Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοήθεια παιδιά !

Ποιο να προτιμήσω to 4s ή το samsung S4 mini ??

Έχω δει πολλά reviews αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει!!

Link to comment
Share on other sites

Η κατάλληλη ενότητα για το ερώτημά σου βρίσκεται εδώ.

Δημιούργησε ένα νέο θέμα ώστε να πάρεις τις προτάσεις των μελών.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά !

Ποιο να προτιμήσω to 4s ή το samsung S4 mini ??

Έχω δει πολλά reviews αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει!!

 

Νομίζω πως στο παρακάτω σύνδεσμο μπορείς να θέσεις το ερωτημά σου και να έχεις αναπόκριση αντικειμενική, εδω θα σου πούμε να πάρεις iPhone αν και συγκρίνεις ανόμοιες χρονικά συσκευές

 

Επιλογή συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Χθες πέρασα κι εγώ την 7.1 και μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος όμως έχω δυο θεματάκια.

Α) έχοντας ενεργοποιήσει την μείωση κίνησης και την αύξηση αντίθεσης (αν παίζει κάποιο ρόλο) μου κάνει ένα μικρό σκαλοπατάκι κατά το σκρολλάρισμα στο μενού. Χτυπάει πολύ άσχημα στο μάτι για iPhone.

B) δεν μπορώ με τίποτα να κάνω συγχρονισμό τα tasks στην εφαρμογή anydo.

 

Γνωρίζει κανείς κάτι;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Χθες πέρασα κι εγώ την 7.1 και μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος όμως έχω δυο θεματάκια.

Α) έχοντας ενεργοποιήσει την μείωση κίνησης και την αύξηση αντίθεσης (αν παίζει κάποιο ρόλο) μου κάνει ένα μικρό σκαλοπατάκι κατά το σκρολλάρισμα στο μενού. Χτυπάει πολύ άσχημα στο μάτι για iPhone.

B) δεν μπορώ με τίποτα να κάνω συγχρονισμό τα tasks στην εφαρμογή anydo.

 

Γνωρίζει κανείς κάτι;

 

Καλημέρα σας, σχετικά με τις εφαρμογές όλα τα updates θα τρέξουν τις επόμενες μέρες καθώς περνούν τη διαδικασία έγκρισης γι αυτό πρέπει να κάνετε υπομονή, τώρα για το lag, δοκιμάστε να κάνετε διάφορες αλλαγές να δείτε εάν συνεχίζει και το συζητάμε πάλι..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, σχετικά με τις εφαρμογές όλα τα updates θα τρέξουν τις επόμενες μέρες καθώς περνούν τη διαδικασία έγκρισης γι αυτό πρέπει να κάνετε υπομονή, τώρα για το lag, δοκιμάστε να κάνετε διάφορες αλλαγές να δείτε εάν συνεχίζει και το συζητάμε πάλι..

 

Θα περιμένω λοιπόν να βγει update στο anydo....

Όσον αφορά το lag να επισημάνω ότι έκανα το update μέσω iTunes και set up as new. Απο τότε έκανα επίσης και 2-3 φορές επαναφορά περιεχομένου και ρυθμίσεων αλλά δεν άλλαξε.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κι από εμένα! Κι εγώ με την 7.1 από χθες πολύ ευχαριστημένος από θέμα ταχύτητας στα εφέ! Απλά νομίζω ότι τρώει ΠΟΛΥ μπαταρία μέχρι στιγμής!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το πρόβλημα με το τελικό ς μέσα στην λέξη πως μπορεί να λυθεί? π.χ. Όταν θέλεις να γράψεις ''εσύ'' γράφει ''εςυ''

Ενημερωμένο σε 7.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το πρόβλημα με το τελικό ς μέσα στην λέξη πως μπορεί να λυθεί? π.χ. Όταν θέλεις να γράψεις ''εσύ'' γράφει ''εςυ''

Ενημερωμένο σε 7.1

 

Αυτό εντοπίζεται μόνο στη διόρθωση εάν θες να γράψει κάτι, στη συνέχεια διορθώσεις και μετά ξαναγράψεις.. αλλιώς δεν εμφανίζει, δυστυχώς δεν διορθώθηκε. :(

Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς με την 7.1 δείχνει σωστά την ώρα; Το έχω στην αυτόματη ρύθμιση και παει 15' μπροστά...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς με την 7.1 δείχνει σωστά την ώρα; Το έχω στην αυτόματη ρύθμιση και παει 15' μπροστά...

 

Δεν έχω πρόβλημα με την ώρα...

Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς με την 7.1 δείχνει σωστά την ώρα; Το έχω στην αυτόματη ρύθμιση και παει 15' μπροστά...

 

Μήπως έχεις κλειστές τις υπηρεσίες τοποθεσίας; εάν ναι άνοιξέ τες και πες μας τι απέγινε :)

Link to comment
Share on other sites

Τι ρόλο παίζουν οι υπηρεσείες τοποθεσίας? Εγώ τις έχω κλειστές αλλά η ώρα είναι σωστή.

 

έχετε επιλέξει αυτόματη ώρα;

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=42275&stc=1&d=1394611942

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως έχω επιλέξει αυτόματη ώρα, γι'αυτό μου έκανε εντύπωση στο φίλο πιο πάνω γιατί του το κάνει αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς με την 7.1 δείχνει σωστά την ώρα; Το έχω στην αυτόματη ρύθμιση και παει 15' μπροστά...

 

 

 

έχετε επιλέξει αυτόματη ώρα;

 

 

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=42275&stc=1&d=1394611942

 

 

 

Βεβαίως έχω επιλέξει αυτόματη ώρα, γι'αυτό μου έκανε εντύπωση στο φίλο πιο πάνω γιατί του το κάνει αυτό...

 

 

Οπως έχω ήδη αναφέρει είχα επιλεγμένη την αυτόματη ρύθμιση καθώς επίσης και τις υπηρεσίες τοποθεσίας. Η ώρα δεν ήταν σωστή πηγαινε 15 λεπτα μπροστά.έκανα πριν λίγο για άλλη μια φορα φορμάτ και έφτιαξε τώρα. Αντε ψάξε την αιτία τώρα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Οπως έχω ήδη αναφέρει είχα επιλεγμένη την αυτόματη ρύθμιση καθώς επίσης και τις υπηρεσίες τοποθεσίας. Η ώρα δεν ήταν σωστή πηγαινε 15 λεπτα μπροστά.έκανα πριν λίγο για άλλη μια φορα φορμάτ και έφτιαξε τώρα. Αντε ψάξε την αιτία τώρα...

 

Σημασία έχει που έγινε, το τι έφταιγε μικρό το κακό!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με την 7.1 από χθες πολύ ευχαριστημένος από θέμα ταχύτητας στα εφέ! Απλά νομίζω ότι τρώει ΠΟΛΥ μπαταρία μέχρι στιγμής!

 

Νομίζω κι εγώ ότι υπάρχει μια αισθητή αύξηση στην κατανάλωση της μπαταρίας με την 7.1.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Σημασία έχει που έγινε, το τι έφταιγε μικρό το κακό!

 

 

Όχι πάντα, πολλές φορές καλο είναι να γνωρίζεις το "γιατί".

 

Κάτι άλλο που θέλω να αναφέρω είναι ότι γενικα έχει βελτιωθεί η συνολική εμπειρία με το νέο ios όπως πχ η πλοήγηση στο appstore είναι πλέον smooth, όμως παρατήρησα ότι το συρσιμο προς τα πάνω για την κάμερα στην lockscreen laggαρει τρελά!!

Το οποίο δεν συνέβαινε πριν.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι βλέπω στην συσκευή μου η εφαρμογή mail έχει πρόβλημα γιατί κάποια crash βλέπω μέσα στα διαγνωστικά και καταναλώνει την μπαταρία
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα διαγνωστικά δεν έχω καταλάβει και'γω! Τι σημαίνουν, και που χρησιμεύουν...?

 

Οποίο σφάλμα δημιουργείται από οτιδήποτε αφήνει ένα αρχείο εκεί με όλες τις πληροφορίες.

Αν έχεις την αποστολή ανοιχτή τα στέλνει στην Apple και ανάλογα αυτοί τα μαζεύουν και διορθωνουν ότι μπορούν.

Αλλιώς σβήνονται μετά από κάθε σύνδεση νομίζω με το iTunes. Δεν γνωρίζω ακριβώς.

Τώρα νομίζω και κλειστή να είναι η αποστολή αν μπουν στο iTunes μετά τα στέλνει αυτό μόνο του. Χαχαχα οπότε το ίδιο είναι.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις αγορασα κι εγω το κινητο.ειχα παλιοτερα iphone 4 μετα πηγα σε android και 4 ιτσες (δεν με βολεψε καθολου) και τωρα βρηκα μια ευκαιρια και το "χτυπησα" παλι.στο θεμα μας αυτο που θελω να αναφερω και εδω διαβασει και αλλου οτι μετα το περασμα της αναβαθμισης στην 7.1 εχει χαθει το πληκτρο της συντομευσης για το 3g.εμενα προσωπικα η επιλογη αυτη υπαρχει και το χω απενεργοποιημενο μονιμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...