Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις τωρα δοκιμασα με ενα ρολο με λαβη το οποιο κολαει τα παντα και μπορω να πω οτι εχει καποιο αποτελεσμα.

 

Αλλα παραμενει πολυ σπαστικο .Οθονη γεματη φυσσαλιδες ειναι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
απλα αστο να ακουμπηση πανω στην οθονη και μετα βγαλε τις φυσσαλιδες με μια πιστωτικη καρτα
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τοσο απλο γιατι το παραμικρο να εχει κολλησει στο προστατευτικο η στην οθονη προκαλει ανωμαλια και κραταει αερα.
Link to comment
Share on other sites

Τον έβγαλες από τη συσκευή για τον πλύνεις δηλαδή;
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
το ξερω απλα θελει υπομονη και σιγα-σιγα με την καρτα,παντως εγω εδω και 1 χρονο δεν το εχω βγαλει ποτε για πλυσιμο,δεν υπαρχει λογος
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ναι βρε να την ξερεις,αλλα αν δεν υπαρχει λογος γιατι να σου γινουν τα νευρα τσαταλια;
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να τον βγάλεις. Προσωπικά, μια φορά το δοκίμασα για να τον καθαρίσω και μετά δεν κατάφερα να απαλλαγώ από τα χνούδια, με αποτέλεσμα να τον πετάξω.

Από τότε τον πλένω με λίγο νερό σε ένα βαμβάκι όσο είναι επάνω στο PPC.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
εγω ριχνω σε ενα πανακι που καθαριζουν γυαλια λιγο σπραυ για οθονες pc και ειναι jet,και εγω το εχω μονιμα στο ppc
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν διακόπτω την συζήτηση αλλά θέλω μια βοήθεια...

Στο PPC μου όταν εφαρμόζω ένα δικό μου φόντο, μου το βγάζει στην today screen αλλα δεν είναι 100% transparent... Δηλαδή μου βγαίνει κάπως άσπρο. (Τα φόντα από τα θέματα βγαίνουν κανονικά) Ξέρει κανεις τι να κάνω;

 

Επίσης αν ξέρετε και το πως να προσαρμόζω το φόντο στην οθόνη (πλάτος-ύψος κλπ), και αν γίνεται να βάλω διαφορετικό φόντο για landscape και διαφορετικό για portrait.

 

ΥΓ Έχω wm5..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταφέρει με τίποτα να συνδέσω το ipaq 2210 με το ασύρματο δίκτυο που έχω στο σπίτι.. Την πρώτη φορά που προσπαθώ τη σύνδεση μου εμφανίζει το εικονίδιο ότι βρήκε δίκτυο στη μέση της πάνω μπάρας, μου ζητάει κωδικό, πατάω συνέχεια και μετά... τίποτα.. :(

 

To LED της κάρτας (Ambicom CF) αναβοσβήνει κανονικά και από τα προγράμματα για WiFi που έχω περάσει 'βλέπουν' το δίκτυο αλλά ΔΕΝ μπορώ να κάνω τη σύνδεση με καμία κυβέρνηση..

 

Τι να κάνω? Μήπως πάιζει κάποιο bug?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταφέρει με τίποτα να συνδέσω το ipaq 2210 με το ασύρματο δίκτυο που έχω στο σπίτι.. Την πρώτη φορά που προσπαθώ τη σύνδεση μου εμφανίζει το εικονίδιο ότι βρήκε δίκτυο στη μέση της πάνω μπάρας, μου ζητάει κωδικό, πατάω συνέχεια και μετά... τίποτα.. :(

 

To LED της κάρτας (Ambicom CF) αναβοσβήνει κανονικά και από τα προγράμματα για WiFi που έχω περάσει 'βλέπουν' το δίκτυο αλλά ΔΕΝ μπορώ να κάνω τη σύνδεση με καμία κυβέρνηση..

 

Τι να κάνω? Μήπως πάιζει κάποιο bug?

Φίλε μου, τι encryption έχεις βάλει; Αν βάλεις open(χωρίς encryption) το WiFi στο router, μπορείς να συνδεθείς; Αν ναι, άστο open και ενεργοποίησε το φιλτράρισμα των MAC Addresses επιτρέποντας μόνο στην MAC του PPC σου να συνδέεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταφέρει με τίποτα να συνδέσω το ipaq 2210 με το ασύρματο δίκτυο που έχω στο σπίτι.. Την πρώτη φορά που προσπαθώ τη σύνδεση μου εμφανίζει το εικονίδιο ότι βρήκε δίκτυο στη μέση της πάνω μπάρας, μου ζητάει κωδικό, πατάω συνέχεια και μετά... τίποτα.. :(

 

To LED της κάρτας (Ambicom CF) αναβοσβήνει κανονικά και από τα προγράμματα για WiFi που έχω περάσει 'βλέπουν' το δίκτυο αλλά ΔΕΝ μπορώ να κάνω τη σύνδεση με καμία κυβέρνηση..

 

Τι να κάνω? Μήπως πάιζει κάποιο bug?

Τι ακριβώς γίνετε ? Παίρνει ip το ppc ? Δεν δουλεύει το Internet ? Shared φακέλους βλέπεις με το resco πχ ?

 

Δεν ξέρω πως ακριβώς είναι τα ‘menu’ στο ppc σου αλλά δοκίμασες τα παρακάτω ?

 

Αν έχεις encryption πρέπει να πας στα settings του wifi στο ppc και να το ενεργοποιήσεις (πχ Authentication: Shared, Data Encryption: WEP).

 

Πήγες στο Start>Settings>Connections>Advanced>Select Networks. Και τα 2 τα βάζεις ‘My Work Network’ Πας και στο Edit > Proxy και τσεκάρεις ‘This network connects to the internet’.

y4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν διακόπτω την συζήτηση αλλά θέλω μια βοήθεια...

Στο PPC μου όταν εφαρμόζω ένα δικό μου φόντο, μου το βγάζει στην today screen αλλα δεν είναι 100% transparent... Δηλαδή μου βγαίνει κάπως άσπρο. (Τα φόντα από τα θέματα βγαίνουν κανονικά) Ξέρει κανεις τι να κάνω;

 

Επίσης αν ξέρετε και το πως να προσαρμόζω το φόντο στην οθόνη (πλάτος-ύψος κλπ), και αν γίνεται να βάλω διαφορετικό φόντο για landscape και διαφορετικό για portrait.

 

ΥΓ Έχω wm5..

 

Βασικα, αν επιλεγεις την εικονα ως φοντο απο το album καντο 100% ζουμ. Εκει η εικονα βγαινει σαν φοντος οπως ακριβως την βλεπεις εκεινη την στιγμη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στο ρούτερ None στο encryption αλλά το λαπτοπ τώρα το βλέπω και δεν είναι πολυ σταθερό στη σύνδεση του..

Τώρα μόνο του το PPC έκανε σύνδεση (έχει τα βελάκια πάνω) στο 'The Internet' και έχει 2 γραμμές στο Wireless Card.. Όμως ούτε νετ μπορώ να μπω ούτε να δω αρχεία..

Link to comment
Share on other sites

Επίσης βλέπω από το μενου του ρούτερ ποιες MAC addresses έχουν συνδεθεί.

Τους 2 Η/Υ τους έχει με τσεκαρισμένο το authorized, ενώ την MAC του PPC την έχει αλλά δεν λέει για authorization..

 

Edit: Το άλλο το κορυφαίο.. Το συνδέσω μέσω USB με το φορητό και μου βγάζει φυσιολογικά τα 2 βελάκια στην πάνω μπάρα. Πατάω πάνω τους και τι βλέπω; Connectivity: Work (!!!) και δίπλα που έχει την κάρτα λέει Wireless Card!! Το αποσυνδέω απο το φορητό και μου βγάζει χ στις συνδέσεις..

 

Τρελά πράματα..!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης βλέπω από το μενου του ρούτερ ποιες MAC addresses έχουν συνδεθεί.

Τους 2 Η/Υ τους έχει με τσεκαρισμένο το authorized, ενώ την MAC του PPC την έχει αλλά δεν λέει για authorization..

 

Edit: Το άλλο το κορυφαίο.. Το συνδέσω μέσω USB με το φορητό και μου βγάζει φυσιολογικά τα 2 βελάκια στην πάνω μπάρα. Πατάω πάνω τους και τι βλέπω; Connectivity: Work (!!!) και δίπλα που έχει την κάρτα λέει Wireless Card!! Το αποσυνδέω απο το φορητό και μου βγάζει χ στις συνδέσεις..

 

Τρελά πράματα..!!!

Δοκίμασες να κάνεις τις ρυθμίσεις που έγραψα πριν ? Τις βρήκες τις επιλογές ?

y4
Link to comment
Share on other sites

Επίσης βλέπω από το μενου του ρούτερ ποιες MAC addresses έχουν συνδεθεί.

Τους 2 Η/Υ τους έχει με τσεκαρισμένο το authorized, ενώ την MAC του PPC την έχει αλλά δεν λέει για authorization..

 

Edit: Το άλλο το κορυφαίο.. Το συνδέσω μέσω USB με το φορητό και μου βγάζει φυσιολογικά τα 2 βελάκια στην πάνω μπάρα. Πατάω πάνω τους και τι βλέπω; Connectivity: Work (!!!) και δίπλα που έχει την κάρτα λέει Wireless Card!! Το αποσυνδέω απο το φορητό και μου βγάζει χ στις συνδέσεις..

 

Τρελά πράματα..!!!

Φίλε μου στις ρυθμίσεις Network Cards εκεί που λέει για την WiFi μην βάζεις Connects to Work αλλά Internet!

 

Thanks Enema!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στις ρυθμίσεις Network Cards εκεί που λέει για την WiFi μην βάζεις Connects to Work αλλά Internet!

What is the difference between Work and The Internet in the connection settings?

 

The Internet setting is really designed for a direct connection to a service such as you have with a dialup or when using a proxy server. Work would more properly be called network but relates back a few years when many people had networks in their work place, but only a dialup connection at home. Usually either setting will work on hotspots but if you want to use your home network for more than web access, "work" is the setting that usually works best.

Προσωπίκα στο δικτυο του σπιτιού πάντα βαζω work. Χλωμό να είναι εκεί το πρόβλημα.

 

EDIT: Ρίξτε μια ματιά εδω: http://wifi.aximsite.com/ Απο τα καλήτερα FAQs και tutorials για το θέμα. Αν και αφορά τα dell κατά 99% ισχύει για όλα τα windows mobile ppcs.

y4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν διακόπτω την συζήτηση αλλά θέλω μια βοήθεια...

Στο PPC μου όταν εφαρμόζω ένα δικό μου φόντο, μου το βγάζει στην today screen αλλα δεν είναι 100% transparent... Δηλαδή μου βγαίνει κάπως άσπρο. (Τα φόντα από τα θέματα βγαίνουν κανονικά) Ξέρει κανεις τι να κάνω;

 

Επίσης αν ξέρετε και το πως να προσαρμόζω το φόντο στην οθόνη (πλάτος-ύψος κλπ), και αν γίνεται να βάλω διαφορετικό φόντο για landscape και διαφορετικό για portrait.

 

ΥΓ Έχω wm5..

Όταν πήρα το s200 είχα βάλει μία φωτογραφία που είχε μέσα για φόντο και ήταν άσπρη κάπως. Τυχαία βρήκα στα μενού κάπου μία επιλογή που ρύθμιζες την διαφάνειά της (πόσο άσπρο ή κανονικό θα φαίνεται). Πριν μερικές μέρες που θέλησα να βάλω πάλι μια δικιά μου για φόντο, έψαξα στα μενού και δεν μπορώ να το βρω που το είχα δει αυτό. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα το s200 είχα βάλει μία φωτογραφία που είχε μέσα για φόντο και ήταν άσπρη κάπως. Τυχαία βρήκα στα μενού κάπου μία επιλογή που ρύθμιζες την διαφάνειά της (πόσο άσπρο ή κανονικό θα φαίνεται). Πριν μερικές μέρες που θέλησα να βάλω πάλι μια δικιά μου για φόντο, έψαξα στα μενού και δεν μπορώ να το βρω που το είχα δει αυτό. :O

Πηγαίνεις στην εφαρμογή Pictures των wm5, διαλέγεις εικόνα και πατάς την επιλογή για φόντο. Αφού το κάνεις αυτό, σου δίνει επιλογή για ρύθμιση διαφάνειας!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το εξης προβλημα...

 

Ενω εχω το active sync 4.1 και παω να περασω το real player μου βγαζει το θε'ι'κο μηνυμα....

 

Πρεπει να εχεις το 3.8 η μεταγενεστερο για να κανεις το install..:wacko:

Και δεν μπορω να το βαλω....

Βεβαια αψαξα να βρω το 3.8 αλλα δεν το βρηκα πουθενα.....

 

Καμια ιδεα κανεις...:X

 

Ευχαριστω!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

kalispera

 

exo problima me to active sync 3.8 se imate ( s100)

 

den moy anagnorizei partnership mono guest

 

reinstall apo to pc to blepei thn a fora kanei sync kai sthn proth epanasyndesh h reboot pali ta idia

 

me to idio configuration pc + ppc doyleyo tora 7 mhnes

 

xerete an to epireazoyn tipota programmata ?

ebala kati klepsitipa teleytaia ta ekana unistall ta idia

h pos na to dior8oso meso registry toy ppc

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικο που καποιες φορες ενα κειμενο που γραφω στο notes αν το αποθηκευσω μου το αποθηκευει χαλια; Για παραδειγμα πολλες φορες η μια λεξη πεφτει πανω στην αλλη κτλ κτλ. Τι μπορω να κανω;

Κανεις δεν μπορει να με βοηθησει; :( :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...