Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για τα μηνυμητα μπορεις να χρησιμοποίησης απο το market το GoSMS και enable Locale

ή Ηandcent sms και greek pack

 

Σωστος δεν το ειχα σκεφτει..

Thanx a lot :-)

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενα πραγμα που δεν εχω καταλαβει ειναι γιατι στην ressurection εχει τον CWM manager k SuperSU απο CF-root ενω ο κερνελ δεν το υποστηριζει πληρως...

Μπορουσαν απλα να βαλουν την κλασικη superuser εφαρμογη

Για να εχω ολες τις επιλογες φλασαρω το touch recovery CWM

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ressurection χτές, μια χαρά μου φαινόταν. Μετά είδα πως λειτουργούν οι επαφές, το slide δεξιά για κλήση και αριστερά για sms με βόλευε απεριόριστα και δεν υπάρχει. Δεν ξέρω αν ήταν λόγω του Apex αλλά προσπάθησα να το βγάλω και το κινητό βάρεσε τίλτ :p , μετά την ξαναπέρασα άλλες 2 φορές κανονικότατα αλλά για κάποιο λόγο δεν δούλέψαν ξανά ποτέ τα sms και ο default browser. Πολύ περίεργο μιας και έκανα clean install 3 φορές. Μάλλον θα δοκιμάσω μάμα ics.
Link to comment
Share on other sites

Απο εχθες ειμαι με Ressurection remix ICS και βρηκα την υγεια μου... καμια σχεση με οτι δοκιμασα.. μονο προβλημα οι 70 χαρακτηρες στα ελληνικα στα μηνυματα, αν ξερει κανενας καποια λυση ας την ποσταρει.

Παντως η ρομ πεταει πραγματικα, και ειναι παρα πολυ κοντα στην stock αισθητικη.

Βεβαια οποιος χρησιμοποιει τα ελληνικα ως βασικη γλωσσα θα εχει ενα θεματακι καθως η ρομ δεν ειναι πληρως εξελληνισμενη

 

Όταν λες δεν είναι εξελληνισμένη, τί εννοείς; Τί λείπει; Swype ελληνικό και μενού ελληνικά έχει;

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Απο εχθες ειμαι με Ressurection remix ICS και βρηκα την υγεια μου... καμια σχεση με οτι δοκιμασα.. μονο προβλημα οι 70 χαρακτηρες στα ελληνικα στα μηνυματα, αν ξερει κανενας καποια λυση ας την ποσταρει.

Παντως η ρομ πεταει πραγματικα, και ειναι παρα πολυ κοντα στην stock αισθητικη.

Βεβαια οποιος χρησιμοποιει τα ελληνικα ως βασικη γλωσσα θα εχει ενα θεματακι καθως η ρομ δεν ειναι πληρως εξελληνισμενη

 

Αλλαξε κωδικοποιηση απο τις ρυθμισεις στα μηνυματα... ;)

 

Έβαλα ressurection χτές, μια χαρά μου φαινόταν. Μετά είδα πως λειτουργούν οι επαφές, το slide δεξιά για κλήση και αριστερά για sms με βόλευε απεριόριστα και δεν υπάρχει. Δεν ξέρω αν ήταν λόγω του Apex αλλά προσπάθησα να το βγάλω και το κινητό βάρεσε τίλτ :p , μετά την ξαναπέρασα άλλες 2 φορές κανονικότατα αλλά για κάποιο λόγο δεν δούλέψαν ξανά ποτέ τα sms και ο default browser. Πολύ περίεργο μιας και έκανα clean install 3 φορές. Μάλλον θα δοκιμάσω μάμα ics.

 

Οχι φιλε μου δεν υπαρχει δυστυχως οπως δεν υπαρχει και η επιλογη show only contacts with numbers και μου γεμιζε το κινητο με 4000 συνολικα επαφες απο FB, twitter, skype, G+ κτλ. Για αυτο αναγκαστικα εμεινα στην στοκ που ομολογω οτι τρωει λιγοτερα κολληματα... Εβαλα και Νοva launcher και ολα καλα.

 

Σημειωση. Συνεδεσα με το κινητο Logitech Mx5500 with logitech revolution mouse και παιζουν αψογα ...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά κάποια ουσιαστική αναβάθμιση εκτός του αισθητικού θέματος από GB σε Ics υπάρχει?

Τόσες μέρες την έχω και δε μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω και τίποτα το ιδιαίτερο...... :(

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά κάποια ουσιαστική αναβάθμιση εκτός του αισθητικού θέματος από GB σε Ics υπάρχει?

Τόσες μέρες την έχω και δε μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω και τίποτα το ιδιαίτερο...... :(

 

Multicore support για αρχη... Ειναι πολλες οι αλλαγες. Google it

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους!! Θέλει ένας γνωστός να τον βοηθήσω να κάνει root αλλά όταν το έκανα εγώ στο S2 ήμουν και νέος στο android και πάει και κάποιος καιρός από τοτε... Στον οδηγό για rooting το CFRoot είναι όταν έχουμε CWM (σαν εφαρμογή στο μενού) και επίσης έχουμε το full menu από recovery σωστά? για να περνά μετά kernels, custom roms, να παίρνει backup....

 

Οπότε να επιλέξω τον 2ο τρόπο:

"Root στο Galaxy S II με τροποποιημένο Kernel(CFRoot)" ??? Ευχαριστώ παιδιά!

 

Α, επίσης κάποιες καλές GB custom roms? Από ICS έχουμε τίποτα καλό ή αναμένουμε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παθει πλακα με την ΡΟΜ του turkbey v37 (GingerBread).

Μου κράτησε 5 μερες με την ίδια χρηση που αλλες κραταγαν το πολυ δυομιση!

Link to comment
Share on other sites

Τι θα κανουμε με αυτα τα wakeloks?

Ειμαι με Omega 6.0 και μου τα εβγαζε με τον cfroot αλλα και με siyah που εβαλα τα ιδια...

To googlαρισα αλλα δεν βρηκα καμια ουσιαστικη λυση...

 

http://img805.imageshack.us/img805/5545/screenshot2012032710004.png

 

http://img684.imageshack.us/img684/2194/screenshot2012032710011.png

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος πως θα κανω ρουτ την κυπριακη ρομ ics που εχει στο θεμα με τις αναβαθμισεις ;; εχω ics sales code EUR

Ερωτησεις:1.πως αλλαζει το ics sales code; που βρισκεται;

2.τι σημαινει ο counter;

3.απο την επισημη ics πηγα σε custom με τη μεθοδο rachmat τη λεγομενη ευκολη.για να ξαναγυρισω στην επισημη την φλασαρω με την ιδια μεθοδο η με odin;

4.πως γινεται υπερχρονισμος στη ressurection η γενικα σε custom rom;

Ευχαριστω

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα πρόβλημα όταν στέλνω μηνύματα οι άλλοι που τα λαμβάνουν τους τα βγάζει με ερωτηματικά - αστεράκια

τι φταίει ????

respect
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξεις το input mode (μέθοδος εισαγωγής) σε Αυτόματο στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων. Φτάνεις στις ρυθμίσεις πατώντας το menu (το αρίστερο κουμπί touch) όταν είσαι μέσα στην εφαρμογή Μηνύματα. (by Tyxerakias)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε κωδικοποιηση απο τις ρυθμισεις στα μηνυματα... ;)

 

H resurrection remix εχει την στοκ εφαρμογη για τα μηνυματα και απ'οτι ειδα οταν παω στις ρυθμισεις μεσα στην εφαρμογη, δεν εχει καποια τετοια επιλογη... Τωρα αν υπαρχει καπου αλλου δεν ξερω.

 

Όταν λες δεν είναι εξελληνισμένη, τί εννοείς; Τί λείπει; Swype ελληνικό και μενού ελληνικά έχει;

 

Σε καποιες εφαρμογες που εχουν προστεθει εκ τον υστερων, οπως πχ. η στοκ εφαρμογη των επαφων, η τα μηνυματα , οπως και καποια υπομενου των ρυθμισεων, παραμενουν στα αγγλικα ακομα κ οταν βαλεις ως βασικη γλωσσα τα ελληνικα. Τουλαχιστον ετσι γινετε σε εμενα δεν ξερω αν εχω κανει καποιο λαθος στην εγκατασταση.

Εμενα δεν μου ειναι προβλημα καθως χρησιμοποιω το κινητο ετσι κι αλλιως στα αγγλικα(μονο ελληνικο πληκτρολογιο εχω) αλλα αν καποιος χρησιμοποιει μονο ελληνικα ενδεχομενως να εχει προβλημα

Edited by manosf23
CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις:1.πως αλλαζει το ics sales code; που βρισκεται;

2.τι σημαινει ο counter;

3.απο την επισημη ics πηγα σε custom με τη μεθοδο rachmat τη λεγομενη ευκολη.για να ξαναγυρισω στην επισημη την φλασαρω με την ιδια μεθοδο η με odin;

4.πως γινεται υπερχρονισμος στη ressurection η γενικα σε custom rom;

Ευχαριστω

 

1. Όπως αλλάζουν όλοι, νομίζω είναι το βήμα 9 στον κωδικό. Βρίσκεται... μέσα στο firmware.

2. Mετρητής.

3. Δεν πήγες σε custom oύτε έφυγες από την επίσημη. Ακόμα επίσημη έχεις. Απλά εκανες root. Όσο για το unroot, έχει οδηγίες.

4. Κάθε rom έχει το δικό της τρόπο.

 

Είναι πολύ γενικές οι ερωτήσεις σου για να απαντηθούν αναλυτικότερα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ressurection χτές, μια χαρά μου φαινόταν. Μετά είδα πως λειτουργούν οι επαφές, το slide δεξιά για κλήση και αριστερά για sms με βόλευε απεριόριστα και δεν υπάρχει. Δεν ξέρω αν ήταν λόγω του Apex αλλά προσπάθησα να το βγάλω και το κινητό βάρεσε τίλτ :p , μετά την ξαναπέρασα άλλες 2 φορές κανονικότατα αλλά για κάποιο λόγο δεν δούλέψαν ξανά ποτέ τα sms και ο default browser. Πολύ περίεργο μιας και έκανα clean install 3 φορές. Μάλλον θα δοκιμάσω μάμα ics.

 

Το κινητό σου βάρεσε διάλυση γιατί του έβγαλες τον μοναδικό launcher μιας και μόνο apex έχει η resurrection

 

 

Οχι φιλε μου δεν υπαρχει δυστυχως οπως δεν υπαρχει και η επιλογη show only contacts with numbers και μου γεμιζε το κινητο με 4000 συνολικα επαφες απο FB, twitter, skype, G+ κτλ. Για αυτο αναγκαστικα εμεινα στην στοκ που ομολογω οτι τρωει λιγοτερα κολληματα... Εβαλα και Νοva launcher και ολα καλα.

.

 

Μπορείς να βάλεις να φαίνονται μόνο αυτούς που έχεις backup στο gmail (βγάζοντας δηλαδή fb, g+ κτλ). Αυτό έχω κάνει και εγώ και το πρόβλημα λύθηκε μιας και εκεί έχω όντως τις επαφές με τα τηλέφωνα τους...Όντως θα ήταν καλύτερο να έμενε αυτή η επιλογή..Πάντως με ressurection δεν έχω κανένα κόλλημα και είναι και πολύ όμορφη αισθητικά μιας και η stock με touchwiz δεν μου αρέσει καθόλου...Χίλιες φορές stock google ics...Γούστα είναι αυτά βέβαια...;)

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιες εφαρμογες που εχουν προστεθει εκ τον υστερων, οπως πχ. η στοκ εφαρμογη των επαφων, η τα μηνυματα , οπως και καποια υπομενου των ρυθμισεων, παραμενουν στα αγγλικα ακομα κ οταν βαλεις ως βασικη γλωσσα τα ελληνικα. Τουλαχιστον ετσι γινετε σε εμενα δεν ξερω αν εχω κανει καποιο λαθος στην εγκατασταση.

Εμενα δεν μου ειναι προβλημα καθως χρησιμοποιω το κινητο ετσι κι αλλιως στα αγγλικα(μονο ελληνικο πληκτρολογιο εχω) αλλα αν καποιος χρησιμοποιει μονο ελληνικα ενδεχομενως να εχει προβλημα

 

Σ' ευχαριστώ. Θα παραμείνω στην stock LPQ γιατί έχω όλες τις επαφές στα Ελληνικά και δεν θέλω να γίνουν μπερδέματα με την αναζήτηση και τις αλφαβητικές μπάρες κλπ. Ούτως ή άλλως και στο Galaxy S μπορεί να άλλαξα 15 roms αλλά πάντα ήταν stock, οπότε θα παραμείνω κι εδώ. Αρκεί μόνο να βρω λύση για το wifi γιατί με έχει εκνευρίσει με τη δυσλειτουργία του...

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ. Θα παραμείνω στην stock LPQ γιατί έχω όλες τις επαφές στα Ελληνικά και δεν θέλω να γίνουν μπερδέματα με την αναζήτηση και τις αλφαβητικές μπάρες κλπ. Ούτως ή άλλως και στο Galaxy S μπορεί να άλλαξα 15 roms αλλά πάντα ήταν stock, οπότε θα παραμείνω κι εδώ. Αρκεί μόνο να βρω λύση για το wifi γιατί με έχει εκνευρίσει με τη δυσλειτουργία του...

 

Κοιτα κ εγω τις επαφες στα ελληνικα τις εχω και δεν μ εχει δημιουργηθει κανενα προβλημα, και τις αποθηκευει στα ελληνικα και search μπορεις να τις κανεις με ελληνικο πληκτρολογιο.

Εγω χρησιμοποιω συγκεκριμενα το stock ICS πληκτρολογιο που εχει μεσα η ρομ κ στα ελληνικα και στα αγγλικα απροβληματιστα.

 

Θεωρω οτι ο μονος λογος για να αποτρεψει καποιον να βαλει τηβ συγκεκριμενη ρομ ειναι το θεμα των γλωσσας, κατα τ'αλλα η ρομ πεταει

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα.ποια η διαφορα μεταξυ των 2 τροπων ρουτ και ποιος ειναι καλυτερος γιατι μπερδευτικα λιγο?ευχαριστω:)
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα και απο εμενα.ποια η διαφορα μεταξυ των 2 τροπων ρουτ και ποιος ειναι καλυτερος γιατι μπερδευτικα λιγο?ευχαριστω:)

 

Προτίμησε τη διαδικασία με το CF-Root.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προτίμησε τη διαδικασία με το CF-Root.

 

ευχαριστω πολυ.ψαχνω να βρω το αρχειο cfroot αλλα δεν το βρισκω μπορει καποιος να βοηθησει?

 

αριθμος κατασκευης στο κινητο λεει GINGERBREAD.XWKI4

 

ευχαριστω και συγνωμη για τα συνεχομενα ποστς

 

CF-Root-SGS2_XW_NEE_KI4-42-v4.2-CWM4.zip αυτο ειναι?

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ.ψαχνω να βρω το αρχειο cfroot αλλα δεν το βρισκω μπορει καποιος να βοηθησει?

 

αριθμος κατασκευης στο κινητο λεει GINGERBREAD.XWKI4

 

ευχαριστω και συγνωμη για τα συνεχομενα ποστς

 

CF-Root-SGS2_XW_NEE_KI4-42-v4.2-CWM4.zip αυτο ειναι?

 

Απ'οτι βλεπω ναι αυτο πρεπει να ειναι...

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ειναι :)

 

ευχαριστω ρε παιδες...ξεκιναω και ο θεος βοηθος!!!καμια καλη ρομ να βαλουμε?:lol:

 

νομιζω τα καταφερα παιδια εχω μεσα το cwm app.ενταξει ειναι???

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...