Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας σκεφτομαι να αγοράσω το iphone 4s μεταχειρισμένο στα 250 ευρώ από έναν γνωστό μου. μπορείτε να μυ πείτε τι να προσέξω στο κινητό όχι μόνο εμφανισιακά τι να του ζητήσω ώστε για να μην πιαστώ κορόιδο. Είναι η πρώτη φορά με συσκευή iphone . ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

γεια σας σκεφτομαι να αγοράσω το iphone 4s μεταχειρισμένο στα 250 ευρώ από έναν γνωστό μου. μπορείτε να μυ πείτε τι να προσέξω στο κινητό όχι μόνο εμφανισιακά τι να του ζητήσω ώστε για να μην πιαστώ κορόιδο. Είναι η πρώτη φορά με συσκευή iphone . ευχαριστώ

 

 

 

Τη διεύθυνση του :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

250 ευρώ ειναι αρκετά καλη τιμή για iPhone 4S, τη στιγμή που στα ίδια περίπου επίπεδα βρίσκεις μεταχειρισμένο το 4.

Τα γενικά προβλήματα που μπορεις να καταλάβεις (εκτός απο τα εξωτερικά) ειναι αν έχουν προβλημα οι κεραίες του, οπότε τσεκαρε το wifi αλλα κΆι την ποιότητα κληςης. Τσεκαρε επισης το λεντάκι και την κάμερα, και σε βίντεο mode.

Οτιδήποτε άλλο προβλημα εχει, δύσκολα θα σου αποκαλυφθεί αν εχει κανει restore και set as new

Link to comment
Share on other sites

γεια σας σκεφτομαι να αγοράσω το iphone 4s μεταχειρισμένο στα 250 ευρώ από έναν γνωστό μου. μπορείτε να μυ πείτε τι να προσέξω στο κινητό όχι μόνο εμφανισιακά τι να του ζητήσω ώστε για να μην πιαστώ κορόιδο. Είναι η πρώτη φορά με συσκευή iphone . ευχαριστώ

 

Βάλε την κάρτα σου μέσα δούλεψε το λίγο και θα φανεί.

Το κουμπί δες να ειναι καλό.

Η οθόνη να μην ειναι αλλαγμενη.

Wifi και Δίκτυο κινητής δοκίμασε.

Γενικά δούλεψε όλες τις λειτουργίες της συσκευής.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο ποστ. Και εγω θελω να αλλαξω μπαταρια γιατι την εχω λιωσει. Οταν βγαλεις ακρη ενημερωσε μας αν θελεις.

 

Ηρθε η ώρα να ενημερώσω!

Άλλαξα τελικά μπαταρία και η διαφορά είναι μεγάλη!!!

Ανοιχτά τα πάντα δεν μου κρατούσε ούτε μισή μέρα, τώρα 2 μέρες βγάζω άνετα. Οπότε όποιος σκέφτεται να την αλλάξει, ας το κάνει...:) Θα δει άλλο τηλέφωνο!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στους 20 μήνες άλλαξα μπαταρία κι εμένα δεν μου κράταγε ούτε μισή μέρα και μετα μου κράταγε μιάμιση...στο εξάμηνο όμως πάλι τα ίδια..και παλαιότερα με το 4 πάλι τα ίδια οχι τόσο χάλια με το 4s αλλα κ εκει....είναι απαράδεκτο να χρυσοπληρώνουμε τέτοια κινητά και να έχουν μπαταρίες χειρότερες και από τη samsung
Link to comment
Share on other sites

απο που αλλαξες μπαταρια ?? καποιο συγκεκριμενο μαγαζι???

Είμαι τεχνικός, έχω service συσκευών, οπότε τα εργαλεία τα έχω. Την μπαταρία την πήρα από συνάδερφο στην ιουλιανού 50[iphone-sos.gr].

Εάν θες πήγαινε να σου την αλλάξουν...

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις ένα λογαριασμό Apple ID ώστε να μπορείς να έχεις πρόσβαση στο AppStore, και από εκεί θα κατεβάσεις (αγοράσεις) την εφαρμογή της αρεσκείας σου.

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις ένα λογαριασμό Apple ID ώστε να μπορείς να έχεις πρόσβαση στο AppStore, και από εκεί θα κατεβάσεις (αγοράσεις) την εφαρμογή της αρεσκείας σου.

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.

 

Αν δεν είναι από το app store δεν γινεται να το εγκαταστησεις?Οπως γινεται με το android?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι από το app store δεν γινεται να το εγκαταστησεις?Οπως γινεται με το android?

Εφαρμογές κατεβάζεις μόνο από το App Store, από πουθενά αλλού. Για να κάνεις εγκατάσταση εφαρμογής εκτός του App Store θα πρέπει να έχεις κάνει jailbreak πρώτα αλλά αυτό είναι άλλη διαδικασία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Bλέπω το iphone 4s 8gb στα 316ε στα skroutzomagaza. Τα κινητα που εχουν είναι καινούργια; Στα 316ε αξίζει καποιο άλλο κινητό;

 

Φίλε αν θες iPhone να το πάρεις. Καινούργιο είναι. Τα iPhone συγκρίνονται μόνο με τα άλλα iPhone.

Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα ενός φίλου παρακαλώ τα φώτα σας.

 

ξαφνικά δεν του ανοίγει το wifi είναι άχρωμο γκρι και δεν λέει να κουνηθεί το κουμπί.

δεν ανοίγει με κανέναν τρόπο και δεν μπορεί να συνδεθεί στο ίντερνετ. του το είχε κάνει και πέρσι και ήταν χωρίς τηλέφωνο 15 μέρες γιατί ήταν στο σέρβις.

έκανε χαρντ ρεισετ τίποτα σύνδεση μπας και του βγάλει καμιά αναβάθμιση αλλά έχει την τελευταία.

υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε?

ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα σας στενοχωρήσω από τη μία, μπορώ όμως να σας βοηθήσω από την άλλη. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζει ο φίλος σας πιθανολογώ πως είναι hardware και συγκεκριμένα θέλει επισκευή ή αντικατάσταση το WiFi module. Έαν θέλετε περισσότερες λεπτομέρειες και προτάσεις για να μην κάνω διαφήμιση, στείλτε μου ένα pm. ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά ας δοκιμάσει επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου.

Μετά ας δοκιμάσει restore, set up as new

Αλλιώς είναι hardware πρόβλημα αν θέλεις επικοινώνησε μαζί μου ίσως μπορώ να βοηθήσω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά ας δοκιμάσει επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου.

Μετά ας δοκιμάσει restore, set up as new

Αλλιώς είναι hardware πρόβλημα αν θέλεις επικοινώνησε μαζί μου ίσως μπορώ να βοηθήσω

 

με το restore, set up as new θα χάσει τα δεδομένα του?

Link to comment
Share on other sites

με το restore, set up as new θα χάσει τα δεδομένα του?

 

Όλα θα χαθούν θα γίνει σαν να το αγοράσε μόλις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα χάσει δεδομένα τα οποία δεν έχει συγχρονίσει, η συσκευή θα διαγραφεί πλήρως!
Link to comment
Share on other sites

οκ μετά το βάζει πάλη στο ιτουνς και θα του τα περάσει όλα ε?

Πως γίνετε αυτό το ρειστορ υπάρχει κάνα βίντεο να παραθέσετε μη γίνει κάνα λάθος.

Σας ευχαριστώ όλους.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που θα συνδέσετε τη συσκυή στο itunes το πρόγραμμα θα πάρει backup. Αφού ολοκληρωθεί θα επιλεξετε restore. Video μπορείτε να βρείτε στο you tube. Καλό θα ήταν όμως πριν κάνετε οτιδηποτε να διαβάσετε πως γίνεται ο συγχρονισμός, νομίζω υπάρχει κατάλληλη ενότητα στο myphone.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω ενα προβλημα με το τηλ...ενω το εχω σε κατασταση αναμονης και δειχνει οτι εχει φουλ σημα οταν δεχομαι κληση αυτος που με καλει ακουει το μνμ οτι ειναι κλειστο κ τα σχετικα... Δεν το κανει συνεχεια αλλα τωρα τελευταια το χει κανει 2 με 3 φορες το μηνα... Τι μπορει να ναι? Καμια ιδεα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, πόσο καιρό έχετε να κάνετε restore και setup as new στη συσκευή σας μέσα από το iTunes; Εάν έχετε πολύ καιρό, είναι ευκαιρία να το πράξετε ώστε να αποκλείσετε πως το πρόβλημα είναι software.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...