Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειχα ενα s100 που αφου μου εσπασε τα νευρα με τα "κολληματα" του,το αντικατεστησα με ενα 9000(το οποιο βεβαια δεν το αναγνωριζει το pc μεσω activesynch 4.1(το ιδιο προγραμμα που "βλεπει"το s100 ως guest δεν βλεπει το 9000!!!!!!)...θα τρελλαθω..)και ειπα να δωσω το s100 στη γυναικα μου,ως κινητο/gadget(sd tv,sd radio,κλπ)/παιχνιδομηχανη,αρχισα να του φορτωνω τα απαραιτητα....και καποια στιγμη κανω soft reset και μετα.........γαλαζια -ρομαντικη- οθονη(qtek με συννεφακια) και τερμα!!!!

δεν μπορω να "μπω"...δεν ανοιγει!!!! τι να κανω????

(αν εχει καποιος λυση και για το 9000 καλοδεχουμενος!!

Link to comment
Share on other sites

to exo energopoihmeno to "cookies". Alla tipota esena ta anoigei kanonika?

 

Μάλλον δεν έχει σχέση με cookies, έκανα ένα τεστ, πήγα στο messaging hotmail είδα ότι για να κατέβει το attachment έπρεπε να αποσυνδεθώ, τα έκλεισα όλα (task manager) ξανασυνδέθηκα, περίμενα λίγο, πάτησα κι ένα send-receive και κατέβηκε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σε ολους. Εχω το s100 που να μην το ειχα:mad: και ξαφνικα εκει που εβαλα να παιξει ενα video με media player χαθηκε ο ηχος:( εκανα soft kai hard reset, το ανοιξα καθαρισα επαφες και ακουστικο αλλα τιποτα.μονο οταν το χτυπαω επανερχεται ο ηχος αλλα για ελαχιστο χρονο και ξαναχανεται:mad: αν μπορει κανεις να βοηθησει γιατι ειμαι ετοιμος να το σπασω:mad: σας ευχαριστω πολυ...
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Mήπως παρέδωσε το πνεύμα το ακουστικό; Είχα κι εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα και λύθηκε με αντικατάσταση του από το service.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Mήπως παρέδωσε το πνεύμα το ακουστικό; Είχα κι εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα και λύθηκε με αντικατάσταση του από το service.

ευχαριστω για την απαντηση.καπως ετσι το βλεπω οσο περναει η ωρα.στο service ομως δεν το στελνω γιατι το ανοιξα οποτε ειναι εκτος εγγυησης και αλλωστε ειμαι θεσσαλονικη και εδω η πολυ σοβαρη qtek ουτε να μας φτυσει:mad: εγω παντως αν χαλασε τελικα ουτε να τους "ακουσω"...

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά χάθηκαν ξαφνικά τα εικονίδια του WLAN και του Bluetooth απο την οθόνη του PPC και δεν μπορώ να τα επαναφέρω.Μήπως έχει κανείς ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το s200 και έχω κάνει τα πάντα να το συγχρονίσω με το pc αλλά τίποτα. Το Microsoft ActiveSync μου το δείχνει συνδεδεμένο αλλά δεν μπορεί να το συγχρονίσει και μου βγάζει error:

 

Οι πληροφορίες του λογαριασμού σας δεν μπορούν να ανιχνευθούν. Επιλέξτε Ρυθμίσεις Διακομιστή στο μενού του ActiveSync για να ελέγξετε την πιστοποίηση του Διακομιστή Exchange.

 

Το έβγαλα, το ξανά έβαλα και πάλι τα ίδια. Δεν έχω πειράξει καμία ρύθμιση.. Με καίει πολύ γιατί θέλω να έχω τις επαφές στο pc μην τις ξανά χάσω. :(

 

SOSOSOS

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει συνεχεια να πηγαινεις να ρυθμιζεις να μην κλεινει ποτε αρκετα σπαστικο ενω με το PocketZenPhone 6.0 φτιαχνεις το καταληλο προφιλ και απο την today ευκολα το αλαζεις.αν σου σβησει ο επεξεργαστης οταν τρεχει το dest τις περισσοτερες φορες θελει soft.

Mήπως μπορείς να το εξηγήσεις λίγο αυτό πώς γίνεται?Ψάχνω 2 ώρες και δεν μπορώ να βρω τη ρύθμιση για προφίλ κλπ.Μέσα στον φάκελλο PZPShortcuts έχει 7 αρχεία PZPMode.arm.CAB.Τα εγκατέστησα αλλα δεν ξέρω σε τι χρησιμεύουν.:(

Επίσης παρ΄ολο που το εγκατέστησα δεν μπορώ να βρώ πουθενά το PZPtoday.

Και το χειρότερο όταν μετά από 2 λεπτά απενργοποιείται η οθόνη δεν ανοίγει άλλο με το κουμπί επάνω δεξιά,αν και φαίνονται αμυδρά τα γράμματα στην οθόνη.Οπότε κάνω soft.

Μήπως χρειάζεται συγκεκριμένη σειρά στην εγκατάσταση των αρχείων?

Εχω το manual σε pdf αλλά για να το χρησιμοποιήσω,πρέπει πρώτα να βρω πού κρύφτηκαν τα αρχεία. :confused:

Link to comment
Share on other sites

χθες εκανα χαρντ ριζετ στο αιπακ 2490 και μετα δεν αναγνωρίζεται από το ακτιβσινκ το ππσι.μπορείτε να με βοηθήσετε?πριν έκανα συγχρονισμό και μέσω USb και μέσω bluetooth.τώρα τζίφος...καμιά ιδέα?ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
για δοκιμασε να κανεις απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα το activ απο τον υπολογιστη σου,εμενα ετσι ειχε λυθει το ιδιο προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Mήπως μπορείς να το εξηγήσεις λίγο αυτό πώς γίνεται?Ψάχνω 2 ώρες και δεν μπορώ να βρω τη ρύθμιση για προφίλ κλπ.Μέσα στον φάκελλο PZPShortcuts έχει 7 αρχεία PZPMode.arm.CAB.Τα εγκατέστησα αλλα δεν ξέρω σε τι χρησιμεύουν.:(

Επίσης παρ΄ολο που το εγκατέστησα δεν μπορώ να βρώ πουθενά το PZPtoday.

Και το χειρότερο όταν μετά από 2 λεπτά απενργοποιείται η οθόνη δεν ανοίγει άλλο με το κουμπί επάνω δεξιά,αν και φαίνονται αμυδρά τα γράμματα στην οθόνη.Οπότε κάνω soft.

Μήπως χρειάζεται συγκεκριμένη σειρά στην εγκατάσταση των αρχείων?

Εχω το manual σε pdf αλλά για να το χρησιμοποιήσω,πρέπει πρώτα να βρω πού κρύφτηκαν τα αρχεία. :confused:

κανε εγκατασταση ακριβως οπως λεει το manual τα 3 cab PZPToolsWM5.arm.CAB-PZPTodayWM5.arm.CAB-PZPTrayWM5.arm.CAB γνωμη μου στη κυρια μνημη ειναι μικρα και παιζει καλυτερα.Μετα θα σου δημιουργηθουν τα 3 εικονιδια στα προγραματα ,το πρωτο Tools-menu ειναι γιανα κανεις ρυθμισεις και αλαγες στα προφιλ δευτερο Today ειναι γιανα εχεις μεγαλα εικονιδια στην today και το τριτο Tray να εχεις μικρο εικονοδιο στην today απο τα 2 τελευταια κανεις εναλαγη των προφιλ.Αφου τα τρεξεις και δημιουργηθουν οι φακελοι στα programs files μπορεις να εγκαταστησεις και ελληνικα.Select the language file you want (from the PZPLang\language folder in the package

you downloaded) and copy it on your Pocket PC in the PZPLang folder in the PZP

installation folder .Ελπιζω να βοηθησα α και μονο το 6.0 δουλευει χωρις προβλημα στα wm5.

Link to comment
Share on other sites

κανε εγκατασταση ακριβως οπως λεει το manual τα 3 cab PZPToolsWM5.arm.CAB-PZPTodayWM5.arm.CAB-PZPTrayWM5.arm.CAB γνωμη μου στη κυρια μνημη ειναι μικρα και παιζει καλυτερα.Μετα θα σου δημιουργηθουν τα 3 εικονιδια στα προγραματα ,το πρωτο Tools-menu ειναι γιανα κανεις ρυθμισεις και αλαγες στα προφιλ δευτερο Today ειναι γιανα εχεις μεγαλα εικονιδια στην today και το τριτο Tray να εχεις μικρο εικονοδιο στην today απο τα 2 τελευταια κανεις εναλαγη των προφιλ.Αφου τα τρεξεις και δημιουργηθουν οι φακελοι στα programs files μπορεις να εγκαταστησεις και ελληνικα.Select the language file you want (from the PZPLang\language folder in the package

you downloaded) and copy it on your Pocket PC in the PZPLang folder in the PZP

installation folder .Ελπιζω να βοηθησα α και μονο το 6.0 δουλευει χωρις προβλημα στα wm5.

Thanks 911 :) Tελικά το εγκατέστησα στην κύρια μνήμη όπως πρότεινες και απ΄ότι φαίνεται λειτουργεί καλά.Αυτό που δεν βρήκα είναι πώς γίνεται η ρύθμιση για το GPS και την οθόνη.Μάλλον κάπου στο PZP configure πρέπει να κρύβεται...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εβαλα το sloveED 3.03 στο mio mitac a701 μου και κολαει...οτι και να κανω..αναζητηση λεξης/να πατησω καποιο κουμπι...οτιδηποτε αρχιζει και γυριζει "η κλεψυδρα" και τελος..κολησε !!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εβαλα το sloveED 3.03 στο mio mitac a701 μου και κολαει...οτι και να κανω..αναζητηση λεξης/να πατησω καποιο κουμπι...οτιδηποτε αρχιζει και γυριζει "η κλεψυδρα" και τελος..κολησε !!!

Μου το έκανε κι εμένα με κάποια έκδοση.

Βάλε το 2005 από το site της paragon (αυτό με τα 15mb) http://english.pocket-pc-dictionaries.penreader.com/SlovoEd_Greek-English_Download_area_for_SlovoEd.html

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο..αυτο παιζει μια χαρα
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...