Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δεν έκανες αυτά που σου είπα; Πέρνα με rsd την rom που σου είπα. Για root δες εδώ

.

 

Με το titanium πέρνα μόνο τις εφαρμογές σου. Δες πρώτα για λιγο καιρό την νέα rom και μετά πας για custom.

 

Δεν θέλει gapps και safestrap η official.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι δεν έκανες αυτά που σου είπα; Πέρνα με rsd την rom που σου είπα. Για root δες εδώ http://www.youtube.com/watch?v=UipLD-YHkYA.

 

Με το titanium πέρνα μόνο τις εφαρμογές σου. Δες πρώτα για λιγο καιρό την νέα rom και μετά πας για custom.

 

Δεν θέλει gapps και safestrap η official.

 

Να κάνω μια ερώτηση σχετική με τις οδηγίες που δίνεις παραπάνω;

 

Έχω την stock ICS κι έχω παγώσει κάποιες εφαρμογές με αποτέλεσμα η μπαταρία μου να "πετάει". Υποθέτω πως για να ακολουθήσω τη διαδικασία που περιγράφεις πρέπει να τις ξεπαγώσω οκ; αν καταφέρω και βάλω την JB υπάρχει κάποια λίστα με τις εφαρμογές που μπορούμε να παγώσουμε με ασφάλεια ή πρέπει να σημειώσω τώρα ποιες έχω παγωμένες πριν κάνω οτιδήποτε;

 

Και μια τελευταία χαζή ερώτηση: δίνεις παραπάνω το λινκ για την official αγγλική JB, όταν φλασαριστεί στο τηλέφωνο έχει κανονικά ελληνικά;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Katergaris εδώ υπάρχει η λίστα εφαρμογών για jb και ποιές μπορούν να γινουν freeze https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsM6cYC-SdW-dDJvWU1SMVduN2ExV3QtcG01SWlwd1E&usp=sharing#gid=0.

 

Δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει να ξεπαγώσεις τις εφαρμογές σου πριν περάσεις jb με rsd αλλα νομίζω πως δεν υπάρχει θέμα. Κάνε unfreeze για σίγουρα.

 

Ελληνικά θα έχεις κανονικά και η jb είναι καλύτερη από ics.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Katergaris εδώ υπάρχει η λίστα εφαρμογών για jb και ποιές μπορούν να γινουν freeze https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsM6cYC-SdW-dDJvWU1SMVduN2ExV3QtcG01SWlwd1E&usp=sharing#gid=0.

 

Δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει να ξεπαγώσεις τις εφαρμογές σου πριν περάσεις jb με rsd αλλα νομίζω πως δεν υπάρχει θέμα. Κάνε unfreeze για σίγουρα.

 

Ελληνικά θα έχεις κανονικά και η jb είναι καλύτερη από ics.

 

Ευχαριστώ. Αύριο θα γράψω πως πήγε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να αγορασω το Motorola απο ebay αλλα δεν ξέρω αν θα δουλεύει το 3g .Οταν γράφει

GSM 850/900/1800/1900 (Quadband) HSDPA 850/900/1900/2100 δουλεύει στα ελλήνικα δίκτυα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να αγορασω το Motorola απο ebay αλλα δεν ξέρω αν θα δουλεύει το 3g .Οταν γράφει

GSM 850/900/1800/1900 (Quadband) HSDPA 850/900/1900/2100 δουλεύει στα ελλήνικα δίκτυα ?

 

Ναι δουλεύει μια χαρά(3G:2100/900 για Ελλάδα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Διαβαζω εδω και καμια ωρα τις συνομιλίες και μπορώ να πω οτι δεν εχω καταλαβει τιποτα και έχω χιλιομπερδευτει .ειναι σαν να διαβαζω κινεζικα.. ολα αυτα επειδη δεν ειμαι της τεχνολογίας για αυτό.. ενοητε οτι δεν φταίει κανείς σας. Εχω το XT 910 με την 4.0.4 επανω το είχα πάρει απο media m. Εχω κανει την τελευταία αναβάθμιση που εχει βγει και εχει εδω και κανα τρίμηνο το κινητο τα εχει παιξει και ειμαι ετοιμος να το σπασω.. τρεμοπαιζει οποτε μπαινω γενικα στο μενού κολαει απιστευτα και τωρα τελευταια οταν παιρνω τηλ. Αναβοσβηνει ενα κοκκινο τετραγωνο γυρω γυρω απτην οθονη. Οτι ναναι κανει.. εχω κατεβασει το clean master και μου δειχνει οτι η μνημη ειναι συνεχεια πανω απο 80% τρεχουν διαφορα προγράμματα τα οποία τα σταματαω και μετα ξεκινουνε πάλι .μπορειτε να μου πειτε τι να κανω μπας και το σωσω?
Link to comment
Share on other sites

Αφού ευχαριστήσω τον R_Bachman για τις οδηγίες του, να πω ότι μέσα σε μισή ώρα είχα ξεμπερδέψει. Πέρασα την JB, έκανα ρουτ και με TB πέρασα τις παλιές μου εφαρμογές πάρα πολύ εύκολα. Το κινητό γενικώς ήταν γρήγορο οπότε δεν είδα καμιά τρελή διαφορά, αλλά και μόνο το ότι υπάρχουν τόσες εφαρμογές για JB και μετά, αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά Katergaris!

 

Gemis τρεμοπαίζει η οθόνη; Μπορείς να βάλεις ένα screenshot(volume down και power μαζί για να βγάλει) από την κόκκινη γραμμή που λες; Αν έχεις θέμα με την οθόνη θα χρειαστείς service.

 

Κάτι που μπορείς να δοκιμάσεις είναι να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων(ρυθμίσεις->αντιγραφα ασφαλείας και επαναφορα->επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων) αλλά θα χάσεις τα πάντα(μηνηματα, εφαρμογες, επαφές κλπ. Θα είναι σαν να ανοίγεις την συσκευή για πρώτη φορά και θα πρέπει να ξαναπεραστούν όλα. Αν μετά από αυτό έχεις πάλι θέμα με την οθόνη , τότε πας για service. Πόσταρε πρώτα καμιά εικόνα με το θέμα οθόνη να δούμε πρώτα.

 

Root και άλλα πειράγματα υποθέτω πως δεν έχεις κάνει. Αν έχεις πειράξει εσυ ή καποιος άλλος κάτι πες μας.

 

Καλή χρονιά με ευτυχία και υγεία σε όλους !

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους. Ενα μεγαλω ευχαριστω στο φιλο Bachman για το διορθωτικο post και τη βοηθεια με τη rom. Τελικα εκατσε σωστα σε μενα με τη δευτερη προσπαθεια και τη rom του φιλου. Δεν εχω πλεον αναβαθμιση android στις επανεκκινήσεις εχω ομως καποια drops στο wifi που δεν ειχα με την ICS. Καποια στιγμη θα το ψαξω μηπως λυθει και αυτο. Νεα χρονια με Jellybean λοιπον και αλλο αερα στο αγαπημενος ξυραφι ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω ενα λευκο razr απο mm που δυστυχώς μου εχει σπάσει το digitizer. Θα με συμβουλευατε να το φτιαξω? Εβλεπα βιντεακια κ ειναι δυσκολη κατασκευη το κινητο μας για πειραγματα ποιος ξερει αν χαλασει κατι αλλο στο ανοιγμα. Κατα τα αλλα το δοκιμασα κ δουλευει κανονικα. Ειναι πανακριβα ρε ****το και σκεφτομουν να το δωσω για ανταλλακτικά... Εσεις τι λετε? Τι αξιζει? Btw αν κανεις ενδιαφέρεται για ανταλλακτικά pm...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Διαβαζω εδω και καμια ωρα τις συνομιλίες και μπορώ να πω οτι δεν εχω καταλαβει τιποτα και έχω χιλιομπερδευτει .ειναι σαν να διαβαζω κινεζικα.. ολα αυτα επειδη δεν ειμαι της τεχνολογίας για αυτό.. ενοητε οτι δεν φταίει κανείς σας. Εχω το XT 910 με την 4.0.4 επανω το είχα πάρει απο media m. Εχω κανει την τελευταία αναβάθμιση που εχει βγει και εχει εδω και κανα τρίμηνο το κινητο τα εχει παιξει και ειμαι ετοιμος να το σπασω.. τρεμοπαιζει οποτε μπαινω γενικα στο μενού κολαει απιστευτα και τωρα τελευταια οταν παιρνω τηλ. Αναβοσβηνει ενα κοκκινο τετραγωνο γυρω γυρω απτην οθονη. Οτι ναναι κανει.. εχω κατεβασει το clean master και μου δειχνει οτι η μνημη ειναι συνεχεια πανω απο 80% τρεχουν διαφορα προγράμματα τα οποία τα σταματαω και μετα ξεκινουνε πάλι .μπορειτε να μου πειτε τι να κανω μπας και το σωσω?

 

Το πηρα κ εγω απο τα Media Markt τον απρίλη του 12' κ μου εμφανίζει ακριβως τα ιδια προβλήματα..!! Έχω to clean master αλλα δεν βοηθάει κ πολυ.. όταν μου αναβόσβηνε το κόκκινο τετράγωνο στις κλησεις αποφασισα να του κανω ενα Reset.. Σταματησε να κοκκινίζει αλλα συνεχίζει να κολλαει αφανταστα κ να μου τρεμοπαίζει η οθονη..

Φοραει την 4.0.4.. Ίσως να μου λύνε το πρόβλημα η αναβάθμιση στην 4.1? Ο φιλος απο πανω που έγραψε για επαναφορα εργοστασιακών δεδομένων εχει καμια διάφορα με το hard Reset..? οποιος μπορει ας βοηθήσει γιατι δεν ειναι δυνατών να κολλαει τοοοοσο πολυ ενα κινητο διπύρηνο με 1gb RAM... Η κοπελα μου εχει το Samsung Galaxy grand κ παει σφαίρα..! Καλη χρονιά κ χρονιά πολλα κιολας..! :)

Sagem MW3020 -> Nokia 3330 -> Sony Ericsson K500 -> Sony Ericsson K750 -> LG Renoir -> Motorola RAZR-> Samsung Galaxy S4-> HTC One M8-> LG G5 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για hard reset είπα. Αν αυτό δεν βοήθησε, τότε καλύτερα να πάει η συσκευή στο service όσο υπάρχει ακόμα εγγύηση. Αν περάσεις rom μόνος σου , πιθανόν να χάσεις την εγγύηση.

 

Τα λογικά βήματα που θα έκανα:

 

1) hard reset/επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων στην περίπτωση που δεν μπορούσα να λυσω το θέμα κάπως αλλιώς.

θα προτιμούσα να το έκανα από την recovery της συσκευής με τα ανάλογα wipe και όχι από τις ρυθμίσεις. Δουθλεύουμε την συσκευή με μόνο τα απαραίτητα για να δούμε αν παρουσιάσει θέμα. Αν όλα είναι οκ τότε κάποια εφαρμογή μπορεί να έκανε την ζημιά. Αν έχουμε πρόβλημα πάμε στην επόμενη επιλογή.

 

Παραθέτω το πως πάμε recovery(βαρεθηκα να μεταφράσω :) ) .

- for going to boot menu, first turn off the phone, then push & hold Vol buttons and power button at the same time

 

for about 10seconds, then you will enter to boot menu, now use Vol - button to scroll and Vol + to select an option.

 

- for going to Stock Recovery, you have to select "recovery" in boot menu, then you'll see a black screen with Android triangle in the middle, now you have to push Vol - + buttons at the same time to enter to recovery

 

2)Αν δεν βοηθήσει το 1 τοτε -->Service αν έχω ακόμη εγγύηση. (Κάνω unroot κλπ αν είμαι root πριν το πάω).

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλος.

Εδω κ ενα 3μερο που του εκανα επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων και με τις ιδιες εφαρμογες πανω δεν εχω καποιο προβλημα..

Βεβαια κ παλι λεω να παω στην Jelly Bean, αφου ενας φιλος μου που εχει το SGS2 το αναβαθμισε σε 4.1 και ειναι πολυ πιο smooth χωρις κολληματα.

σε ποια σελιδα πρεπει να παω για να κανω την διαδικασια? η 4.1.1 ειναι η πιο προσφατη για την συσκευη μας?

Sagem MW3020 -> Nokia 3330 -> Sony Ericsson K500 -> Sony Ericsson K750 -> LG Renoir -> Motorola RAZR-> Samsung Galaxy S4-> HTC One M8-> LG G5 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ενα θέματα με τα σμς.εκανα την αναβάθμιση σε 4.1 με τις οδηγίες σας.όλα καλά ,πολυ σβελτο το κινητό αλλά όταν Στέλνω σμς ελληνικά με την στοκ εφαρμογή ο παραλήπτης δεν βλέπει όλα τα γραμματα. Κόβει απο όσο έχω καταλάβει τα τονισμένα γραμματα.έχετε καμια λύση? Έχω επιλέξει απο τις ρυθμίσεις κωδικοποίηση 7bit. Δεν συμβαίνει σε ολους τους παραληπτες αλλά σε αρκετούς.

BTW το android μου θυμιζουν πολυ τα windows 98 και τα XP.μετα απο κάποιους μηνες χρήσης χρειάζεται φορμάτ για να ερθει στα ίσια του...

Είμαι σίγουρος πως σε λίγους μήνες και με την έκδοση 4.1που έχω τώρα θα χρειαστω clean install παλι.

 

Ευχαριστώ

GFGHGFHFGHF
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...εχω και εγώ το τηλεφωνο με 4.0.4...

που μπορώ να βρω την official 4.1;;;το λινκ δεν δουλεύει πιο πίσω στις δημοσιεύσεις...

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις αυτή την rom http://fwteam.grupoandroid.com/RAZR%20XT910/9.8.2O-124_SPUEM-14_S7_USASPDRICS01RUKE1007.0R_USASPDRJBRTGB_P011_b57374ab5a_p2b_S1FF_fb_CFC.xml.zip. Την rom την αποσυμπιέζεις στο pc. Θέλεις το .xml που έχει μέσα. Είναι η Αγγλική official 4.1 jb.

 

To rsd lite απο εδώ http://d-h.st/KNN . Πρέπει να έχεις περάσει motorola drivers στο pc σου πριν ξεκινήσεις http://www.4shared.com/file/rQw9mesL/MotoHelper_2140_Driver_550.html.

 

Διαβασε το 1ο ποστ εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1539192.

 

Εδώ θα πάρεις μια ιδέα για την διαδικασία

. Απλά για να έχεις και μια εικόνα.

 

Αν για κάτι δεν είσαι σίγουρος ρώτα και περίμενε απάντηση. Μην βιαστείς και γίνει καμιά ζημιά.

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!

 

Δες το μυνημα του φιλου....Δινει οδηγιες και τα λινκ δουλευουν..

 

Το πρωτο απλα καταβαζει το αρχειο κατευθειαν, δεν σε παει σε καμια σελιδα...

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις καποια εκδοση kit kat?

Τι γνωμη εχει;

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις καποια εκδοση kit kat?

Τι γνωμη εχει;

 

Εγω εχω δοκιμασει εδω και δυο εβδομαδες την gummy ...

 

Τελεια μπορω να πω, δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα...

 

Ειμαι πολυ ικανοποιημενος...

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μερικες βδομαδες με την 4.1.2 και τη πολυτιμη βοηθεια του φιλου Bachman μπορω να πω οτι το κινητο εγινε πιο smooth ωστοσο το προβλημα με τη μπαταρια παραμενει οπως και στην ICS.

Γενικα νομιζω οτι δε προκειται να διορθωθει ποτε απο τον ιουλιο του 12 που το αγορασα αυτη η αθλια μπαταρια που του εχουν βαλει ειναι το μοναδικο μειονεκτημα σε σημειο να φοβασαι να εμπιστευτεις ξανα τη motorola για καποια μελλοντική αγορα

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω δοκιμασει εδω και δυο εβδομαδες την gummy ...

 

Τελεια μπορω να πω, δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα...

 

Ειμαι πολυ ικανοποιημενος...

 

Tι εννοείς;

Whats not working...

  • *Maybe* 3G isn't work in Spyder
  • Wifi Tethering

 

 

Όσον αφορά την μπαταρία, σε τι κατάσταση πιστεύεις οτι είναι συγκριτικά με την JB;

 

Σου έχει μικροκολλήματα κατα τις κλήσεις ή στα ξεκλειδώματα;

 

 

:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να περάσω στο κινητό ενός φίλου την 4.1.2 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ο υπολογιστής δεν αναγνωρίζει το τηλέφωνο. Έχω κατεβάσει τους drivers και τους έχω τρέξει. Όταν το USB debug είναι επιλεγμένο δεν το αναγνωρίζει ενώ όταν δεν είναι το αναγνωρίζει. Παρόλα αυτά όταν μπαίνω σε download Mode (δε θυμάμαι τώρα πως ακριβώς λέγεται όταν πατάω το volume up/down/power) και πηγαίνω στην επιλογή fastboot και μετά το συνδέω με τον υπολογιστή αυτός δεν το αναγνωρίζει καθόλου. Ούτε το RSD Lite το βλέπει.

Καμία βοήθεια ;

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς;

Whats not working...

  • *Maybe* 3G isn't work in Spyder
  • Wifi Tethering

 

 

Όσον αφορά την μπαταρία, σε τι κατάσταση πιστεύεις οτι είναι συγκριτικά με την JB;

 

Σου έχει μικροκολλήματα κατα τις κλήσεις ή στα ξεκλειδώματα;

 

 

:)

 

3g δεν πολυ χρησιμοποιω ουτε το δευτερο...

 

Κολληματα στο ξεκλειδωμα δεν βλεπω..

 

Μονο μερικες φορες στο κλειδωμα οταν παταω το πληκτρο, σβηνει ενω μου δειχνει το αρχικο μενου, οχι παντα... Αλλα δεν με ενοχλει...

 

Στις κλησεις δεν εχω δει κανενα κολλημα..

 

Γενικα ειμαι ευχαριστημενος..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και τη mokee αν θες, το τελευταίο stable που έχω βάλει είναι ότι καλύτερο έχω δει σε kk, και από θέμα μπαταρίας(και χωρίς jbx), αλλά και λειτουργικότητας. Έχει και πολλά add-ons καλούδια και συνεχώς προσθέτουν κι άλλα μιας και είναι open source φάση. Ααα, έχει και ota που δουλεύει μια χαρά... Το 3g δουλεύει κανονικά και δεν έχει κολλήματα σε κλήσεις, μόνο mms δε δοκίμασα. Έχει γίνει η Rom που χρησιμοποιώ καθημερινά πλέον. Edited by hara75gr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...