Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή χρονιά. Λέω να παραγγείλω το Lumia 800 απ' το mobilehellas. Έχετε καμιά εμπειρία απ' το συγκεκριμένο κατάστημα; Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν είναι ελληνική εισαγωγή αλλά ότι έχει 2 χρόνια εγγύηση από ελληνική αντιπροσωπεία. Είμαι λοιπόν λίγο επιφυλακτικός. Βασικά σε περίπτωση προβλήματος μπορώ να το πάω στο εδώ service ή θα τρέχω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ !!! ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΘΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΝΑ ΦΟΡΤΙΣΕΙ..ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΕΝΔΕΙΞΗ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΦΟΡΤΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ ΝΟΚΙΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΕΚΕΙ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ ΕΝ ΟΛΙΓΟΙΣ...

 

γυρνα το πισω, λογικα θα στο αντικαταστησουν αμεσα

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι σύντομα να αλλάξω στο xperia u που έχω με ένα lumia 800 μαύρο 16άρι,

ερώτησεις που θα παίξουν σημαντικό ρόλο στην απόφαση,

στα sms χρεώνει κάθε 70 χαρακτήρες η κάθε 160?

υπάρχει αριθμητικό πληκτρολόγιο όπως των κλασσικών κινητών αντί για το qwerty?

κάνει συγχρονισμό με gmail για επαφές κτλ η μπά?

 

αναβαθμίσεις κτλ δεν με απασχολούν πάρει δεν πάρει.

 

hardware λεπτομέρειες νομίζω γνωρίζω αφού ήμουν κάτοχος nokia n9.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια.

 

Ηθελα να ρωτησω αν στα wph πρεπει να υπαρχει καρτα σιμ για να κανεις ενημερωση OTA;

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν συνδέσει το Skype με το Windows Live Account τους, μπορούν να συνδεθούν στο Skype μέσω των Μηνυμάτων του Lumia και να βλέπουν τους Online friends στο Skype; Και μπορούν να συνδεθούν και μέσω της εφαρμογής Skype του Lumia ή δε γίνεται πια;
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε ολους . Εχω ενα προβλημα με το το hands free του lumia. Το πρώτο χάλασε ακριβώς πανω απο το καρφί που μπαίνει στο τηλέφωνο. Ετσι λοιπόν πηγα και αγόρασα καινούργιο..ελα ομως που μετά απο 2 μήνες έπαθε και το καινούργιο πάλι το ιδιο ακριβώς. το εχει πάθει κάποιος αλλος ???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Επειδή σκέφτομαι το Lumia 800 να το πάρω για κάποιον (κόλλησε με Windows...), το προτείνεται? Το ότι δεν θα τρέχει W.P 8 δεν είναι πρόβλημα... Με τo bluetooth τι γίνεται?
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Επειδή σκέφτομαι το Lumia 800 να το πάρω για κάποιον (κόλλησε με Windows...), το προτείνεται? Το ότι δεν θα τρέχει W.P 8 δεν είναι πρόβλημα... Με τo bluetooth τι γίνεται?

 

Γιατί να είναι πρόβλημα.; μια χαρά τρέχει και την έκδοση που έχει... Θα αναβαθμιστεί σε λίγο καιρό σε 7.8..

Σαν το να γίνεται με το μπλε δόντι δηλαδή.; γίνε πιο συγκεκριμένος..

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε ολους . Εχω ενα προβλημα με το το hands free του lumia. Το πρώτο χάλασε ακριβώς πανω απο το καρφί που μπαίνει στο τηλέφωνο. Ετσι λοιπόν πηγα και αγόρασα καινούργιο..ελα ομως που μετά απο 2 μήνες έπαθε και το καινούργιο πάλι το ιδιο ακριβώς. το εχει πάθει κάποιος αλλος ???

 

τι να σου πω φίλε δεν ξέρω....δεν λες πάλι καλά που έχεις ακόμα την εγγύηση και θα σου τα αλλάξουν?εγώ επειδή βαρέθηκα να δίνω λεφτά σε ακουστικά με καλώδια πήρα τα bh 505 και ησύχασα....ναι είναι ακριβά αλλά από το να δίνω κάθε φορά 20-30 ευρώ ......

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να είναι πρόβλημα.; μια χαρά τρέχει και την έκδοση που έχει... Θα αναβαθμιστεί σε λίγο καιρό σε 7.8..

Σαν το να γίνεται με το μπλε δόντι δηλαδή.; γίνε πιο συγκεκριμένος..

 

Για την ιστορία το Bluetooth βγήκε από το όνομα βασιλιά, καμία σχέση με μπλε δόντι.

Όσο για τον φίλο που ρωτάει, εννοεί προφανώς αν λειτουργεί όπως πρέπει, δηλαδή αν δέχεται και στέλνει αρχεία κτλ. Ακόμα όχι, αλλά με την 7.8 θα ξεκλειδώσει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό εννοούσα για το Bluetooth.... Ευχαριστώ πολύ παιδιά... Για οποιαδήποτε απορία θα επανέλθω....
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω φίλε δεν ξέρω....δεν λες πάλι καλά που έχεις ακόμα την εγγύηση και θα σου τα αλλάξουν?εγώ επειδή βαρέθηκα να δίνω λεφτά σε ακουστικά με καλώδια πήρα τα bh 505 και ησύχασα....ναι είναι ακριβά αλλά από το να δίνω κάθε φορά 20-30 ευρώ ......

 

Ναι απλα δεν παιζει το radio με BT..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

είμαι κάτοχος εδώ και 2 εβδομάδες ενός lumia 800 στο οποίο αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: σε κάποιες κλήσεις (όχι πάντοτε) όταν καλώ εγώ ο τόνος της κλήσης ακούγεται 2 φορές, μια φορά κανονικά και μια στο ενδιάμεσο (δεν θα έπρεπε να τον κάνει αυτόν τον τόνο κανονικά), το οποίο όταν αργεί να το σηκώσει αυτός που καλείς είναι αρκετα ενοχλητικό! Δηλαδή αντί να ακουστεί ο τόνος της κλήσης μέχρι να απαντησει ο άλλος π.χ. 5 φορές, ακούγεται 10 φορές!!!

Σημειωτέον ότι είχα ξαναπάρει lumia 800 πριν κανά 3μηνο το οποίο και έδωσα και γι' αυτόν τον λόγο (με ενοχλούσε) και διαπιστώνω ότι και το καινούριο έχει ακριβώς το ίδιο θέμα!

Μήπως πρέπει να κάνω καμιά ρύθμιση στο τηλέφωνο? Εχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

είμαι κάτοχος εδώ και 2 εβδομάδες ενός lumia 800 στο οποίο αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: σε κάποιες κλήσεις (όχι πάντοτε) όταν καλώ εγώ ο τόνος της κλήσης ακούγεται 2 φορές, μια φορά κανονικά και μια στο ενδιάμεσο (δεν θα έπρεπε να τον κάνει αυτόν τον τόνο κανονικά), το οποίο όταν αργεί να το σηκώσει αυτός που καλείς είναι αρκετα ενοχλητικό! Δηλαδή αντί να ακουστεί ο τόνος της κλήσης μέχρι να απαντησει ο άλλος π.χ. 5 φορές, ακούγεται 10 φορές!!!

Σημειωτέον ότι είχα ξαναπάρει lumia 800 πριν κανά 3μηνο το οποίο και έδωσα και γι' αυτόν τον λόγο (με ενοχλούσε) και διαπιστώνω ότι και το καινούριο έχει ακριβώς το ίδιο θέμα!

Μήπως πρέπει να κάνω καμιά ρύθμιση στο τηλέφωνο? Εχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

ειναι θεμα εταιριων τηλεφωνιας...κι σε μενα ετσι κανει (lumia 900 εχω)

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα κι εγω λοιπον να ασχοληθω με τα windows phone και το lumia 800 εστω και μεσω...τριτου (το ετερον ημισυ δηλ.)

Δεν αρχισαμε ομως καλα με την μεταβαση απο το android...

Εξηγουμαι: Πριν την αγορα του κινητου δημιουργω φρεσκο outlook.com Microsoft account

Συνδεω το "επαφες" με τα google contacts από το android κινητο και τα βλεπω ωραιοτατα στην οθονη του υπολογιστη

Αγοραζω το κινητο

Στην εναρξη εισαγω τα στοιχεια από το xxxxx@outlook.com

Πηγαινω στις επαφες και....ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΙΠΟΤΑ!

Παρακαλω την συνδρομη σας γιατι 1 ωρα ψαξιμο και δυο επαναφορες του τηλεφωνου με νεα δοκιμη δεν καταφεραν τιποτα....

 

Συνεχιζοντας το ψαξιμο του προβλήματος διαπίστωσα οτι αν δημιουργησω νεα επαφη στο outlook.com στον υπολογιστη, συγχρονιζει κανονικα και άμεσα, αν όμως ειναι απλά connected με το GMail account, τις βλεπω κανονικά στον υπολογιστη ΟΧΙ όμως στο κινητό. Άρα ή μονη λύση θα ηταν η ΕΙΣΑΓΩΓΗ και οχι η ΣΥΝΔΕΣΗ των επαφων η οποία όμως δεν δουλευει γιατι η εξαγωγη από το GMail σε outlook.csv δεν υποστηριζει ελληνικους χαρακτηρες και εμφανιζονται με "?????" :mad:

Καμμια ιδεα περα από το να ξαναγραψω 150 επαφες πολλαπλων πεδιων στον υπολογιστη???

 

ΥΓ: Το προβλημα το εχω "λυσει" εισαγοντας τα στοιχεια του GMail account στο κινητο και επιλεγοντας συγχρονισμο επαφων, ημερολογιου και mail, αλλά φοβαμαι μην εχουμε κανενα θεμα μετα την διακοπη υποστηριξης του Exchange Active Sync από την Google στα WPhone στο τελος Γεναρη...ακόμα όμως κι αν πραγματι δεν επηρεαστουν τα υπαρχοντα accounts, τι θα γινει στην περιπτωση που θελουμε μεταφορα Android επαφων σε επόμενο πχ WP κινητό??? Για αυτο και επιμενω... :worry:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε τις ρυθμίσεις για mms για τη Vodafone; Μου ήρθε το SMS με τις ρυθμίσεις, αλλά το αναγνώρισε ως απλό κείμενο και δεν αποθηκευσε ρυθμίσεις.
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

ειναι θεμα εταιριων τηλεφωνιας...κι σε μενα ετσι κανει (lumia 900 εχω)

Δεν το κατάλαβα αυτό. Τι θέμα δημιουργούν δηλαδή οι εταιρείες κιν. τηλεφωνίας? Στο n8 με τον ίδιο πάροχο (voda) δεν είχα τέτοιο θέμα...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου κανει το ιδιο οταν καλω σε cosmote..Εχω συνδεση wind.Δεν νομιζω να ειναι θεμα κάποιας ρύθμισης απο το lumia..Σπαστικο πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβα αυτό. Τι θέμα δημιουργούν δηλαδή οι εταιρείες κιν. τηλεφωνίας? Στο n8 με τον ίδιο πάροχο (voda) δεν είχα τέτοιο θέμα...

 

οταν καλω παντα σε cosmote μου το κανει αυτο..πουθενα αλλου...εχω wind,,δεν ειναι ελλατωμα της συσκευης

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

οταν καλω παντα σε cosmote μου το κανει αυτο..πουθενα αλλου...εχω wind,,δεν ειναι ελλατωμα της συσκευης

Τώρα που το είπατε παρατήρησα κι εγώ ότι το κάνει όταν καλώ σε cosmote...

Πολύ περίεργο πάντως, τόσα χρόνια με διάφορα κινητά πρώτη φορά συναντώ τέτοιο θέμα!!!:mad:

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το είπατε παρατήρησα κι εγώ ότι το κάνει όταν καλώ σε cosmote...

Πολύ περίεργο πάντως, τόσα χρόνια με διάφορα κινητά πρώτη φορά συναντώ τέτοιο θέμα!!!:mad:

 

ρε παιδια, εγω οποτε παρω κοσμοτε κανει μιση ωρα να χτυπησει.. μη σας κανει εντυπωση.. :lol: :lol: δε φταιει το κινητο. αφου νομιζω καθε φορα οτι δεν εχω παρει τηλ και τοχω τσαμπα στο αυτι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι??επειδη σκεφτομαι να το παρω υπαρχει κανενα θεμα με ποιοτητα κατασκευης?εννοοω τα πληκτρα στο πλαι ειναι στοιβαρα ή εχουν κανενα κενο.επειδη ειμαι ψειρα σε τετοια θεματα.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι??επειδη σκεφτομαι να το παρω υπαρχει κανενα θεμα με ποιοτητα κατασκευης?εννοοω τα πληκτρα στο πλαι ειναι στοιβαρα ή εχουν κανενα κενο.επειδη ειμαι ψειρα σε τετοια θεματα.

 

αν θυμαμαι καλα σε καποια μοντελα υπηρχαν καποια προβληματα αλλα στο λανσαρισμα της συσκευης...πρεπει να εχουν διορθωσει τα προβληματα αυτα τωρα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...