Jump to content

[Sync] Συγχρονισμός iPhone <-> άλλες συσκευές


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Μετέφερα τις επαφές μου απο το νόκια στο iPhone μέσω του outlook το προβλημα που μου προέκυψε ήταν. Οτι σε κάποιες επαφές πέρασε μόνο το όνομα και όχι ο αριθμός με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω την κλίση.

 

Τι μπορώ να κάνω ?

 

Ευχαριστώ πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 121
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Έχω πάρει ένα αμερικανικο 4s και το δουλεύω με gevey. Έκανα συγχρονισμό με το gmail μου και στα τηλέφωνα βάζει παρένθεση στον κωδικό πχ (694).. Με αποτέλεσμα να μην μου αναγνωρίζει το τηλέφωνο του καλούντος και τελικά δεν ξέρω ποιος με παίρνει. Έχω 800 επαφές με πολλά τηλέφωνα οπότε το αποτέλεσμα είναι καταστροφικό. Γιατί γίνεται αυτό και τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστω

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω πάρει ένα αμερικανικο 4s και το δουλεύω με gevey. Έκανα συγχρονισμό με το gmail μου και στα τηλέφωνα βάζει παρένθεση στον κωδικό πχ (694).. Με αποτέλεσμα να μην μου αναγνωρίζει το τηλέφωνο του καλούντος και τελικά δεν ξέρω ποιος με παίρνει. Έχω 800 επαφές με πολλά τηλέφωνα οπότε το αποτέλεσμα είναι καταστροφικό. Γιατί γίνεται αυτό και τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστω

 

Settings/General/International/Region Format

Για δοκίμασε αυτό.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Να 'σαι καλά!

Ένα απλό search έκανα ;)

 

Μήπως μπορείς να βοηθήσεις ?

1.Συγχρονίζω το iphone με itunes τις επαφές στο outlook ή/και windows contact

2.Συγχρονίζω το Blackberry με το BB desktop software τις επαφές απο outlook ή/και windows contact.

δίχνει ότι τις φορτώνει και στο τέλος μου βγάζει Error 5211 !!!

Τί δεν πάει καλά ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά !!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να βοηθήσεις ?

1.Συγχρονίζω το iphone με itunes τις επαφές στο outlook ή/και windows contact

2.Συγχρονίζω το Blackberry με το BB desktop software τις επαφές απο outlook ή/και windows contact.

δίχνει ότι τις φορτώνει και στο τέλος μου βγάζει Error 5211 !!!

Τί δεν πάει καλά ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά !!!

 

Το ίδιο θα έκανα κ εγώ...

Δεν ξέρω καθόλου από Blackberry για να σου πω κάτι παραπάνω για το error.

Για googlαρε το error 5211 ή ψάξε κ εδώ στο forum για τα Blackberry.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θα έκανα κ εγώ...

Δεν ξέρω καθόλου από Blackberry για να σου πω κάτι παραπάνω για το error.

Για googlαρε το error 5211 ή ψάξε κ εδώ στο forum για τα Blackberry.

 

Μετά απο πολύωρη προσπάθεια ανακάλυψα ότι η τελευταία έκδοση του BB desktop software (7.), δεν δουλευει σωστά !!

Κατέβασα την παλαιότερη έκδοση (6.) και δουλεύει τέλεια !!!

Για όσους έχουν/είχαν το ίδιο πρόβλημα το συνιστώ ανεπυφύλακτα ! :wink::happy:

Thanks a lot my friend !!!!

Edited by kodifero
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα!! πως θα περασω τις επαφες απο το iphone σε galaxy3?

 

Λογικά θα τις έχεις συγχρονισμένες με iCloud.

 

Οπότε πηγαίνεις στην σελίδα icloud.com->επαφές->settings κάτω αριστερά->export vcard.

Μετά πηγαίνεις gmail.com->επαφές->περισσότερα->εισαγωγή->choose file->επιλέγεις το vcf αρχείο που έκανες export->εισαγωγή και μετά πάς στο Galaxy και από τις ρυθμίσεις->λογαριασμοί προσθέτεις το gmail λογαριασμό σου το οποίο θα συγχρονίσει και αυτόματα τις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα τις έχεις συγχρονισμένες με iCloud.

 

Οπότε πηγαίνεις στην σελίδα icloud.com->επαφές->settings κάτω αριστερά->export vcard.

Μετά πηγαίνεις gmail.com->επαφές->περισσότερα->εισαγωγή->choose file->επιλέγεις το vcf αρχείο που έκανες export->εισαγωγή και μετά πάς στο Galaxy και από τις ρυθμίσεις->λογαριασμοί προσθέτεις το gmail λογαριασμό σου το οποίο θα συγχρονίσει και αυτόματα τις επαφές.

 

:respect::respect::thanks::thanks:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά

 

Θέλω να μεταφέρω τις επαφές μου απο το samsung galaxy ace που είναι τώρα σε ένα iphone

 

ξέρετε με ποιό τρόπο μπορώ να το κάνω;;;;:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Θέλω να μεταφέρω τις επαφές μου απο το samsung galaxy ace που είναι τώρα σε ένα iphone

 

ξέρετε με ποιό τρόπο μπορώ να το κάνω;;;;:O

 

Α τρόπος

Ακολουθείς την αντίστροφη διαδικασία που περιγράφεται στο πρώτο post αφού έχεις δημιουργήσει Apple ID για να κάνεις sign in στο iCloud (εκεί θα πάς στις επαφές και θα κάνεις import την vcard από το gmail).

https://www.icloud.com/#

 

Β τρόπος (μέσω pc με συνδεδεμένο το iPhone και ανοιχτό το iTunes)

iTunes->Info->Sync Contacts->Sync Google Contacts (βάζεις τα στοιχεία σου)->Apply και Sync

 

Γ τρόπος

Aν οι επαφές είναι μόνο στην Sim: Settings->Mail,Contacts,Calendars->Contacts->Import Sim Contacts

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κανεις sync με gmail τις επαφες του s2 (λογικα ειναι ηδη) και μετα πας στο gmail.com και απο δεξια πατας αντι για mail, contacts. Μετά πας στο γρανάζι και τις κάνεις export σε vCard.

 

Το σώζεις στον υπολογιστή σου το αρχειο και μετά πας στο icloud.com και στις επαφές κάνεις import και βάζεις το αρχείο vCard. Ετσι τις ανεβάζει στο icloud και μετα κανεις sync το iPhone μέσω iCloud

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος πως μπορώ να περάσω τις επαφές μου απο το galaxy s2 στο iphone 5??

Αν όντως έχεις συγχρονίσει τις επαφές σου με τον λογαριασμό σου gmail τότε θα πας settings > mail, contacts, calendars > add acount, θα συνδεθείς με το gmail σου και θα τις συγχρονίσεις.

 

Αλλιώς ακολούθησε τον τρόπο που ανέφερε ο @doganos.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα μέσω icloud...είναι ασφαλές να υπάρχουν οι επαφές στο icloud Κ αν όχι αν τις σβήσω,θα σβηστούν κ από το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα μέσω icloud...είναι ασφαλές να υπάρχουν οι επαφές στο icloud Κ αν όχι αν τις σβήσω,θα σβηστούν κ από το κινητό?

Ναι αν τις σβήσεις θα χαθούν και από το τηλέφωνο από όσο ξέρω.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα μέσω icloud...είναι ασφαλές να υπάρχουν οι επαφές στο icloud Κ αν όχι αν τις σβήσω,θα σβηστούν κ από το κινητό?

Αν δεν θες να τις αποθηκεύεις στο icloud τότε θα πας settings > icloud θα κλείσεις τον διακόπτη contacts και θα σε ρωτήσει αν θες να κρατηθούν στο iphone οι ήδη υπάρχουσες επαφές ή όχι. Θα πατήσεις να διατηρηθούν και από εκείνη την στιγμή ότι επαφή περνάς θα μένει στην συσκευή και θα συγχρονίζεται με το itunes οπότε συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή.

 

Μόλις κάνεις αυτό, μετά μπορείς να τις διαγράψεις και από το icloud.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες να τις αποθηκεύεις στο icloud τότε θα πας settings > icloud θα κλείσεις τον διακόπτη contacts και θα σε ρωτήσει αν θες να κρατηθούν στο iphone οι ήδη υπάρχουσες επαφές ή όχι. Θα πατήσεις να διατηρηθούν και από εκείνη την στιγμή ότι επαφή περνάς θα μένει στην συσκευή και θα συγχρονίζεται με το itunes οπότε συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή.

 

Μόλις κάνεις αυτό, μετά μπορείς να τις διαγράψεις και από το icloud.

 

Aν σας πω ότι μόλις παρατήρησα ότι οι επαφές έχουν έρθει χωρίς τους αριθμούς τους,τι θα μου πείτε??τι μπορέι να έχω κάνει λάθος?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα , συντομα θα εχω το iphone 5. Έχουμε καποιο νέο σχετικα με μεταφορά sms από android σε iphone?
Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας μια αναζήτηση στο Internet, τα περισσότερα από τα αποτελέσματα αναφέρονται στο Backuptrans.

Πλεονέκτημα, δεν απαιτούν jailbreak και root.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...