Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

Εχω ένα 4s με iOS 7.04 περασμένη. Μπορεί να περαστεί iOS 6,14?

 

Δυστυχως δεν μπορείς να κάνεις downgrade

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια! βρηκε ο κολλητος ενα 4s στην Αγγλια , περιμεναμε μπας και βγει το κλασσικο find my iphone τπτ... το τηλεφωνο ηταν κλειδωμενο με lock screen προσπαθησα να κανω bypass lockscreen τιποτα...

με τα πολλα το φεραμε Ελλαδα...

του περασα το νεο itunes με restore... 7.0.4

και εφτασα στο κλασικο σημειο που θελει activation.

οπως ειπατε ειναι ενα τουβλο στα χερια μου καθως δεν μπορω να κανω jb

εκανα ομως την εξης *******... εβαλα το δικο μου itunes μπας και ξεκλειδωσει!!!

και εκει φυσικα ειμαι δηλωμενος με τα στοιχεια μου τις καρτες μου ολα...

δεν φτανει που δεν μπορεσα να βρω τον κατοχο ουτε εβγαλε κατι... θα βρω κ τον μπελα μου με δαυτο??????

μου εγραψε απλα οτι δεν μπορει να ενεργοποιηθει με αυτο το account αν δεν ξεκλειδωσει πρωτα απο το παλιο account του.

τι με συμβουλευετε να κανω?

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια! βρηκε ο κολλητος ενα 4s στην Αγγλια , περιμεναμε μπας και βγει το κλασσικο find my iphone τπτ... το τηλεφωνο ηταν κλειδωμενο με lock screen προσπαθησα να κανω bypass lockscreen τιποτα...

με τα πολλα το φεραμε Ελλαδα...

του περασα το νεο itunes με restore... 7.0.4

και εφτασα στο κλασικο σημειο που θελει activation.

οπως ειπατε ειναι ενα τουβλο στα χερια μου καθως δεν μπορω να κανω jb

εκανα ομως την εξης *******... εβαλα το δικο μου itunes μπας και ξεκλειδωσει!!!

και εκει φυσικα ειμαι δηλωμενος με τα στοιχεια μου τις καρτες μου ολα...

δεν φτανει που δεν μπορεσα να βρω τον κατοχο ουτε εβγαλε κατι... θα βρω κ τον μπελα μου με δαυτο??????

μου εγραψε απλα οτι δεν μπορει να ενεργοποιηθει με αυτο το account αν δεν ξεκλειδωσει πρωτα απο το παλιο account του.

τι με συμβουλευετε να κανω?

 

Δεν γινεται τιποτα προς το παρών. Ίσως στο μέλλον βρεθεί κάποιος τρόπος για να γίνει bypass αλλα δεν νομίζω.

Εχεις ένα τούβλο μόνο για ανταλλακτικά αξίζει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια! βρηκε ο κολλητος ενα 4s στην Αγγλια , περιμεναμε μπας και βγει το κλασσικο find my iphone τπτ... το τηλεφωνο ηταν κλειδωμενο με lock screen προσπαθησα να κανω bypass lockscreen τιποτα...

με τα πολλα το φεραμε Ελλαδα...

του περασα το νεο itunes με restore... 7.0.4

και εφτασα στο κλασικο σημειο που θελει activation.

οπως ειπατε ειναι ενα τουβλο στα χερια μου καθως δεν μπορω να κανω jb

εκανα ομως την εξης *******... εβαλα το δικο μου itunes μπας και ξεκλειδωσει!!!

και εκει φυσικα ειμαι δηλωμενος με τα στοιχεια μου τις καρτες μου ολα...

δεν φτανει που δεν μπορεσα να βρω τον κατοχο ουτε εβγαλε κατι... θα βρω κ τον μπελα μου με δαυτο??????

μου εγραψε απλα οτι δεν μπορει να ενεργοποιηθει με αυτο το account αν δεν ξεκλειδωσει πρωτα απο το παλιο account του.

τι με συμβουλευετε να κανω?

 

Είσαι τυχερός που ακόμα δεν ψάχνει τα χαμένα η Apple, εμένα που χάθηκε 8/11 το 5 ακόμα δεν έχει συνδεθεί 2 μήνες τώρα και το λάθος μου ήταν που δεν έβαλα αριθμό τηλ μήπως και ,,, με έσπερνε ο κλέφτης να το γυρίσει πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τυχερός που ακόμα δεν ψάχνει τα χαμένα η Apple, εμένα που χάθηκε 8/11 το 5 ακόμα δεν έχει συνδεθεί 2 μήνες τώρα και το λάθος μου ήταν που δεν έβαλα αριθμό τηλ μήπως και ,,, με έσπερνε ο κλέφτης να το γυρίσει πίσω.

 

εγω προσωπικα περιμενα 20μερες να κανει μια κινηση ο κατοχος... φαινεται οτι εκανε καποια αλλα αυτη ηταν μονο να το κλειδωσει.

δεν μπορω να κανω κατι αλλο... κακως εγω οταν ειχα μηλο ειχα κ το find my iphone ενεργο παντα.

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα περιμενα 20μερες να κανει μια κινηση ο κατοχος... φαινεται οτι εκανε καποια αλλα αυτη ηταν μονο να το κλειδωσει.

δεν μπορω να κανω κατι αλλο... κακως εγω οταν ειχα μηλο ειχα κ το find my iphone ενεργο παντα.

 

Το μόνο που αν το αφαιρέσει απο το λογαριασμό του τότε θα ειναι ελεύθερο, κατι που δεν νομίζω να το κάνει κανείς ούτε εγω θα το κανω ποτε..

Link to comment
Share on other sites

βρηκα σ ενα μαγαζι αυθεντικο iphone 4s με 300 ευρω ειναι ευκαιρια τι λετε? (δε θυμαμαι μνημη λογικα η 16αρα θα ναι) Edited by Alex_S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ρωτησω τα καπακια και η οθονη απο το 4αρι μπορουν να μπουν στο 4ς?γιατι εχω ενα μαυρο 4ς και θελω να το κανω ασπρο και κεω να παρω το μπροστινο και το πισω απο ενα 4αρι ασπρο που εχω
Link to comment
Share on other sites

το πισω καπακι σιγουρα δεν μπαινει στο 4s για την οθονη και αυτη μαλλον δεν γινεται να μπει αλλα καλυτερα να σου απαντηση καποιος απο τα παιδια στο φορουμ που ξερει απο αυτα.και εγω εχω ενα λευκο 4s και θελω να το κανω μαυρο.
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

το πισω καπακι σιγουρα δεν μπαινει στο 4s για την οθονη και αυτη μαλλον δεν γινεται να μπει αλλα καλυτερα να σου απαντηση καποιος απο τα παιδια στο φορουμ που ξερει απο αυτα.και εγω εχω ενα λευκο 4s και θελω να το κανω μαυρο.

 

 

Γιατι τότε δεν τα ανταλλάσετε μεταξύ σας;

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ρωτησω τα καπακια και η οθονη απο το 4αρι μπορουν να μπουν στο 4ς?γιατι εχω ενα μαυρο 4ς και θελω να το κανω ασπρο και κεω να παρω το μπροστινο και το πισω απο ενα 4αρι ασπρο που εχω

 

Δεν ταιριάζει ούτε το πίσω γιατί τα κούμπωματα είναι σε άλλη θέση αλλα ούτε η οθόνη γιατί και αυτή είναι διαφορετική.

Είναι κει δύσκολη η εργασία για την αλλαγή της οθόνης πρέπει να λυθεί το 95% της συσκευής. Καλύτερα άλλαξε συσκευή η μπορείς να αλλάξεις συσκευή αλλα να κρατήσεις την δική σου μητρική για να γλιτώσεις απο restore κλπ. Φυσικά πρέπει να το αναλάβει κάποιος που έχει γνώσεις.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το 4s θεωρείτε όμως ότι αξίζει να το αγοράσει κάποιος τώρα; Υπό την έννοια ότι έχουν βγει και τα 5αρια αλλά και θεωρητικά δε θα υποστηρίζει αναβαθμίσεις για πολύ καιρό ακόμα. Και ποια τιμή θα θεωρούσατε λογική γι' αυτό είτε καινούριο είτε μεταχειρισμένο;
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το 4s θεωρείτε όμως ότι αξίζει να το αγοράσει κάποιος τώρα; Υπό την έννοια ότι έχουν βγει και τα 5αρια αλλά και θεωρητικά δε θα υποστηρίζει αναβαθμίσεις για πολύ καιρό ακόμα. Και ποια τιμή θα θεωρούσατε λογική γι' αυτό είτε καινούριο είτε μεταχειρισμένο;

 

Ακόμα δεν σταμάτησε η υποστήριξη του iPhone 4 έχει ακόμα ψωμιά το 4s.

Για 16gb σε καλή κατάσταση 270 ευρω πιστεύω είναι πολυ καλή τιμή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν σταμάτησε η υποστήριξη του iPhone 4 έχει ακόμα ψωμιά το 4s.

Για 16gb σε καλή κατάσταση 270 ευρω πιστεύω είναι πολυ καλή τιμή

Αξίζει λες δηλαδή να το πάρει κάποιος τώρα με σκοπό να το κρατήσει σίγουρα διετία;

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Την βοηθεια σας παρακαλω. Τις τελευταιες μερες αντιμετωπιζα καποιο προβλημα με το wi fi. Εκανε χωρις λογο συνεχεις αποσυνδεσεις. Σημερα το πρωι πηγα στις ρυθμισεις για να ενεργοποιησω το wi fi αλλα το κουμπι δεν πατιεται. Δεν μπορω να το επιλεξω. Απο το notification bar παταω το wifi ανοιγει αλλα δεν συνδεεται εκλεισα και ανοιξα το κινητο αλλα τιποτα καμια ιδεα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την βοηθεια σας παρακαλω. Τις τελευταιες μερες αντιμετωπιζα καποιο προβλημα με το wi fi. Εκανε χωρις λογο συνεχεις αποσυνδεσεις. Σημερα το πρωι πηγα στις ρυθμισεις για να ενεργοποιησω το wi fi αλλα το κουμπι δεν πατιεται. Δεν μπορω να το επιλεξω. Απο το notification bar παταω το wifi ανοιγει αλλα δεν συνδεεται εκλεισα και ανοιξα το κινητο αλλα τιποτα καμια ιδεα?

 

Φίλε μου να σε ρωτήσω είναι σαν αχνό γκρι και δεν μπορείς να το επιλέξεις? Αν ναι το είχα και εγώ και είναι hardware πρόβλημα το είχα πάει έτσι σε Apple store και μου το αντικατεστισαν..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να σε ρωτήσω είναι σαν αχνό γκρι και δεν μπορείς να το επιλέξεις? Αν ναι το είχα και εγώ και είναι hardware πρόβλημα το είχα πάει έτσι σε Apple store και μου το αντικατεστισαν..

 

Η λεξη wi fi ειναι γκρι και οχι μαυρη οπως θα επρεπε να ειναι. Εχει περασει ο 1 χρονος της εγγυησης. Τι κανω σε αυτη την περιπτωση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η λεξη wi fi ειναι γκρι και οχι μαυρη οπως θα επρεπε να ειναι. Εχει περασει ο 1 χρονος της εγγυησης. Τι κανω σε αυτη την περιπτωση;

 

Μάλλον φίλε μου είναι όπως σου τα είπα.. Τι να σου πω δεν γνωρίζω.. Λονδίνο βρίσκομαι και πήγα και μου έδωσαν άλλο το είχα βέβαια λιγότερο από χρόνο.. Και θυμάμαι μου είπε ο υπάλληλος ότι είναι ψιλογνωστο αυτό το πρόβλημα στα 4ς.. Περίμενε μήπως και κάποιος άλλος φίλος σου πει κάτι.. Δοκίμασε και στο φόρουμ που ειδικεύεται στην συσκευή σου..

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει λες δηλαδή να το πάρει κάποιος τώρα με σκοπό να το κρατήσει σίγουρα διετία;

 

Πιστεύω πως αν δεν εισαι πολυ απαιτητικός σε κάμερα και διαστάσεις οθόνης γιατί όχι. Εγώ 4s εχω και ίσως αλλάξω συσκευή λογο λειτουργικού επειδή βαρέθηκα λίγο όχι λογο hardware. iPhone 5 & 5s δεν μου προσφέρουν τίποτε παραπάνω για να δώσω αυτο και να πάρω κάποιο νεότερο. Πέρασε απο τα χέρια μου ένα 5αρι. Μεγάλο μέγεθος χωρίς μεγάλη οθόνη.

Μου γλυστρησε 3 φορές στο δωμάτιο μέσα σε 3 μέρες.

Το 4s άνετα με παει ακόμη 1 χρόνο.

Η επιλογή δική σου.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η λεξη wi fi ειναι γκρι και οχι μαυρη οπως θα επρεπε να ειναι. Εχει περασει ο 1 χρονος της εγγυησης. Τι κανω σε αυτη την περιπτωση;

 

Να φανταστώ ούτε το Bluetooth δουλεύει;

Είναι προβλημα hardware που οφείλεται στο software.

Εχω τύχει σε τέτοια συσκευή στείλε μου αν θέλεις pm.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η λεξη wi fi ειναι γκρι και οχι μαυρη οπως θα επρεπε να ειναι. Εχει περασει ο 1 χρονος της εγγυησης. Τι κανω σε αυτη την περιπτωση;

Γνωστό πρόβλημα, ιδιαίτερα μετά από αναβάθμιση σε iOS7.

"It's a hardware issue that's causing the greyed out WiFi. The WiFi circuit has failed, probably due to the heat caused by downloading and processing the iOS 7 upgrade."

 

Δες λίγο αυτό. Αν δεν γίνει κάτι, επικοινώνησε με το service. Ίσως φανείς τυχερός και στο αντικαταστήσουν.

Εδώ, στις ΗΠΑ, υπάρχουν αναφορές πως η Apple αντικατέστησε συσκευές 4S αφότου είχε περάσει το 12-μηνο, γι αυτό το λόγο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...