Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλάτε ρε Ελληνικά κι έχω το καλώδιο ανά χείρας!!;:blink: :lol:

 

Η SamMobile ενημερώνει πως η Jb για το S2 είναι σχεδόν έτοιμη ενώ για το Note όχι και εγώ απλά σκυλιαζω επειδή η Samsung δεν δίνει όλο το κώδικα ώστε να βγει μια σταθερή Cm10..

 

@Ολους : Έχει κανένας κανένα καλό ελληνικό swype πληκτρολόγιο να δοκιμάσω? Γιατί είμαι με SwiftKey τόσο καιρό.

Επίσης, γίνεται σε landscape να έχεις qwerty πληκτρολόγιο ενώ σε ότι portrait να είναι όπως στα παλιά κινητά αλφαριθμητικο?? Θα με έσωζε μια τέτοια δυνατότητα.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ καλα σου τα λεει και ο Λαζαρος = Sofos_5... Ριξε και εδω μια ματια,για τιποτα παραπανω εαν.. Απο τον doctora,τον Ketaniiii,τον χειρουργο !! :lol:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1419979

Και οταν βρεις χρονο και μπορεις,πες μας τι εγινε,εκανες..

Σε παρακαλω,ευχαριστω πολυ !

 

Τα εχω απενεργοποιησει και προς το παρόν δείχνει εντάξει!Αν και με προβληματίζει λίγο γιατί στον 1.5 χρόνο που εχω το κινητό,τα είχα πάντα τσεκαρισμενα και δεν αντιμετωπιζα καθόλου battery drain.Περιμένω να μου έρθει και η Anker για να είμαι σίγουρος ότι η μπαταρία είναι σε καλή κατάσταση γιατί αυτή την εχω ταλαιπωρήσει αρκετά!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την τελευταία έκδοση του ac!d soundmod; Είχα την πιο παλιά έκδοση στην remix 2.7 αλλά στην 3.1.2 δεν το δοκίμασα ακόμη. Πολύ bloatware βλέπω να έχει γιατί...
Link to comment
Share on other sites

Δεν την παλευω με το gps!!!Ουτε το google maps δεν δουλευει...!Δοκιμασα το fix ....ΠΑΛΙ τιποτα!!!Εχω την 4.0.3,και το navigon 4.1.3!Ολα δουλευαν κομπλε και μια μερα δεν μπορουσε να πιασει σημα με τιποτα:(
Link to comment
Share on other sites

Δεν την παλευω με το gps!!!Ουτε το google maps δεν δουλευει...!Δοκιμασα το fix ....ΠΑΛΙ τιποτα!!!Εχω την 4.0.3,και το navigon 4.1.3!Ολα δουλευαν κομπλε και μια μερα δεν μπορουσε να πιασει σημα με τιποτα:(

 

Φίλε μου είχα πάθει κάτι αντίστοιχο στο si. Η επαναφορά εργοστασιακών έλυσε το πρόβλημα. Αλλιώς πολύ φοβάμαι service.

Link to comment
Share on other sites

Ο launcher απο S3 υπαρχει τελικα για το δικο μας ;

 

Που να υπαρχει o launcher του s3?

Βαλ τον μονο σου

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ο launcher απο S3 υπαρχει τελικα για το δικο μας ;

 

Δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1666384

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

σε jb δεν μπαίνει ε?

 

Ασφαλώς και δεν μπαίνει εφόσον ο launcer αυτός είναι βασισμένος σε samsung base rom και η τρέχουσα jb ΔΕΝ είναι samsung base...;)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

σε jb δεν μπαίνει ε?

 

Ασφαλώς και δεν μπαίνει εφόσον ο launcer αυτός είναι βασισμένος σε samsung base rom και η τρέχουσα jb ΔΕΝ είναι samsung base...;)

 

Δε μπαίνει γιατί απλά είναι παρμένος από ICS.

Εδώ από JB http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1907944

Link to comment
Share on other sites

Δε μπαίνει γιατί απλά είναι παρμένος από ICS.

Εδώ από JB http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1907944

 

Thanx! :happy:

 

Κάτι άλλο, το triangle away δουλεύει σε αυτό το firmware?

Edited by Glx90
Link to comment
Share on other sites

Thanx! :happy:

 

Κάτι άλλο, το triangle away δουλεύει σε αυτό το firmware?

 

Εάν εννοείς την jb δεν θα πρότεινα να το δοκιμάσεις.

Πιο ασφαλές θα ήταν να κρατήσεις ένα nandroid backup, να φλασάρεις μια ICS να μηδενίσεις το κοντέρ και κατόπιν να επαναφέρεις την ρομ που έτρεχες ;)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ειχα ξανακανει θεμα για ενα samsung galaxy s2 του περασα firmware του s3 απο βλακεια μου και δεν ανοιγει ουτε ενδηξη οτιο φορτιζει εχει...μου ειπατε να παρω ενα usbjic ισως και ανοιξη δεν εκανα τιποτα το εστειλα για service και μου ειπαν οτι θελει αλαγη πλακετα 260 ευρο ελεοςςςςςςςς

 

 

μου ειπαν κανα 2 ατομα που ρωτισα σχετικους οτι γινετε και χωρις να αλαξω πλακετα αλλα ειναι μια μεγαλη διαδικασια να κανω που βαριουντε να κανουν στην samsung

και μου ειπαν σαν ευκολη ληση αλαγη πλακετασ μπορειτε να με βοηθησετε τι να κανω

 

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΛΟΙΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΙΤΑΞΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ....ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΑΛΑΖΑ ΠΛΑΚΕΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΗΛΕΦΟΝΟ ΘΑ ΕΠΕΡΝΑ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ειχα ξανακανει θεμα για ενα samsung galaxy s2 του περασα firmware του s3 απο βλακεια μου και δεν ανοιγει ουτε ενδηξη οτιο φορτιζει εχει...μου ειπατε να παρω ενα usbjic ισως και ανοιξη δεν εκανα τιποτα το εστειλα για service και μου ειπαν οτι θελει αλαγη πλακετα 260 ευρο ελεοςςςςςςςς

 

 

μου ειπαν κανα 2 ατομα που ρωτισα σχετικους οτι γινετε και χωρις να αλαξω πλακετα αλλα ειναι μια μεγαλη διαδικασια να κανω που βαριουντε να κανουν στην samsung

και μου ειπαν σαν ευκολη ληση αλαγη πλακετασ μπορειτε να με βοηθησετε τι να κανω

 

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΛΟΙΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΙΤΑΞΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ....ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΑΛΑΖΑ ΠΛΑΚΕΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΗΛΕΦΟΝΟ ΘΑ ΕΠΕΡΝΑ

 

Τα caps σκοτώνουν..

 

Δεν γνωρίζω κάποια λύση αν δεν μπαίνει σε download/recovery Mode. Γενικά αν δεν ανοίγει το κινητό (πόσο μάλλον ούτε να φορτιζει) δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να γίνει.

 

Και μάλλον δεν απαντάει κανένας γιατί απλά δεν γνωρίζουν κάποια λύση. Ίσως να ρωτούσες τους πιο σχετικους που σου είπαν ότι γίνεται και με άλλο τρόπο να σου πουν δύο πράγματα για αυτόν τον τρόπο μήπως τότε καταφέρεις τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ειχα ξανακανει θεμα για ενα samsung galaxy s2 του περασα firmware του s3 απο βλακεια μου και δεν ανοιγει ουτε ενδηξη οτιο φορτιζει εχει...μου ειπατε να παρω ενα usbjic ισως και ανοιξη δεν εκανα τιποτα το εστειλα για service και μου ειπαν οτι θελει αλαγη πλακετα 260 ευρο ελεοςςςςςςςς

 

 

μου ειπαν κανα 2 ατομα που ρωτισα σχετικους οτι γινετε και χωρις να αλαξω πλακετα αλλα ειναι μια μεγαλη διαδικασια να κανω που βαριουντε να κανουν στην samsung

και μου ειπαν σαν ευκολη ληση αλαγη πλακετασ μπορειτε να με βοηθησετε τι να κανω

 

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΛΟΙΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΙΤΑΞΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ....ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΑΛΑΖΑ ΠΛΑΚΕΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΗΛΕΦΟΝΟ ΘΑ ΕΠΕΡΝΑ

Θα σου προτεινα ρωτησεις και στο φορουμ του S3 ,τον ΤΥΧΕΡΑΚΙΑΣ η καποιον αλλον .

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ειχα ξανακανει θεμα για ενα samsung galaxy s2 του περασα firmware του s3 απο βλακεια μου και δεν ανοιγει ουτε ενδηξη οτιο φορτιζει εχει...μου ειπατε να παρω ενα usbjic ισως και ανοιξη δεν εκανα τιποτα το εστειλα για service και μου ειπαν οτι θελει αλαγη πλακετα 260 ευρο ελεοςςςςςςςς

 

 

μου ειπαν κανα 2 ατομα που ρωτισα σχετικους οτι γινετε και χωρις να αλαξω πλακετα αλλα ειναι μια μεγαλη διαδικασια να κανω που βαριουντε να κανουν στην samsung

και μου ειπαν σαν ευκολη ληση αλαγη πλακετασ μπορειτε να με βοηθησετε τι να κανω

 

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΛΟΙΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΙΤΑΞΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ....ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΑΛΑΖΑ ΠΛΑΚΕΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΗΛΕΦΟΝΟ ΘΑ ΕΠΕΡΝΑ

 

Αν δεν μπαίνει σε Download Mode ούτε με USB Jig τότε τα πράγματα δεν είναι ελπιδοφόρα!

Όταν πέρασες την λάθος ROM φόρτωσες bootloader που δεν είναι για το κινητό οπότε είναι λίγο δύσκολο να ανοίξει και πάλι.

 

Υπάρχει πιο μεγάλη διαδικασία από την αλλαγή πλακέτας; Αν ήταν ότι μπορούσε να γίνει κάτι με software πιστεύω πως θα ήταν πολύ πιο γρήγορο από το να αλλάξουν πλακέτα και να σου ξαναπεράσουν Firmware.

Πάντως αν υπάρχει τρόπος και στον πουν αυτοί που ρώτησες τότε να τον γράψεις για να τον μάθουμε και να ξέρουμε τι να κάνουμε σε ανάλογες περιπτώσεις.

 

Πάντως επειδή προσωπικά δεν γνωρίζω κάποιον άλλον τρόπο αν το κινητό δεν μπαίνει σε Download Mode θα σου πω ότι μάλλον η λύση είναι αυτή της αλλαγής πλακέτας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δεν ανοίγει καθόλου γιατί έχει βγει εκτός εγγύησης; Τους λες ότι το έπαθε στο επίσημο update. Δεν έχουν κάποιον άμεσο τρόπο να το επιβεβαιώσουν, οπότε δεν έχουν παρά να δεχτούν αυτό που τους λες. Εκτός αν μιλάμε για κάποια ιδιαίτερη περίπτωση που από άλλο λόγο έχει χάσει την εγγύηση...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τη βοήθεια σας...

έχω το s2 με την ice cream έκδοση...γιατί δε μου εμφανίζει στο skype την επιλογή για video call???

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιον browser χρησιμοποιείτε αλλά κατά λάθος πάτησα τον στοκ και είδα ότι είναι πιο γρήγορος από τον Firefox.αν κάνω λάθος διορθώστε με
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιον browser χρησιμοποιείτε αλλά κατά λάθος πάτησα τον στοκ και είδα ότι είναι πιο γρήγορος από τον Firefox.αν κάνω λάθος διορθώστε με

 

Βεβαια.. Θεωρω πολυ καλους τον stock και το dolphin..

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια.. Θεωρω πολυ καλους τον stock και το dolphin..

 

Σε ταχύτητα; Για τον dolphin θα με επιτρέψεις να αμφιβάλλω

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τη βοήθεια σας...

έχω το s2 με την ice cream έκδοση...γιατί δε μου εμφανίζει στο skype την επιλογή για video call???

όλα οκ... δεν είχα επιλέξει από τα settings το video call

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...