Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω πολυ Μιχαηλ. Τι ακριβως πρεπει να κοιταξω σε αυτην την εφαρμογη ? Λιγο περισσοτερη βοηθεια φιλε μου,αν μπορεσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω πολυ Μιχαηλ. Τι ακριβως πρεπει να κοιταξω σε αυτην την εφαρμογη ? Λιγο περισσοτερη βοηθεια φιλε μου,αν μπορεσεις.

 

Θα σου δείξει ποιες εφαρμογές σου προκαλούν battery drain .

Διάβασε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1179809

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , να ρωτησω τα gapps απο που τα κατέβασες? ραδιο γιοκ?

 

Καμια rom pure δεν εχει ραδιο

Link to comment
Share on other sites

απο το απογευμα με την aopk

εχω την ενυπωση πιο γρηγορη ενα κλικ απο την cm10

ιδια μπαταρια και πιο παραμετροποιησιμη

τωρα δοκιμαζω την slimrom

Link to comment
Share on other sites

απο το απογευμα με την aopk

εχω την ενυπωση πιο γρηγορη ενα κλικ απο την cm10

ιδια μπαταρια και πιο παραμετροποιησιμη

τωρα δοκιμαζω την slimrom

 

Δοκιμασε και καμια ρε συ :p

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα . Λοιπον περασα cm10 4.1.2 χωρις προβλημα .Την ειχα και στο 9000 και ημουν οκ .Δυο πραγματα που ειδα εδω ειναι η μνημη που απο 829 επεσε στ 788 κ στο Quadbrandt μου δινε με την 4.0.4 στα 3600 και τωρα επεσε στα 3000 !!
Link to comment
Share on other sites

Και απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1794758 το μπορεις !

 

 

Αν φαινεται λεει :) . Ρε παιδια μου κανει κατι εντυπωση. Κανω οτι εκανε και το παλικαρι που ανεβασε το βιντεο καποιες σελιδες πιο πριν, με την δικη μου πουλσε και μου κολλαει σε καποια βηματα η συσκευη και ο ηχος και η αρχικη οθονη μου και οι μπροουσερ. Τα παντα ενας χαμος. Και μετα κανω ινσταλ πιο ελαφριες ρομ, σαν αυτες που λετε και εσεις εδω περα, που λογικα θα επρεπε να μην κολλανε πουθενα και παλι μια απο τα ιδια. Γιατι μου συμβαινει αυτο δεν μπορω να καταλαβω

 

Φιλε μου που είναι αυτό το βίντεο με την pulse rom να το δουμε και εμείς ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου που είναι αυτό το βίντεο με την pulse rom να το δουμε και εμείς ??

το ειχε ανεβασει ενας φιλος αλλα μαλλον οι διαχειριστες εσβησαν το ποστ δεν ξερω γιατι

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ευκολο να σου προτεινει καποιος μια ρομ.Η καθε μια εχει τα δικα της χαρακτηριστικα.Αλλες στηριζονται στην ρομ της Samsung κι αλλες στις Google ρομ.

Η Pulse ειναι βασισμενη στην 4.0.4 που εδωσε η Samsung.Ο Στρατος αφαιρεσε καποιες αχρειαστες εφαρμογες που βαζει η Samsung κι εκανε διαφανα καποια widgets.

Αν θες μετα προσθετεις και καποια μοντς που εχει ή ακομα και καποιο θεμα.

Ειναι παναλαφρη,αερατη και εχει καλη αυτονομια.

Αν εσυ ομως θες περισσοτερα κοιτας για κατι αλλο.Εσυ ομως θα κρινεις τι σ'αρεσει.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Μιχαηλ και marvelus εκανα οτι μου ειπατε,ευχαριστω πολυ κι`ολας και δειχνουν τα πραγματα πολυ καλυτερα. Αλλα δεν εχω καταλαβει ακομα ποια εφαρμογη το εκανε αυτο,μιας και εβγαλα αρκετες.Τωρα παμε στην rom . Θελω να βαλω την Pulse αλλα διαβαζω απο πολλους να προτεινουν και αλλες,που δεν διαβαζω απο ολους τα καλυτερα. Τι τελικα να κανω ? Μιας και εχω μπερδευτει λιγακι. Ποιο video λες γιατι δεν το βρισκω,σε ποια σελιδα ειναι να το ψαξω εγω.

 

ο φιλος νομιζω οτι δεν θα την πειραζε ποτε την ρομ του στρατου ,θα μας πει κι ο ιδιος βεβαια :p και εγω φοραω την pulse του στρατου και την εχω απο τοτε που την εβγαλε χωρις να την εχω αλλαξει με καμια αλλη ( αλλαζα πριν τις ics καθε 1 η 2 μερες) και χωρις να την εχω πειραξει και τρεχει αψογα !!! αν και διατηρω μια πολυ μικρη επιφυλαξη οτι με την pulse1.7 που ηταν gingerbread το κινητο ειχε μια αναπνοη καλυτερη:X

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα . Λοιπον περασα cm10 4.1.2 χωρις προβλημα .Την ειχα και στο 9000 και ημουν οκ .Δυο πραγματα που ειδα εδω ειναι η μνημη που απο 829 επεσε στ 788 κ στο Quadbrandt μου δινε με την 4.0.4 στα 3600 και τωρα επεσε στα 3000 !!

 

μην κοιτας τα νουμερα. η εμπειρια χρησης δεν ειναι καλη?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την pulse και γενικά κάθε stock based rom για μένα είναι η πρακτική αδυναμία αλλαγής dpi. Γιατί μπορεί να αλλάζω το build.prop και κάποια πράγματα να προσαρμόζονται ανάλογα, αλλά η πλειοψηφία των εφαρμογών της samsung δεν είναι γραμμένες για multi-dpi καταστάσεις. Αν βάλουμε και το τρομερό modding που παίζει ειδικά σε aokp δύσκολο να γυρίσει κάποιος πίσω.

 

Τώρα όσων αφορά τη σταθερότητα της GB σε σχέση με ICS και πάνω, σίγουρα είναι ανώτερη. Το θέμα είναι όμως είναι αρκετή για να αψηφίσουμε τα καλά που έφερε η ICS; Γιατί μόνο την ώθηση που έδωσε στη GPU να σκεφτούμε ήδη έχουμε έναν πολύ καλό λόγο...

Link to comment
Share on other sites

To backup που μου εχει "φαει" ολη την μπαταρια ξερει καποιος τι ειναι γιατι το τελευταιο διαστημα κατι δεν παει καλα με την μπαταρια!

Οπως φαινεται και απο την εικονα μετα απο restart πεφτει 40% περιπου χωρις καποιο ιδιαιτερο λογο (μετα το restart παει στο 13% περιπου κι αν το αφησω και δεν το χρησιμοποιησω ανεβαινει στο 20%).Μαλλον παω για μπαταρια ή τρεχει τιποτα με καμια εφαρμογη,αν κι εχω κανει εγκατασταση τις βασικες που χρησιμοποιω και εχω καταντησει να κανω καθε βδομαδα καθαρη εγκατασταση απο 2,3/4,0,3/4,0,4 και ακομα ακρη δεν εχω βγαλει!

Edited by spyrosrotary
Link to comment
Share on other sites

To backup που μου εχει "φαει" ολη την μπαταρια ξερει καποιος τι ειναι γιατι το τελευταιο διαστημα κατι δεν παει καλα με την μπαταρια!

Οπως φαινεται και απο την εικονα μετα απο restart πεφτει 40% περιπου χωρις καποιο ιδιαιτερο λογο (μετα το restart παει στο 13% περιπου κι αν το αφησω και δεν το χρησιμοποιησω ανεβαινει στο 20%).Μαλλον παω για μπαταρια ή τρεχει τιποτα με καμια εφαρμογη,αν κι εχω κανει εγκατασταση τις βασικες που χρησιμοποιω και εχω καταντησει να κανω καθε βδομαδα καθαρη εγκατασταση απο 2,3/4,0,3/4,0,4 και ακομα ακρη δεν εχω βγαλει!

 

Έχεις απενεργοποιησει από τις ρυθμίσεις συστήματος την αντιγραφή και επαναφορά της Google?

 

@dmb,marvelus Τα όσα έκανε γίνονται χωρίς πρόβλημα και με pa/cm10 ψιλοτροποποιημενη χωρίς restart κτλ αλλά είναι κάπως ανούσιο και υπερβολικό. Η Pulse είναι ελαφριά και σταθερή μιας και είναι βασισμένη σε stock Samsung rom χωρίς περιττά apk και την προτείνω ανεπιφύλακτα για καθημερινή χρήση αλλά δεν πιστεύω πως κάνει κάτι στο συγκεκριμένο βίντεο το οποίο δεν είναι εφικτό με άλλες ρομ. Αν διαφωνεί κάποιος πείτε μου τι θέλετε να ανοίξω και με ποια σειρά και θα ανεβάσω ένα βίντεο.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου υπενθυμισετε τον κωδικο που πληκτρολογουμε στον dialer για να απενεργοποιησουμε μια ρυθμιση για την καλυτερη αυτονομια μπαταριας?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απενεργοποιησει από τις ρυθμίσεις συστήματος την αντιγραφή και επαναφορά της Google?

 

Όχι.Μόλις το απενεργοποιησα!Αν και πρώτη φορά βλέπω τόση κατανάλωση από εφαρμογή συστήματος.Με την μπαταρία καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου υπενθυμισετε τον κωδικο που πληκτρολογουμε στον dialer για να απενεργοποιησουμε μια ρυθμιση για την καλυτερη αυτονομια μπαταριας?

 

Μάλλον το fast dormancy εννοείς που θα το βρεις στο *#9900# ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι.Μόλις το απενεργοποιησα!Αν και πρώτη φορά βλέπω τόση κατανάλωση από εφαρμογή συστήματος.Με την μπαταρία καμια ιδέα?

 

Με τη μπαταρία αν λύσεις το θέμα του backup και κανείς μια (αντε 2..)πλήρη φόρτιση/αποφορτιση δεν θα στο παρουσιάσει ξανά. Απλά με το restart έχασε τη μπάλα και γι αυτό έδειξε χαμηλό ποσοστό, όταν είδε ότι δεν είναι σωστό το ποσοστό άρχισε να ανεβαίνει. Δεν είναι κάτι σοβαρο, απλά πρέπει να δεις αν διορθώθηκε το θέμα με το backup η αν είναι κάποια άλλη εφαρμογή η οποία σου κρατάει "ξυπνιο" το κινητό απασχολωντας τον επεξεργαστή με αποτέλεσμα τη τόσο μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

SamMobile ‏@SamMobiles

Latest I9100 = I9100XXLSI (almost ready) Latest N7000 = N7000XXLS7 (not ready) #JellyBean

 

Are you ready to flash? :lol:

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

SamMobile ‏@SamMobiles

Latest I9100 = I9100XXLSI (almost ready) Latest N7000 = N7000XXLS7 (not ready) #JellyBean

 

Are you ready to flash? :lol:

 

Gief full kernel source code!!!

Link to comment
Share on other sites

SamMobile ‏@SamMobiles

Latest I9100 = I9100XXLSI (almost ready) Latest N7000 = N7000XXLS7 (not ready) #JellyBean

Are you ready to flash? :lol:

Gief full kernel source code!!!

 

Μιλάτε ρε Ελληνικά κι έχω το καλώδιο ανά χείρας!!;:blink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...