Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλε μου φιλε με διαθεση χιουμορ-Φιλικα !

To μαγειρεμα δεν σταματα ποτε ! Συνεχιζεται ολο περισσοτερο και με αυξανομενο ρυθμο ! Βαρεθηκες το stock φιλε μου, οπως θα βαρεθεις και τα υπολοιπα ! Η μπαταρια δεν σε νοιαζει, αλλα αν καποιος βρει την λυση στην Android platform, θα τον πληρωσεις ακριβα ! Το spirit δουλευει εδω και καιρο και μπραβο και σε αυτον τον καλλιτεχνη ! Τον kernel o GM αφου

τζιτζιμιτζοματζαριστικε :lol: και αυτος, σαν και αλλους πολλους, τον απεσυρε (beta) ! Αμα βρει τι φταιει, θα εχει ανακαλυψει και τα ορια του συμπαντος :lol::p:lol: ! Ελα ομως, που μαζι με κατι αλλο και αυτο.. Δεν εχει ορια ! Ο dori-dori θα dodoriastei λιγο ακομα και αυτος, μεχρι να stockarei ακομα περισσοτερο προς τα πισω ! :p

 

Οσο για τον wanam, επεδειξε εναν τρομερα ιδιαιτερο developeristiko καλο χαρακτηρα και αγαπηθηκε απο ολους τους fans του ! Αγαπησε ιδιαιτερα αυτο που εκανε και μας προσφερε πολυ καλες δουλειες, χωρις να dodoriastei σε βαθμο < συχτιρισματος > ! Αποτελεσε μια ιδιαιτερη μορφη, μεσα στα xdadika πραγματα και οχι μονο ! Αλλα θα μας αφησει πολυ αδοξα, οταν θα μαθει οτι η γυναικα του, τον εγκατελυψε για εναν Αλγερινο/Γαλλο, απο τις διασπαρτες αποικιες του Καυτου Νοτου ! :lol: (συντομα..)

 

Θέλοντας να ειμαι όντως αντικειμενικός και χωρίς να παθιάζομαι με συγκεκριμένες ρόμ (όπως κάνουν μερικοί μερικοί..) παραβλέποντας δυσλειτουργίες και ελλείψεις , ψάχνοντας τη χρυσή τομή μεταξύ απόδοσης ταχύτητας και μπαταρίας (γιατί κακά τα ψέματα τη να την κάνεις την ταχύτητα αν παίρνεις την μπαταρία στο χέρι σε 4 ώρες), οι καλύτερες ρομ για μένα είναι σε ics του wannam και η pulse.

Όποια και να βάλει κανείς θα μείνει υπερευχαριστημένος.

Γι αυτό μερικές φορές αλλάζω σαν τα πουκάμισα τις jb roms καθώς λόγω beta μορφής δεν έχω βρεί κάποια που να την κρατήσω για καιρό.

Η επόμενη για beta testing θα είναι η τελευταία remix, αν και βλέπω τα ίδια και τα ίδια..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

 

 

 

Όταν πας εκεί που σου είπε ο Mark99 και πατήσεις την εφαρμογή που θες (στην προκειμένη περίπτωση το πληκτρολόγιο), θα δεις επιλογή εκκαθάριση δεδομένων

 

στο s2 πας ρυθμισεις μετα ο μονος τροπος ειναι γλωσσα και εισαγωγη και μετα απο εκει εχεις προσβαση στα πληκτρολογια αλλα δεν βλεπω καπου την εκκαθαριση δεδομενων,,,μπορεις αν ξερεις να μου πεις που ακριβος θα το βρω??

ευχαριστω

crisillium
Link to comment
Share on other sites

στο s2 πας ρυθμισεις μετα ο μονος τροπος ειναι γλωσσα και εισαγωγη και μετα απο εκει εχεις προσβαση στα πληκτρολογια αλλα δεν βλεπω καπου την εκκαθαριση δεδομενων,,,μπορεις αν ξερεις να μου πεις που ακριβος θα το βρω??

ευχαριστω

 

Στο έγραψε ακριβώς ο mark99

"Ρυθμισεις συστηματος > εφαρμογες > καρτελα "ολα" >"

Link to comment
Share on other sites

στο s2 πας ρυθμισεις μετα ο μονος τροπος ειναι γλωσσα και εισαγωγη και μετα απο εκει εχεις προσβαση στα πληκτρολογια αλλα δεν βλεπω καπου την εκκαθαριση δεδομενων,,,μπορεις αν ξερεις να μου πεις που ακριβος θα το βρω??

ευχαριστω

 

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Όλα (πάνω δεξιά) - Πληκτρολόγιο Samsung (θα το βρεις αλφαβητικά κάτω κάτω) - Το επιλέγεις και αφού σε βάλει μέσα επιλέγεις "Εκκαθάριση δεδομένων" ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Όλα (πάνω δεξιά) - Πληκτρολόγιο Samsung (θα το βρεις αλφαβητικά κάτω κάτω) - Το επιλέγεις και αφού σε βάλει μέσα επιλέγεις "Εκκαθάριση δεδομένων" ;)

 

φιλοι ευχαριστω πολυ...το βρηκα και εκανα την εκκαθαριση...τωρα λογικα θα στελνει χωρις κολληματα;;;

αν συνεχισει να παρουσιαζει την δυστροπια της πληκτρολογισης η να ΤΟΝΙΣΩ THN δυσκολια ευρεσης σωστης λεξης μεσο του t9 τι πρεπει να κοιταξω;;

ευχαριστω προκαταβολικα παντος

crisillium
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από την cm10 4.1.2

Μια μέρα την έχω πολύ γρήγορη μηδέν λαγκ πάρα πολύ καλή μπαταρία είμαι στο 75 % από το πρωί με κλήσεις μηνύματά viber μάρκετ κλπ κανονική χρήση όχι ξέσκισμα

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε τη σε ics είναι καλύτερες

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας Wi-Fi

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

φιλοι ευχαριστω πολυ...το βρηκα και εκανα την εκκαθαριση...τωρα λογικα θα στελνει χωρις κολληματα;;;

αν συνεχισει να παρουσιαζει την δυστροπια της πληκτρολογισης η να ΤΟΝΙΣΩ THN δυσκολια ευρεσης σωστης λεξης μεσο του t9 τι πρεπει να κοιταξω;;

ευχαριστω προκαταβολικα παντος

 

Αν εχει αποκατασταθει το θεμα που σε ταλαιπωρουσε,δεν θα χρειαστει να κοιταξεις κατι αλλο. Εαν συνεχιζει να παρουσιαζει το ιδιο προβλημα,θα πρεπει να κανουμε ισως και καποια αλλα πραγματακια ! Με καποια αλλη εφαρμογη (πιθανον), που εχεις κανει install. Σε ποια official rom εισαι φιλε μου ?

Αν πας στο ρυθμισεις συστηματος > (κατω-κατω) εκει που λεει "πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο",θα σου γραφει κατι στα τελευταια 4 κουτακια.

Αν προλαβεις,γραψε μας τι σου γραφει σε καποιο απο αυτα (π.χ Αριθμος κατασκευης..). Να υποθεσω οτι θα εισαι σε 2.3.? κατι,σε GINGERBREAD που θα σου γραφει..? μαλλον... Μπορει να κανω και λαθος φυσικα..

Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Η Συλλογή, Κάμερα και Πληκτρολόγιο από το νέο λογισμικό του Nexus4 4.2.

Δουλεύει απροβληματιστα σε deodexed. Δεν έχω δοκιμάσει σε odexed.

Κρατάει και τα προηγούμενα αρχεία συλλογής κτλ.

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως παίρνουμε cwm backup πρωτου δοκιμάσουμε οτιδήποτε.

 

Link : http://db.tt/aEbDOrRE

 

Credits εδώ : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1964663

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου λήγει σε LPM. Δεν βρίσκω αρχείο από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399 για να του κάνω το ClockWorkMod ?

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα δουλευει η 4.1 τελεια

η cm10 για αλλες δεν ξερω.

ενα μονο κακο εχω βρει. μεσω του camera app δεν μπορω να σωσω τις φωτο που τραβαω στην εξωτερικη καρτα μνημης

ξερει κανεις αν μπορω να το κανω με καποιο Mod?

 

Η Συλλογή, Κάμερα και Πληκτρολόγιο από το νέο λογισμικό του Nexus4 4.2.

Δουλεύει απροβληματιστα σε deodexed. Δεν έχω δοκιμάσει σε odexed.

Κρατάει και τα προηγούμενα αρχεία συλλογής κτλ.

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως παίρνουμε cwm backup πρωτου δοκιμάσουμε οτιδήποτε.

 

Link : http://db.tt/aEbDOrRE

 

Credits εδώ : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1964663

 

νομιζω ομως με αυτο δεν εχει καταγραφη βιντεο

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Έχει mod στο xda για να το βάζει στην κάρτα

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας Wi-Fi

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχει mod στο xda για να το βάζει στην κάρτα

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας Wi-Fi

 

Κανα Link? εχει ενα σωρω που στο καλο θα το βρω?

αυτο ειναι? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1841988

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει αποκατασταθει το θεμα που σε ταλαιπωρουσε,δεν θα χρειαστει να κοιταξεις κατι αλλο. Εαν συνεχιζει να παρουσιαζει το ιδιο προβλημα,θα πρεπει να κανουμε ισως και καποια αλλα πραγματακια ! Με καποια αλλη εφαρμογη (πιθανον), που εχεις κανει install. Σε ποια official rom εισαι φιλε μου ?

Αν πας στο ρυθμισεις συστηματος > (κατω-κατω) εκει που λεει "πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο",θα σου γραφει κατι στα τελευταια 4 κουτακια.

Αν προλαβεις,γραψε μας τι σου γραφει σε καποιο απο αυτα (π.χ Αριθμος κατασκευης..). Να υποθεσω οτι θα εισαι σε 2.3.? κατι,σε GINGERBREAD που θα σου γραφει..? μαλλον... Μπορει να κανω και λαθος φυσικα..

Σε ευχαριστω!

φιλε μου υπηρξε μια βελτιωση αλλα στο t9 υπαρχειθεματακι,,,

σου γραφω ταπαρακατω μηπως βοηθησω

εκδοση android 4.0.4

εκδοση βασικου φασματος i9100bolp7

εκδοση kernel

αριθμος κατασκευης 76d.bolpm

μπορουμε να βελτιωσουμε κατι???

ευχαριστω πολυ

crisillium
Link to comment
Share on other sites

μονο και ο τροπος που το χειριστηκες αρκει...

αυτο σημαινει ευγενικος ανθρωπος!!!!

στο δια ταυτα τωρα...η πληκτρολογιση εστρωσε καπος

αλλαστο τ9 θελει παρα πολυ κοπο,,,να καταλαβεις οτι αν εχεις δουλεψει κατι ολλοπχ nokiα

εχει τεραστια διφορα θα κανω μια προσπαθια και αν ατιμετωπισω εντονο προβλημα θα ξαναποσταρω

ευχαριστω πολυ

crisillium
Link to comment
Share on other sites

νομιζω ομως με αυτο δεν εχει καταγραφη βιντεο

Όντως δεν έχει καταγραφή βίντεο αλλά φαντάζομαι δεν δημιουργεί πρόβλημα μιας και κρατάει και τη παλιά εφαρμογή της κάμερας :-)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς τις τελευταίες εκδόσεις των JB roms; Η JellyBam βλέπω έδωσε και update σήμερα. Κυρίως το battery draining με απασχολεί... όχι ότι έχω την καλύτερη μπαταρία με την remix 2.7, αλλά υποφέρεται.
Link to comment
Share on other sites

η cm10 ειναι αριστη σε ολα

2 μερες κανενα fc αριστη μπαταρια

τωρα θα δοκιμασω αλλη

την resurrection

Link to comment
Share on other sites

Jelly με dori 7.4kernel και είσαι κούκλος, περιμένω να δω σχόλια για 7.8 και εντυπώσεις
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Jelly με dori 7.4kernel και είσαι κούκλος, περιμένω να δω σχόλια για 7.8 και εντυπώσεις

 

πια λες ρε συ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και ευχαριστω για ολα οσα εχω μαθει απο εσας. Μετα απο ενα μηνα η συσκευη μου μου κανει κατι περιεργα πραγματα.Το βαζω να φορτησει και το πρωι που ξυπνω να το παρω βλεπω να ειναι σε επιπεδο μπαταριας πολυ κατω απο το κανονικο. Ποια ομως εφαρμογη μου κανει το προβλημα ?? Που εχω βαλει και πολλες και δεν ξερω τι να κανω.

Ευχαριστω πολυ οποιον καταφερει να με βοηθησει. 4.0.4 ics Γερμανικη εκδοση και θελω να βαλω την Pulse μολις βρω χρονο. Καλα θα κανω ? Τι λετε ? ειμαι νεος στο αθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και ευχαριστω για ολα οσα εχω μαθει απο εσας. Μετα απο ενα μηνα η συσκευη μου μου κανει κατι περιεργα πραγματα.Το βαζω να φορτησει και το πρωι που ξυπνω να το παρω βλεπω να ειναι σε επιπεδο μπαταριας πολυ κατω απο το κανονικο. Ποια ομως εφαρμογη μου κανει το προβλημα ?? Που εχω βαλει και πολλες και δεν ξερω τι να κανω.

Ευχαριστω πολυ οποιον καταφερει να με βοηθησει. 4.0.4 ics Γερμανικη εκδοση και θελω να βαλω την Pulse μολις βρω χρονο. Καλα θα κανω ? Τι λετε ? ειμαι νεος στο αθλημα.

 

Αν είσαι root χρησιμοποίησε το BetterBatteryStats για να δεις τι γίνεται .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...