Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Εχω το iPhone 4s δυο χρονια περίπου και εχω παρατηρήσει μείωση στην επίδοση της μπαταρίας. Μπορω να κανω κατι για αποδίδει περισσότερο ή παω για αντικατάσταση ;;

Ευχαριστω εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω το iPhone 4s δυο χρονια περίπου και εχω παρατηρήσει μείωση στην επίδοση της μπαταρίας. Μπορω να κανω κατι για αποδίδει περισσότερο ή παω για αντικατάσταση ;;

Ευχαριστω εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

 

Πας για αντικατάσταση.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να απευθυνθώ στην ίδια την εταιρεία ή ένας απλός τεχνικός ειναι εντάξει ;;

Επίσης εχω ακούσει πως η μπαταρια ειναι κολλημένη στο κινητο αυτός που θα την αντικαταστήσει θα την κολλήσει παλι ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω το iPhone 4s δυο χρονια περίπου και εχω παρατηρήσει μείωση στην επίδοση της μπαταρίας. Μπορω να κανω κατι για αποδίδει περισσότερο ή παω για αντικατάσταση ;;

Ευχαριστω εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

 

Εάν η μείωση είναι μεγάλη καλό θα ήταν να την αλλάξεις, είναι πολύ απλή η διαδικασία στο iPhone 4/4S

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει πως οταν ειναι ανοιχτά τα δεδομένα τελειώνει μέσα σε 6 ωρες χωρις ιδιέταιρη χρήση.

Κατι μου λεει πως πρπει να την αντικαταστήσω σύντομα ...

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει πως οταν ειναι ανοιχτά τα δεδομένα τελειώνει μέσα σε 6 ωρες χωρις ιδιέταιρη χρήση.

Κατι μου λεει πως πρπει να την αντικαταστήσω σύντομα ...

 

Έχω την εντύπωση πως έχει ολοκληρώσει τους κυκλους φόρτισης, το κόστος αντικατάστασης δεν ξεπερνά τα 10- 15€ Μαζι με τα έξοδα αποστολής!

Link to comment
Share on other sites

απ'οταν εχω παρει το κινητο εχω ενα μικρο προβληματακι.οατν με παιρνουν τηλεφωνο,απανταω και για να με ακουσει ο συνομιλητης-κι εγω επισης θελω 3-4 δυτερολεπτα.τι μπορει να φταιει? απο την πρωτη στιγμη μου το εχει παρουσιασει.στην αρχη νομισα οτι το κανει με καποιες συσκευες (οτι οι αλλοι θα ειχανε προβλημα) αλλα τελικα το χει η δικη μου.να σημειωσω οτι οταν παιρνω εγω καποιον το προβλημα δεν υπαρχει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα το στείλω στην apple ή να το παω σε Γερμανό/public κλπ ;;

Ευχαριστω πολυ και συγγνώμη αν κανω πολλές ερωτήσεις αλλα προφανώς δεν ειμαι και πολυ καλός σε αυτα ...

Link to comment
Share on other sites

απ'οταν εχω παρει το κινητο εχω ενα μικρο προβληματακι.οατν με παιρνουν τηλεφωνο,απανταω και για να με ακουσει ο συνομιλητης-κι εγω επισης θελω 3-4 δυτερολεπτα.τι μπορει να φταιει? απο την πρωτη στιγμη μου το εχει παρουσιασει.στην αρχη νομισα οτι το κανει με καποιες συσκευες (οτι οι αλλοι θα ειχανε προβλημα) αλλα τελικα το χει η δικη μου.να σημειωσω οτι οταν παιρνω εγω καποιον το προβλημα δεν υπαρχει.

 

Ενδεχομένως να φταίει ο πάροχος του καλούντα, γίνεται με όλους όσους σας καλούν ασχέτως δικτύου;

 

Θα το στείλω στην apple ή να το παω σε Γερμανό/public κλπ ;;

Ευχαριστω πολυ και συγγνώμη αν κανω πολλές ερωτήσεις αλλα προφανώς δεν ειμαι και πολυ καλός σε αυτα ...

 

Θα πρέπει να απευθυνθείτε σε κατάστημα service εάν δεν μπορείτε μόνος σας, είναι πολύ εύκολο!

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως να φταίει ο πάροχος του καλούντα, γίνεται με όλους όσους σας καλούν ασχέτως δικτύου;

 

με οποιον με καλει.πρωτη φορα το παθαινω σε κινητο αυτο.ενω γουσταρω με 1000 την συσκευη,αυτο δεν μπορω να το καταλαβω,:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με οποιον με καλει.πρωτη φορα το παθαινω σε κινητο αυτο.ενω γουσταρω με 1000 την συσκευη,αυτο δεν μπορω να το καταλαβω,:cool:

 

Δοκιμάστε να κάνετε μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, Ρυθμίσεις - Γενικά - Επαναφορά - Ρυθμίσεις Δικτύου!

 

edit: το έψαξα λίγο το πρόβλημα το αντιμετωπίζουν κάποιοι με πάροχο cosmote, εσείς τι έχετε;

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Nα ενημερωσω οτι εκανα την αναβαθμιση στο iphone4s απο 7.06 σε 7.1 μεσω ιtunes και απο οτι φαινεται δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα με το Wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

Θα το στείλω στην apple ή να το παω σε Γερμανό/public κλπ ;;

Ευχαριστω πολυ και συγγνώμη αν κανω πολλές ερωτήσεις αλλα προφανώς δεν ειμαι και πολυ καλός σε αυτα ...

 

Σε κάποιο κατάστημα να το πάτε στην πόλη σας που επισκευάζει συσκευές γιατί ΓΕΡΜΑΝΟΣ και αυτά τα γνωστά θα σας πάρουν και πολλά χρήματα και θα σας πούνε οτι θα το στείλουν αλλού.

Η διαδικασία είναι πολύ εύκολη για την ακρίβεια 4 βίδες μπορείτε σίγουρο και μόνος με την βοήθεια μας.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι πολύ εύκολη για την ακρίβεια 4 βίδες μπορείτε σίγουρο και μόνος με την βοήθεια μας.

Αρκεί να έχει ένα τορκάκι 0,7mm για τις 2 εξωτερικές, και να προσέχει την εσωτερική που στηρίζει την γείωση του wi-fi...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Nα ενημερωσω οτι εκανα την αναβαθμιση στο iphone4s απο 7.06 σε 7.1 μεσω ιtunes και απο οτι φαινεται δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα με το Wi-fi.

 

Αντιμέτώπιζες παλαιότερα, ή το αναφέρεις για τα προβληματικά WiFi modules;

Link to comment
Share on other sites

Αντιμέτώπιζες παλαιότερα, ή το αναφέρεις για τα προβληματικά WiFi modules;

Απλα το αναφερω για στατιστικους λογους.Οχι δεν αντιμετωπιζα προβλημα παλιοτερα.:)

Link to comment
Share on other sites

Απλα το αναφερω για στατιστικους λογους.Οχι δεν αντιμετωπιζα προβλημα παλιοτερα.:)

 

ααα ok δεν είναι πολλές οι συσκευές που αντιμετώπισαν πρόβλημα, αλλά καλά κάνεις :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα ότι το έχει προσφορά το Plaisio 300euros.. λέω να πάω να το παρω το μηλαράκι!!!
Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα ότι το έχει προσφορά το Plaisio 300euros.. λέω να πάω να το παρω το μηλαράκι!!!

 

Έκδοση 8gb είναι δεν ξέρω αν το πρόσεξες.

Υπολόγισε διαθεσιμα περιπου 6 για να κανεις την δουλειά σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα ότι το έχει προσφορά το Plaisio 300euros.. λέω να πάω να το παρω το μηλαράκι!!!

 

Το mediamarkt το έχει προσφορά 299€ :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να κάνετε μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, Ρυθμίσεις - Γενικά - Επαναφορά - Ρυθμίσεις Δικτύου!

 

edit: το έψαξα λίγο το πρόβλημα το αντιμετωπίζουν κάποιοι με πάροχο cosmote, εσείς τι έχετε;

wind εχω.παλιοτερα που ειχα το iphone 4 δεν ειχα αντιμετωπισει τετοιο θεμα.

 

επισης μια αλλη ερωτηση..θελει καποιος με mac να μου στειλει ενα αρχειο μεσω bluetooth και το κινητο μου δεν το βλεπει τον υπολογιστη, γενικοτερα δεν μπορεσα να κανω συζευξη τις 2 συσκευες.απο την μερια του υπολογιστη ειχε βγαλει μηνυμα οτι η συσκευη δλδ το κινητο μου θα πρεπει να ειναι φορτισμενο πληρως.εμενα το κινητο ειχε 49% μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στη παρεα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση! Σκεφτομαι να το παρω αλλα θα ηθελα να ρωτησω οσους εχουν περασει το ios7 αν τρεχει καλα χωρις κολληματα κτλπ!

 

Γιατι εχω ακουσει διαφορα αλλα κυριως για το 4 οχι για το 4s αλλα θελω καποια συγκεκριμενη γνωμη!

 

Ευχαριστω :-)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στη παρεα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση! Σκεφτομαι να το παρω αλλα θα ηθελα να ρωτησω οσους εχουν περασει το ios7 αν τρεχει καλα χωρις κολληματα κτλπ!

 

Γιατι εχω ακουσει διαφορα αλλα κυριως για το 4 οχι για το 4s αλλα θελω καποια συγκεκριμενη γνωμη!

 

Ευχαριστω :-)

κι'εγω στο ιδιο διλλημα ημουν πριν κανα 4μηνο που πουλησα το 4αρι με ios 7και αγορασα πριν 1 μηνα το 4s και το κινητο τρεχει μια χαρα την εκδοση 7.1 .και η μπαταρια νομιζω εχει γινει καλυτερη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...