Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά να κάνω κάποιες ερωτήσεις γιατί είμαι λίγο άσχετος με το θέμα. Έχω τελειώσει πληροφορική στην Αγγλία έληξα την αναβολή μου έστειλα το πτυχίο και είδα στην στρατολόγια ότι έχω περάσει τεθωρακισμένα Αυλώνα διαβάσεις. Τι παίζει εκεί έχει κάποιος κάποια εμπειρία από το συγκεκριμένο?να σημειώσω είμαι 27 .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά να κάνω κάποιες ερωτήσεις γιατί είμαι λίγο άσχετος με το θέμα. Έχω τελειώσει πληροφορική στην Αγγλία έληξα την αναβολή μου έστειλα το πτυχίο και είδα στην στρατολόγια ότι έχω περάσει τεθωρακισμένα Αυλώνα διαβάσεις. Τι παίζει εκεί έχει κάποιος κάποια εμπειρία από το συγκεκριμένο?να σημειώσω είμαι 27 .

 

Καλησπέρα φίλε μου, στην Αυλώνα είναι μια χαρά, ειδικά στις διαβιβάσεις. Εκεί είμαι/ήμουν κι εγώ (κι εγώ 27 ετών είμαι), τώρα το Νοέμβριο μπήκα, είναι αρκετά σαν κατασκήνωση η φάση. Η μόνη μέρα που με δυσκόλεψε ήταν η πρώτη, προετοιμάσου ψυχολογικά. Δεν ξέρω τι να σου πρωτοπώ, οπότε αν έχεις συγκεκριμένες απορίες, στείλε μου PM και θα σ'τις απαντήσω. Καλή θητεία!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν κάνεις ειδικές δυνάμεις;; Σε 2 χρονάκια θα ήθελα να είμαι εκεί!!
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ήταν κάνεις ειδικές δυνάμεις;; Σε 2 χρονάκια θα ήθελα να είμαι εκεί!!

 

Εεε κατσε να ερθουν αυτα τα 2 χρονια, μετα θα αλλαξεις γνωμη. :lol: Ταλαιπωρια χωρις λογο αρχισε κανα αθλημα καλυτερα, θα παρεις σιγουρα περισσοτερα στο μυαλο και στην ψυχη. :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εεε κατσε να ερθουν αυτα τα 2 χρονια, μετα θα αλλαξεις γνωμη. :lol: Ταλαιπωρια χωρις λογο αρχισε κανα αθλημα καλυτερα, θα παρεις σιγουρα περισσοτερα στο μυαλο και στην ψυχη. :)

 

Δύσκολο να αλλάξω γνώμη. Εγώ ήθελα να πάω στρατό πριν το πανεπιστήμιο αλλά σκεφτόμουν τα φοιτητικά χρόνια και δεν ήθελα να καθυστερήσω μετά την 3η λυκείου. Πηγαίνω γυμναστήριο, δεν έχω πρόβλημα από γυμναστική.

 

Το θέμα είναι ότι αυτούς τους μήνες που θα είμαι φαντάρος θέλω να κάνω κάτι και όχι να κάθομαι με το φβ στο κινητό και απλα να μετράω μέρες. Καλύτερα να περάσω δύσκολα πάρα να χάσω 9 μήνες από τη ζωή μου.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι αυτούς τους μήνες που θα είμαι φαντάρος θέλω να κάνω κάτι και όχι να κάθομαι με το φβ στο κινητό και απλα να μετράω μέρες. Καλύτερα να περάσω δύσκολα πάρα να χάσω 9 μήνες από τη ζωή μου.

 

Ίσως αυτό να είναι ένα θετικό που λες, η καθημερινή εκπαίδευση, όπως και οι ασκήσεις που γινόντουσαν. Πλέον οι περισσότερες έχουν κοπεί λόγω έλλειψης χρημάτων. Υπάρχουν όμως πολλά αρνητικά όπως το συνεχές "τρέξιμο", η ψυχολογική πίεση από τους κα..ωμένους", γενικά η πίεση του να γίνεις περισσότερο έλληνας με συνθήματα κτλ, η πειθαρχία που χρειάζεται (σε σχέση με άλλες πιο light μονάδες) και πολλά άλλα.

 

Όπως και να έχει όμως πάλι θα μετράς μέρες και πάλι θα χάσεις τους μήνες της ζωής σου. Ίσως στις εδ να περνάει λίγο γρηγορότερα ο καιρός γιατί κάνεις διάφορα. Μη τρελένεσαι και μη φτιάχνεσαι από τώρα για το στρατό. Όταν έρθει η ώρα του θα επιλέξεις αναλόγα που θέλεις να πας. Δεν είναι κάτι το τόσο μεγάλο και περιπετειώδες όσο μπορεί να σου φαίνεται. Ό,τι κι αν διαλέξεις θα χεις ιστορίες να διηγείσαι, γι αυτό μείνε ήσυχος.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο να αλλάξω γνώμη. Εγώ ήθελα να πάω στρατό πριν το πανεπιστήμιο αλλά σκεφτόμουν τα φοιτητικά χρόνια και δεν ήθελα να καθυστερήσω μετά την 3η λυκείου. Πηγαίνω γυμναστήριο, δεν έχω πρόβλημα από γυμναστική.

 

Το θέμα είναι ότι αυτούς τους μήνες που θα είμαι φαντάρος θέλω να κάνω κάτι και όχι να κάθομαι με το φβ στο κινητό και απλα να μετράω μέρες. Καλύτερα να περάσω δύσκολα πάρα να χάσω 9 μήνες από τη ζωή μου.

 

Eξαρτάται πως το παίρνεις...το να κάθεσαι να βαράς σκοπέτα, πορείες, οπλοεκπαιδεύσεις και εκπαιδεύσεις δεν σημαίνει ότι δεν "χάνεις" 9 μήνες σε σχέση με άλλα....

 

π.χ. κάποιοι μπορούν να πάνε και να κάνουν κάτι τόσο χρήσιμο ώστε να το χρησιμοποιήσουν σαν προϋπηρεσία βλ. μετρήσεις πάνω σε πλοία σε αέρια είτε για καύσιμα κοκ....

Link to comment
Share on other sites

Γινε καλυτερα δοκιμος, να διατηρησεις μια φοιτητικη αποψη ζωης. Σε 4 μηνες θα εχεις κανει περισσοτερα απ οσα κανουν οι ειδικοδυναμιτες σε 9 μηνες, και μετα για αλλους 11 μηνες θα εισαι απλως ενας φανταρος που θα δινει διαταγες και θα εχει λιγες παραπανω ευθυνες. Το οτι θα υπηρετησεις 6 μηνες παραπανω δεν σημαινει κατι για πολλους. Εξ αλλου, θα εχεις την δυνατοτητα να κοιμασαι τις περισσοτερες μερες σε δικο σου χωρο. Θα εισαι ψευδο-εποπ και ψευδο-αξιωματικος. Α, και ψευδο-φανταρος.
Link to comment
Share on other sites

Γινε καλυτερα δοκιμος, να διατηρησεις μια φοιτητικη αποψη ζωης. Σε 4 μηνες θα εχεις κανει περισσοτερα απ οσα κανουν οι ειδικοδυναμιτες σε 9 μηνες, και μετα για αλλους 11 μηνες θα εισαι απλως ενας φανταρος που θα δινει διαταγες και θα εχει λιγες παραπανω ευθυνες. Το οτι θα υπηρετησεις 6 μηνες παραπανω δεν σημαινει κατι για πολλους. Εξ αλλου, θα εχεις την δυνατοτητα να κοιμασαι τις περισσοτερες μερες σε δικο σου χωρο. Θα εισαι ψευδο-εποπ και ψευδο-αξιωματικος. Α, και ψευδο-φανταρος.

+1 και απο μενα στο δόκιμο. περιεχει ρισκο βλεπε πυροβολικό. .. αλλα μπορει να περάσεις καλα βλεπε ΣΕΜ.

αν το ξανακανα παλι δοκιμος θα πηγαινα.

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Ρε παιδιά ξέρει κανείς ποτέ ορκίζεται η 2014 α εσσο; Μήπως παρασκευή 21 Φεβρουαρίου;

 

Ναι τοτε ορκιζεται

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ναι τοτε ορκιζεται

 

Πως είσαι σίγουρος; Εδώ λέει 14

http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=11961&PN=2

 

Και ποια σειρά είναι αυτή τώρα;

 

330

Link to comment
Share on other sites

Πως είσαι σίγουρος; Εδώ λέει 14

http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=11961&PN=2

 

 

 

330

 

Τι να πω.. η ορκομοσια ειναι παντα την 3η παρασκευη μετα τη πρωτη μερα της καταταξης που φετος ηταν 20/1.. τωρα αν αλλαξε κατι δεν ξερω.. στην 329 που μπηκα εγω ετσι ορκιστηκαμε

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μπαινει κανεις ναυπλιο στις 11/3?

με πηραν μηχανικο. τι παιζει εκει;

 

Mηχανικο παιζει πολυ.... 3.5mm...... (Ελπιζω να καταλαβες..) :lol:

Απ τα καλυτερα οπλα/σωματα..οσον αφορα την κουραση

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσεις άψογα. Το μηχανικό είναι από τα καλύτερα σώματα.

 

What STEF said.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αχα! Καταλαβα τι θες να πεις ;) ομως εγω δεν εχω σχεση με αυτα :D καλως ή κακως!

 

Ziper, ακουσα και κατι για σινδο. Ξερεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Mηχανικο παιζει πολυ.... 3.5mm...... (Ελπιζω να καταλαβες..) :lol:

 

Αχα! Καταλαβα τι θες να πεις ;) ομως εγω δεν εχω σχεση με αυτα :D καλως ή κακως!

 

Εγώ δεν το κατάλαβα πάντως. :confused: αν δεν εννοείς τα ακουστικά, τότε τι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...