Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και με το mxplayer παλι τα ίδια

 

Δεν καταλαβα τι θελεις να πεις , το mx player τι σχεση εχει με το πληκτρολογιο φιλε μου ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν καταλαβα τι θελεις να πεις , το mx player τι σχεση εχει με το πληκτρολογιο φιλε μου ?

 

Λάθος quote έκανε ο φίλος.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι γιατι εχω απογοητευθει με το customer service ''motorola'' στην 3η φορα για να μην τα πολυλεω αφου το πηρα πισω απο cellcom μου περασανε γερμανικη rom κ τωρα διαπιστωνω αφου μου λενε φιλοι μου οτι τα μυνηματα που τους στελνω τα περνουν ή διακεκομενα ή αλαντι αλλον γραμματα παιζει τιποτα να ξερει καποιος γιατι με ψιλοτσατισει η ολη υποθεση αυτη
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι γιατι εχω απογοητευθει με το customer service ''motorola'' στην 3η φορα για να μην τα πολυλεω αφου το πηρα πισω απο cellcom μου περασανε γερμανικη rom κ τωρα διαπιστωνω αφου μου λενε φιλοι μου οτι τα μυνηματα που τους στελνω τα περνουν ή διακεκομενα ή αλαντι αλλον γραμματα παιζει τιποτα να ξερει καποιος γιατι με ψιλοτσατισει η ολη υποθεση αυτη

 

1. Και δε χαίρεσαι που σου βάλανε γερμανική ROM; Εσύ θα πάρεις και "ζαχαρωτό", εμείς οι... Γραικοί θα μείνουμε με το παγωτάκι στο χέρι :)

2. Για τα μηνύματα, δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν τραβάτε βίντεο, σας κάνει και σας αυτή την αυξομείωση του ήχου; Δλδ όταν το αναπαράγεται ακούτε ότι χαμηλώνει απότομα και αυξάνει (νομίζω έχει να κάνει με το voice cancelation και τα 2 μικρόφωνα).
Link to comment
Share on other sites

1. Και δε χαίρεσαι που σου βάλανε γερμανική ROM; Εσύ θα πάρεις και "ζαχαρωτό", εμείς οι... Γραικοί θα μείνουμε με το παγωτάκι στο χέρι :)

2. Για τα μηνύματα, δες εδώ.

 

Δυστυχώς, δεν νομίζω βάζοντας απλά την Γερμανική rom σε συσκευή που είναι για Ελλάδα να πάρει κάποιος OTA Jb.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μου πει γιατί στις βιντεοκλήσεις μέσω skype είναι τόσο χάλια ο ήχος; Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;Έχω την ICS ΟΤΑ χωρίς να έχω πειράξει ποτέ το κινητό. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μου πει γιατί στις βιντεοκλήσεις μέσω skype είναι τόσο χάλια ο ήχος; Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;Έχω την ICS ΟΤΑ χωρίς να έχω πειράξει ποτέ το κινητό. Ευχαριστώ.

 

Παιζει ρολο κ η σύνδεση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια, μερικες ερωτησης,ποια ειναι τωρα η τιμη του κινητου στην αγορα;ξερει καποιος σε ποιο μαγαζι εχουν γερμανικα;ευχαριστω παιδια.Θελω να το παρω στην κοπελα μου.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, δεν νομίζω βάζοντας απλά την Γερμανική rom σε συσκευή που είναι για Ελλάδα να πάρει κάποιος OTA Jb.

 

Δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά, αλλά έχω μείνει με την εντύπωση ότι οι αναβαθμίσεις "μοιράζονται" με βάση την εγκατεστημένη ROM΄(γνήσια, βεβαίως...). Εξ ου και το σχόλιό μου.

 

Αν κάνω λάθος, ευχαρίστως το αναγνωρίζω :D

Link to comment
Share on other sites

Σωστός είσαι αν περαστεί εργοστασιακό με fastboot files από rds οποιαδήποτε ics που θα πάρει jb ota, όπου και αν βρίσκεσαι θα πάρεις fota
Link to comment
Share on other sites

Δεύτε λάβετε fota, λοιπόν! :lol:

Thanks, SpArchon!

 

By the way, "δίπλα" βλέπω ότι το 4Χ -που "καλοβλέπω" εδώ και καιρό- παίρνει JB και ζηλεύω.

Αν δεν ήταν τόσο καλοφτιαγμένο και τόσο απροβλημάτιστο με ICS το Ξυράφι...

Link to comment
Share on other sites

Σωστός είσαι αν περαστεί εργοστασιακό με fastboot files από rds οποιαδήποτε ics που θα πάρει jb ota, όπου και αν βρίσκεσαι θα πάρεις fota

 

μιλάς μόνο για Αγγλία και Γερμανία δηλαδή, έτσι?Αυτές οι εκδόσεις, έχουν ελληνικά μέσα?Και αν ναι, υπάρχει κάποιο link με αναλυτικές πληροφορίες τι να κάνω?Ευχαριστώ εκ των προτέρων, οι γνώσεις σου, με έχουν σώσει αρκετές φορές:)

Link to comment
Share on other sites

μιλάς μόνο για Αγγλία και Γερμανία δηλαδή, έτσι?Αυτές οι εκδόσεις, έχουν ελληνικά μέσα?Και αν ναι, υπάρχει κάποιο link με αναλυτικές πληροφορίες τι να κάνω?Ευχαριστώ εκ των προτέρων, οι γνώσεις σου, με έχουν σώσει αρκετές φορές:)

 

Ναι έχουν ελληνικά κανονικά. Ας περιμένουμε να κυκλοφορήσει πρώτα και μετά βλέπουμε τι θα χρειαστεί να φλασαρουμε. Εγώ εκτιμώ ότι αποκλείεται να κυκλοφορήσει σε συγκεκριμένες περιοχές της Ευρώπης και όχι στην Ελλάδα. Δεν έχει ξανά γίνει ποτέ κάτι τέτοιο. Πιστεύω στο τέλος ότι θα το πάρουμε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ η κ@λοεταιρεια, όλο τούμπανα βγάζει, και πολύ όμορφα πχ Razr HD..και το άτιμο το Kevlar αν το πιάσεις σου γλυκαινει το χεράκι μετά :lol:

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά, αλλά έχω μείνει με την εντύπωση ότι οι αναβαθμίσεις "μοιράζονται" με βάση την εγκατεστημένη ROM΄(γνήσια, βεβαίως...). Εξ ου και το σχόλιό μου.

 

Αν κάνω λάθος, ευχαρίστως το αναγνωρίζω :D

 

Σωστός είσαι αν περαστεί εργοστασιακό με fastboot files από rds οποιαδήποτε ics που θα πάρει jb ota, όπου και αν βρίσκεσαι θα πάρεις fota

 

Δικό μου λάθος τότε. Νόμιζα πως γίνετε έλεγχος βάση imei ή κάτι τέτοιο. Με λίγα λόγια ο φίλος που του βάλανε Γερμανική και θα πάρει OTA και θα έχει εγγύηση; Μακάρι να του κάτσει. Θα το στείλω κ'εγώ τότε :p :).

 

Ναι έχουν ελληνικά κανονικά. Ας περιμένουμε να κυκλοφορήσει πρώτα και μετά βλέπουμε τι θα χρειαστεί να φλασαρουμε. Εγώ εκτιμώ ότι αποκλείεται να κυκλοφορήσει σε συγκεκριμένες περιοχές της Ευρώπης και όχι στην Ελλάδα. Δεν έχει ξανά γίνει ποτέ κάτι τέτοιο. Πιστεύω στο τέλος ότι θα το πάρουμε όλοι.

 

Έχουν φάει "κράξιμο" στο facebook(Motorola Europe),twitter(Motorola και Motorola support), google+(στον Punit ) και ελπίζω να πιάσει τόπο. O Punit αναμασάει την καραμέλα ,πως τα βρήκε όλα χάλια και να περιμένουμε αλλαγές στο μέλλον(με άλλες συσκευές προφανώς). Ας ελπίσουμε πως θα αλλάξουν γνώμη.Είμαστε πολλοί με nonefigs και σίγουρα δεν είναι καλή διαφήμηση.

 

Εν τω μεταξύ η κ@λοεταιρεια, όλο τούμπανα βγάζει, και πολύ όμορφα πχ Razr HD..και το άτιμο το Kevlar αν το πιάσεις σου γλυκαινει το χεράκι μετά :lol:

 

Το HD είναι κουκλάκι αλλά ξεπεράστηκε από τον ανταγωνισμό.Το 1gb μνήμη με χαλάει περισσότερο και τα κλειδώματα σε συνδυασμο με τα αμφίβολα update.Δεν θα έδινα 450+ ευρώ(amazon.de πχ που το πέτυχα). Να δούμε και το X τι θα είναι.

 

Πάντως η google δεν δείχνει ευχαριστημένη http://www.theverge.com/2013/2/28/4040348/google-cfo-products-in-motorola-pipeline-arent-wow-by-google-standards.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Δικό μου λάθος τότε. Νόμιζα πως γίνετε έλεγχος βάση imei ή κάτι τέτοιο. Με λίγα λόγια ο φίλος που του βάλανε Γερμανική και θα πάρει OTA και θα έχει εγγύηση; Μακάρι να του κάτσει. Θα το στείλω κ'εγώ τότε :p :).

 

Δεν νομίζω, αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος. Μπορεί να έχεις και δίκιο. Όπως και να έχει αν βγει ευρωπαϊκό jb με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο θα το περνιεται εύκολα. Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνουν τόσο καιρό. Είμαι πόσες μέρες τώρα με το Verizon jb leak και είναι τόσο ευχαριστημενος που αν και είμαι φαν των καθαρών custom roms (aosp cm10 aokp) δεν βλέπω κάποιο λόγο να βγαλω την touchwiz που φοράω. Και το leak αυτό κυκλοφόρησε εδώ και μήνες. Τι σκ@τα κάνουν λοιπόν? Ξέρω ότι έχουν ένα θέμα γιατί όσα Razr πουλήθηκαν με έτοιμο ics δεν έχουν cdrom και webtop partitions ενώ τα παλαιότερα έχουν (και είναι άχρηστα χαμένα περίπου 2 gb). Αυτό είναι σημαντικό για τον τρόπο με τον οποίο θα δώσουν την αναβάθμιση, αλλά έλεος τόσο καιρό, στην τελική ας προτείνουν factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλα αυτά που διαβάζω στο xda-devlopers.com, στην Αμερική (Verizon) ξεκίνησε το OTA update...

 

Πάμε γερά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

 

Νέος κάτοχος καθώς χθες το απέκτησα ερχόμενος από Galaxy S3 Mini. Έχω πολύ διάβασμα να κάνω αλλά ήδη αισθάνομαι αισιόδοξος με τα παραπάνω νέα.

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο, όπως όλα δείχνουν, update της καρριέρας τους ξεκίνησε να διατίθεται σήμερα ΟΤΑ από το δίκτυο της Verizon για τα DROID RAZR και DROID RAZR MAXX.

 

To εν λόγω update, το οποίο φέρνει το όνομα 4.1.2 Jelly Bean, κρύβει αρκετές εκπλήξεις για τους κατόχους των συγκεκριμένων συσκευών.

Συγκεκριμένα, τα My Music, My Gallery, Weather, World Clock widgets, MOTOCAST, My Gallery και My Music apps δεν περιλαμβάνονται πλέον στην συγκεκριμένη έκδοση του Android.

Αντίστοιχα, έχουν προστεθεί τα Google Gallery app καθώς και το Google Play Music.

 

Το update φέρνει φυσικά features όπως το project Butter αλλά και το Google Now τα οποία υπάρχουν στα RAZR i και RAZR HD από τον προηγούμενο μήνα.

 

Λογικά το update δεν θα αργήσει να γίνει διαθέσιμο και στα RAZR των υπολοίπων ηπείρων πολύ σύντομα!

 

Source: gadgeta.me

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο, όπως όλα δείχνουν, update της καρριέρας τους ξεκίνησε να διατίθεται σήμερα ΟΤΑ από το δίκτυο της Verizon για τα DROID RAZR και DROID RAZR MAXX.

 

To εν λόγω update, το οποίο φέρνει το όνομα 4.1.2 Jelly Bean, κρύβει αρκετές εκπλήξεις για τους κατόχους των συγκεκριμένων συσκευών.

Συγκεκριμένα, τα My Music, My Gallery, Weather, World Clock widgets, MOTOCAST, My Gallery και My Music apps δεν περιλαμβάνονται πλέον στην συγκεκριμένη έκδοση του Android.

Αντίστοιχα, έχουν προστεθεί τα Google Gallery app καθώς και το Google Play Music.

 

Το update φέρνει φυσικά features όπως το project Butter αλλά και το Google Now τα οποία υπάρχουν στα RAZR i και RAZR HD από τον προηγούμενο μήνα.

 

Λογικά το update δεν θα αργήσει να γίνει διαθέσιμο και στα RAZR των υπολοίπων ηπείρων πολύ σύντομα!

 

Source: gadgeta.me

 

 

To motocast δεν θα το εχουμε πια;

MotoLover
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...