Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To εν λόγω πρόγραμμα το έχω δουλέψει (γιατί το χρησιμοποιώ!!! - έκδοση 4.01). Μάλιστα αν το κλείσεις (εντελώς) και μετά το ξανατρέξεις το εικονίδιο κάτω δεξιά αφήνει μία κενή θέση και μπαίνει ένα "κλικ" αριστερά (αυτό τουλάχιστον συμβαίνει στο S100).

Δοκίμασε να το τρέξεις και μετά μπορείς να το ελαχιστοποιήσεις πατώντας το πλήκτρο με το κόκκινο ακουστικό (τερματισμός κλήσης). Αν και με αυτό δεν βρεις τη λύση (εκτός της μεταφοράς του στην κύρια μνήμη) δεν μπορώ να βοηθήσω περαιτέρω ....

 

Τελικα φιλε μου εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ !!!!:)

Απλα ετσι οπως μου το ειπες στην αρχη μπερδευτηκα κι αυτο γιατι οταν κανεις 'χ' στο photocontacts βγαινει το οικονιδιο κατω δεξια.Και αν το πατησεις ανοιγει αμεσως το προγραμμα. Δειχνει δηλαδη να τρεχει απο πισω.

(Δοκιμασε το και θα δεις....)

Ε... windows λεω εχουμε... ολα καλα. Αλλα τελικα δεν ειναι ετσι !!!

Με το κοκκινο ακουστικο (τερματισμος κλησης) ομως ΛΥΘΗΚΕ το προβλημα.

 

Και οπως ανεφερε και ο "lagoudakis" τρεχει μια χαρα και στην sd.

 

Ευχαριστω πολυ... να σται καλα !!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες,αρκετες φορες μου χανει τον mp3 ηχο κλησης που βαζω και μου χτυπαει με το windows default.Το εχω κανει κανονικα add ringtone.Τι μπορει να εχω κανει λαθος?

 

ΥΓ)Εχω το ringo στην SD μεσα για να εχω mp3 sms.

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Το είχα γράψει και μια δυο σελίδες πίσω σε ίδιο πρόβλημα που είχαμε με τον johner. Δες μήπως έχεις κάνει associate τα mp3 με το gsplayer. Αν ναι, βγαλτο.

 

EDIT: Για την ακρίβεια είναι σ'αυτή τη σελίδα 7-8 ποστς πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω gsplayer μεσα.Θα δοκιμασω να βγαλω το ringo που ουσιαστικα το θελω μονο για ηχο sms και θα μετατρεψω το mp3 σε wav ωστε να το βλεπουν τα windows σαν sms ηχο...Θα δουλεψει?
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Εναρξη > προγραμματα > Πως στο καλο μπουρουμε τα shortcuts των προγραμματων να τα αρχειοθετησουμε σε φακελους;; Τον μονο φακελο που εχει ειναι για τα παιχνιδια
Link to comment
Share on other sites

Εναρξη > προγραμματα > Πως στο καλο μπουρουμε τα shortcuts των προγραμματων να τα αρχειοθετησουμε σε φακελους;; Τον μονο φακελο που εχει ειναι για τα παιχνιδια

 

Windows/Start Menu/Programs και φτιάχνεις όσους φακέλους θέλεις !

y4
Link to comment
Share on other sites

yparxei paidia lisi gia to problima poy otan teliosei i mpataria xaneis ta panta apo tin mnimi..akoma kai tis egatastaseis???

 

Δεν είναι πρόβλημα αυτό.

Έτσι είναι φτιαγμένο να γίνεται.

Και δεν γίνεται πάντα γιατί είναι δύσκολο να εξαντλήσεις τόσο πολύ την μπαταρία.Αν το κάνεις όμως,θα χαθούν όλα τα δεδομένα σου.

Βλέπεις, χωρίς ενέργεια, τίποτα δεν κινείται:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το GPSTuner_V5 που είναι OFFROAD GPS και μου παγώνει τη συσκευή όταν πάει να ξεκινήσει το GPS της συσκευής. :wacko:

 

Καμιά βοήθεια... :(

Link to comment
Share on other sites

Vodafone live!: a how-to guide for Windows Mobile

http://www.clieuk.co.uk/forum/showthread.php?p=34134

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το GPSTuner_V5 που είναι OFFROAD GPS και μου παγώνει τη συσκευή όταν πάει να ξεκινήσει το GPS της συσκευής. :wacko:

 

Καμιά βοήθεια... :(

Είναι βαρύ πρόγραμμα και χρειάζεται αρκετή ram όταν ξεκινάει.

Πάντως έχω ακούσει και εγώ για προβλήματα με το artemis.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

με αφορμή ένα MMS που μου έστειλε φίλος, έβαλα στο PPC μου τις ρυθμίσεις για GPRS / MMS. Σκοπός μου είναι αφενός να μπαίνω στο internet μέσω GPRS αφετέρου να κατεβάζω / βλέπω τί μου στέλνουν στα MMS.

 

Οταν όμως ανοίγω το MMS και πατάω στο "download" για να "κατεβάσει" το αρχείο που μου έστειλαν (μια photo είναι) μου βγάζει:

 

"Not all messages could be sent or received. To try again, press Menu, and then press Send/Receive".

 

Οταν ανοίγω τον IE για να δω μια webpage μου βγάζει να κάνει σύνδεση στο GPRS, κάνει "connecting" ... "locating" και μετά μου βγάζει: "The page cannot be found. Check the name and try again"

 

Με Opera μου βγάζει: "Could not locate remote server"

 

Αν πατήσω στο "G" μου βγάζει το Vodafone MMS (Gprs) - Connected και μπορώ απλά να το κάνω disconnect.

 

(Mε wi-fi συνδέομαι κανονικά).

 

τα settings που έχω βάλει είναι αυτά που βρήκα εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1670128#post1670128

 

Ti μπορεί να συμβαίνει; Καμια ιδέα κανείς :worry:

 

=====================

 

EDITED

 

Τελικά ηταν θεμα ρυθμισεων.

Μου έστειλαν απο Vodafone τις ρυθμίσεις / βήμα-βήμα και ολα ΟΚ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να εχω κατι σαν 2 acount στο outlook ? και οταν κανω συνχρονισμο να εχει αλλες επαφες για το qtek 8500 , και αλλες επαφες για το qtek 9000 ?

 

Υ.Γ. : τελικα καταφερα να δημιουργησω 2 λογαριασμο στο outlook.Παρολλα αυτα δεν καταφερα να εχω αλλες επαφες για καθε συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια βοήθεια για το Pocket Outlook...

 

Εχω σετάρει 2 pop accounts + το mail folder/account με το όνομα "Outlook email" το οποίο φυσικά δημιουργήθηκε αυτόματα και ανανεώνεται με emails κατά το συγχρονισμό με το PC κλπ.

 

Οταν επιλέγω κάποιον από τους 2 pop accounts μπορώ να στείλω κανονικά κάποιο email (Πηγαίνει αρχικά στο Outbox και στο επόμενο send / receive στέλνεται κανονικά).

 

Οταν προσπαθώ από το "Outlook email" account να κάνω forward ένα email από αυτά που έχω εκεί (τα έχει πάρει από το συγχρονισμό) δεν μου το στέλνει. Το βάζει στο Outbox και δεν μου δίνει επιλογή send/receive.

Εν μέρη είναι και λογικό διότι είναι σαν να μην υπάρχει συγκεκριμένος "αποστολέας"... απο κει.

 

Τι λύση μπορούμε να βρούμε γι αυτο; :worry:

Link to comment
Share on other sites

το ppc μου ενα royaltek empus rtw-1000 δε ειναι και κινηο τηλ!!

υπαρχει καποιο λογισμικο που να μπορω να το μετατρεψω και σε κινητο τηλ??

JUST DO IT

[sIGPIC][/sIGPIC]

Female Body Inspector

www poroia.tk

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε γιατι το ppc μου μπορει να διαβασει τα αρχεια word απο το pc μου και οχι το excel??

εχω τα office 2007:cry: :cry:

JUST DO IT

[sIGPIC][/sIGPIC]

Female Body Inspector

www poroia.tk

Link to comment
Share on other sites

exw ena mikro prob...an toxei synatnisei kaneis k kserei ti einai?

paw ston windows media player..kai paw na epileksw na paiksei mousiki apo thn storage card...meto pou paw na anoiksw meta to "olh h mousikh mou" mou petaei ena mynhmataki "An unexpected error occured" ti einai autoooooo?? na ypothesw oti ftene ta f*** windows?

[sIGPIC][/sIGPIC]Shane <3 Love Them And Leave Them!
Link to comment
Share on other sites

exw ena mikro prob...an toxei synatnisei kaneis k kserei ti einai?

paw ston windows media player..kai paw na epileksw na paiksei mousiki apo thn storage card...meto pou paw na anoiksw meta to "olh h mousikh mou" mou petaei ena mynhmataki "An unexpected error occured" ti einai autoooooo?? na ypothesw oti ftene ta f*** windows?

 

Αυτα μου εκανε και εμενα και το αφησα στην ακρη.Εβαλα το motrPlayr και τα παιζει ολα.[και με ξυπναει το πρωι με μια σειρα απο τραγουδια που εχω επιλεξει.

no fear[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το ppc μου ενα royaltek empus rtw-1000 δε ειναι και κινηο τηλ!!

υπαρχει καποιο λογισμικο που να μπορω να το μετατρεψω και σε κινητο τηλ??

...και ας υποθεσουμε οτι εβρισκες λογισμικο να το κανεις αυτο , την καρτα sim που θα την εβαζες?:!:

Link to comment
Share on other sites

...και ας υποθεσουμε οτι εβρισκες λογισμικο να το κανεις αυτο , την καρτα sim που θα την εβαζες?:!:

 

http://www.iwantoneofthose.com/store/assets/images/product/usbsim/usbsim_lg.jpg

τι λετε ρε παιδες γινεται??

JUST DO IT

[sIGPIC][/sIGPIC]

Female Body Inspector

www poroia.tk

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να αλλαξω και απο windows mobile 2003 να βαλω στο ppc 2005??

θα παρακαλουσα οποιος ξερει να μου πει αναλυτικα τι και πως πρεπει να το κανω!

ευχαριστω πολυ:D :D

JUST DO IT

[sIGPIC][/sIGPIC]

Female Body Inspector

www poroia.tk

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να αλλαξω και απο windows mobile 2003 να βαλω στο ppc 2005??

θα παρακαλουσα οποιος ξερει να μου πει αναλυτικα τι και πως πρεπει να το κανω!

ευχαριστω πολυ:D :D

 

thlefwno jexase to den ginete kai einai apolytws logiko...afoy den einai thl.. oso gia thn metatroph apo 2003 se 5 einai poly dyskolo..!! 1. prepei kapoios na exei asxolithi para poly gia na bgalei kapoia eidiki ekdosh!eidika gia to ppc soy!! 2. apokleiete na doyleyei aprovlimatista 3. to ppc soy 8a sernete.. elpizw na se kalypsa;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...