Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά χαρά. Ψάχνω για ένα tablet για τους γονείς μου, γύρω στα 250 Ε (+/- 30Ε max)

 

Θα ήθελα αν είναι δυνατό να έχει τα εξής χαρακτηριστικά:

- 10άρα οθόνη

- αξιποπρεπή κάμερα μπροστά για skype video-calls

- δυνατότητα ελληνικού Interface

- αν είναι εφικτό (το ξέρω ότι ζητάω πολλά) GPS - χωρίς όμως αυτό να είναι απαραίτητο.

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο ;

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά. Ψάχνω για ένα tablet για τους γονείς μου, γύρω στα 250 Ε (+/- 30Ε max)

 

Θα ήθελα αν είναι δυνατό να έχει τα εξής χαρακτηριστικά:

- 10άρα οθόνη

- αξιποπρεπή κάμερα μπροστά για skype video-calls

- δυνατότητα ελληνικού Interface

- αν είναι εφικτό (το ξέρω ότι ζητάω πολλά) GPS - χωρίς όμως αυτό να είναι απαραίτητο.

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο ;

 

Ελληνικό interface έχουν όλα τα tablets πλέον. Ελληνικό πληκτρολόγιο βάζεις από το Market.

 

Στις 9.7 ίντσες, το Cube U9GT2 είναι μία πολύ καλή επιλογή, με την προυπόθεση ότι δεν θέλεις HDMI. Στα 205 ευρώ απ'έξω, στα 290 από Ελλάδα.

 

Στις 10.1 ίντσες, μία είναι η λύση κατά την γνώμη μου μέχρι στιγμής. Zenithink C91, γύρω στα 165-170 απ'έξω και στα 250 από μέσα.

 

Σχετικά με την κάμερα και με βάση την προσωπική μου εμπειρία τα 0.3MP είναι μια χαρά. Δοκίμασα το Zenithink C71 του οποίου η κάμερα είναι 0.3MP, με το Skype το οποίο λειτουργεί άψογα σε κλήση με PC και η εικόνα στο PC ήταν πεντακάθαρη και λεπτομερής. Το πιο σημαντικό για καλή ποιότητα εικόνας στις βιντεοκλήσεις είναι η ύπαρξη γρήγορης σύνδεσης.

 

GPS εκτός από τα Flytouch δεν έχω κάποιο άλλο υπόψιν μου που να έχει. Βέβαια αν υπάρχει Bluetooth μπορεί να γίνει κατάσταση με έναν εξωτερικό Bluetooth GPS δέκτη.

Edited by Tabletistas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω για tablet για να διαβάζω βιβλία (pdf κυριως), να βλέπω καμμιά ταινία και να πειράζω αρχεία word και excel...

 

Τι προτείνεται? Βασικά έλεγα να πάω σε 7άρι λόγω μικρού μεγέθους και ότι βολεύει με το ένα χέρι...

 

Τι λέτε???

:)

 

Εγώ θα έλεγα ότι εξαρτάται από το τι εννοείς με το "να πειράζω αρχεία..." Αν το "πείραγμα" είναι ψιλοπράματα τότε ίσως και να μπορέσεις να κάνεις δουλειά. Αν είναι κάτι περισσότερο τότε ψάξε για κάτι με πληκτρολόγιο...

 

Για να διαβάζεις .pdf δεν είναι και ότι καλύτερο, εδώ που τα λέμε. Προτιμότερο θα ήταν ένα e-book reader.

Για ταινίες στο κρεβάτι καλά είναι, αν κοιμάσαι παρέα με την ταμπλέτα και όχι με κάποιο/α άλλο/η.

Συμπερασματικά: αποφάσισε για τι το θέλεις κυρίως...

Link to comment
Share on other sites

Για αυτές της δουλειές θα πρότεινα ένα Ramos σαν το δικό μου,μόνο μειονέκτημα ότι δεν έχει μεγάλη συμβατότητα με παιχνίδια της gameloft και μη υποστήριξη επίσημου market για την ώρα λόγω ics

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό interface έχουν όλα τα tablets πλέον. Ελληνικό πληκτρολόγιο βάζεις από το Market.

 

Στις 9.7 ίντσες, το Cube U9GT2 είναι μία πολύ καλή επιλογή, με την προυπόθεση ότι δεν θέλεις HDMI. Στα 205 ευρώ απ'έξω, στα 290 από Ελλάδα.

 

Στις 10.1 ίντσες, μία είναι η λύση κατά την γνώμη μου μέχρι στιγμής. Zenithink C91, γύρω στα 165-170 απ'έξω και στα 250 από μέσα.

 

Σχετικά με την κάμερα και με βάση την προσωπική μου εμπειρία τα 0.3MP είναι μια χαρά. Δοκίμασα το Zenithink C71 του οποίου η κάμερα είναι 0.3MP, με το Skype το οποίο λειτουργεί άψογα σε κλήση με PC και η εικόνα στο PC ήταν πεντακάθαρη και λεπτομερής. Το πιο σημαντικό για καλή ποιότητα εικόνας στις βιντεοκλήσεις είναι η ύπαρξη γρήγορης σύνδεσης.

 

GPS εκτός από τα Flytouch δεν έχω κάποιο άλλο υπόψιν μου που να έχει. Βέβαια αν υπάρχει Bluetooth μπορεί να γίνει κατάσταση με έναν εξωτερικό Bluetooth GPS δέκτη.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το Zenithink που το βρίσκω, γιατί skroutz δεν υπάρχει;

 

Επίσης βρίσκω κάτι Apollon MID σε καλή τιμή (703 στα 149Ε με Android 4, 503 στα 229 με GPS). Αξίζουν πιστεύεις;

 

Όλα αυτά (Zenithink & Apollon) παίρνουν market; Με ενδιαφέρει κυρίως skype.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά (Zenithink & Apollon) παίρνουν market; Με ενδιαφέρει κυρίως skype.

 

Το Zenithink C91 απ' ότι έχω διαβάσει διαθέτει android market.

 

Η ταμπλέτα διατίθεται με προεγκατεστημένο Android 2.3, εφαρμογές για δημιουργία κειμένων (MS wordpad) και λογιστικών φύλλων (MS SpreadExcel) καθώς και Internet Explorer για σερφάρισμα (κάτι το οποίο ομολογουμένως δε μας αρέσει ιδιαίτερα, αλλά μπορεί να ξεπεραστεί εύκολα με την εγκατάσταση κάποιου άλλου browser όπως ο FireFox). Επιπλέον εφαρμογές Android μπορούμε να κατεβάσουμε από το Android Market που θα βρούμε ανάμεσα στις προεγκατεστημένες εφαρμογές.

(Πηγή: e-tablets.gr)

Link to comment
Share on other sites

Μα ότι αγοράζει πια στη Κίνα φτιάχνεται.... τα πάντα κινέζικα είναι... δηλαδή η Samsung που είναι Κορεάτικη...

Άμα η ποιότητα και το tablet είναι καλό δεν με ενδιαφέρει από που είναι.... στα επώνυμα πληρώνεις το όνομα... άμα δεις τα χαρακτηριστικά (cpu, gpu και κτλ.) ..... τα ίδια έχει και το Κινέζικο.... Οι Κινέζοι είναι πολύ μπροστά απ' όλους...

 

Και εγώ δεν τους είχα σε εκτίμηση παλαιότερα αλλά έχουν κάνει τεράστια βήματα προόδου.... εγώ πήρα το Ramos W6HD και άμα το δεις από κοντά θα τα χάσεις.. απίστευτη ποιότητα, χαρακτηριστικά και οθονάρααααααααα.... τα σπάει φίλε μου...

 

Και έδωσα μόνο 140€ και όχι τα 3πλάσια για να λέω ότι έχω tablet με επώνυμο..... Διάβασε και λίγο στα ξένα forum να δεις τι γίνεται.... όλοι προτιμούν τα φτηνά αλλά πιά ποιοτικά tablet και κινητά απ' ότι τα επώνυμα τάχα μου...

 

:)

 

ναι αλλα αν χαλασει αντε να τρεχω στον κινεζο να το φτιαξει για αυτο ψαχνω καποιο που να εχει αντιπροσωπεια εδω και μου ειπαν οτι η αρχοσ εχει

δεν ειναι εποχες να πεταμε λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Xαιρετώ το φόρουμ! Μόλις χθες ανακάλυψα αυτόν τον οικονομικό θησαυρό γνώσεων και κατόπιν αρκετής μελέτης κατέληξα στην αγορά ενός ΙPS Panel, στις 9,7 ιντσες. Είμαι ανάμεσα σε Οnda vi40, Cube και Τeclast A10. Με ενδιαφέρει να μπορώ να βγάλω καμιά φωτογραφία, να έχει πολύ καλή ποιότητα οθόνης και τέλος να έχει όσο γίνεται πιο όμοια εμπειρία στο θέμα του Internet Browsing με το IPAD. Οσον αφορά το τελευταίο, απο βιντεάκια στο youtube, μόνο το Teclast φαίνεται να έχει σχετικά ομαλό scrolling. Τα υπόλοιπα λίγο πολύ κολλάνε. Υπάρχει κάποιο κινέζικο το οποίο να φημίζεται για τις επιδόσεις του στον συγκεκριμένο τομέα;Από τα τρία που ανέφερα ποιο έχει overall την καλύτερη ποιότητα κατασκευής; Υπάρχει καλύτερη εναλλακτική; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1μήνα σκέφτομαι να αγοράσω tablet και με μια έρευνα που έκανα σκέφτηκα να πάρω το asus trasformer prime.Είδα μετά πως λειτουργούν τα windows8 σε tablet και μου άρεσε και πιστεύω θα μου ταίριαζε και λόγω μεταπτυχιακού αλλά και λόγω δουλειάς στο μέλλον.To θέμα είναι αν αγοράσω τώρα το prime θα μπορώ στο μέλλον να εγκαταστήσω τα windows8(γιατί είδα ότι η microsoft έδωσε κάποιες προυποθέσεις που πρέπει να τηρούν τα tablet που τρέχουν το λογισμικό και το prime τους τηρεί)?Εσείς από δικιά σας εμπειρία πιστεύετε ότι θα το τρέχει καλά ή θα lugarei?Μια άλλη απορία που έχω είναι αν δουλεύουν κανονικά τα office της microsoft στο tablet.Γνωρίζει κανείς?Το windows store θα έχει εφαρμογές διασκέδασης και παιχνιδιών όπως το android market και app store?Είδα και για ένα πρόγραμμα που μου διαφεύγει τώρα το όνομα από το οποίο μπορείς να περάσεις εφαρμογές στα windows 8 που βρίσκονται στο android market.Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις θα είμαι ευγνώμον αν απαντήσει κάποιος.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1μήνα σκέφτομαι να αγοράσω tablet και με μια έρευνα που έκανα σκέφτηκα να πάρω το asus trasformer prime.Είδα μετά πως λειτουργούν τα windows8 σε tablet και μου άρεσε και πιστεύω θα μου ταίριαζε και λόγω μεταπτυχιακού αλλά και λόγω δουλειάς στο μέλλον.To θέμα είναι αν αγοράσω τώρα το prime θα μπορώ στο μέλλον να εγκαταστήσω τα windows8(γιατί είδα ότι η microsoft έδωσε κάποιες προυποθέσεις που πρέπει να τηρούν τα tablet που τρέχουν το λογισμικό και το prime τους τηρεί)?Εσείς από δικιά σας εμπειρία πιστεύετε ότι θα το τρέχει καλά ή θα lugarei?Μια άλλη απορία που έχω είναι αν δουλεύουν κανονικά τα office της microsoft στο tablet.Γνωρίζει κανείς?Το windows store θα έχει εφαρμογές διασκέδασης και παιχνιδιών όπως το android market και app store?Είδα και για ένα πρόγραμμα που μου διαφεύγει τώρα το όνομα από το οποίο μπορείς να περάσεις εφαρμογές στα windows 8 που βρίσκονται στο android market.Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις θα είμαι ευγνώμον αν απαντήσει κάποιος.

 

καλύτερα να ρωτήσεις στο κατάλληλο μέρος κι όχι εδώ ( http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=103 )

αλλά το prime τρέχει android

τώρα και να έχει κάποιος το ταμπλετ πιστεύω ότι δύσκολα να πει για ένα λειτουργικό που πρώτον δεν έχει βγεί ακόμα (final)

και κυρίως δεν ξέρει κανένας αν υπάρξει ποτέ τρόπος να βάλεις win 8 στο prime (δεν έχω δει ποτέ να βγαίνουν τέτοια ports που να βάζουν <κλειστά> λειτουργικά π.χ από ανδροιδ σε ms , παρά μόνο το αντίθετο , π.χ συσκευή με windows να τρέχει ανδροιδ)

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να ρωτήσεις στο κατάλληλο μέρος κι όχι εδώ ( http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=103 )

αλλά το prime τρέχει android

τώρα και να έχει κάποιος το ταμπλετ πιστεύω ότι δύσκολα να πει για ένα λειτουργικό που πρώτον δεν έχει βγεί ακόμα (final)

και κυρίως δεν ξέρει κανένας αν υπάρξει ποτέ τρόπος να βάλεις win 8 στο prime (δεν έχω δει ποτέ να βγαίνουν τέτοια ports που να βάζουν <κλειστά> λειτουργικά π.χ από ανδροιδ σε ms , παρά μόνο το αντίθετο , π.χ συσκευή με windows να τρέχει ανδροιδ)

 

Γνωρίζω ότι τρέχει android το prime και γιαυτόν τον λόγο ρώτησα αν μπορώ στο μέλλον να βάλω windows 8.Διάβασα κάποια άρθρα για τις δυνατότητες που πρέπει να έχουν τα tablets που θα έχουν τα windows 8 και από κάτω έλεγε δηλαδή το prime.Δεν ξέρω και εγώ αν γίνεται αυτή η αλλαγή.Ετσι το άρθρο μου κίνησε το ενδιαφέρον να ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω ότι τρέχει android το prime και γιαυτόν τον λόγο ρώτησα αν μπορώ στο μέλλον να βάλω windows 8.Διάβασα κάποια άρθρα για τις δυνατότητες που πρέπει να έχουν τα tablets που θα έχουν τα windows 8 και από κάτω έλεγε δηλαδή το prime.Δεν ξέρω και εγώ αν γίνεται αυτή η αλλαγή.Ετσι το άρθρο μου κίνησε το ενδιαφέρον να ρωτήσω.

 

ναι , το ότι το πραιμ <σηκώνει> τα 8αρια , σίγουρα , το θέμα είναι αν θα υπάρξει τρόπος να γίνει αυτή η εγκατάσταση ,

αν ασχοληθούν άτομα και δε ξέρω εγώ τι , ίσως βγει αντίστοιχο πραιμ με 8άρια

 

πάντως δε νομίζω να πάρεις άλλη απάντηση από αυτήν :) είναι πολύ νωρίς για να ξέρουμε

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Δείτε εδώ καθώς λογικά με την ίδια λογική μπορεί να γίνουν και τα υπόλοιπα tablets...

http://transformerprimeroot.com/

και στο youtube...

 

:lol:

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Xαιρετώ το φόρουμ! Μόλις χθες ανακάλυψα αυτόν τον οικονομικό θησαυρό γνώσεων και κατόπιν αρκετής μελέτης κατέληξα στην αγορά ενός ΙPS Panel, στις 9,7 ιντσες. Είμαι ανάμεσα σε Οnda vi40, Cube και Τeclast A10. Με ενδιαφέρει να μπορώ να βγάλω καμιά φωτογραφία, να έχει πολύ καλή ποιότητα οθόνης και τέλος να έχει όσο γίνεται πιο όμοια εμπειρία στο θέμα του Internet Browsing με το IPAD. Οσον αφορά το τελευταίο, απο βιντεάκια στο youtube, μόνο το Teclast φαίνεται να έχει σχετικά ομαλό scrolling. Τα υπόλοιπα λίγο πολύ κολλάνε. Υπάρχει κάποιο κινέζικο το οποίο να φημίζεται για τις επιδόσεις του στον συγκεκριμένο τομέα;Από τα τρία που ανέφερα ποιο έχει overall την καλύτερη ποιότητα κατασκευής; Υπάρχει καλύτερη εναλλακτική; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

παρόμοιο δίλημμα είχα και εγώ φίλε μου και τελικά παράγγειλα εχθές το Onda vi40. το cube δεν έχει hdmi output που καμμια φορά μπορεί να βολέψει (ιντερνετ on TV), Το vi40 κέρδισε κυρίως λόγω της ήδη ετοιμης ICS 4.03. το teclast έχει ακόμα την 2.3 αν και πιο παλιό στην αγορά.

αυτό που με προβληματίζει λιγάκι είναι η πολύ καλή τιμή του vi40!!! 210$ είχε χθές. Να δούμε τι θα δούμε σε καμμιά 20ρια μέρες που θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε εδώ καθώς λογικά με την ίδια λογική μπορεί να γίνουν και τα υπόλοιπα tablets...

http://transformerprimeroot.com/

και στο youtube...

 

:lol:

μα αυτο ειναι μονο για το Prime!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο ειναι μονο για το Prime!

 

Μα για αυτό το πόσταρα.... γιατί έτσι έκανα και εγώ το Ramos W6HD root.... σε 3-4 λεπτά μόνο....

 

:lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

παρόμοιο δίλημμα είχα και εγώ φίλε μου και τελικά παράγγειλα εχθές το Onda vi40. το cube δεν έχει hdmi output που καμμια φορά μπορεί να βολέψει (ιντερνετ on TV), Το vi40 κέρδισε κυρίως λόγω της ήδη ετοιμης ICS 4.03. το teclast έχει ακόμα την 2.3 αν και πιο παλιό στην αγορά.

αυτό που με προβληματίζει λιγάκι είναι η πολύ καλή τιμή του vi40!!! 210$ είχε χθές. Να δούμε τι θα δούμε σε καμμιά 20ρια μέρες που θα έρθει.

 

Aναμένω με αγωνία τις εντυπώσεις σου, μη μας ξεχάσεις :thanks: :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά μετά το ψάξιμο τις ερωτήσεις και τις απαντήσεις κατέληξα, κι εδώ και μια εβδομάδα είναι κάτοχος του

http://www.e-tablet.gr/product_info.php?cPath=8_31&products_id=109 .

(Οι εντυπώσεις από το ηλεκτρονικό κατάστημα πολύ καλές και η συνεννόηση είναι σαφώς καλύτερη στα ελληνικά παρά στα σινο-αγγλικά)

 

Πιο πάνω σε κόστος και μέγεθος απ΄ότι υπολόγιζα αλλά, μέχρι στιγμής, δεν μετανιώνω για την επιλογή.

Με τις, μέχρι στιγμής, λίγες ώρες που έχω ασχοληθεί και χρησιμοποιήσει το tablet θεωρώ το android είναι πιο εύκολο απ΄ότι πίστευα.

Αλλά χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια.

Κοιτώντας στις εφαρμογές και στο ποιες είναι ανοικτές βλέπω ότι είναι σχεδόν όλες.

Πως μπορώ να ελέγχω ποιες εφαρμογές θα εκκινούν κατά το άνοιγμα της συσκευής ή έστω πως θα μπορώ να τις κλείνω όσες δε μου χρειάζονται ανοικτές για να μην μου τρώνε μνήμη και ενέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά το ψάξιμο τις ερωτήσεις και τις απαντήσεις κατέληξα, κι εδώ και μια εβδομάδα είναι κάτοχος του

http://www.e-tablet.gr/product_info.php?cPath=8_31&products_id=109 .

(Οι εντυπώσεις από το ηλεκτρονικό κατάστημα πολύ καλές και η συνεννόηση είναι σαφώς καλύτερη στα ελληνικά παρά στα σινο-αγγλικά)

 

Πιο πάνω σε κόστος και μέγεθος απ΄ότι υπολόγιζα αλλά, μέχρι στιγμής, δεν μετανιώνω για την επιλογή.

Με τις, μέχρι στιγμής, λίγες ώρες που έχω ασχοληθεί και χρησιμοποιήσει το tablet θεωρώ το android είναι πιο εύκολο απ΄ότι πίστευα.

Αλλά χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια.

Κοιτώντας στις εφαρμογές και στο ποιες είναι ανοικτές βλέπω ότι είναι σχεδόν όλες.

Πως μπορώ να ελέγχω ποιες εφαρμογές θα εκκινούν κατά το άνοιγμα της συσκευής ή έστω πως θα μπορώ να τις κλείνω όσες δε μου χρειάζονται ανοικτές για να μην μου τρώνε μνήμη και ενέργεια.

 

Σας ευχαριστούμε για τα θετικά σας σχόλια και χαιρόμαστε ιδιαίτερα που το Impression Tab σας έχει αφήσει ικανοποιημένο.

 

Αναφορικά με αυτό που ρωτάτε, μπορείτε με μία αναζήτηση στο Android Market των λέξεων "Task Killer" να βρείτε πολυάριθμες δωρεάν εφαρμογές που θα κάνουν ακριβώς αυτό που χρειάζεστε και ακόμη περισσότερα.

 

Στοχεύστε σε αυτές που έχουν 4 αστέρια ή περισσότερα, διαβάστε τις περιγραφές και τα σχόλια των άλλων χρηστών και αποφασίστε ποια/ποιες θέλετε να κατεβάσετε.

 

Μία τέτοια εφαρμογή είναι ο ευκολότερος τρόπος για να επιτύχετε αυτό που θέλετε, καθώς το να επιλέξετε ποιες εφαρμογές θα "φορτώνουν" κατά την εκκίνηση του tablet σας, είναι εφικτό αλλά προυποθέτει πιο εξειδικευμένες γνώσεις αναφορικά με το πως μπορούμε να επέμβουμε και να αλλάξουμε τις stock εφαρμογές, έχοντας όμως κάνει root προηγουμένως το tablet.

Edited by e_tablet

www.e-tablet.gr

All About Tablets

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω κοιτάξει για task killer αλλά με αυτά που διαβάζω σε κριτικές (από "τέλειο" μέχρι "απόλυτη βλακεία" :lol: ) τα ίδια περίπου κάνουν με τον task manager που έχει η συσκευή ήδη.

Τέλος πάντων, θα κατεβάσω ένα κι αν δεν κάνει κάτι το βγάζω.

 

Σχετικά με το

Σας ευχαριστούμε για τα θετικά σας σχόλια ...

είναι το λιγότερο που μπορώ να γράψω.

Θεωρώ (και παρακαλώ να μη θεωρηθεί από τους διαχειριστές ως διαφήμιση αλλά ως συμπέρασμα) ότι η εταιρεία αυτή αξίζει να έχει μια ευκαιρία από όποιον θέλει να αγοράσει ένα tablet ή κάτι σχετικό με αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστούμε και πάλι για τα καλά σας λόγια.

 

Σχετικά με τις εφαρμογές Task Killer, δοκιμάσαμε αρκετές καθώς είναι ένα ιδιαίτερα σημαντικό θέμα αναφορικά με την καλύτερη και όσο το δυνατόν αποδοτικότερη χρήση και λειτουργία του κάθε tablet.

 

Ξεχωρίσαμε την εφαρμογή Auto Kill, η οποία δίνει την δυνατότητα να ορίσουμε τον χρόνο κατά τον οποίο θα γίνεται το Kill των εφαρμογών, κάτι ιδιαίτερα χρήσιμο που απαλλάσει τον χρήστη από την συγκεκριμένη διαδικασία.

www.e-tablet.gr

All About Tablets

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά θα ήθελα κάποιες γνώμες σχετικά με την αγορά ενός hi-tech tablet.Είμαι ανάμεσα σε Motorola Xoom 2,Samsung Galaxy Tab,Sony Tablet S ή οποιαδήποτε άλλη πρόταση και σαν τελευταία λυση Ipad 2.Ζητούμενα χαρακτηριστικα είναι μεγάλη οθόνη >9inches.Κάθε βοήθεια δεκτή.:)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά θα ήθελα κάποιες γνώμες σχετικά με την αγορά ενός hi-tech tablet.Είμαι ανάμεσα σε Motorola Xoom 2,Samsung Galaxy Tab,Sony Tablet S ή οποιαδήποτε άλλη πρόταση και σαν τελευταία λυση Ipad 2.Ζητούμενα χαρακτηριστικα είναι μεγάλη οθόνη >9inches.Κάθε βοήθεια δεκτή.:)[/quoteκαι εμενα ενα τετοιπο μηχανημα με ενδιαφερη εαν εχει βρη καποιος ενα απο τα αναφερομενα σε καλη τιμη στην ελλαδα προσφορα να με βοηθηση ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά θα ήθελα κάποιες γνώμες σχετικά με την αγορά ενός hi-tech tablet.Είμαι ανάμεσα σε Motorola Xoom 2,Samsung Galaxy Tab,Sony Tablet S ή οποιαδήποτε άλλη πρόταση και σαν τελευταία λυση Ipad 2.Ζητούμενα χαρακτηριστικα είναι μεγάλη οθόνη >9inches.Κάθε βοήθεια δεκτή.:)
και εμενα ενα τετοιπο μηχανημα με ενδιαφερη εαν εχει βρη καποιος ενα απο τα αναφερομενα σε καλη τιμη στην ελλαδα προσφορα να με βοηθηση ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...