Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου το εχει κανει και εμενα αλλα σε εμενα δεν εβλεπε ο pc το καλωδιο το usb , το εβαλα και το εβγαλα και το ξαναεκανε εγκατασταση την συσκευη .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hi se olous XRONIA POLLA!!!!!

 

Tha ithela na kano kai ego mia erotisi pou den mporesa na tin apantiso gia poli kairo pisteuvo pos tora pleon kapios exei vri tin lisi

 

 

Exo qtek 9000 kai fysika me WM5

Apo pou mporo na katevo to TomTom Navigation me map osous yparxoun fysika alla free an ginete !!!!!

Na doulevei omos se WM5 giati osa exo vrei den doulevoun!!!

 

 

 

Opios thelei TOM TOM GIA P910i exo Ena olokliro CD me map apo pantou akomi kai ameriki!!!!

 

s_chrisikos@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα καινούργιο MIO P550 το οποίο το πήρα πριν από μερικές ημέρες,

Σήμερα κατάλαβα ότι δεν λειτουργούν οι υπενθυμίσεις στα ραντεβού, δεν κάνει τίποτε !!!! όταν είναι σε κατάσταση standby ανάβει μόνο η οθόνη και μετά ξανά standby. Κανένας ήχος δεν ακούγεται ούτε βγαίνει το αντίστοιχο μήνυμα.

Επίσης αν βάλω Alarm να χτυπήσει σε συγκεκριμένη ώρα πάλι τα ίδια κάνει.

 

Έχει συμβεί σε κανένα αυτό?

irouvas.com
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχω ενεργοποιημενη την αναφορα σφαλματων στη microsoft στο ppc αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.Ενω καποια mp3 παιζουν κανονικα στο media player οταν πατησω το χ να τον κλεισω λεει λυπουμαστε αλλα παρουσιαστηκε ενα σφαλμα και ρωταει αν θελω να κανει αποστολη η οχι του σφαλματος.Παρολα αυτα το Mp3 παιζει κανονικα και κανονικα κλεινει ο media player.Oταν δεν εχω ενεργοποιημενη την αναφορα σφαλματων δε κανει κατι το περιεργο.Παιζει κανονικα το κομματι και μετα κλεινει με το χ.Ξερει καποιος γιατι μπορει να συμβαινει αυτο?Εντωμεταξυ μου το κανει με συγκεκριμενα mp3 και οχι με ολα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πρεπει να ειναι bug του media player γιατι δοκιμαζοντας το με αλλη καρτα μνημης σε αλλο ppc που ενεργοποιησα την αναφορα σφαλματων οταν ενω επαιζε το mp3 πατουσα το χ να κλεισει ο media μου εβγαζε παλι οτι παρουσιαστηκε σφαλμα στο wmplayer.exe και αν θελω να κανει αποστολη.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα καινούργιο MIO P550 το οποίο το πήρα πριν από μερικές ημέρες,

Σήμερα κατάλαβα ότι δεν λειτουργούν οι υπενθυμίσεις στα ραντεβού, δεν κάνει τίποτε !!!! όταν είναι σε κατάσταση standby ανάβει μόνο η οθόνη και μετά ξανά standby. Κανένας ήχος δεν ακούγεται ούτε βγαίνει το αντίστοιχο μήνυμα.

Επίσης αν βάλω Alarm να χτυπήσει σε συγκεκριμένη ώρα πάλι τα ίδια κάνει.

 

Έχει συμβεί σε κανένα αυτό?

Από τις ρυθμίσεις(sound &notifications) έχεις ενεργοποιήσει το Notifications??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους!

παω να εγκαταστησω το wififofum και μου ζηταει το Compact Framework 2.0.

το κατεβασα στον pc.

το κανω εγκατασταση στο ppc και μετα οταν παω να βαλω το wififofum μου το ξαναζηταει.

τι λαθος κανω???

το βρηκα το λαθος αλλα μου φαινεται το προγραμμα μαπα

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ,

εβαλα στο μοτερακι μου το virtual earth mobile .

ξερετε αν μπορει να γινει update και να μπουν φοτο απο περιοχες???

λεει οτι κανει update με gps και wifi αλλα δεν καταλαβα πως.

αν καποιος φιλος εχει ιδεα ας με φωτισει γιατι μου φαινεται καλο προγραμματακι.

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα μου δημιουργήθηκε χθές.

Το κινητό χτυπάει μόνο με τον windows default ήχο.

Προσπάθησα να το αλλάξω από το Phonealarm αλλά παραμένει ο default.

Μετά πήγα να αλλάξω από τις ρυθμίσεις, αλλά όταν επιλέγω κάποιο από τα mp3 και πατάω ok μου βάζει μόνο του το default ξανά.:(

Link to comment
Share on other sites

Ειδα στο spb weathet οτι μπορείς να βαλεις οποιαδήποτε πολη θες αρκει να εχεις τον κωδικο της.Που μπορουμε να βρουμε τετοιους κωδικους;;;;
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
οχι δεν μπορεις,καμμια 10 ελληνικες εχει,εκτος αν εχεις βαλει την προγνωση απο το meteo gr που εχει πιο πολλες
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση έχω αγοράσει πρόσφατα το TYNT αλλά προέρχομαι από το S100 και δεν μπορώ να βρω ένα πρόγραμμα για λήψη και αποστολή FAX έχω το KSE TRUEFAX αλλά στο site τις εταιρείας λέει ότι δεν είναι συμβατό με τις συσκευές HTC και όταν το εγκατέστησα δεν έβρισκε την θύρα για να γίνει η αποστολή. Εάν ξέρει κανεις κάποια ρύθμιση η κάποιο άλλο πρόγραμμα που να είναι συμβατό να ενημερώσει.
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα μου δημιουργήθηκε χθές.

Το κινητό χτυπάει μόνο με τον windows default ήχο.

Προσπάθησα να το αλλάξω από το Phonealarm αλλά παραμένει ο default.

Μετά πήγα να αλλάξω από τις ρυθμίσεις, αλλά όταν επιλέγω κάποιο από τα mp3 και πατάω ok μου βάζει μόνο του το default ξανά.:(

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπιζα από χθες μέχρι που μου ήρθε μια φλασιά όταν ξύπνησα σήμερα. Θυμήθηκα ότι χθες είχα κάνει associate ta mp3 kai ta wav στο gsplayer. Αν πρεσέξεις εκεί που επιλέγεις τους ήχους, τα mp3 σου δε τα παίζει καν. Ε μόλις έβγαλα τα associatons έπαιξε.

 

Μόνο που εγώ έχω άλλο πρόβλημα, ότι ώρα και να βάλω που τη γυρίζει σε GMT -8 Ειρηνικός και μου σπάει τα νεύρα γιατί αλλάζουν ραντεβού ημερολόγια και ξυπνητήρια. Το γύρισα και τόπο προσωρινής κατοικίας και μέχρι τώρα φαίνεται να πηγαίνει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπιζα από χθες μέχρι που μου ήρθε μια φλασιά όταν ξύπνησα σήμερα. Θυμήθηκα ότι χθες είχα κάνει associate ta mp3 kai ta wav στο gsplayer. Αν πρεσέξεις εκεί που επιλέγεις τους ήχους, τα mp3 σου δε τα παίζει καν. Ε μόλις έβγαλα τα associatons έπαιξε.

 

Μόνο που εγώ έχω άλλο πρόβλημα, ότι ώρα και να βάλω που τη γυρίζει σε GMT -8 Ειρηνικός και μου σπάει τα νεύρα γιατί αλλάζουν ραντεβού ημερολόγια και ξυπνητήρια. Το γύρισα και τόπο προσωρινής κατοικίας και μέχρι τώρα φαίνεται να πηγαίνει καλά.

Σωστός man! Σε αγαπώ!:D

Το gsplayer είναι!

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια σε ολους

 

Αντιμετωπιζω τις τελευταιες 2 ωρες το εξης προβλημα...

Ζητω να με συγχωρεσετε αν εχει ειπωθει παλι αλλα λογω φορτου εργασιας δεν μπορω να ψαξω στο φορουμ, και το χρειαζομαι αμεσα.

 

Δεν ανοιγει με τιποτα η εφαρμογη τηλεφωνο. :mad:

 

Υπαρχει κανονικα προσβαση στην sim μπορω να στελνω και να δεχομαι μηνυματα, αλλα οταν με καλει καποιος ενω αυτος ακουει τονο κλησης εγω δεν εχω καμμια ενδειξη στο τηλεφωνο.

 

Η συσκευη ειναι htc p3300

 

 

Ευχαριστω εκ των προταιρων

:alien: :p :X :alien:
Link to comment
Share on other sites

εβαλες τελευταια καποιο προγραμμα;ουτε με reset φτιαχνει;

 

Τελευταια φορα εγκατεστησα λογισμικο πριν κανενα μηνα, δεν νομιζω να οφειλεται εκει.

Reset εκανα αλλα δεν ειχε αποτελεσμα.

:alien: :p :X :alien:
Link to comment
Share on other sites

Εριξα το PhotoContactsPro_PPC_v4.01_Retail στο qtek 9000 και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα:Εχω βαλει την συσκευη να κλεινει αυτοματα (για εξοικονομηση μπαταριας).Αλλα οταν συμβει αυτο και καποιος με παρει τηλ το PhotoContactsPro δεν ανοιγει με αποτελεσμα να μην μου βγαζει την αντοιστοιχη photo.Και κατω δεξια στην μπαρα δεν υπαρχει το οικονιδιο. Δηλαδη οταν η συσκευη μπαινει σε "λοιθαργο" σβηνει το εν λογο προγραμμα, και πρεπει να το ξανατρεξω απο την αρχη, αλλα μετα παλι τα ιδια κανει. soft reset εκανα αρκετα αλλα παλι τιποτα.

Υ.Γ.: στα options του PhotoContactsPro το ignore system exit request ειναι μαρκαρισμενο(αρα οκ).

Η rom ειναι η ελληνικη (της μαμας του)

 

Αν καποιος εχει βρει λυση ας μου πει.Αν παλι δεν υπαρχει λυση , μπορω να ριξω καποιο αντιστοιχο ?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό που κάνεις λάθος είναι ότι όταν "βγαίνεις" από το πρόγραμμα (πατώντας το x) ουσιαστικά το κλείνεις γι'αυτό και χάνεται το εικονίδιο κάτω δεξιά. Δεν πρέπει να βγεις από το πρόγραμμα αλλά να το "ελαχιστοποιήσεις". Αυτό γίνεται με το Spb Pocket Plus (δεν ξέρω αν γίνεται και με άλλα προγράμματα). Παρατεταμένο πάτημα του x (ενώ τρέχει το Photo Contacts Pro) με το οποίο κλείνει το πρόγραμμα θα βγάλει ένα μενού στο οποίο θα επιλέξεις "minimize" οπότε το πρόγραμμα θα τρέχει στο "παρασκήνιο" και θα βλέπεις και το εικονίδιο.

Επίσης συνιστώ την εγκατάσταση του προγράμματος στην κύρια μνήμη γιατί αν είναι στην κάρτα μνήμης μέχρι να δοθεί η εντολή να εκτελεστεί το πρόγραμμα από την κάρτα ενδεχομένως να το παρακάμψει (να λειτουργήσουν οι default ρυθμίσεις του τηλεφώνου) με αποτέλεσμα είτε να μην δεις καθόλου φωτογραφία καλούντος, είτε να μην ηχήσει το ringtone που έχεις ορίσει για την συγκεκριμένη επαφή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό που κάνεις λάθος είναι ότι όταν "βγαίνεις" από το πρόγραμμα (πατώντας το x) ουσιαστικά το κλείνεις γι'αυτό και χάνεται το εικονίδιο κάτω δεξιά. Δεν πρέπει να βγεις από το πρόγραμμα αλλά να το "ελαχιστοποιήσεις". Αυτό γίνεται με το Spb Pocket Plus (δεν ξέρω αν γίνεται και με άλλα προγράμματα). Παρατεταμένο πάτημα του x (ενώ τρέχει το Photo Contacts Pro) με το οποίο κλείνει το πρόγραμμα θα βγάλει ένα μενού στο οποίο θα επιλέξεις "minimize" οπότε το πρόγραμμα θα τρέχει στο "παρασκήνιο" και θα βλέπεις και το εικονίδιο.

Επίσης συνιστώ την εγκατάσταση του προγράμματος στην κύρια μνήμη γιατί αν είναι στην κάρτα μνήμης μέχρι να δοθεί η εντολή να εκτελεστεί το πρόγραμμα από την κάρτα ενδεχομένως να το παρακάμψει (να λειτουργήσουν οι default ρυθμίσεις του τηλεφώνου) με αποτέλεσμα είτε να μην δεις καθόλου φωτογραφία καλούντος, είτε να μην ηχήσει το ringtone που έχεις ορίσει για την συγκεκριμένη επαφή.

 

Οχι δεν ειναι αυτο !!!!!

Το PhotoContactsPro_PPC_v4.01_Retail για να κλεισει πρεπει να πας στα options και απο εκει να κανεις exit.Προφανος δεν το εχεις δουλεψει.Παντος "την εγκατάσταση του προγράμματος στην κύρια μνήμη" που μου ειπες, εδω μαλλον ειναι το μυστικο. Θα το ψαξω κι αλλο :)

Αν παντος ξερει καποιος καποιο "τρικ" ας μας πει.Γιατι το εχω εγκαταστησει οντως στην sd.Αν οντως αυτο φταιει κριμα γιατι ειναι ωραιο προγραμματακι.

Link to comment
Share on other sites

To εν λόγω πρόγραμμα το έχω δουλέψει (γιατί το χρησιμοποιώ!!! - έκδοση 4.01). Μάλιστα αν το κλείσεις (εντελώς) και μετά το ξανατρέξεις το εικονίδιο κάτω δεξιά αφήνει μία κενή θέση και μπαίνει ένα "κλικ" αριστερά (αυτό τουλάχιστον συμβαίνει στο S100).

Δοκίμασε να το τρέξεις και μετά μπορείς να το ελαχιστοποιήσεις πατώντας το πλήκτρο με το κόκκινο ακουστικό (τερματισμός κλήσης). Αν και με αυτό δεν βρεις τη λύση (εκτός της μεταφοράς του στην κύρια μνήμη) δεν μπορώ να βοηθήσω περαιτέρω ....

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
προσωπικα το συγκεκριμενο το εχω στην καρτα και δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...