Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός τάμπλετ γύρω στα 100ευρώ(υπαρχει δυνατοτητα αγορας και απο εξω) .

 

Επειδη εχω ηδη το icoo d70 pro 2 και μου δημιουργησε πολλα προβληματα με την φορτιση και γενικα την μπαταρια. θα ηθελα το επομενο να εχει στρογγυλο βύσμα να μην εχω παλι τα ιδια προβληματα.

 

Το χρειαζομαι για πλοηγηση στο διαδίκτυο και αν παιζει και τηλεοραση ακομα καλυτερα!

 

Υ.Γ οχι παραπανω απο 7-8 ιντσες

Edited by Teo17
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα τις προτασεις σας για αγορα ενος tablet με τα παρακατω χαρακτηριστικα

Οθονη 10 in

Σύνδεση μονο σε WiFi

Συστημα Android

Να παιρνει προγραμμα πλοηγησης οπως τα κινητά

Τιμη γυρω στα 100 €

Να βγαζει αξιοπρεπεις φωτογραφιες και βιντεακια

Να παιρνει καρτα μνημης και αν εχει θυρα HDMI

Αν ειναι απο Κινα, να ειναι απολυτα συμβατο με τα ελληνικα δεδομενα

Ευχαριστω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα τις προτασεις σας για αγορα ενος tablet με τα παρακατω χαρακτηριστικα

Οθονη 10 in

Σύνδεση μονο σε WiFi

Συστημα Android

Να παιρνει προγραμμα πλοηγησης οπως τα κινητά

Τιμη γυρω στα 100 €

Να βγαζει αξιοπρεπεις φωτογραφιες και βιντεακια

Να παιρνει καρτα μνημης και αν εχει θυρα HDMI

Αν ειναι απο Κινα, να ειναι απολυτα συμβατο με τα ελληνικα δεδομενα

Ευχαριστω

 

καμια προταση εδω??

Γιατι ενδιαφερει και εμενα κατι αναλογο...

Link to comment
Share on other sites

Το γνώμη έχετε για το λενοβο α3500 στα 99 ευρώ?

Κάποια καλύτερη πρόταση σε αυτά τα χρήματα?

 

επειδή με ενδιαφέρει και εμένα αυτό το tablet,το έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώσεις;

Το χρειάζομαι μέσα στη βδομάδα οπότε αναγκαστικά θα το πάρω από εδώ.

Βασικά με ενδιαφέρει ο ήχος να ακούγεται καλά,το θέλω περισσότερο για να χαζεύει ο πιτσιρικάς κανένα παιδικό και εγώ για σερφάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Θα ήθελα μια βοήθεια/πρόταση για τάμπλετ...

Οι απαιτήσεις μου είναι:

  • Μεγάλη (και σχετικά καλή) οθόνη (9"+)
  • Καλή μπροστινή κάμερα
  • wifi (to 3g αδιάφορο, καλύτερα να μην έχει)
  • Αξιοπιστία
  • Ελληνικά (στο μενού και γενικότερα)

 

Θα χρησιμοποιηθεί κατά κύριο λόγο για χρήση skype, και κατά κύριο λόγο από μεγάλους ανθρώπους, οπότε και για αυτό η αξιοπιστία, ας μην μπλέξουν με κινεζιές...

Γενικώς, θέλω να είμαι σίγουρος ότι θα τους δουλεύει και θα μπορούν να επικοινωνούν με skype απροβλημάτιστα, και κατά τα υπόλοιπα δεν έχω ιδιαίτερες προτιμήσεις εκτός από τα "αυτονόητα" (για παράδειγμα δε θέλω turbo-x που δεν έχουν καν play store μέσα...).

Θεωρώ πως 100-150€ είναι υπέρ-αρκετά για αυτά που ζητάω, παρόλα αυτά το ταβάνι είναι τα 200€.

 

Ο,τι πρόταση υπάρχει παίδες...

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

επειδή με ενδιαφέρει και εμένα αυτό το tablet,το έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώσεις;

Το χρειάζομαι μέσα στη βδομάδα οπότε αναγκαστικά θα το πάρω από εδώ.

Βασικά με ενδιαφέρει ο ήχος να ακούγεται καλά,το θέλω περισσότερο για να χαζεύει ο πιτσιρικάς κανένα παιδικό και εγώ για σερφάρισμα.

 

Είχα πάρει για γνωστό ένα διαφορετικό μοντέλο Lenovo και είναι αρκετά τίμιο για τα λεφτά του. Ειδικά με τα 99€ που κξάνει αυτό παίρνεις κάτι καλύτερο από τα κινέζικα του κιλού, στα ίδια σχεδόν λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ONDA v711s 7'' ειναι αρκετα αξιοπιστο για ενα δωρο που θελω να κανω στα 100 ευρω??

Δεν θελω να παρω κατι και να βγει ξυνο...(δωρο ειναι)!

 

Eαν οχι κατι αλλο σχετικα αξιοπιστο στα ιδια λεφτα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ONDA v711s 7'' ειναι αρκετα αξιοπιστο για ενα δωρο που θελω να κανω στα 100 ευρω??

Δεν θελω να παρω κατι και να βγει ξυνο...(δωρο ειναι)!

 

Eαν οχι κατι αλλο σχετικα αξιοπιστο στα ιδια λεφτα?

Κοιταξε και το freetab 1001 το εχω σχεδον μια εβδομαδα και παει πολυ καλα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος ειναι στην ιδια τιμη που ψαχνεις.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

nexus 7 16gb ή Lg G pad V400? ειναι πολυ κοντα στα λεφτα, στα θετικα του Lg ειναι η microSD...με ενδιαφερει και η μπαταρια
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

>Ποια ειναι η γνωμη σας γι αυτό;
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. πρόσφατα είχα αγοράσει το fnf ifive x3 αλλα λογο καποιας ατυχίας μου εσπασε. παμε τωρα για αλλα. ψαχνω 10αρι 3g γυρω στα 150. αν ειναι απο ελλαδα ακομα καλυτερα να μπει με δοσεις. ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Θα ήθελα μια βοήθεια/πρόταση για τάμπλετ...

Οι απαιτήσεις μου είναι:

  • Μεγάλη (και σχετικά καλή) οθόνη (9"+)
  • Καλή μπροστινή κάμερα
  • wifi (to 3g αδιάφορο, καλύτερα να μην έχει)
  • Αξιοπιστία
  • Ελληνικά (στο μενού και γενικότερα)

 

Θα χρησιμοποιηθεί κατά κύριο λόγο για χρήση skype, και κατά κύριο λόγο από μεγάλους ανθρώπους, οπότε και για αυτό η αξιοπιστία, ας μην μπλέξουν με κινεζιές...

Γενικώς, θέλω να είμαι σίγουρος ότι θα τους δουλεύει και θα μπορούν να επικοινωνούν με skype απροβλημάτιστα, και κατά τα υπόλοιπα δεν έχω ιδιαίτερες προτιμήσεις εκτός από τα "αυτονόητα" (για παράδειγμα δε θέλω turbo-x που δεν έχουν καν play store μέσα...).

Θεωρώ πως 100-150€ είναι υπέρ-αρκετά για αυτά που ζητάω, παρόλα αυτά το ταβάνι είναι τα 200€.

 

Ο,τι πρόταση υπάρχει παίδες...

 

Ευχαριστώ.

 

9 ίντσες, από Ελλάδα, όχι Turbo x, στα 100-150€...

Χμμ πασάς μου είσαι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χάχα πράγματι δυστυχώς μόνο turbo-x 9αρι από Ελλάδα σε οποιαδήποτε κατηγορία τιμής αν δεν κάνω λάθος.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι καινούργιος θα ήθελα την βοήθεια σας είμαι ανάμεσα σε lg g pad 8.3 vs samsung galaxy tab pro 8.4
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πριν λίγες ώρες είχα το ίδιο δίλημμα για συγγενικό μου πρόσωπο πες τι σε ενδιαφέρει περισσότερο μήπως και μπορέσω να σε βοηθήσω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Λόγω του ότι λογικά θα θες καλή οθόνη ίσως το Samsung να είναι καλύτερη επιλογή. Δεν θυμάμαι όμως αν έχει GPS.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία δεν ξέρω αλλά στα άλλα αν δεν μου διαφεύγει κάτι το Samsung είναι καλύτερο. Για μένα μειονέκτημα του Samsung είναι τα κουμπιά που έχει. Θα τα προτιμούσα να είναι software.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι για αγορά tablet αλλά δεν έχω ασχοληθεί με τον τομέα να προτιμήσω windows ή android?

 

Εγω για android κοιτούσα, Lenovo IdeaTab A3000-H (16GB) 3G, μιας και θέλω φθηνή λύση, 3G και θα το χρησιμοποιώ κυρίως για σερφάρισμα και gps αυτοκινήτου.

 

Αλλά δεν ξέρω τα οφέλη ενός windows tablet, άρα αν μπορεί κάποιος να μου δώσει more info, more than welcome :ninja:

 

ps.

απότι είδα οι τιμές 3g σε windows είναι unreachable :(

Edited by RantanplanSony
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα ψάχνω τάμπλετ από κίνα για τον πατέρα μου που να παίρνει όμως και πληκτρολόγιο γνωρίζεται κάτι? μέχρι 100 ευρώ όμως
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος όλα παίρνουν ενσύρματο πληκτρολόγιο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι καινούργιος θα ήθελα την βοήθεια σας είμαι ανάμεσα σε lg g pad 8.3 vs samsung galaxy tab pro 8.4

Και οι δύο ταμπλέτες είναι εξαιρετικές. Στα ίδια λεφτά εννοείται παίρνεις το Samsung, καθώς είναι ελάχιστα πιο καινούργιο και με λίγο πιο ισχυρό hardware. Πάντως το V500 είναι πολύ όμορφο και χρηστικό και ουσιαστικά δεν υπολείπεται σε τίποτα του άλλου. Προσωπικά θα προσπαθούσα να πιάσω και τα δύο στα χέρια μου και θα έπαιρνα αυτό που με βολεύει πιο πολύ / με τραβάει αισθητικά.

Εάν είναι >30€ ακριβότερο το Samsung, θα έπαιρνα το LG.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Πριν δυο βδομαδες αγορασα το Toshiba WT310-105 tablet και γενικως ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Αφου το εψαξα λιγο παραπανω μεσω Amazon παραγγειλα και την θηκη του γιατι η αντιπροσωπεια εδω δεν.... και το Digitiser pen του το οποιο ελεγε το site οτι ηταν compatible με το tablet που εχω.Τρεις ωρες τωρα εχω φαει το internet να βρω πως θα το κανω να λειτουργησει και ακομα τιποτε.Μηπως τελικα εκανα πατατα που το αγορασα και δεν ειναι συμβατο?Αλλα πως αφου το αλλο μοντελο το WT 310-106 δηλ ειναι ακριβως το ιδιο μονο που το εχει ενσωματωμενο στην πλατη του.Θα ηθελα τα φωτα σας επειδη γραφω πολλες σημειωσεις και θα με βολευε να το χρησιμοποιησω, καποιος να μου εξηγησει ή να μου προτεινει καποιο site που να δειχνει πως λειτουργει το αναθεματισμενο.Πηγε γυρω στα 50 ευρω αγορα αμα ειναι να αρχισω να τα κλαιω απο τωρα.Αυτο ειναι http://www.toshiba.co.uk/accessories/laptops/tablet-accessories/excite-(at10)/pa5133u-1euc/ το περι ου ο λογος αντικειμενο.Καθε βοηθεια δεκτή.Ευχαριστω εκ των προτερων.Α ναι αν βοηθαει κατι στο site ειχε και αυτο:Αριθμός παραγγελίας: PT133E-00700MGE Edited by Navar
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...