Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ομάδα του meego έφτιαξε άπειρα bugs με την Pr 1.3 στο ν9 (ίσως ψιλο μετανιώνω που πήρα το lumia αντί του Ν9, θα δείξει). Για να δούμε τι θα γίνει με την κάμερα των Lumia και γενικά τα features των 7.8

Λέτε να είναι μόνο η homescreen η και τίποτα άλλο;

 

Οι χρήστες Ν9 του forum πάντως λένε ότι η 1.3 δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, δεν μπήκαν ούτε Ελληνικά, ούτε ραδιόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερει καποιος ποτε οι χρηστες vodafone θα λαβουν την την νεα ενημερωση?

 

εγω ακομα δεν εχω την καινουργια ενημερωση... γιατι τετοια καθυστερηση?

Edited by betoto
Link to comment
Share on other sites

Από πια πηγή το ξέρουμε αυτό;

Το ελληνικό firmware υπάρχει στο navifirm;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Η "αγωνία" ολων μας, βαζω και εμένα μέσα, δεν νομίζω οτι τελικά εχει κάποιο ιδαίτερο νοήμα, αφού στην αντικειμενικά, δεν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη βελτίωση σε κάτι. Ηδη την εχω εδω και 10 μέρες σχεδόν. η διαφορά θα είναι στην 7.8
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκαιο απλά εγώ έχω πρόβλημα με ακούν η άλλοι και μικροφωνίζω

Και θέλω να δω αν θα διορθωθεί η να πάω nokia care

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Από πια πηγή το ξέρουμε αυτό;

Το ελληνικό firmware υπάρχει στο navifirm;

 

Εχε εμπιστοσυνη και κανε υπομονη μεχρι την Τεταρτη ;)

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα του μικροφωνισμου το διορθώνει. οσο μια την Τετάρτη κατα πασα πιθανότητα ισχύει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα του μικροφωνισμου το διορθώνει. οσο μια την Τετάρτη κατα πασα πιθανότητα ισχύει.

 

Από δηλαδή το έχει και άλλος γιατί νόμιζα η ότι χάλασε το μικρόφωνο είτε μπλόκαρε το κινητό και με την αναβάθμιση θα έφτιαχνε

Έχω την 072

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου στο forum.

 

Πριν λίγο, μέσω zune, τελείωσα με το update (χρήστης cosmote). Είμαι στην 7.10.8773.98 με αριθμό ΑΥ 12220. Το πρόβλημα που είχα με τον ήχο διορθώθηκε, το internet sharing δουλεύει κανονικότατα όπως και το Flip to silence. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι για το πότε θα είναι διαθέσιμα τα νέα apps (Camera Extras, Counters, Contact share κλπ) και αν έχουν ήδη εμφανιστεί στο marketplace κάποιου

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου στο forum.

 

Πριν λίγο, μέσω zune, τελείωσα με το update (χρήστης cosmote). Είμαι στην 7.10.8773.98 με αριθμό ΑΥ 12220. Το πρόβλημα που είχα με τον ήχο διορθώθηκε, το internet sharing δουλεύει κανονικότατα όπως και το Flip to silence. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι για το πότε θα είναι διαθέσιμα τα νέα apps (Camera Extras, Counters, Contact share κλπ) και αν έχουν ήδη εμφανιστεί στο marketplace κάποιου

 

Δηλαδή σήμερα σου εμφανίστηκε η αναβάθμιση;

Επίσης για όσους χρησιμοποιούν το Skype, μήπως γνωρίζετε αν θα υπάρξει στο μέλλον η δυνατότητα να είσαι και offline ή away;

Link to comment
Share on other sites

Από δηλαδή το έχει και άλλος γιατί νόμιζα η ότι χάλασε το μικρόφωνο είτε μπλόκαρε το κινητό και με την αναβάθμιση θα έφτιαχνε

Έχω την 072

 

Βρήκα τι έφερε στο μικρόφωνο τώρα που το έχει η κοπέλα μου βάζει τα δάχτυλα στο λεντ φλας και εκεί είναι το δεύτερο μικρόφωνο και μικροφωνίζει αν το καλύπτεις

 

@noukic21 μιπως δεν το εχεις παρει απο την cosmote? μιπως ειναι κανα αγγλικο το κινητο σου στο site δεν λεει οτι εγκριθηκε ακομα

 

EDIT

τελικα περασα το αγγλικο unbranded firmware και κανω αναβαθμιση σε tango γιατι εκει εχει βγει

 

επισης εχει και το nokia music που ειναι αγγλικο ισως εχει και αλλα πραγματα θα το ψαξω

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σήμερα σου εμφανίστηκε η αναβάθμιση;

Επίσης για όσους χρησιμοποιούν το Skype, μήπως γνωρίζετε αν θα υπάρξει στο μέλλον η δυνατότητα να είσαι και offline ή away;

 

ΝΑΙ. Την Κυριακή το πρωί. Το Σάββατο το βράδυ που το κοίταξα δεν βρήκε κάτι. Για να είμαστε πιο ακριβείς, μου έκανε 3 updates συνεχόμενα, το ένα πίσω από το άλλο. Μέχρι που νόμισα ότι είχε κολλήσει. Αλλά τελικά ήταν όλα ΟΚ.

 

 

@noukic21 μιπως δεν το εχεις παρει απο την cosmote? μιπως ειναι κανα αγγλικο το κινητο σου στο site δεν λεει οτι εγκριθηκε ακομα

 

 

Από την Cosmote μου το έδωσαν το τηλέφωνο όταν έκανα το συμβόλαιο και είχα την επιδότηση.

 

Και συμπληρώνω...Έχουμε πληροφορίες για τα καινούρια apps που έρχονται με αυτό το update? Πότε θα μπορέσουμε να τα έχουμε στα χέρια μας?

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ. Την Κυριακή το πρωί. Το Σάββατο το βράδυ που το κοίταξα δεν βρήκε κάτι. Για να είμαστε πιο ακριβείς, μου έκανε 3 updates συνεχόμενα, το ένα πίσω από το άλλο. Μέχρι που νόμισα ότι είχε κολλήσει. Αλλά τελικά ήταν όλα ΟΚ.

 

 

 

Από την Cosmote μου το έδωσαν το τηλέφωνο όταν έκανα το συμβόλαιο και είχα την επιδότηση.

 

Και συμπληρώνω...Έχουμε πληροφορίες για τα καινούρια apps που έρχονται με αυτό το update? Πότε θα μπορέσουμε να τα έχουμε στα χέρια μας?

 

Της cosmote είναι το μόνο που υπάρχει στο nokia suite αλλά έναν φίλο που έβαλα να ψάξει για αναβάθμιση που το έχει από cosmote δεν του έβγαλε τίποτα..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote σύμφωνα με την επίσημη σελίδα της Nokia, το έχει βγάλει το update ... Η vodafone που έχω εγώ (και που μόλις δοκίμασα) δεν το έχει βγάλει ...

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Τώρα που πήρα την αναβάθμιση και έχω το internet sharing μέσα στις ρυθμίσεις, μπορεί κάποιος να μου δώσει οδηγίες για το πως θα έχω internet access στο λάπτοπ μου μέσω του 3G που έχω στο κινητό? Τι ρυθμίσεις χρειάζονται αφού το συνδέσεις με το usb?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω το κινητο,αλλα απο τα λιγα που διαβασα τωρα με βαλανε σε σκεψεις...τοσο χαλια ειναι η μπαταρια;Δεν αξιζει 340 ευρω που το βρηκα στο open365;
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω το κινητο,αλλα απο τα λιγα που διαβασα τωρα με βαλανε σε σκεψεις...τοσο χαλια ειναι η μπαταρια;Δεν αξιζει 340 ευρω που το βρηκα στο open365;

 

Η μπαταρία του είναι αρκετά καλή. Όσο ένα οποιοδήποτε smartphone.

 

Keyboard τέλειο,design τέλειο,υποστήριξη εφαρμογών από Νοκια τελεια και οθόνη τέλεια.

 

Όχι τοσο καλή κάμερα,δεν θα πάρει wp8

Αυτά από εμένα.

 

Αν σου αρέσει το λειτουργικο πάρτο, αν και εγώ θα σου ελεγα να περιμενεις λίγους μήνες για το επόμενο Νοκια flagship με Wp8

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Τώρα που πήρα την αναβάθμιση και έχω το internet sharing μέσα στις ρυθμίσεις, μπορεί κάποιος να μου δώσει οδηγίες για το πως θα έχω internet access στο λάπτοπ μου μέσω του 3G που έχω στο κινητό? Τι ρυθμίσεις χρειάζονται αφού το συνδέσεις με το usb?

 

Αυτό που ζητάς δεν το έκανε έτσι και αλλιώς;

 

Απλά να το συνδέσεις θέλει με το καλώδιο

 

Τώρα απλά γίνεται και μέσω wifi να συνδέονται πολλές συσκευές και να παίρνουν ίντερνετ

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω το κινητο,αλλα απο τα λιγα που διαβασα τωρα με βαλανε σε σκεψεις...τοσο χαλια ειναι η μπαταρια;Δεν αξιζει 340 ευρω που το βρηκα στο open365;

 

Θα σου απαντήσω εγώ, μιας και είπα κάπως κακά λόγια για την μπαταρία του.

Μετά το τελευταίο update (όχι tango), η μπαταρία είναι καλύτερη. Την μέρα την βγάζει. Βέβαια αν το λιώνεις στο 3g και στο gps ε δεν θα τα βγάλει πέρα. Πάντως το καταλληλότερο business phone, δε το λες.

 

Με τη χρήση του wifi (σχεδών όλη μέρα ανοιχτό σε μένα) δεν τρώει τόση μπαταρία όπως με το 3g.

 

Αλλά ρε παιδιά έχω παρατηρήσει ότι με το wifi εάν ανοίξεις μια εφαρμογή πχ του facebook δυσκολεύεται τραγικά να κάνει upate/refresh έως και καθόλου ενώ με το που μπω με 3g μπαμ στα καπάκια το κάνει!!!! Τι είναι πάλι αυτό;;; Το έχει δει κανένας άλλος αυτό; :blink:

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω το κινητο,αλλα απο τα λιγα που διαβασα τωρα με βαλανε σε σκεψεις...τοσο χαλια ειναι η μπαταρια;Δεν αξιζει 340 ευρω που το βρηκα στο open365;

 

Για 340 αξίζει...το 'χω υπερευχαριστηθεί....ο μόνος λόγος που θα το σκεφτομουν είναι οτι δεν θα πάρει τα 8....Αν κ αυτά δεν θα βγουν κ πολυ γρηγορα Ελλάδα.....Αν θες κατι διαφορετικό και ιδιαίτερο σε λειτουργικό τσίμπα το...προσωπικά αν κ εχω ασχοληθει με android που οντως έχουν πολλές δυνατότητες αισθητικά το Wp το θεωρώ πολύ μπροστά...κ με νορμάλ χρήση δεν είχα ποτέ πρόβλημα με μπαταρία...δεν είναι κονσόλα ούτε λάπτοπ....τις λειτουργίες που θελω εγω στο κινητό μου τις καλύπτει...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς δεν το έκανε έτσι και αλλιώς;

 

Απλά να το συνδέσεις θέλει με το καλώδιο

 

Τώρα απλά γίνεται και μέσω wifi να συνδέονται πολλές συσκευές και να παίρνουν ίντερνετ

 

Δηλαδή, θέλεις να μου πεις πως αν ανοίξω το 3G στο κινητο, κλείσω το ασύρματο στο λάπτοπ και συνδέσω το κινητό με usb στο λάπτοπ, θα έχω internet access από το λάπτοπ? Λίγο δύσκολο μου φαίνεται. Τώρα βγήκε το Update για το tethering, μέχρι τώρα δεν μπορούσε να το κάνει.

 

Δεν γίνεται αυτό που λες τόσο απλά....

Edited by noukic21
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως λειτουργεί στο Lumia το tethering αλλά στο Desire που ήταν από την μάνα του hotspot μπορούσα να μοιράσω το broadband internet που είχα και όχι κάποιο wifi.

 

Απλά το άνοιγα και μετά έψαχνα με wifi από τις άλλες συσκευές.

 

Το ίδιο δεν είναι και στο lumia;;;

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...