Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Έχω το Dell Axim X50v, και Linksys Wireless Router.

Χρησιμοποιώ το SJPhone για να συνδεθώ με το VoIP Buster αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί. Ίντερνετ έχει κανονικά και σύνδεση με τον router. Τι μπορεί να φταίει; Να είστε καλά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κι από μένα.

Μετά που πέρασα τη νέα ROM ,πάω να κάνω τα κλασσικά registry tweaks ώστε να αλλάξω τα 2 softkeys και με τον registry editor του File explorer, δεν με αφήνει να επεξεργαστώ το default αρχείο στο πεδίο name ,παρά μόνο στο πεδίο string, που του αλλάζει το όνομα. Δεν μπορώ δηλαδή να εισάγω το location του προγράμματος που θέλω.Ξέρει κανεις τι παίζει;

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Έχω το Dell Axim X50v, και Linksys Wireless Router.

Χρησιμοποιώ το SJPhone για να συνδεθώ με το VoIP Buster αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί. Ίντερνετ έχει κανονικά και σύνδεση με τον router. Τι μπορεί να φταίει; Να είστε καλά!

Κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Με x51v και linksys AP, συνδέομαι χωρίς πρόβλημα με το SJphone στο voipchep και παίρνει τηλέφωνο κανονικά.

 

Τι πρόβλημα παρουσιάζει ? Έχεις φτιάξει σωστά τα profiles ?

y4
Link to comment
Share on other sites

Με x51v και linksys AP, συνδέομαι χωρίς πρόβλημα με το SJphone στο voipchep και παίρνει τηλέφωνο κανονικά.

 

Τι πρόβλημα παρουσιάζει ? Έχεις φτιάξει σωστά τα profiles ?

Φίλε μου Χριστός Ανέστη, και Χρόνια Πολλά!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου και την βοήθειά σου στο πρόβλημά μου!

 

Λοιπόν, κατ'αρχάς ανοίγω το WiFi, κατόπιν ανοίγω το SJPhone, και αυτό δεν μπορεί να συνδεθεί. Δεν συνδέεται με τον server του VoIP Buster. Οι ρυθμίσεις είναι χιλιοτσεκαρισμένες και είναι σωστές! Έχω την εντύπωση ότι κάτι παίζει με το ΝΑΤ αν και έχω ανοίξει από τον ρούτερ όλες τις πόρτες που χρειάζεται...

 

Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Χριστός Ανέστη, και Χρόνια Πολλά!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου και την βοήθειά σου στο πρόβλημά μου!

 

Λοιπόν, κατ'αρχάς ανοίγω το WiFi, κατόπιν ανοίγω το SJPhone, και αυτό δεν μπορεί να συνδεθεί. Δεν συνδέεται με τον server του VoIP Buster. Οι ρυθμίσεις είναι χιλιοτσεκαρισμένες και είναι σωστές! Έχω την εντύπωση ότι κάτι παίζει με το ΝΑΤ αν και έχω ανοίξει από τον ρούτερ όλες τις πόρτες που χρειάζεται...

 

Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Το internet δουλεύει στο ppc ? Προσωπικά ακολούθησα κατά γράμμα τις οδηγίες από εδώ: http://www.aximsite.com/boards/showthread.php?t=124461

 

Δοκίμασε το και εσύ και αν δουλέψει τότε κάτι παίζει με τις ρυθμίσεις του SJphone αλλιώς θα είναι η σύνδεση.

y4
Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζω τις ερωτήσεις:) .Έβαλα το WisBar advance 2 καθώς και το WishBar Advance desktop.Εκτός ότι δεν μου το φορτώνει με το άνοιγμα του κινητου(ποιά ρύθμιση να τσεκάρω;) ) δεν ξέρω που και πώς να βάλω τα θέματα.Please help γιατί πανικός γίνετε και έχω "ζαλιστεί" :dizzy:

 

 

Το WishBar Advance desktop ειναι plugin για το WisBar advance, οπότε πρέπει να πας στις ρυθμισεις του και στα plugins να ελέγξεις αν ειναι τσεκαρισμένο το WishBar Advance desktop.

Για περισσοτερες πληροφοριες για το πρόγραμμα, αλλά και για να βρείς θέματα μπές στο πολύ ενημερωμένο forum της lakeridgesoftware.com :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καπιος να μου στειλει το resco keybrd για wm2005 που να μπορει να στειλει 160 σμσ γιατι δεν το βρισκω ? εχω βρει ενα που παιζει αλλα στελενει 70 μονο

 

jjeanppaul@hotmail.com

 

thx

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς επιτυχώς κάποι πρόγραμμα που να καταγράφει τις τηλεφωνικές συνομιλίες? (και τις 2 πλευρές όμως)

 

Κατά προτίμηση να σώζει σε αξιοπρεπή ποιότητα, θέλω να ακούω την φωνή μου καθαρά...

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς επιτυχώς κάποι πρόγραμμα που να καταγράφει τις τηλεφωνικές συνομιλίες? (και τις 2 πλευρές όμως)

 

Κατά προτίμηση να σώζει σε αξιοπρεπή ποιότητα, θέλω να ακούω την φωνή μου καθαρά...

ζητα το απο την vodafone:p σοβαρα τωρα νομιζω οτι δεν υπαρχει κατι τετοιο για μας,θυμαμε το ειχα στο 6600 μου;)
Link to comment
Share on other sites

ζητα το απο την vodafone:p σοβαρα τωρα νομιζω οτι δεν υπαρχει κατι τετοιο για μας,θυμαμε το ειχα στο 6600 μου;)

 

Ναι ηταν το τρομερο Psiloc Erecorder...:( Φανταστικη εφαρμογη.:cry:

Ψαχνομαι και 'γω για τετοιου ειδους προγραμμα, αμα βρει κανεις τπτ ας ποσταρει εδω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest a778899
Βρε παιδια μολις ανακαλυψα οτι δεν μου εμφανιζει τα αποσταλμενα μηνυματα παρολο που εχω ενεργοποιησει την αποθηκευση τους. Καπου ειναι κρυμενα και τα βρησκω μονο αν κανω αναζητηση μεσω του "Ευρεση" χρησημοποιοντας το αριθμο του παραληπτη και αυτα μαλιστα, λεει, οτι ειναι εισερχομενα που ομως δεν ειναι στα εισερχομενα. Συμβαινει αυτο και σε κανεναν αλλο η εγω εχω το προβλημα;:(
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ναι ηταν το τρομερο Psiloc Erecorder...:( Φανταστικη εφαρμογη.:cry:

Ψαχνομαι και 'γω για τετοιου ειδους προγραμμα, αμα βρει κανεις τπτ ας ποσταρει εδω.

α γεια σου enema;) πολυ καλη εφαρμογη,απορω πως δεν εχει βγει κατι παρομοιο για τα win mob:confused:
Link to comment
Share on other sites

Βασικα, μπορεις να ηχογραφησεις με το κανονικο προγραμμα των σημειωσεων. Αλλα πρακτικα, ο ηχος εχει χαμηλη ενταση. :( Ισως καποιο προγραμμα φωνητικης εγγραφης να εχει επιλογη για καταγραφη κλησεων (εχω δει αρκετα προγραμματα φωνητικης εγγραφης στο aivanet). Αλλα λογω pstn που να κατεβουν. :worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Paidia exw to hp2215 pou to phra prosfata metaxeirismeno..dystyxws den einai se aristh katastash alla th douleia mou thn kanei (tophra mono gia gps).. To problhma mou einia oti exw cradle apo to opoio omws leipei o fortisths...kai dystyxws autos apo ton opoio to phra exei ginei afantos.. Pou mporw na brw fortisth pou na ka8etai sto cradle h akoma fortisth autokinhtou se kalh omws timh????exei kanenas sas kanena metaxeirismeno eite spitiou eite autokinhtou??? ginetai na balw ena opoiondhpote metasxhmatisth kai na to syndesw me to cradle (ennow an mou peite posa volt output exei kai parw ena apo ekeinous pou ru8mizontai)... euxaristw!!
καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink: :blink: .Για να δω που θα το βάλω :cry:

Στην συσκευή δεν νομίζω να πιάνει τόσο πολύ χώρο. Μάλλον γύρο στα 5mb (Μπορεί και να κάνω λάθος έχω καιρό να κάνω hard reset)

 

Υπάρχει πάντως τρόπος να το μεταφέρεις στην κάρτα.

y4
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...