Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, καλησπέρα!

 

Είχα το Gingerbread 2.3.6 και ο αδερφός μου μου το έκανε root και το αναβάθμισε σε jelly bean γιατί μου άρεσε ο σχεδιασμός του. Εδώ και λίγο καιρό όμως, η αντένα του κινητού έχει πρόβλημα και θα στείλω το κινητό για επιδιόρθωση. Πρέπει όμως να το γυρίσω πρώτα στο εργοστασιακό ICS ή 2.3.6. Ο αδερφός μου δεν γνωρίζει πώς να το γυρίσουμε πίσω γιατί χρειάζεται και κάτι άλλο για να μηδενίσει έναν μετρητή να μην φανεί ότι ήταν custom rom γιατί είναι στην εγγύηση ακόμα. Μήπως μπορεί κανείς να με βοηθήσει; Δεν ξέρω αν είναι σωστά αυτά με τον μετρητή γιατί δεν γνωρίζω και πάρα πολλά...

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, καλησπέρα!

 

Είχα το Gingerbread 2.3.6 και ο αδερφός μου μου το έκανε root και το αναβάθμισε σε jelly bean γιατί μου άρεσε ο σχεδιασμός του. Εδώ και λίγο καιρό όμως, η αντένα του κινητού έχει πρόβλημα και θα στείλω το κινητό για επιδιόρθωση. Πρέπει όμως να το γυρίσω πρώτα στο εργοστασιακό ICS ή 2.3.6. Ο αδερφός μου δεν γνωρίζει πώς να το γυρίσουμε πίσω γιατί χρειάζεται και κάτι άλλο για να μηδενίσει έναν μετρητή να μην φανεί ότι ήταν custom rom γιατί είναι στην εγγύηση ακόμα. Μήπως μπορεί κανείς να με βοηθήσει; Δεν ξέρω αν είναι σωστά αυτά με τον μετρητή γιατί δεν γνωρίζω και πάρα πολλά...

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Χρησιμοποίησε το TriangleAway για να μηδένισις τον counter και το system να γράφει official :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114

Μετά περνάς official firmware (δεν εχει σημασία αν ειναι ics ή 2.3 ..). κάνεις και ενα factory reset και είσαι εντάξει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σε ταχύτητα; Για τον dolphin θα με επιτρέψεις να αμφιβάλλω

 

Τι προτεινεις φιλε μου..?

Γιατι εχει αρχισει και μου την σπαει ο dolphin πολυ

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ Opera και Dolphin.

Κανένας από μόνος του δεν είναι τέλειος.

Όταν έχω θέμα σε κάποιο site με τον ένα, απλά βάζω τον άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Τι προτεινεις φιλε μου..?

Γιατι εχει αρχισει και μου την σπαει ο dolphin πολυ

 

ριξε μια ματια και στον boat...παντως βελτιωθηκε αρκετα μου φαινεται ο στοκ σε σχεση με παλια...

Link to comment
Share on other sites

Συν μία ψήφος στον stock browser, τον δουλεύω φανατικά τους τελευταίους μήνες αφού δοκίμασα τους πάντες εκτός από τον Chrome. Πάρα πάρα πολύ καλός κι ο Boat πάντως, ελαφρύς και ιδιαίτερα γρήγορος. Απλά ο stock μου φάνηκε λίγο πιο καλός γενικότερα κι αποφάσισα να μείνω μ'αυτόν. Εξοικονομώ και χώρο στη μνήμη που δεν είναι και λίγος..:p
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λογος που δεν χρησιμοποιω προς το παρόν τον stock ειναι το σύστημα με τα tabs και τα bookmarks του.. Δεν μπορουσα να το συνηθίσω..
1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λογος που δεν χρησιμοποιω προς το παρόν τον stock ειναι το σύστημα με τα tabs και τα bookmarks του.. Δεν μπορουσα να το συνηθίσω..

 

Εγώ πάλι βολεύτηκα με τους σελιδοδείκτες που βάζω σε φάκελο στην επιφάνεια των widgets, τα έχω όλα διαθέσιμα ανά πάσα στιγμή όπως και όταν δούλευα τον Opera. Ότι βολεύει τον καθένα παιδιά, προσωπικά πάντως βλέπω τον stock γρηγορότερο απ'όλους στο φόρτωμα σελίδων ενώ δεν με έχει απογοητεύσει κάπου αλλού..:)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ιδεα αυτο με τους σελιδοδεικτες... :cool:

 

Xαρά μας να κάνουμε τον κόσμο καλύτερο..:lol:

 

Κάτι που αξίζει να επισημάνω για όσους δεν τον έχουν δουλέψει κι επειδή μπορεί να τους φανεί παράξενο αν τον δοκιμάσουν, ο stock browser έχει δική του ξεχωριστή ρύθμιση για τη φωτεινότητα που την βρίσκεις πατώντας το αριστερό soft key και επιλέγοντας το "φωτεινότητα και χρώματα". Στην αρχή με παραξένεψε όταν άρχισα να τον δουλεύω κι έβλεπα τις αυξομειώσεις στην φωτεινότητα ενώ είχα απενεργοποιημένο τον αισθητήρα της συσκευής.;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω ρυθμίσει αυτο..

Προσπαθώ να εξοικείωθω τωρα, γιατι όντως ειναι πολυ γρήγορος

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόνο τον στοκ πλέον. Χρησιμοποιούσα Chrome μιας και με βολεύει ο συγχρονισμός των σελιδοδεικτών με το pc αλλά έχει βαρύνει πολύ και συνέχεια κολλάει. Ο στοκ πολύ καλός, αν βρω και κανένα κολπάκι για να συγχρονίζω τους σελιδοδείκτες θα είμαι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι όλα μεσα, απο το pc συγχρονισμενα.. :eek:

 

Κι εμένα ήταν συγχρονισμένα όταν πέρασα την XWLPY πριν μία εβδομάδα, υποθέτω ότι μπήκαν επειδή εγκατέστησα τον Chrome στο λάπτοπ του σπιτιού (Google, Gmail κλπ).. πριν κανένα δίμηνο που πέρασα την XWLPX πάντως και δούλευα με τον Firefox στο pc δεν ήρθε τίποτα συγχρονισμένο. Ίσως και να υποθέτω λάθος βέβαια αλλά δεν με χάλασε που βρήκα τα "Αγαπημένα" μου και στο κινητό..:p

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ήταν συγχρονισμένα όταν πέρασα την XWLPY πριν μία εβδομάδα, υποθέτω ότι μπήκαν επειδή εγκατέστησα τον Chrome στο λάπτοπ του σπιτιού (Google, Gmail κλπ).. πριν κανένα δίμηνο που πέρασα την XWLPX πάντως και δούλευα με τον Firefox στο pc δεν ήρθε τίποτα συγχρονισμένο. Ίσως και να υποθέτω λάθος βέβαια αλλά δεν με χάλασε που βρήκα τα "Αγαπημένα" μου και στο κινητό..:p

 

Μάκη ανέβασε καμία φώτο, πως έχεις τους σελιδοδείκτες στην επιφάνεια εργασίας να το κάνω γιατί δεν βρήκα άκρη.παπακι μια ρομ φοράς τώρα;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μάκη ανέβασε καμία φώτο, πως έχεις τους σελιδοδείκτες στην επιφάνεια εργασίας να το κάνω γιατί δεν βρήκα άκρη.παπακι μια ρομ φοράς τώρα;

 

Επειδή δεν έχω μαζί μου το καλώδιο στη δουλειά.. πατάς παρατεταμένα στην κεντρική οθόνη και επιλέγεις "συντομεύσεις - σελιδοδείκτης" και σε μεταφέρει αυτόματα στους σελιδοδείκτες του stock browser, επιλέγεις τον σελιδοδείκτη που θες σαν "widget" και τον τοποθετείς όπου θες. :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ήταν συγχρονισμένα όταν πέρασα την XWLPY πριν μία εβδομάδα, υποθέτω ότι μπήκαν επειδή εγκατέστησα τον Chrome στο λάπτοπ του σπιτιού (Google, Gmail κλπ).. πριν κανένα δίμηνο που πέρασα την XWLPX πάντως και δούλευα με τον Firefox στο pc δεν ήρθε τίποτα συγχρονισμένο. Ίσως και να υποθέτω λάθος βέβαια αλλά δεν με χάλασε που βρήκα τα "Αγαπημένα" μου και στο κινητό..:p

 

Όντως και εμένα έχουν συγχρονιστεί τελικά! Δεν μου είχε χρειαστεί ακόμα και δεν το είχα δει ;)

Link to comment
Share on other sites

Μάκη ανέβασε καμία φώτο, πως έχεις τους σελιδοδείκτες στην επιφάνεια εργασίας να το κάνω γιατί δεν βρήκα άκρη.παπακι μια ρομ φοράς τώρα;

 

Εχω κατασταλαξει στην root box 1.8

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όντως και εμένα έχουν συγχρονιστεί τελικά! Δεν μου είχε χρειαστεί ακόμα και δεν το είχα δει ;)

 

Ούτε εγώ θα το έβλεπα αλλά όπως πάντα, πήγα να φτιάξω έναν σελιδοδείκτη που να με βάζει κατευθείαν στην κατηγορία του Sii στο myphone, μόλις λοιπόν πήγα να τον δημιουργήσω με το λινκ, μου πέταξε αναδυόμενο παράθυρο που έλεγε ότι ο σελιδοδείκτης υπάρχει ήδη! Εκεί κόλλησα λίγο γιατί μόλις μπήκα από εγκατάσταση νέας rom (XWLPY) με τα factory reset και όλα τα συναφή αλλά σύντομα διαπίστωσα τι είχε γίνει. Όλα καλά!:p

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατί δεν μου εχει βγαλει ποτέ update..?

Πρεπει να το κανω manual?

Επισης το μενυ το ωραίο δεξιά πως το βγαζεις..; ; :confused:

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατί δεν μου εχει βγαλει ποτέ update..?

Πρεπει να το κανω manual?

Επισης το μενυ το ωραίο δεξιά πως το βγαζεις..; ; :confused:

 

Το update του Εxplorer γίνεται αυτόματα και το αναδυόμενο μενού θα το βρεις αν πατήσεις στις 3 "παύλες" που βρίσκονται επάνω αριστερά, δίπλα στο "Ιστός".;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εφτιαξα.. Ευχαριστώ..

Το ενεργοποίησα απο το labs..

Βολικο πολυ εαν το συνηθίσω

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το update του Εxplorer γίνεται αυτόματα και το αναδυόμενο μενού θα το βρεις αν πατήσεις στις 3 "παύλες" που βρίσκονται επάνω αριστερά, δίπλα στο "Ιστός".;)

 

Μιλαμε για τον stock browser?? Δεν βγαζω ακρη.. :banghead:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...