Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω τι να κάνω να περιμένω μηπως βγει? Η να την χώσω κ εγω την jb

 

κι εγώ στο ίδιο δίλλημα είμαι, λόγω εγγύησης περισσότερο, αλλά υπάρχει πιθανότητα να βγει επίσημα?Η moto νομίζω το ξεκαθάρισε, και θαύματα, από αυτήν την εταιρία τουλάχιστον, δεν περιμένω...Μάλλον μονόδρομος είναι.

 

Δύσκολο το κόβω να βγεί για Ελληνικές συσκευές...αλλά ποιος ξέρει. Η εγγύηση είναι ενας πολύ καλός λόγος να καθυστερήσει κάποιος και η ics δεν είναι χάλια σαν άλλες συσκευές. Εφαρμογές που τρέχουν μόνο σε jb και να τις χρειάστηκα....δεν μου έτυχαν. Το smooth του butter είναι το μόνο που με τρώει.

 

Βασικά που περιμένω εγώ πάντως, είναι η δυνατότητα root και να βγει fastboot για jb. Μετα θα το πάρω το ρίσκο κάποια στιγμη. Δεν βιάζομαι πάντως.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω τις παρακάτω συσκευές:

α) Bluetooth Handsfree Sony Ericsson MW600

β) Motorola Razr xt 910

γ) Motorola razr i

Ξέρει κάποιος να μου πει πως θα έχω και αν γίνεται φυσικά και τα δύο τηλέφωνα συζευγμένα στο Bluetooth Handsfree Sony Ericsson MW600 ?

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Φίλε chrisakis, έχω το ίδιο BT, και αν δεν κάνω λάθος ταυτόχρονα 2 συσκευές δεν μπορούν να λειτουργούν. Πατάς το play συνεχόμενα στο BT και με το touch επιλέγεις ενα απο τα 2 κινητά.

 

Και κατά δεύτερον να ξαναευχαριστήσω όσους αφιέρωσαν προσωπικο χρόνο να βοηθήσουν και εμάς τους άσχετους να βάλουμε Jelly Bean. Έκανα και γω την αναβάθμιση μαζί με root, και πραγματικά αξίζει. Μεγάλη διαφορά.

2 ερωτήσεις αν ξέρει κανείς και μπορεί να βοηθήσει:

1) Γιατι δεν μπορώ να μπώ πλέον στην recovery? Όταν βγάζει το ρομποτάκι και πατάω Vol+ + Vol- δεν κάνει πλέον τίποτα.

2) Έχω αγορασμένο to cerberus, και λέει οτι εφόσον είσαι root, μπορείς να το βάλεις σαν εφαρμογή συστήματος, είτε τρέχοντας ενα αρχείο zip απο την recovery, είτε με εναν emulator γράφεις μια εντολή και το περνάει σαν εφαρμογή συστήματος. Στη recovery δεν μπορώ ούτως η άλλως να μπω, αν το κάνω με τον άλλο τρόπο υπάρχει κανένας κίνδυνος για τη συσκευή?

Τα φώτα σας όποιος έχει τη διάθεση.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε chrisakis, έχω το ίδιο BT, και αν δεν κάνω λάθος ταυτόχρονα 2 συσκευές δεν μπορούν να λειτουργούν. Πατάς το play συνεχόμενα στο BT και με το touch επιλέγεις ενα απο τα 2 κινητά.

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Έχει κάποιος να προτείνει συσκευή bluetooth που να είναι ταυτόχρονα συνδεμενη με δύο τηλέφωνα;

Edited by navi55
Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ειμαι καινουργιος εδω,μηπως εχει κανεις system apps γαι το Razr Xt 910?ειμαι στην 672.180.33.Raitail.en.Eu(6.7.2-180_SPU-19-TA-11.2

ειμαι rooted(ετσι το αγορασα)και καποια αρχεια λειπουν.μηπως εχει καποιος buck up για OutOfBox.apk OutOfBox.odex FlashRemoval.odex FlashRemoval.apk SocialShare.apk SocialShare.odex. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.

Έχει κάποιος να προτείνει συσκευή bluetooth που να είναι ταυτόχρονα συνδεμενη με δύο τηλέφωνα;

 

samsung HM1500

(2 τηλεφωνα και δονηση) περιπου 30 Ε το ειχα παρει

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα ολικό reset στο κινητό μου γιατί πήγαινε πραγματικά πολύ αργά. Ξέρει κανείς αν έχει βγει root για την 4.1.2 πλέον;

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ναι, δεν βλέπω το su πουθενά, μήπως πρέπει να το βάλω ο ίδιος;

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.

Έχει κάποιος να προτείνει συσκευή bluetooth που να είναι ταυτόχρονα συνδεμενη με δύο τηλέφωνα;

 

και το Samsung το HMI 1700 που εχω ειναι πολυ καλο και εχει και φωνητικες οδηγιες και κανει περιπου 28 ευρο

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ναι, δεν βλέπω το su πουθενά, μήπως πρέπει να το βάλω ο ίδιος;

 

Γεια δοκιμασε να ξανακανεις απο το μαρκετ εγκατασταση το supersu.Εγω μολις εβαλα την 4.1.2 εκανα factory reset για να μην εχω προβληματα και νομιζα χαθηκε το ρουτ αλλα απλα ειχε χαθει η εφαρμογη supersu ενω το κινητο παρεμεινε ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.

Έχει κάποιος να προτείνει συσκευή bluetooth που να είναι ταυτόχρονα συνδεμενη με δύο τηλέφωνα;

 

Ρώτησε και σ'αυτό το θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=75258. Κάποια Plantronics το κάνουν νομίζω.

 

Φαντάζομαι ναι, δεν βλέπω το su πουθενά, μήπως πρέπει να το βάλω ο ίδιος;

 

Βάλε su και busybox από το market και δες. Αν όχι ξαναδοκίμασε με το rootkeeper, restore root και παλι βάλε su και busybox.

 

Πες μας αν δούλεψε :) .

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Χανετε το ροοτ μετα το ρεσετ?

 

Όχι, το root δεν χάνεται με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, είτε από το μενού "Ρυθμίσεις/ασφάλεια", είτε από τη stock recovery. Έχω προλάβει να το... διαπράξω τρεις φορές από τότε που αναβαθμίστηκα σε JB.

 

Όπως είπε και ο Erartemis προηγουμένως, μετά το reset, εγκαθιστώ από το Play και το SuperSu (που, φυσικά, "χάνεται" μετά το reset) και είμαι κομπλέ!

 

Αν όχι ξαναδοκίμασε με το rootkeeper, restore root και παλι βάλε su και busybox.

 

Πες μας αν δούλεψε :) .

 

Το Voodoo OTA Rootkeeper δεν "βγαζει" το κουμπί για "restore root" γιατί, πολύ απλά, το root δεν έχει χαθεί!

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: δυστυχως το RAZR μου, επεσε και έσπασε η οθόνη του(εσωτερικα-απέξω είναι οκ άλλα το digitizer και η οθόνη διαλύθηκαν) και χαλασε και το μεγαφωνο.

Το σύνδεσα με hdmi και δοκίμασα όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν εκτος απο αυτά τα 2. Απέξω είναι εντελώς άθικτο. Τί με συμβουλεύετε να κάνω? Να το φτιάξω(πώς-που-πόσο), να το πετάξω, να το δώσω για ανταλλακτικά(πως -που-πόσο)?

Link to comment
Share on other sites

να το φτιαξεις http://www.etradesupply.com/motorola/android-models/motorola-droid-razr-xt910.html

 

αυτο απλα εχει μαζεμενα τα ανταλλακτικα (για να δεις την περιγραφη) αλλα μπορεις να τα βρεις πιο φτηνα (τα μεταφορικα κυριως) απο ebay...

 

δεν ειναι τπτ να το ανοιξεις... εγω πηρα καινουριο καλυμμα για την καμερα, γιατι το ψιλοδιαλυσα οταν το ανοιξα :p

 

(βασικα επειδη εσπασε και η οθονη... παρε αλλο κινητο ειναι ακριβες οι οθονες :P )

Katw i apple :shifty:
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: δυστυχως το RAZR μου, επεσε και έσπασε η οθόνη του(εσωτερικα-απέξω είναι οκ άλλα το digitizer και η οθόνη διαλύθηκαν) και χαλασε και το μεγαφωνο.

Το σύνδεσα με hdmi και δοκίμασα όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν εκτος απο αυτά τα 2. Απέξω είναι εντελώς άθικτο. Τν ί με συμβουλεύετε να κάνω? Να το φτιάξω(πώς-που-πόσο), να το πετάξω, να το δώσω για ανταλλακτικά(πως -που-πόσο)?

 

 

καλημερα,χρειαζεσαι 150 ευρω μονο για την οθονη,ητε την φτιαξεις εδω ητε παραγγειλεις την οθονη με το πανελ απο ebay.

αν ηταν σπασμενο μονο το digitizer τοτε με 15 ευρω θα εισουν οκ με την προυποθεση ομως να πιανουν τα χερια σου κ να ξεκολλησεις το πανελ απο την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ξαφνικά ενώ όλα ήταν καλά,το κινητό άρχισε να συμπεριφέρεται παράξενα,αναβοσβηνει η οθόνη, δεν ανοίγουν εφαρμογές, και το κυριότερο η μπαταρία χάνει 30-40% την ωρα:cry:

Ψάχνοντας είδα ότι έχουν χαθεί αρχεία απο την κάρτα SD (Transcend 16 GB).μπορει να φταίει αυτο;να ειναι corrupted και να το προκαλεί.

Είμαι σε επίσημη ICS rooted, αξίζει αφού θα κάνω reset να περάσω σε jb;

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θα ήθελα λίγο την βοήθειά σας.

Μου προσφέρετε μεταχειρισμένο το εν λόγω κινητό με περασμένη την ICS, με εγγύηση μέχρι τα Χριστούγεννα.

Σαν μεταχειρισμένο κινητό τι θα πρέπει να προσέξω εκτός από τα μειονεκτήματα που παραθέτετε εδώ. Περιττό να σας πώ ότι κατάφερα να διαβάσω το ομολογουμένως τεράστιο θέμα για αυτό το κινητό και έχω σχηματίσει την καλύτερη άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θα ήθελα λίγο την βοήθειά σας.

Μου προσφέρετε μεταχειρισμένο το εν λόγω κινητό με περασμένη την ICS, με εγγύηση μέχρι τα Χριστούγεννα.

Σαν μεταχειρισμένο κινητό τι θα πρέπει να προσέξω εκτός από τα μειονεκτήματα που παραθέτετε εδώ. Περιττό να σας πώ ότι κατάφερα να διαβάσω το ομολογουμένως τεράστιο θέμα για αυτό το κινητό και έχω σχηματίσει την καλύτερη άποψη.

 

Αν στο δίνει στα 200€ παρτο. Είναι αξιόπιστη συσκευή.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι εσύ ο πωλητής ?:lol::lol: Διάνα έπεσες

Για να μην σχολιάζεις παραπάνω να εννοήσω ότι με απλό έλεγχο είμαι καλυμμένος ? Η πρώτη απλή επαφή τσεκάροντας τα βασικά είναι άριστη.

Edited by kerkyra2007
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι εσύ ο πωλητής ?:lol::lol: Διάνα έπεσες

Για να μην σχολιάζεις παραπάνω να εννοήσω ότι με απλό έλεγχο είμαι καλυμμένος ? Η πρώτη απλή επαφή τσεκάροντας τα βασικά είναι άριστη.

 

βρε αντε παρτο! εγω το πηρα απο 900 km μακρια μεταχειρισμενο εχοντας δει μονο φωτογραφιες του! η ομορφια μου! :love::cat:

MotoLover
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 200 ευρώ παρτο, δεν κωλωνει πουθενά!

Εμένα μετά απο ένα φόρμαρισμα της κάρτας και επανεγκατάσταση κάποιων εφαρμογών αυτής έστρωσε , όλα ΟΚ!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το NFC World, το razr έχει τσιπάκι NFC, αλλά δεν έχουν βάλει driver:

http://www.nfcworld.com/2011/11/14/311293/motorola-droid-razr-to-offer-nfc/

Γνωρίζει κανείς κάτι γι'αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...