Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το σίγουρο είναι ότι όσοι περάσαμε την retail και εγγύηση δεν είχαμε και δεν θα πέρναμε σίγουρα το update. Tώρα αναμένουμε.

 

Ναι ρε παιδια και εγώ δεν είπα κάτι τρομερό. Απλά την εμπειρία μου λέω. Απλά όσοι δεν έχουν ήδη ακολουθήσει τον οδηγό του frastgr ώστε να πάνε από το απλό retail στο nonefigs μπορούν να περιμένουν να βγει η OTA και να κάνουν ακριβώς την ίδια διαδικασία που περιγράφεται στον οδηγό του frastgr ώστε να πάνε από το retail leak στο επίσημο update απευθείας κάνοντας τα ίδια βήματα με τον οδηγό, απλά όπου nonefigs leak θα χρησιμοποιήσουν το επίσημο update. Ο λόγος? Απλά ίσως χρειαστεί να κάνουν την ίδια διαδικασία δύο φορές, ίσως και όχι και να περνάει το OTA πάνω στο leak χωρίς κανένα πρόβλημα. Αν κρίνουμε όμως από το παρελθόν τι γίνεται με τα leaks της motorola και τα επίσημα ics που έχουν ήδη κυκλοφορήσει για άλλα regions, το πιο πιθανό είναι να βγάλει σφάλμα, γιατί το OTA θα είναι φτιαγμένο για να περαστεί πάνω στην 2.3 και όχι στο leak. Συγνώμη αν δε διατυπώνω σωστά αυτά που θέλω να πω. Απλά συνήθως γράφω από το κινητό και τα γράφω χωρίς να τα πολυσκεφτώ. Τέλος και τώρα με nonefigs leak η εγγύηση μην είσαι και τόσο σίγουρος ότι ισχύει. Είναι θέμα καθαρά του εκάστοτε τεχνικού στο service. Σίγουρα πάντως είναι καλύτερα να είσαι στην αντίστοιχη έκδοση που προορίζεται για εμάς παρά σε άλλη.

Edited by SpArchon
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@fastgr το link απο το goo.im/roms/Blur_Version.651.167.21.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU.zip einai dead...παιζει τιποτα αλλο ?

 

Δοκίμασε μερικές φορές και θα το πετύχεις.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Τι να πετύχω αφου λεει File not found... Δεν ειναι δηλαδη οτι δεν με βάζει στο σαιτ..ειναι οτι δεν υπαρχει το αρχείο..απο πουθενα αλλου να το βρουμε παιζει ?
Link to comment
Share on other sites

Τι να πετύχω αφου λεει File not found... Δεν ειναι δηλαδη οτι δεν με βάζει στο σαιτ..ειναι οτι δεν υπαρχει το αρχείο..απο πουθενα αλλου να το βρουμε παιζει ?

 

Αν διαβάσεις κάποια posts πιο πίσω θα δεις ότι το έκανε και σε άλλους.

Εμένα μου έβγαλε file not found 2 φορές πρίν καταφέρω να το κατεβάσω.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

@fastgr το link απο το goo.im/roms/Blur_Version.651.167.21.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU.zip einai dead...παιζει τιποτα αλλο ?

 

Αν μέχρι αύριο δεν γίνει στείλε μου pm να το ανεβάσω σε rapidshare.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σε ολους.μεχρι τωρα δεν εχω καποιο κινητο με android,και λεω να παρω αυτο.αξιζει να το αλλαξω;εχω το nokia n8.αξιζει να παρω το maxx;για τη διαφορα της μπαταριας;και αν ναι πειτε κανενα μαγαζι.και κατι που με ενδιαφερει αρκετα το ηχειο του ειναι δυνατο; ευχαριστω παιδια.
Link to comment
Share on other sites

To maxx αξίζει ναι γιατι εχει μεγάλη μπαταρία..κατατάλλα ειναι ιδιο με το χτ910 . Ειναι ιδια τηλέφωνα απλα εχει μγαλύτερη μπαταρία το maxx .

Android ...Φυσικά και αξίζει..μονο οτι βρισκεις πανω απο 400.000 εφαρμογές να παιξεις , να πειραματιστείς και να ανακαλύψεις εννοείτε οτι αξίζει ..και φυσικά οι ευκολίες που σου φερνει το συστημα ετσι..

Το ηχειο του ειναι αρκετά δυνατό ναι ...

Και σαν χαρακτηριστικά το τηλέφωνο ειναι απο τα κορυφαία ..δεν κολλάει πουθενά ...

 

@achillesgk @fastgr αν μπορείτε ανεβάστε το αρχείο σε Rapidshare . Απο χθες το εχω βαλει να προσπαθεί μονο του να κατεβάσει και τίποτα τζιφος..εχει διαγραφεί το αρχείο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σε ολους.μεχρι τωρα δεν εχω καποιο κινητο με android,και λεω να παρω αυτο.αξιζει να το αλλαξω;εχω το nokia n8.αξιζει να παρω το maxx;για τη διαφορα της μπαταριας;και αν ναι πειτε κανενα μαγαζι.και κατι που με ενδιαφερει αρκετα το ηχειο του ειναι δυνατο; ευχαριστω παιδια.

Αν εξαιρεσεις την καλυτερη καμερα του n8, ναι, αξιζει.

Το ηχειο του razr ειναι απο τα πιο δυνατα και ποιοτικα που κυκλοφορουν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απο οκτωβρη και στην ευρωπη τα razr HD και razr HD Maxx

 

Τα οποιαθα κυκλοφορησουν με την 4.0.4 και συντομα θα λαβουν την 4.1:shifty::shifty: (συντομα λεγοντας, κατα το καλοκαιρι του 2013 ). Φτανει η κοροιδια, για εμενα τουλαχιστον

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τα οποιαθα κυκλοφορησουν με την 4.0.4 και συντομα θα λαβουν την 4.1:shifty::shifty: (συντομα λεγοντας, κατα το καλοκαιρι του 2013 ). Φτανει η κοροιδια, για εμενα τουλαχιστον

 

Ναι, συμφωνώ. Η κοροιδια με το ξεκλειδωμα του bootloader ακομη καλα κρατει. Αλλα απο την αλλη η ποιότητα ηχείου, κλησεων, μπαταρίας και γενικα η χρηση σαν τηλέφωνο νομιζω οτι κρατάει και τους τελευταίους πελατες.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι, συμφωνώ. Η κοροιδια με το ξεκλειδωμα του bootloader ακομη καλα κρατει. Αλλα απο την αλλη η ποιότητα ηχείου, κλησεων, μπαταρίας και γενικα η χρηση σαν τηλέφωνο νομιζω οτι κρατάει και τους τελευταίους πελατες.

 

Σιγουρα, καθε εταιρια εχει τα πλεονεκτηματα της.

Ενταξει, και οι αλλοι δεν κολλανε μπρικια, απλα, σε καποιους τομεις εισαι σιγουρος με κλειστα ματια για τα μοτορολα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

672.180.33.XT910.RETAIL.EN.EU ΠΑΙΔΕΣ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ OFFICIAL? ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΗΣΑ ΕΧΘΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΗΓΟΥΡΗ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά για τις πολύτιμες πληροφορίες που παρέχουν για αυτό το καταπληκτικό τηλέφωνο.

Ήμουν κάτοχος symbian, μετά iPhone 3, iPhone 4s..... το έδωσα όταν έπιασα στα χέρια μου αυτό το ξυράφι. Πραγματικά επιτέλους μπορώ και κάνω πράγματά που ούτε φανταζόμουν ότι μπορούν να γίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ κ εγώ την παρέα, καθώς από χτες είμαι και εγώ περήφανος κάτοχος του razr! Μία απορία μόνο: Τα πλαινά κουμπάκια σας δίνουν και εσάς την εντύπωση ότι 'κολλάνε' λίγο ή μονο σε εμένα έτυχε?? Ιδιαίτερα το lock κ το vol down button.Αναφέρομαι στην αίσθηση όταν τα πατάς. Υπέθεσα ότι συμβαίνει επειδή το κινητό υποτίθεται ότι είναι splash proof αλλά είπα να ρωτήσω και εδώ να μου φύγει η έγνοια...

 

Παιδια κανεις να μου δώσει τα φώτα του??? Ειναι φυσιολογικο η παει γ σερβις το κινητο? Τα κουμπια δουλευουν κανονικα αλλα δεν εχουν καλη αισθηση... Ειδικά το λοκ μπατον ειναι ενοχλητικο πολλες φορες, πρεπει να το ψαξω γ να το πατησω!

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΣΤΟ SERVICE ΑΛΛΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ!?ΚΡΗΜΑ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Τι πάτησα και ανάβει κάθε 1 λεπτό οθόνη κλειδώματος :worry:

 

Ειχα κι εγω το ιδιο ακριβως προβλημα.Εχω την 2.3.6.Αφου πειραματιστικα με απεγκαταστασεις εφαρμογων,χωρις τυχη,εγκατεστησα το better battery stats που σου προτεινε ο Mauro_Pistoli.Αυτο που διαπιστωσα ειναι οτι για ολο αυτο το ενοχλητικο αναμμα της οθονης κλειδωματος ευθηνεται ο Alarm Manager.Στο xda forum που διαβασα,καποιος τυπος με το ιδιο προβλημα αλλα με αλλη συσκευη,που δεν θυμαμαι ποια,το ελυσε βγαζοντας την μπαταρια απο το τηλ για 1 λεπτο.Μετα την ξανατοποθετησε και ηταν ΟΚ.Αλλα ο ιδιος εκλεινε λεγοντας οτι το ολο προβλημα ειναι μαλλον bug του Android και ισως επανεμφανιστει.Ισως οι μελλοντικες ενημερωσεις το διορθωσουν.Εμεις τι κανουμε που η μπαταρια μας δεν βγαινει?Αυτο δεν μπορω να το απαντησω.Αν καποιος μπορει ας το απαντησει.Ελπιζω να βοηθησα.Σημειωση_ _Δεν λυνεται το προβλημα με επανεκκινηση,ΜΟΝΟ με αφαιρεση μπαταριας:mad::mad::mad:

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΦΟΝΤΟ ΦΤΕΕΙ ΑΛΛΑΞΕ ΦΟΝΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΤΣΙ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΕΦΤΙΑΞΕ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΞΑ ΦΟΝΤΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ Ο GO LAUNCHER ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΦΟΝΤΟ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΣΤΟ SERVICE ΑΛΛΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ!?ΚΡΗΜΑ

 

Ναι φιλε μου με το που το εβγαλα απο το κουτι το προσεξα αλλα δεν έδωσα σημασία.... Καλως θα το κοιταξω... ευχαριστω για την απαντηση!

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

672.180.33.XT910.RETAIL.EN.EU ΠΑΙΔΕΣ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ OFFICIAL? ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΗΣΑ ΕΧΘΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΗΓΟΥΡΗ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ

 

Μην γράφεις κεφαλαία, μην κάνεις συνεχόμενα posts (κάνε edit) και μην ρωτάς το ίδιο πράγμα 2 φορές μέσα σε μισή ώρα.

Αν κάποιος ξέρει θα σου απαντήσει.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

672.180.33.XT910.RETAIL.EN.EU ΠΑΙΔΕΣ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ OFFICIAL? ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΗΣΑ ΕΧΘΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΗΓΟΥΡΗ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ

 

Φίλε μου περίμενε να βγει η επίσημη να δούμε. Εσύ τώρα έχεις μια έκδοση η οποία δεν προορίζεται για την Ελλάδα. Για την Ελλάδα είναι η nonefigs.retail.eu. Σίγουρα θα μπορέσεις με τον α ή β τρόπο να βάλεις την επίσημη όταν βγει. Απλά κάνε υπομονή. Επίσημη θα βγει και για την απλή retail.eu που έχεις τώρα (μάλλον) αλλά και για την nonefigs που είναι για την Ελλάδα. Εάν θέλεις να είσαι σίγουρος για την εγγύηση θα πρέπει να βάλεις αυτήν για την Ελλάδα. Πάντως το soaktest που δόθηκε ήταν απότι είδα μόνο για nonefigs.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω την nonefigs.retail.eu. γιατι δωσατε μια σελιδα να την κατεβασουμε αλλα δεν υπαρχει πλεων το αρχειο. Ας ανεβασει το αρχειο κανενας αν το εχει. Edited by TASOS1988
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το δικό μου ..το μετετρεψα και εγώ σε NonFGis για να ειμαι σιγουρος και ολα οκ..το καλο ειναι οτι παρόλο οτι εκανα wipe to cache partition το κινητό ηταν οπως το ειχα δεν χαθηκε τιποτα ουτε επαφες ουτε εφαρμογες...

Ολα κομπλε ..

Ευχαριστω τον Fast kai ton Achilles ...

Και μερικές φώτος...

 

[ATTACH]26389[/ATTACH]

 

[ATTACH]26390[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...