Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω για ένα ταμπλετ 8 ιντσών για πολύ απλή χρήση ίντερνετ και βιντεακια. Θα προτιμηθει αγορά από κινα γιατί το μπατζετ είναι μέχρι 60€ μαξ.

http://www.geekbuying.com/item/Chuwi-Vi7-3G-7-Inch-Android-5-1-Phone-Call-Tablet-PC-SoFIA-AtomX3-3G-R-C3230--Quad-Core-Phablet-IPS-1024x600-1GB-8GB-GPS-WiFi-OTG---Black---White-347255.html

http://www.geekbuying.com/item/CHUWI-Vi8-Plus-Windows10-2GB-32GB-8-Inch-Tablet-PC-Intel-Cherry-Trail-Z8300-Quad-Core-1-84GHz-IPS-1280-800-HDMI-Type-C---Black-360389.html

Εάν μπορείς να διαθέσεις 20 ευρώ επιπλέον πάρε το δεύτερο ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Να διαθεσω αλλά θα προτιμούσα για Android 8 ιντσο.

 

http://www.banggood.com/Chuwi-HI8-Intel-Z3736F-Quad-Core-8-Inch-Dual-Boot-Tablet-p-980536.html

βαλε κ το κουπονακι απο κατω..ειναι dual boot,το εχω παρει για την μητερα μου...και ειναι πολυ καλο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ενδιαφέρομαι για ένα ταμπλετ (ακόμη κ μεταχειρισμένο) 7’ ΒΑΡΙΆ 8’ για κύρια χρήση GPS στο αμάξι με Bluetooth 2 ram για σεφαρισμα, κάποια ταινία και κάποιο παιχνίδι του γιου μου… θα προτιμούσα να έπαιρνε και τα δυο συστήματα δηλαδή και win και adroit και τέλος να έχει σύνδεση 3G…..(για το win που το θέλω απλά κάποιο παλιό εμπορικό πρόγραμμα που φυσικά δεν τρέχει στο adroit ) προτιμώ android από 5…… (χωρις να ειναι απολυτο αυτο.... ) μπορείτε να με βοηθήσετε;;; επαναλαμβάνω ακόμη και μεταχειρισμένο. Δεν έχω πρόβλημα…..:shifty: Edited by JTS1KOSTAS1
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο δεν ξέρω αν θα βρεις κάτι να παίζει αξιόπιστα. Σε Android θα σου πρότεινα να δεις το MLS iQTab Action 4G. Ξέρω ότι είναι μεγάλο το 10 αλλά θα έλεγα να αναθεωρήσεις. Έχω ένα 8αρι Rocket 3G και το μετάνιωσα που δεν πήρα 10άρι. Μέχρι τώρα μου έχει παίξει πολύ καλά. Μετά μία εξίσου αξιόπιστη αλλά πιο ακριβή επιλογή είναι το SAMSUNG Galaxy Tab S2 8.0 LTE . Είναι 8άρι με 3GB Ram. Νομίζω θα σε καλύψει ..απλά είναι αρκετά ακριβό!!! Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ κοιτώ καθόλου για μεγάλο στο ΟΡΙΟ για 8’ γιατί όταν θα το βάζω στο αμάξι για gps θα μου πιάνει όλο το ταμπλό!!!!!! Για MLS έχω διαβάσει όχι καλά λόγια αν και είναι ελληνικό και έτσι το αποφεύγω….. υπάρχει καμία ιδέα;;;;:!:
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ κοιτώ καθόλου για μεγάλο στο ΟΡΙΟ για 8’ γιατί όταν θα το βάζω στο αμάξι για gps θα μου πιάνει όλο το ταμπλό!!!!!! Για MLS έχω διαβάσει όχι καλά λόγια αν και είναι ελληνικό και έτσι το αποφεύγω….. υπάρχει καμία ιδέα;;;;:!:

Δεν είναι Ελληνικό, Κινεζικό παραγγελία είναι με το λογότυπο της MLS ... :)

Και δεν λες εάν θέλεις από Ελλάδα ή Κίνα και το ποσόν το οποίο διαυέτεις.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι Ελληνικό, Κινεζικό παραγγελία είναι με το λογότυπο της MLS ... :)

Και δεν λες εάν θέλεις από Ελλάδα ή Κίνα και το ποσόν το οποίο διαυέτεις.

 

μέχρι 150 ευρώ αλλά αυστηρά 7" στην έσχατη περίπτωση 8" (και αυτο με "κρύα" καρδιά... )

:!:

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από Αμερική (4g/LTE) ?????

 

Καλησπέρα σε όλους,

Φίλος μου πάει και έρχεται συχνά Αμερική. Φεύγει αύριο, ξανά. Θέλω να πάρω ένα tablet που να είναι ανάμεσα σε 8-10 ίντες, 2 gb μνήμη ram, τουλάχιστον 16 gb γενική μνήμη, να παίρνει κάρτα sim (για ΟΤΕ TV) άρα να είναι LTE και να έχει καλή μπαταρία.

Έχετε κάποια πρόταση και από ποιο αμερικάνικο μαγαζί? Φυσικά θέλω να έχει και αξεσουάρ όπως θήκη κτλ (να μπορώ να βρω εύκολα δηλαδή)

Το να είναι επώνυμο θα είναι ακόμη καλύτερα (όπως Samsung), διότι θα μπορώ να βρίσκω και άλλες rom, απλά σκεφτόμουν όριο τα 250 ευρώ.

 

 

Προτάσεις???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδη εχω καιρω να ασχοληθω, καποιο tablet γυρω στα 160€ 10αρι, καλη οθονη και μπαταρια, ψιλοαδιαφορο το gps και 4g, κυριως android?

Και σε 8αρι.. Το chuwi hi8?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδι προτεινετε κανενα μοντελο στα 15-200€ με 10'' οθονη, το θελω κυριως για browsing και ταινιες. Το galaxy tab e ( http://www.skroutz.gr/s/7390278/Samsung-Galaxy-Tab-E-9-6-WiFi-8GB.html ) λεει τιποτα η να παρω απο κινα?
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους!!!!! Ενδιαφέρομαι για 8αρι τάμπλετ για ανάγνωση pdf αρχείων και κατέληξα σε ένα απ τα δύο Chuwi Hi8 ή Chuwi Hi8 pro. Ποιο θεωρείτε οτι είναι καλύτερο για την συγκεκριμένη χρήση; Εχω διαβάσει για κάποια προβλήματα ( με την μπαταρία) για το pro μοντέλο και αυτό με προβληματίζει αρκετά στην επιλογή μου.
Nokia lumia 520-Huawei P9 lite
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σκφετομαι για tablet μεχρι 150 ευρω απο ελλαδα.Εχετε να προτεινετε καποιο;;να εχει τα κλασσικα και 3g ή 4g και να ειναι οσο πιο γρηγορο μπορει για τα λεφτα του...Ειχα ενα ipad 2 απτη μερα που βγηκε και εχει αρχισει να τα παιζει.
Link to comment
Share on other sites

Μακριά από τα chwui. Έχουν πολλά bugs

Τίποτα δεν έχουν, 3ο χρόνο το λυώνει η κόρη μου και δουλεύει ρολόϊ ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

έχει κανείς άποψη για αυτό;

 

http://www.e-shop.gr/tablet-lenovo-a8-50f-8-quad-core-16gb-wifi-bt-gps-android-50-white-p-PER.910591

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Ψάχνω tablet για τη μητέρα μου που δε σκαμπάζει από τεχνολογία...καταλαβαίνετε :p

Σκεφτόμουν κάποιο android μεταξύ 8 και 9 ιντσών για να μην είναι ούτε πολύ μικρό και δεν μπορεί να διαβάζει ούτε μεγάλο για να τη δυσκολεύει.Θέλω κάτι απλό σχετικά αλλά όχι κανένα χρέπι!Παιχνίδια ούτως ή άλλως δε μας ενδιαφέρουν.

Κάποιες επιλογές είναι οι εξής

Alcatel Pixi 3

MLS iQ Tab Ideal

Lenovo Tab 2 A8-50

 

Όλα διατίθενται και από τα μεγάλα καταστήματα όπου μπορώ να πάω και να το παραλάβω επιτόπου χωρίς να χρειαστεί να περιμένω διότι σκεφτόμουν να συνδυάσω την αγορά με την ημέρα της μητέρας μεθαύριο και να της το κάνω δώρο(αν και μου φαίνεται ότι αν δεν το βολευτεί,εγώ θα ασχολούμαι πιο πολύ παρά εκείνη :rolleyes: ).

Θα ήθελα την άποψή σας για τα παραπάνω ή κάποιο άλλο που προτείνετε αλλά σε λογική τιμή.

Και κάτι ακόμα:κανένα σε αυτό το επίπεδο τιμής δεν υποστηρίζει 3G ε;

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για tablet μέχρι 120 ευρώ. Θα το χρησιμοποιήσω κυρίως για παιχνίδια και προτιμώ να το φέρω από την Κίνα. Θέλω να έχει 32G χώρο, 2G RAM, δεκάρα οθόνη, καλή κάμερα και Google Play.

Τι προτείνετε ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω για φίλο ένα tablet μέχρι 100 ευρώ.

Δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις. Το μόνο που θέλει είναι μεγάλη οθόνη. Όσο το δυνατόν δοκιμασμένο και απροβληματιστο.

Καμία πρόταση;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Ψάχνω tablet για τη μητέρα μου που δε σκαμπάζει από τεχνολογία...καταλαβαίνετε :p

Σκεφτόμουν κάποιο android μεταξύ 8 και 9 ιντσών για να μην είναι ούτε πολύ μικρό και δεν μπορεί να διαβάζει ούτε μεγάλο για να τη δυσκολεύει.Θέλω κάτι απλό σχετικά αλλά όχι κανένα χρέπι!Παιχνίδια ούτως ή άλλως δε μας ενδιαφέρουν.

Κάποιες επιλογές είναι οι εξής

Alcatel Pixi 3

MLS iQ Tab Ideal

Lenovo Tab 2 A8-50

 

Όλα διατίθενται και από τα μεγάλα καταστήματα όπου μπορώ να πάω και να το παραλάβω επιτόπου χωρίς να χρειαστεί να περιμένω διότι σκεφτόμουν να συνδυάσω την αγορά με την ημέρα της μητέρας μεθαύριο και να της το κάνω δώρο(αν και μου φαίνεται ότι αν δεν το βολευτεί,εγώ θα ασχολούμαι πιο πολύ παρά εκείνη :rolleyes: ).

Θα ήθελα την άποψή σας για τα παραπάνω ή κάποιο άλλο που προτείνετε αλλά σε λογική τιμή.

Και κάτι ακόμα:κανένα σε αυτό το επίπεδο τιμής δεν υποστηρίζει 3G ε;

 

Το Alcatel το έχω εδώ και λίγους μήνες και ομολογώ ότι με έχει ικανοποιήσει πολύ, δεδομένης και της τιμής του.

Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ψάχνω ένα tablet στις 8-10 in για διάβασμα ebook, σερφάρισμα στο ίντερνετ, Facebook κλπ.

 

To budget είναι γύρω στα 200€. Τι μου προτείνεται ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ψάχνω ένα tablet στις 8-10 in για διάβασμα ebook, σερφάρισμα στο ίντερνετ, Facebook κλπ.

 

To budget είναι γύρω στα 200€. Τι μου προτείνεται ?

Εγώ παρήγγειλα αυτό: http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_320306.html

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ψάχνω ένα tablet στις 8-10 in για διάβασμα ebook, σερφάρισμα στο ίντερνετ, Facebook κλπ.

 

To budget είναι γύρω στα 200€. Τι μου προτείνεται ?

Από Κίνα ή Ελλάδα. Αν θες από Κίνα δες το onda v919 air Ch. Υπάρχει με Windows και dual boot μαζί με Android.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...