να πάω σε άλλη λύση κάποιου netbook ίσως;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να κάνω είναι να συνδέω έναν passport 250αρι και να του μεταφέρω αρχεία φωτο και βίντεο από την sd.

Άρα λες να μην το ψάξω καθόλου και να πάω σε άλλη λύση κάποιου netbook ίσως;

 

σίγουρα υπάρχουν, το δικό μου i7 stylus διαβάζει κανονικά 500αρι 2.5 ίντσες χωρίς τροφοδοσία, μόνο με το usb

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα υπάρχουν, το δικό μου i7 stylus διαβάζει κανονικά 500αρι 2.5 ίντσες χωρίς τροφοδοσία, μόνο με το usb

 

Ενθαρρυντικό τότε,αλλά από ότι βλέπω αυτό πάει κοντά στα 300€.....έλεγα να μη περάσω τα 200:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

τι θα μου προτείνατε για 8" και τα 7" τα βλέπω μικρά. Η οθόνη θα ήθελα να έχει καλή απόδοση (ανάλυση, γωνία θέασης). Το προτιμώ dual os, για σερφάρισμα κυρίως και όχι για παιχνίδια. budget στα 150€ max αν και γλυκοκοιτάζω το mipad2 που ξεφεύγει..

Edited by cmour
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Αναζητω συσκευη οχι παραπανω απο 9''.Κατι παρομοιο σε χαρακτηριστικα με το Nexus 9,ξερω θα πειτε παρε αυτο,αλλα επειδη οπου το βρισκω ειναι τσουχτερο,θελω κατι τελος παντων με καλο ηχο και αξιοπρεπες hw,οποτε δεν θελω συσκευη με ηχειο πισω...καμια προταση?

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα πισω παρα στα πλαγια κατω που τα βαζουν, ειδικα για να τα καλυπτεις πληρως με τα χερια σου και να τα πνιγεις 100%, απορω ποιος εξυπνος το σκεφτηκε..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για ταμπλετ με οθόνη 9,7+ ιντσες μέχρι 200 ευρω ανεξάρτητου προέλευσης, τι προτείνετε; Μονη απαίτηση να έχει καλη οθόνη μιας και θα χρησιμοποιείται για διάβασμα.Μέχρι στιγμής έχουμε βρει το Galaxy Tab A στα 200,που έχει και amoled.κάποια ανώτερη συνολικά οθόνη θα βρω;

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Chuwi hibook pro

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος ψάχνει τάμπλετ στις 10" έως 300€.

Το Android και το IOS το έχουμε καλύψει, αλλά ψάχνεται και για Windows, που δεν έχω εικόνα για οτιδήποτε εκτός του Surface Pro.

 

Μπορεί να προτείνει κάποιος κάτι στις παραπάνω προδιαγραφές? Προτιμώ διαθεσιμότητα στην Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος ψάχνει τάμπλετ στις 10" έως 300€.

Το Android και το IOS το έχουμε καλύψει, αλλά ψάχνεται και για Windows, που δεν έχω εικόνα για οτιδήποτε εκτός του Surface Pro.

 

Μπορεί να προτείνει κάποιος κάτι στις παραπάνω προδιαγραφές? Προτιμώ διαθεσιμότητα στην Ελλαδα.

Για δεκάρι Windows+android μαζί ψήνεται;

Τότε η πιο σίγουρη επιλογή είναι το CUBE iwork10.

Τρομερό μηχανάκι.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Aπό εγχώρια αγορά πάντως υπάρχει και το mls magic που τρέχει και τα 2 λειτουργικά.

Για windows tablet παίζουν και τα Vero. Τρέχουν full windows εκδοση και γενικά ακούω καλά λογάκια γι αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Aπό εγχώρια αγορά πάντως υπάρχει και το mls magic που τρέχει και τα 2 λειτουργικά.

Για windows tablet παίζουν και τα Vero. Τρέχουν full windows εκδοση και γενικά ακούω καλά λογάκια γι αυτα.

Πες και τιμουλα και λοιπά χαρακτηριστικά για να μπορούμε να συγκρίνουμε.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

http://https://www.skroutz.gr/s/9473602/MLS-Magic-10-1-32GB.html

 

 

https://www.skroutz.gr/s/7535990/Vero-W102i-10-1-32GB.html#specs

 

Με εξαίρεση τις κάμερες που δεν είναι και τόσο καλής ποιότητας νομιζω οτι είναι καλές περιπτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...