Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μια εύκολη λύση για το ασθενές wi fi το κινητού μας.

αν βρισκόμασταν κοντά στο λαπτοπ μας εγκαθιστούμε σε αυτό το http://www.connectify.me/ δουλεύει 100%

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Xθες κι ενώ ήταν φορτισμένο το κινητό έκλεισε από μόνο του,χωρίς να το ρίξω κάτω, νερό κλπ

Προσπαθώ να το ανοίξω από χθες αλλά μάταια.Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον από εσάς?

Παλιά όταν δεν είχα ενσωματωμένη μπαταρία απλά το ανοιγα την ξανατοποθετούσα κι όλα καλά!

Τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Xθες κι ενώ ήταν φορτισμένο το κινητό έκλεισε από μόνο του,χωρίς να το ρίξω κάτω, νερό κλπ

Προσπαθώ να το ανοίξω από χθες αλλά μάταια.Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον από εσάς?

Παλιά όταν δεν είχα ενσωματωμένη μπαταρία απλά το ανοιγα την ξανατοποθετούσα κι όλα καλά!

Τώρα?

 

Αν κρατήσεις ταυτόχρονα πατημένα power-volume + & volume - κάνει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Κατευθειαν στο service!!

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

οσοι αδελφοί έχουν την 4.0.4, ΠΩΣ στο καλό κάνεις την κάμερα να μην κάνει το σπασικό Shutter θόρυβο οταν τραβάς φώτο? (αθορυβο)
Link to comment
Share on other sites

οσοι αδελφοί έχουν την 4.0.4, ΠΩΣ στο καλό κάνεις την κάμερα να μην κάνει το σπασικό Shutter θόρυβο οταν τραβάς φώτο? (αθορυβο)

 

Απλά δεν μπορείς να το κάνεις.:)

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη ψαχνω και δε βρισκω καποιο θεμα στα Ελληνικα φορουμς σχετικα με αυτην την συσκευη η οποια με ψηνει να παρω και σε αυτη την τιμη κιολας μπορει καποιος που γνωριζει να μου πει 2-3 πραματακια επιπλεον?

 

http://www.expansys.com.gr/motorola-xoom-2-media-edition-16gb-wi-fi-225509/

 

Για το xoom 2 μπορείς να ρωτήσεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322209. Για tablets γενικά υπάρχει και αυτό το θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319161 .

 

Η πρώτη απάντηση που πήρα δεν είναι ενθαρρυντική. Την παραθέτω παρακάτω, λέει ότι δεν κάνει root άλλα χάνεις την εγγύηση επειδή δεν έχει εκδοθεί επίσημα από την motorola. Το καλύτερο είναι, κατά τη γνώμη μου, να περιμένουμε να βγει επίσημα η ICS να δούμε ποια έκδοση είναι και μετά βλέπουμε και κάνουμε:worry::worry::worry: έχω συνεχή επαφή στο XDA για το θέμα, για ότι νεότερο θα ενημερώσω!!!!!!

 

''This won't root your device, but it's not official, so no warranty after that''

 

Και δεν είναι και κάποιος τυχαίος αυτός που απάντησε. Την σέβομαι την γνώμη του.

Οπότε λέγοντας root, μάλλον ενοούν "μη προβλεπόμενο firmware" στο service.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Για το xoom 2 μπορείς να ρωτήσεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322209. Για tablets γενικά υπάρχει και αυτό το θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319161 .

 

 

 

Και δεν είναι και κάποιος τυχαίος αυτός που απάντησε. Την σέβομαι την γνώμη του.

Οπότε λέγοντας root, μάλλον ενοούν "μη προβλεπόμενο firmware" στο service.

 

 

Αρα την πατησαμε ολοι με τον ορο official....

Link to comment
Share on other sites

Αρα την πατησαμε ολοι με τον ορο official....

 

Είναι λογικό πάντως. Όταν δεν έχει κυκλοφορήσει η official από την Moto.....δεν είναι δυνατόν να κυκλοφορεί πρώτα στο xda.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό πάντως. Όταν δεν έχει κυκλοφορήσει η official από την Moto.....δεν είναι δυνατόν να κυκλοφορεί πρώτα στο xda.

 

Μα απο την μοτο δεν την βρηκαν; Δεν την εφτιαξαν αυτοι...

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό πάντως. Όταν δεν έχει κυκλοφορήσει η official από την Moto.....δεν είναι δυνατόν να κυκλοφορεί πρώτα στο xda.

 

Μα απο την μοτο δεν την βρηκαν; Δεν την εφτιαξαν αυτοι...

 

Από τη Μοτο την βρήκαν άλλα δεν ξέρουμε για τι χρήση και για που προορίζονταν. Επίσης η 6.7.2-180_SPU-19-TA-11.2 ενώ δεν έχει βγει επίσημα τη δέχονται σαν αναβάθμιση από τη Μοτο, σύμφωνα με τα λεγόμενα χρήστη άλλου φόρουμ και δεν χάνεις την εγγύηση. Μεγάλο μπέρδεμα......!!!!!!:(:(:(

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Μα απο την μοτο δεν την βρηκαν; Δεν την εφτιαξαν αυτοι...

 

Είναι official leak. Όχι official. Είναι μεν της Moto, αλλά δεν έχει κοινοποιηθεί επίσημα.Δεν την έδωσε η Motorola.

 

Από τη Μοτο την βρήκαν άλλα δεν ξέρουμε για τι χρήση και για που προορίζονταν. Επίσης η 6.7.2-180_SPU-19-TA-11.2 ενώ δεν έχει βγει επίσημα τη δέχονται σαν αναβάθμιση από τη Μοτο, σύμφωνα με τα λεγόμενα χρήστη άλλου φόρουμ και δεν χάνεις την εγγύηση. Μεγάλο μπέρδεμα......!!!!!!:(:(:(

 

Δεν νομίζω πως το ζόρι τους είναι μόνο το update. Ο Stoupi την ΟΤΑ είχε, χωρίς update και τον βγάλανε root. Δεν θα εμπιστευόμουνα αυτά που λένε.Μπορεί να πας και να στο γυρίσουνε πως ταχα δεν κατάλαβες καλά κτλ. Μπέρδεμα.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Είναι official leak. Όχι official. Είναι μεν της Moto, αλλά δεν έχει κοινοποιηθεί επίσημα.Δεν την έδωσε η Motorola.

 

την 6.7.2-180_SPU-19-TA-11.2 την έχει δώσει; δε νομίζω!!! τη δέχεται όμως ως επίσημη:blink:

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως το ζόρι τους είναι μόνο το update. Ο Stoupi την ΟΤΑ είχε, χωρίς update και τον βγάλανε root. Δεν θα εμπιστευόμουνα αυτά που λένε.Μπορεί να πας και να στο γυρίσουνε πως ταχα δεν κατάλαβες καλά κτλ. Μπέρδεμα.

 

την 6.7.2-180_SPU-19-TA-11.2 την έχει δώσει; δε νομίζω!!! τι δέχεται όμως ως επίσημη:blink:

 

Λάθος μου πιο πάνω. Ο Stoupi είχε την 6.7.2-180_SPU-19-TA-11.5 ΟΤΑ και την βγάλαν root. Πάλι δεν τους εμπιστεύομαι στα λόγια. Αλλιώς θα την είχα περάσει την ρημάδα.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου πιο πάνω. Ο Stoupi είχε την 6.7.2-180_SPU-19-TA-11.5 ΟΤΑ και την βγάλαν root. Πάλι δεν τους εμπιστεύομαι στα λόγια. Αλλιώς θα την είχα περάσει την ρημάδα.

 

Φίλε μου ούτε εγώ τους εμπιστεύομαι, βέβαια εξαρτάται και σε ποιον υπάλληλο θα ''πέσεις'', απλά προσπαθώ να καταλάβω ποια rom θεωρούν επίσημη. Στο Droid-Developers SBF πάντως τελευταία επίσημη για την Ευρώπη έχει μέχρι στιγμής την 6.7.2-180_SPU-19-TA-11.2. Άρα μάλλον είναι κάποια προηγούμενη έκδοση (αρχική) που έχει χαρακτηριστεί επίσημη από τη Μοτο και έτσι την δέχονται, άσχετα αν δεν έχει γίνει released. Δεν μπορώ να υποθέσω κάτι άλλο:cool:

 

ΥΓ

Μακάρι ποτέ να μην χρειαστώ το service άλλα επειδή είμαι Μακριά από Αθήνα και έχω περάσει αυτό το αναθεματισμένο update και επειδή δεν μπορώ να γυρίσω σε gingerbread (άλλο κουλό και τούτο μόνο στη Μοτο υπάρχει φυσικά), καταλαβαίνεις ότι ανησυχώ λιγάκι και προσπαθώ να ψάξω τι θα κάνω, δλδ αν ξαναφλασάρω την 6.7.2-180_SPU-19-TA-11.2 γιατί σε ενδεχόμενο κίνδυνο να βρεθώ στο service πριν την επίσημη κυκλοφορία της αναβάθμισης, όπως μπορείς να φανταστείς μάλλον την έχω ''βάψει''.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

παιδια λυστε μου μια απορια οταν βγει η επισημη 4.0.4 ics για εμας θα ειναι διαφορετικη απο την 4.0.4 ics που εχουμε περασει;;

επισης απαντηστε μου σας παακαλω σε κατι στις επαφες στη συσκευη σας εχει ελληνικη αλφαβητο? εννοω οταν γραφετε μια επαφη με ελληνικα γραμματα σας βαζει σε αλφαβητικη σειρα τις επαφες?γιατι εμενα μονο οσα εχουν αγγλικα γραμματα μου τα βαζει με αλφαβητικη σειρα..

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

παιδια λυστε μου μια απορια οταν βγει η επισημη 4.0.4 ics για εμας θα ειναι διαφορετικη απο την 4.0.4 ics που εχουμε περασει;;

επισης απαντηστε μου σας παακαλω σε κατι στις επαφες στη συσκευη σας εχει ελληνικη αλφαβητο? εννοω οταν γραφετε μια επαφη με ελληνικα γραμματα σας βαζει σε αλφαβητικη σειρα τις επαφες?γιατι εμενα μονο οσα εχουν αγγλικα γραμματα μου τα βαζει με αλφαβητικη σειρα..

 

κανείς δεν μπορεί να ξέρει από τώρα σε τι έκδοση θα βγει η ICS. Υπάρχει κάποια φήμη ότι το αρχείο θα είναι ενιαίο για όλη την Ευρώπη, σε αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει θέμα με την ICS που εγκαταστήσαμε, σε αντίθετη περίπτωση όμως υπάρχει θέμα και θα πρέπει να φλασάρουμε το κατάλληλο fastboot αρχείο όταν βγει στο net.

παίδες εσείς που είστε 2.3.6. πείτε παρακαλώ ακριβώς τι γράφει το κινητό σας στην έκδοση λογισμικού!!!!!προσπαθώ να κάνω κάποιες συγκρίσεις.

Ευχαριστώ

 

ΥΓ

Εδώ ίσως μπορούν να βοηθήσουν και να μας πληροφορήσουν τα παιδιά που πήγαν στο service με 2.3.6. και έφυγαν με ICS, αν η έκδοση λογισμικού είναι nonEFIGS ή όχι.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

κανείς δεν μπορεί να ξέρει από τώρα σε τι έκδοση θα βγει η ICS. Υπάρχει κάποια φήμη ότι το αρχείο θα είναι ενιαίο για όλη την Ευρώπη, σε αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει θέμα με την ICS που εγκαταστήσαμε, σε αντίθετη περίπτωση όμως υπάρχει θέμα και θα πρέπει να φλασάρουμε το κατάλληλο fastboot αρχείο όταν βγει στο net.

 

ΥΓ

Εδώ ίσως μπορούν να βοηθήσουν και να μας πληροφορήσουν τα παιδιά που πήγαν στο service με 2.3.6. και έφυγαν με ICS, αν η έκδοση λογισμικού είναι nonEFIGS ή όχι.

 

 

σε ευχαριστω φιλε μου για την γρηγορη απαντηση σου!ελπιζω να βγει συντομα η ics να δουμε τι τελικα παιζει αν θα υπαρχει καποια διαφοροποιηση!παντως οποιος γνωριζει για τις επαφες ας μου απαντησει και αν ξερετε πειτε μου αν υπαρχει τροπος αντι για αγγλικα να το αλλαξω σε ελληνικα επαναλλαμβανω πως ελληνικα μπορω να γραψω κανονικα απλα δεν μου τα βαζει σε σειρα οπως τα αγγλικα

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

κανείς δεν μπορεί να ξέρει από τώρα σε τι έκδοση θα βγει η ICS. Υπάρχει κάποια φήμη ότι το αρχείο θα είναι ενιαίο για όλη την Ευρώπη, σε αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει θέμα με την ICS που εγκαταστήσαμε, σε αντίθετη περίπτωση όμως υπάρχει θέμα και θα πρέπει να φλασάρουμε το κατάλληλο fastboot αρχείο όταν βγει στο net.

παίδες εσείς που είστε 2.3.6. πείτε παρακαλώ ακριβώς τι γράφει το κινητό σας στην έκδοση λογισμικού!!!!!προσπαθώ να κάνω κάποιες συγκρίσεις.

Ευχαριστώ

 

ΥΓ

Εδώ ίσως μπορούν να βοηθήσουν και να μας πληροφορήσουν τα παιδιά που πήγαν στο service με 2.3.6. και έφυγαν με ICS, αν η έκδοση λογισμικού είναι nonEFIGS ή όχι.

 

Εγώ το πήρα με την 2.3.6 . 651.167.21.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU με αριθμό έκδοσης 6.5.1-167_SPU-15-M2-1-CEE.

O stoupi είχε 651.73.30.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU, του πέρασαν την 2.3.6 στο service(δεν βρήκα ποστ που να λέει ποια έκδοση) και πήρε ΟΤΑ το παρακάτω(παραθέτω μηνημά του)"6.7.2-180_SPU-19-TA-11.5 packages Είναι διαθέσιμη μια προαιρετική ενημέρωση λογισμικού 672.180.39.en.EU (295,8 MB)." .

 

σε ευχαριστω φιλε μου για την γρηγορη απαντηση σου!ελπιζω να βγει συντομα η ics να δουμε τι τελικα παιζει αν θα υπαρχει καποια διαφοροποιηση!παντως οποιος γνωριζει για τις επαφες ας μου απαντησει και αν ξερετε πειτε μου αν υπαρχει τροπος αντι για αγγλικα να το αλλαξω σε ελληνικα επαναλλαμβανω πως ελληνικα μπορω να γραψω κανονικα απλα δεν μου τα βαζει σε σειρα οπως τα αγγλικα

 

Φίλε καλό είναι να μην κάνεις 4 πόστ στο ίδιο 24ωρο για το ίδιο θέμα. Είναι ψιλοspam. Περίμενε 1-2 μέρες και ξαναπόσταρε.Φιλικά.

Μάλλον δεν γίνετε αυτό που θέλεις. Θα μπορούσες να αλλάξεις το 1ο γράμμα από τις επαφές σου με το αντίστοιχο λατινικό. Ίσως έτσι δουλέψει. Δοκίμασε σε μια και θα δεις.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Για να χρησιμοποιήσεις ext partition πρέπει να έχεις custom rom που να το υποστηρίζει και δεν ξέρω αν υπάρχουν τέτοιες για το razr μιας και είναι το μοναδικό τηλέφωνο που δεν το χρειάζεται. 4 gb για εφαρμογές δεν γεμίζουν ΠΟΤΕ!

 

Ευχαριστώ ,φίλε μου για την πληροφόρηση .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

επειδη δεν ξερω πως και που ακριβως να ψαξω, μπορει καποιος να με βοηθησει να περασω με καποιον οδηγο η οτιδηποτε την ics στο razr ενος φιλου? εαν φυσικα εχει βγει η ρομ.

ευχαριστω και συγνωμη αν εχω ποσταρει σε λαθος σημειο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

επειδη δεν ξερω πως και που ακριβως να ψαξω, μπορει καποιος να με βοηθησει να περασω με καποιον οδηγο η οτιδηποτε την ics στο razr ενος φιλου? εαν φυσικα εχει βγει η ρομ.

ευχαριστω και συγνωμη αν εχω ποσταρει σε λαθος σημειο.

 

Επειδή ακόμη κανείς δεν ξέρει τι παίζει με την εγγύηση κάνε λίγο υπομονή..στις 17 είπαν θα βγει η επίσημη και θα την πάρεις με ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακόμη κανείς δεν ξέρει τι παίζει με την εγγύηση κάνε λίγο υπομονή..στις 17 είπαν θα βγει η επίσημη και θα την πάρεις με ΟΤΑ.

 

Εγώ πάντως παιδιά δεν πιστεύω να βγει στις 17 (ημέρα Παρασκευή) η αναβάθμιση. Θα δείξει...!!!!!!:(

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...